پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy

5 مورد از پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy که باید بشناسید!

درس ادیب و زمزمه محبت

در هر مدرسه‌ای اساتید کلیدی‌ترین نقش آموزشی را ایفا می‌کنند و پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy در اسپین‌آف هری پاتر هم از همین رویه پیروی می‌کنند؛ اما آیا مهم‌ترین‌های آن را می‌شناسید؟

بازی Hogwarts Legacy تنها چند روز است که روانه بازار شده و گیمرها در هر گوشه از مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز (Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry) شگفتی تازه پیدا می‌کنند. اما همانطور که همگی در طول زندگی دانش‌آموزی خود تجربه کرده‌ایم، هدف نهایی هر مدرسه، آموزش به محصلان آن است. پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy هم به همین منظور گرد هم جمع شده‌اند تا به دانش‌آموزان در یادگیری و پیشرفت مهارت‌های جادویی خود کمک کنند؛ اما آن‌ها هم چیزهایی برای پنهان کردن دارند. در این مقاله به بررسی 5 مورد از پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy که حتما باید آن‌ها را بشناسید، خواهیم پرداخت.

5. فینیاس نایجلوس بلک (Phineas Nigellus Black)؛ مدیر مدرسه هاگوارتز

حتی معمولی‌ترین طرفداران دنیای هری پاتر هم مطمئنا نام فینیاس نایجلوس بلک برایشان کمی آشنا به نظر می‌رسد. در کتاب‌های Harry Potter وی نقشی کوچک اما مهم را ایفا می‌کند. اگر در سری فیلم‌های هری پاتر هم به دفتر آلبوس دامبلدور (Albus Dumbledore) مدیر آینده مدرسه هاگوارتز دقت کرده باشید، پرتره‌ای از وی را بر دیوار خواهید یافت. طی داستان‌های روایت‌شده در کتاب‌های هری پاتر، وی شخصیتی بداخلاق و طعنه‌آمیز دارد که وظایف خود را به سختی تقبل می‌کند. فینیاس در واقع پدر پدر پدربزرگ پدرخوانده هری پاتر یعنی سیریوس بلک (Sirius Black) بود که بین تابلوهای مدرسه هاگوارتز و خانه خاندان بلک در Grimmauld می‌توانست رفت و آمد کند.

با انتشار بازی Hogwarts Legacy حالا طرفداران فرصت پیدا خواهند کرد که بیشتر با او آشنا شوند، هرچند زندگینامه او تصویری نامطلوب را از وی ترسیم می‌کند. سیریوس بلک طی جریانات کتاب هری پاتر و محفل ققنوس (Harry Potter and the Order of the Phoenix) از او به عنوان کم‌طرفدارترین و نامحبوب‌ترین مدیر مدرسه هاگوارتز یاد می‌کند. گفته می‌شود که ایشان به دانش‌آموزان اهمیت چندانی نمی‌دهد و سعی می‌کند از آن‌ها دوری کند؛ چرا که هدف والای وی گسترش دنیای جادوگری در ابعاد وسیع است.

4. ماتیلدا ویزلی (Matilda Weasley)؛ معاون مدرسه هاگوارتز

ماتیدا ویزلی پیرزنی مهربان و مسن است که نسل‌های آینده خانواده او با شاخصه موهای قرمز وی شناخته می‌شوند. هرچند رابطه دقیق او با رون ویزلی (Ron Weasley) کاملا مشخص نیست، اما مطمئنیم که با خانواده وی رابطه مستقیمی داشته است. او یکی از پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy به حساب می‌آید که فوق‌العاده با استعداد بوده و در وزارت سحر و جادو (Ministry of Magic) به عنوان یک نفرین‌شکن کار می‌کند. در حالی که وی روشی سخت‌گیرانه را در بازی پیش می‌گیرد، اما بسیار با عطوفت از دانش‌آموزان مراقبت می‌کند.

به عنوان یک دانش‌اموز سال پنجمی در مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز، این پروفسور ویزلی‌ست که با شما در ارتباط خواهد بود تا با کمک‌های دلسوزانانه خود شما را در مسیر آموزش یاری کند. بدین منظور جهت دستیابی به اهدافتان در دنیای جادوگری، وی 2 منبع ارزشمند را به شما معرفی می‌کند: راهنمای آشنایی جادوگری و اتاق نیاز (Room of Requirement). اگر با دنیای هری پاتر آشنایی مختصری داشته باشید، نام اتاق نیاز را حتما شنیده‌اید. این مکان مخفی توسط هری پاتر به عنوان محلی برای جمع‌آوری ارتش دامبلدور (Dumbledore’s Army) طی داستان کتاب هری پاتر و محفل ققنوس انتخاب شده بود.

البته اگر بخواهیم دقیق‌تر این موضوع را بشکافیم، باید بگوییم که این دابی جن خانگی (Dobby) بود که مکان مخفی اتاق نیاز را در قلعه به هری نشان داد؛ چیزی که هر کسی از وجود آن مطلع نبود. این مهم که اتاق نیاز توسط یکی از پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy برای دانش‌آموزی هویدا شود، دقیقا ارجاعی به کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) و جریانات داستانی دستگاه سفر در زمان تایم‌ترنر (Time-Turner) و هرماینی گرنجر (Hermione Granger) دارد. خلاصه باید بگوییم که این پروفسور از شما انتظارات ویژه‌ای دارد که برای جلوگیری از لو رفتن داستان بیشتر به شخصیت وی نخواهیم پرداخت.

3. میرابل گارلیک (Mirabel Garlick)؛ پروفسور گیاه‌شناسی

میرابل گارلیک یکی دیگر از پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy است که در بخش گیاه‌شناسی مشغول به کار است. روحیه شاداب و سرزنده و زبان ادبی او باعث شده تا هم در میان کارکنان و هم در میان دانش‌آموزان محبوبیت خاص را به خود اختصاص دهد. گفته می‌شود وی تا سن 11 ساگی حس درستی از مفهوم منزل نداشت و پس از ورود به مدرسه هاگوارتز، در گروه هافلپاف (Hufflepuff) دسته‌بندی شد و خانه خود را پیدا کرد.

این گیاهان جادویی بودند که برای اولین بار توجه او را به خود معطوف کردند و باعث شدند عشق در وی جوانه بزند. گرچه ممکن است در نگاه اول او پروفسوری شوخ طبع در نظر کرفته شود، اما قول می‌دهم اصلا نمی‌خواهید سر کلاس او بازیگوشی کنید. دانش گیاهان جادویی و حفاظت از آن‌ها برای هر جادوگری امری حیاتی تلقی می‌شود. گیاهان انسان‌نما مندریک (Mandrakes) را در کتاب هری پاتر و تالار اسرار (Harry Potter and the Chamber of Secrets) به خاطر دارید؟ همانطور که هرماینی (Hermione) توضیح می‌داد، آن‌ها ماده‌ای مقوی و مورد استفاده در بسیاری از معجون‌های شفابخش هستند. اما باید توجه داشت که کار کردن با آن‌ها کاری بسیار خطرناک است، چرا که جیغشان می‌تواند برای هر شنونده‌ای کشنده باشد.

در بازی Hogwarts Legacy شما از هر دو مزیت این گیاهان استفاده خواهید کرد؛ همانطور که در تریلرها هم نمایش داده شد، گیمرها در مبارزات از این گیاهان گریان استفاده خواهند کرد. همچنین با گذز از اتاق نیاز می‌توانید گیاهان عظیمی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها مراقبت و مواد تشکیل‌دهنده آنان را برداشت کنید. از این مواد خاص می‌توان در ساخت معجون‌های شفابخش، محافظ و نامرئی استفاده کرد که یکی از آن‌ها Wiggenweld خواهد بود. اگر بازی Hogwarts Legacy را روی کنسول پلی استیشن 5 پیش‌خرید کرده باشید، دستور ساخت معجون Felix Felicis به رایگان اعطا خواهد شد که برای فرار از موقعیت‌های خاص به کمک شما خواهد آمد.

2. دایانا هکت (Dianah Hecat)؛ پروفسور دفاع در برابر هنرهای تاریکی

دایانا هکت که یکی از پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy به شمار می‌رود، موقعیت مهمی را در مدرسه هاگوارتز به خود اختصاص داده است. البته منتصب شدن وی به زمانی دور و قبل از نفرین شدن توسط جادوگر تاریکی خاصی برمی‌گردد، بنابراین اگر از طرفداران کتاب‌ها هستید توقع اخراج وی را در پایان سال تحصیلی نداشته باشید. همانند همکارش پروفسور ویزلی، او هم رزومه موفقی در وزارت سحر و جادو دارد. حتی کار تا جایی پیش می‌رود که شایعات می‌گویند وی مدتی را در دپارتمان اسرار وزارت‌ سحر و جادو سپری کرده است.

به هر حال تمام این تجربیات، او را تبدیل به استادی فوق‌العاده با استعداد کرده‌اند. طرفداران دنیای جادوگری احتمالا پس از برخورد با وی، یاد شخصیت آلستور مودی (Mad-Eye Moody) در کتاب هری پاتر و جام آتش (Harry Potter and the Goblet of Fire) خواهند افتاد. البته تصور نمی‌کنیم دقیقا مانند داستان کتاب‌ها، وی با مصرف معجون Polyjuice شخصیت خود را مخفی کند. گفته می‌شود که سبک تدریس وی عملی است و دانش‌آموزان برای کسب مهارت‌های ویژه باید زمان زیادی را در کلاس وی سپری کنند. اگر قصد دارید در مقابل تهدیداتی همچون جادوگران تاریک، گابلین‌های وحشی و دشمنانی از این قبیل زنده بمانید، حتما مطالب کلاس وی را با دقت گوش کنید.

1. الیزار فیگ (Eleazar Fig)؛ پروفسور اصول نظری جادوگری

پروفسور فیگ را بی‌شک می‌توان مهم‌ترین استاد میان پروفسورهای بازی Hogwarts Legacy دانست. بدون لو دادن بخشی از داستان تنها می‌توانم بگویم او نقش مهمی در بازی داشته که رازهای ایشان پلیرها را درگیر خواهد کرد. فیگ زمانی که جوان‌تر بود آرزو داشت در وزارت سحر و جادو کار کند، اما از برهه‌ای این جاه‌طلبی را کنار گذاشت. چرا؟

تنها عشق پاسخ این سوال را خواهد داد. او به خاطر حمایت از همسرش میریام (Miriam) که قصد داشت بفهمد چرا جادوی باستانی در دنیا ناپدید شده است، به سراسر جهان سفر کرد. جادوی باستانی بسیار قدرتمند بوده، اما در حال حاضر به دست فراموشی سپرده شده و تنها یک نام از آن باقی مانده است. طرفداران کتاب هری پاتر و جام آتش باید به خوبی در یاد داشته باشند که طی جریانات مسابقات تری ویزارد (Triwizard Tournament)، هری پاتر در گذر از کتابخانه مدرسه هاگوارتز به تنها نسخه باقی‌مانده از این کتاب برمی‌خورد. در این کتاب به وجود اژدهایان اشاره می‌شد؛ موجودات جادویی قدرتمند که کنترل آن‌ها حتی برای جادوگران خبره هم مشکل بود، چرا که پوست غیرقابل نفوذ آن‌ها باعث می‌شد تا هیچ جادویی به این موجودات عظیم‌الجثه آسیب نزند.

پروفسور فیگ سال‌ها به دنبال جادوهای باستانی سفر کرد و عمر خود را در این مسیر وقف نمود، در نهایت وی روزی خسته شد و این جست و جو را بدون پاسخ رها کرد. وی مقام استادی هاگوارتز را قبول کرد، اما این در حالی بود که هر انسان خوش‌ذوقی بدون پاسخ سوال‌هایش آرام نمی‌گیرید. از آنجا که دست روزگار با فیگ همراه نبود، میریام همسرش در طول این سفرها کشته شد و بار سنگین گناه را بر دوش الیزار خسته نهاد. گرچه که پروفسور فیگ مقام تدریس را در مدرسه جادوگری هگوارتز متقبل شد، اما هیچ‌گاه از معمای قتل همسرش دست نکشید و تحقیقات خود را رها نکرد.

جهت جلوگیری از لو رفتن داستان بازی Hogwarts Legacy بیش از این به تحلیل شخصیت پروفسور الیزار فیگ نخواهم پرداخت و مسئولیت کنترل جادوی باستانی را در دستان شما کاربر گرامی رها می‌کنم. حال این شما هستید که میراث میریام را به دوش خواهید کشید، چرا که تفسیر نام بازی هم همین را از شما می‌خواهد.

تجربه خود از انجام بازی Hogwarts Legacy را حتما برای ما بنویسید؛ مشتاقانه منتظر این هستیم تا ببینیم شما چه ارزیابی از این اثر دارید.

3.8 9 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا