بازی جدید Hogwarts Legacy به بزرگ‌ترین لانچ WB Games در استیم تبدیل شد

رکورد شکنی‌های جدیدترین اثر آوالانچ سافتور

بازی جدید Hogwarts Legacy به بزرگ‌ترین لانچ WB Games در استیم تبدیل شد

بازی جدید Hogwarts Legacy با عرضه‌ی زودهنگام، به رکورددار بزرگ‌ترین لانچ استودیوی برادران وارنر (WB Games) در استیم تبدیل شد.

بر اساس آمار تعداد بازیکنان هم زمان بازی جدید Hogwarts Legacy در استیم، این اثر بهترین لانچ را در بین بازی‌های برادران وارنر داشته است. این بازی به طور رسمی در 10 فوریه (21 بهمن) منتشر می‌شود. با این حال کابران در صورت خرید نسخه‌ی Deluxe Edition می‌توانند از الان به بازی دسترسی پیدا کنند. تا عرضه رسمی این بازی فقط چند روز باقی است و این بازی از همین الان، رکوردهای مختلف را می‌شکند.

طرفداران مجموعه‌ی Harry Patter برای تجربه‌ی یک بازی جهان باز و RPG در این دنیا، حسابی هیجان دارند. بازی جدید Hogwarts Legacy در هفته‌های قبل، به دومین بازی پرفروش استیم تبدیل شد. حالا فقط چند روز تا عرضه‌ی جدیدترین اثر استودیوی آوالانچ سافتور (Avalanche Software) فاصله داریم و شاهد موفقیت‌های مختلف این اثر هستیم.

رکورد شکنی اثر جدید آوالانچ سافتور

به استناد سایت SteamDB، کاربران بازی جدید Hogwarts Legacy به رقم فوق‌العاده‌ی 489,139 رسید و به بزرگ‌ترین لانچ کمپانی برادران وارنر تبدیل شد. این رقم دو برابر بیشتر از بازی Multiverse، رکورددار قبلی با تعداد 153,433 بازیکن است. توجه کنید که بازی Multiverse رایگان بود ولی برای تجربه‌ی زودهنگام Hogwarts Legacy، باید 69.99 دلار پرداخت کنید. در زمان نوشتن این خبر، جدیدترین اثر استودیوی آوالانچ در رتبه‌ی هفتم بیشترین تعداد بازیکن برای یک بازی تک نفره قرار دارد. این رتبه ممکن است در روزهای آینده افزایش پیدا کند.

موفقیت‌های بازی جدید Hogwarts Legacy به همین‌جا ختم نمی‌شود. همان‌طور که می‌دانید این عنوان نمرات درخشانی را در وبسایت متاکریتیک کسب کرد. از طرفی این بازی با 1.3 میلیون بیننده در توییچ، به رکورددار پربیننده‌ترین بازی تک نفره در این پلتفرم تبدیل شد. قبلا در سال 2020 بازی Cyberpunk 2077 با 1.14 میلیون بیننده، این رکورد را به نام خودش ثبت کرد. دوباره قابل ذکر است که Hogwarts Legacy هنوز به طور کامل منتشر نشده است.

حواشی بازی Hogwarts Legacy

البته جدیدتری اثر استودیوی آوالانچ، چندان بی حاشیه هم نیست. افراد زیادی از جامعه‌ی ترنس‌ها، نسبت به موضع گیری‌های جی کی رولینگ (J K Rowling) خالق هری پاتر، عصبانی هستند. این حواشی باعث شد تا برخی مادهای سرور دیسکورد Hogwarts Legacy، افراد را برای صحبت‌ در مورد حقوق افراد ترنس بن می‌کند. چندی پیش هم فروم رست ارا، تمام بحث‌های مربوط به این بازی را قفل کرد.

استودیوی آوالانچ سافتور قبلا هم خودش را از موضع گیری‌های جی کی رولینگ دور می‌کرد. اکنون هم شاهد حضور یک شخصیت ترنس با نام سیرونا رایان (Sirona Ryan) در بازی جدید Hogwarts Legacy هستیم. البته شاید این موضوع به تنهایی نتواند به اعتبار خدشه‌دار این بازی کمک کند. باید ببینیم عملکرد Hogwarts Legacy در هفته‌های آینده و پس از انتشار کامل، چگونه خواهد بود.

بازی Hogwarts Legacy در تاریخ 10 فوریه (21 بهمن) برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز X منتشر می‌شود. نسخه‌ی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان هم برای عرضه در تاریخ 4 آوریل (15 فروردین 1402) و نسخه‌ی نینتندو سوییچ برای عرضه در تاریخ 25 جولای (3 مرداد 1402) برنامه‌‌ریزی شده‌ است. فراموش نکنید که حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا