حضور ددپول در دنیای سینمایی مارول می‌تواند از تکرار اشتباه فرانچایز فاکس جلوگیری کند

نقش پررنگ ددپول در MCU

حضور ددپول در دنیای سینمایی مارول می‌تواند از تکرار اشتباه فرانچایز فاکس جلوگیری کند پارسا خلیلی ۰ ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان

فیلم Deadpool 3 که در حال حاضر برای اکران در ماه نوامبر سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده، یکی از مورد انتظارترین پروژه‌های استودیو مارول است که با قرار دادن ددپول در دنیای سینمایی مارول می‌تواند از تکرار اشتباه بزرگ رخ داده در فرانچایز مردان ایکس فاکس جلوگیری کند.

با توجه به اینکه داستان مولتی‌ورسی ددپول قراره اولین پروژه سینمایی استودیو مارول با درجه سنی بزرگسال (R-Rated) باشد و به شیوه دو فیلم قبلی این جهش یافته دوست داشتنی را به تصویر بکشد، نمی‌توان انکار کرد که انتقالش از یک فرانچایز به فرانچایز دیگر می‌تواند پتانسیل داستانی زیادی به‌همراه داشته باشد. در کل از ولورین هیو جکمن (Hugh Jackman) گرفته تا اسپایدرمن و دردویل و انتقام‌جویان، استودیو مارول فرصت‌های بی‌شماری برای جان بخشیدن به کمیک‌های معروف ددپول دارد. حالا یکی از این فرصت‌های داستان‌سرایی می‌تواند در جهت تصحیح اشتباه بزرگ فاکس به‌کار گرفته شود.

 

حضور ددپول در دنیای سینمایی مارول

علیرغم اینکه ددپول بخشی از دنیای مردان ایکس فاکس بود، اما به‌طرز شوکه کننده‌ای هرگز نتوانست در کنار شخصیت‌های اصلی فرانچایز حضور داشته باشد. به‌همین خاطر اگر ددپول در فیلم مورد انتظار Avengers: The Kang Dynasty به انتقام‌جویان بپیوندد، مارول می‌تواند از قدم گذاشتن در همان مسیر اشتباهی که سالیان پیش فرانچایز فاکس را نابود کرد اجتناب کند. متاسفانه تنها کراس اور مردان ایکس در سری فیلم‌های ددپول، نقش نه‌چندان پررنگ شخصیت‌هایی مثل کلاسل (Colossus) و نگاسونیک تینیج وارهد (Negasonic Teenage Warhead) است.

با این حال کلاسل تنها عضو اصلی مردان ایکس بود که به‌لطف معرفی شدن نسخه جدیدش توسط فاکس، ارتباط ددپول با جهش یافته‌های محبوب مارول محدودتر از قبل شد. البته لازم به ذکر است که اشاره فیلم Deadpool 2 به تیم جوان مردان اکیس معرفی شده در پیش‌درآمد X-Men: First Class، پتانسیل خوبی برای تحقق کراس اورهای بزرگتر داشت اما فاجعه‌ای به نام X-Men: Dark Phoenix در سال ۲۰۱۹ به‌کلی این پتانسیل را از بین برد. در کل فاکس هرگز سعی نکرد از موفقیت بی‌سابقه ددپول در جهت رشد فرانچایز از هم گسیخته‌ خود بهره ببرد، اما این بدان معنا نیست که دنیای سینمایی مارول قصد تکرار چنین اشتباهی را داشته باشد.

با توجه به اینکه فیلم Deadpool 3 قراره روایت‌گر ادامه داستان این شخصیت محبوب و دوست داشتنی در فاز ششم دنیای سینمایی مارول باشد، می‌توان تصور کرد که او نقش بزرگتری در داستان کلی حماسه مولتی‌ورس خواهد داشت، به‌خصوص اگر در فیلم‌هایی مثل Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars حضور داشته باشد. حالا شاید سوال پیش بیاید که ددپول چه نقشی می‌تواند در این فیلم‌ها داشته باشد؟ درست همانطوری که دکتر استرنج و نگهبانان کهکشان در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame حضور داشتند. صرف نظر از این، قرار دادن شخصیتی خاص و متفاوت مثل ددپول در سلسله کنگ باعث می‌شود که اگر ددپول بخشی از داستان کلی باشد، حضورش در دنیای سینمایی مارول طبیعی‌تر به نظر برسد.

فیلم مورد انتظار Deadpool 3 در تاریخ ۸ نوامبر سال ۲۰۲۴ (۱۸ آبان سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا ددپول آینده روشنی در دنیای سینمایی مارول دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.1 12 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا