ترتیب زمانی فیلم‌های فرنچایز X-Men

فیلم‌های فرنچایز X-Men را به چه ترتیبی تماشا کنیم؟

نحوه‌ی تماشای یک فرنچایز شش میلیارد دلاری!

1%
 • 0/10
فیلم‌های فرنچایز X-Men را به چه ترتیبی تماشا کنیم؟ ۱۱ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

فرنچایز مردان ایکس (X-Men) یکی از محبوب‌ترین، قدیمی‌ترین و پردرآمدترین فرنچایز‌های تاریخ سینمای هالیوود به حساب می‌آید. فیلم‌های فرنچایز X-Men بر اساس کتاب‌های کامیک مارول ساخته شده و نزدیک به شش میلیارد دلار فروش داشته است.

در ابتدا فیلم‌های این فرنچایز محبوب توسط استودیو آمریکایی 
20th Century Fox ساخته می‌شد اما پس از ساخت ۱۳ فیلم موفق، استودیو مارول در ماه مارچ سال ۲۰۱۹ در پی فروخته شدن استودیو فاکس قرن بیست و یکم به شرکت والت دیزنی طبق یک قرارداد تاریخی، امتیاز ساخت دنباله‌های فرنچایز مردان ایکس را بدست آورد. 

مردان ایکس به طور کلی گروهی از افرادی هستند که توانایی‌های ابر انسانی داشته و به طور کلی جهش‌یافته خطاب می‌شوند. به طور حتم، توانایی‌های خاص دردسر‌های خاصی را هم با خود به همراه خواهد داشت و در این راه همراهان و دشمنانی هستند که بر سر راه این افراد شگفت انگیز قرار می‌گیرند. برای اولین بار در دهه دوهزار با این گروه آشنا شدیم و رفته رفته این خانواده خاص بزرگ‌تر شد. با اضافه شدن شخصیت‌های متفاوت و ماجراهای جدید اوضاع کمی پیچیده شد؛ مخصوصا به لطف اسپین‌آف‌ها و فلش‌ بک‌ها حتی اگر شما یکی از طرفدران این فرنچایز باشید، هنگام توضیح خط زمانی صحیح داستان این فرنچایز و ترتیب تماشای فیلم‌ها دچار سردرگمی خواهید شد. دسته‌بندی‌های متفاوتی هستند که بر اساس آن‌ها می‌توانید تمام فیلم‌های فرنچایز X-Men را تماشا کنید. در ادامه به سه مورد از این دسته بندی‌ها اشاره خواهیم کرد. 

فهرست فیلم‌های مردان ایکس به ترتیب سلسله مراتب داستانی

ساده‌ترین دسته‌بندی که معمولا طرفدران یک فرنچایز بر اساس آن به تماشای فیلم‌های آن می‌پردازند، به ترتیب تاریخ انتشار فیلم‌ها است؛ با این حال در فرنچایز مردان ایکس اوضاع کمی فرق می‌کند. اگر تمایل داشته باشید که داستان کلی فرنچایز را از ابتدا تا انتها مشاهده کنید و سرگذشت هر یک از شخصیت‌ها را به طور دقیق‌تر و بدون آنکه گیج شوید ببینید، بهتر است که فیلم‌ها را بر اساس و ترتیبی که داستان کلی در آن‌ها رخ می‌دهد ببینید.

به طور دقیق‌تر می‌توان گفت از سرآغاز داستان تا سرانجام آن. به عنوان مثال فیلم X-Men: First Class در سال ۲۰۱۱ اکران شده اما داستان این فیلم در سال ۱۹۶۲ رخ می‌دهد که به نحوی می‌توان این فیلم را نقطه شروع داستان در نظر گرفت. همچنین فیلم X-Men محصول سال ۲۰۰۰، به عنوان اولین فیلمی که از این فرنچایز منتشر شده است در جدول زمانی سلسله وقایع داستان در مقام ششم قرار می‌گیرد و نه اول.

به همین دلیل اگر قصد دارید تا فیلم‌های این فرنچایز را بر اساس ترتیب اتفاقات داستانی ببینید، باید نه بر اساس سال اکران بلکه بر اساس سالی که داستان فیلم در آن اتفاق می‌افتد فیلم‌ها را تماشا کنید. در ادامه به لیستی که فیلم‌ها در آن به ترتیب سالی که داستان فیلم‌ها در آن رخ می‌دهد، مرتب شده‌اند توجه کنید. 

 • فیلم X-Men: First Class محصول سال ۲۰۱۱، تنظیم شده در سال (۱۹۶۲)
 • فیلم X-Men: Days of Future Past محصول سال ۲۰۱۴، تنظیم شده در سال (۱۹۷۳)
 • فیلم X-Men Origins: Wolverine محصول سال ۲۰۰۹، تنظیم شده در سال (۱۹۸۱)
 • فیلم X-Men: Apocalypse محصول سال ۲۰۱۶، تنظیم شده در سال (۱۹۸۳)
 • فیلم X-Men: Dark Phoenix محصول سال ۲۰۱۹، تنظیم شده در سال (۱۹۹۲)
 • فیلم X-Men محصول سال ۲۰۰۰، تنظیم شده در سال (۲۰۰۰)
 • فیلم X2: X-Men United محصول سال ۲۰۰۳، تنظیم شده در سال (۲۰۰۳)
 • فیلم X-Men: The Last Stand محصول سال ۲۰۰۶، تنظیم شده در سال (۲۰۰۶)
 • فیلم The Wolverine محصول سال ۲۰۱۳، تنظیم شده در سال (۲۰۱۳)
 • فیلم Deadpool محصول سال ۲۰۱۶، تنظیم شده در سال (۲۰۱۶)
 • فیلم Deadpool 2 محصول سال ۲۰۱۸، تنظیم شده در سال (۲۰۱۸)
 • فیلم Logan محصول سال ۲۰۱۷، تنظیم شده در سال (۲۰۲۹)

تماشای فیلم‌های فرنچایز X-Men در دو تایم‌ لاین متفاوت

فرنچایز مردان ایکس در حقیقت اولین دنیای سینمایی کامیکی را بوجود آورده و نسبت به دنیای سینمایی مارول و دنیای سینمایی دی سی نیز قدمت بیشتری دارد. اکران فیلم‌های این فرنچایز، سرنوشت فیلم‌های کامیکی را دچار تحول کرده و تاثیر بسیار مثبتی در نگرش مردم نسبت به این ژانر داشت. همانطور که به نظر می‌رسد سفر در زمان و پیدایش جهان‌های چندگانه مسیر جدیدی را برای دنیای سینمایی مارول باز کرده و مسبب طرح داستان‌های تازه‌ای خواهد شد؛ در فرنچایز مردان ایکس نیز سفر در زمان باعث ایجاد یک شکافت بزرگ در مسیر داستان این فرنچایز شده که به لطف آن شاهد خلق داستان‌هایی نو و ظهور شخصیت‌های جدید بودیم. این سفر در زمان باعث شد که داستان فیلم‌های فرنچایز X-Men در دو تایم لاین متفاوت رخ بدهند.

در فیلم X-Men: Days of Future Past شاهد سفر یکی از شخصیت‌های اصلی فرنچایز در زمان هستیم. او در زمان سفر کرده تا جلوی وقوع فاجعه‌ای که در آینده منجر به قتل عام افراد زیادی می‌شود را بگیرد. بر همین اساس فیلم‌های فرنچایز X-Men در دو تایم لاین متفاوت اتفاق می‌افتند. 

ترتیب تماشای فیلم‌های فرنچایز X-Men
فرنچایز مردان ایکس یکی از پر درآمدترین و محبو‌ترین فرنچایز‌های تاریخ سینما به حساب می‌آید

تایم لاین اول در فیلم‌های فرنچایز X-Men

 

بر اساس این تایم لاین در بخش ابتدایی فیلم X-Men: Days of Future Past مردم به شدت از جهش‌یافتگان بیزار بوده و فردی قصد نابودی کامل آن‌ها را دارد. این فرد به کمک اختلاف نظری که بین دو دسته ازجهش‌یافته‌ها وجود دارد موفق می‌شود تا یکی از مهم‌ترین این افراد را گرفته و تحت آزمایش قرار دهد. پس از دهه‌ها آزمایش افرادی که مخالف وجود جهش‌یافته‌ها هستند موفق می‌شوند با استفاده از نتایج این تحقیقات، ربات‌هایی را بسازند که به کمک آن‌ها تمامی جهش‌یافته‌ها تقریبا ازبین می‌روند. می‌توان گفت که پس اتفاقات فیلم  X-Men: First Class که سرآغاز تشکیل گروه مردان ایکس را نشان می‌دهد، مابقی فیلم‌های تایم لاین اول تا حدودی اتفاقات پیش از نابودی جهش‌یافته‌ها در فیلم X-Men: Days of Future Past و سفر در زمان را به تصویر می‌کشند.

 • فیلم X-Men: First Class
 • فیلم X-Men: Days of Future Past
 • فیلم X-Men Origins: Wolverine
 • فیلم X-Men
 • فیلم X2: X-Men United
 • فیلم X-Men: The Last Stand
 • فیلم The Wolverine

X-Men: First Class

در این اثر چارلز اگزاویر (Charles Xavier) جوان را در سال ۱۹۶۲ می‌بینیم که در ابتدا تصور می‌کند تنها جهش‌یافته دنیا بوده و کمی سردرگم است. پس از مدتی او با دوست کودکی خود ریون دارکهولم (Raven Darkholme) متوجه می‌شوند که آن‌ها تنها افراد جهش‌یافته دنیا نیستند و بعد‌ها پس از آشنایی با فردی به نام اریک لنشر مدرسه جهش‌یافته‌ها را پایه گذاری می‌کنند.

چارلز به پروفسور ایکس تبدیل شده و گروه ایکس من را تشکیل می‌دهد. اما دو دوست دیگر او در رابطه نحوه زندگی یک فرد جهش‌یافته و آینده این نژاد هم عقیده نبوده و مخالفت‌‌هایی بین آن‌ها پیش می‌آید که به سبب آن اریک به مگنیتو و ریون به میستیک تبدیل شدند.  

X-Men: Days of Future Past

 فیلم X-Men: Days of Future Past در دو تایم لاین متفاوت اتفاق می‌افتد و این اثر دلیل اصلی وجود دو خط زمانی در فیلم‌های فرنچایز X-Men است. در بخشی از این فیلم که به تایم لاین اول مربوط می‌شود، می‌بینیم که جهش‌یافته‌ها توسط ربات‌هایی به نام Sentinel محاصره شده و جان همه آن‌ها در خطر است. مگنیتو که مدت‌ها در زندانی زیر Pentagon بوده آزاد شده و میستیک تلاش می‌کند تا جلوی ربات‌ها را بگیرد. اما او موفق نشده و سال‌ها مورد آزمایش قرار می‌گیرد. این آزمایش‌ها منجر به ساخته شدن ربات‌هایی به مراتب پیشرفته‌تر می‌شود که در نهایت به کمک آن‌ها تقریبا همه جهش‌یافته‌ها ازبین می‌روند. 

X-Men Origins: Wolverine

در فیلم X-Men Origins: Wolverine همانطور که از نام فیلم پیدا است با گذشته و سرآغاز داستان لوگان آشنا می‌شویم. لوگان با بازی جاویدان هیو جکمن (Hugh Jackman) مردی جهش‌یافته است که در ارتش جهش‌یافته‌ها به فعالیت می‌پردازد. اما پس از مدتی که با اعضای ارتش به مشکل بر می‌خورد از آن‌ها جدا می‌شود. در این بین او را مورد بازیچه قرار داده و او می‌پذرید ماده‌ای به نام adamantium به او تزریق کنند. اما پس از آنکه از اوضاع خبردار می‌شود با گروهی درگیر شده و حین این درگیری حافظه خود را ازدست می‌دهد. 

X-Men

 فیلم X-Men اولین فیلمی بود که از فرنچایز مردان ایکس منتشر شد. در این فیلم برای اولین بار مدرسه پروفسور ایکس را می‌بینیم که در ابتدا به شکل یک مدرسه شبانه روزی کاملا عادی به نظر می‌رسید، اما پس از رویارویی لوگان و دختری به نام روگ (Rogue) با آن‌ها هویت اصلی دانش آموزان این مدرسه فاش می‌شود. در این بین مگنیتو (اریک لنشر) وارد میدان شده و با نفرتی که از انسان‌ها دارد اوضاع را بهم می‌ریزد. 

مگنیتو روگ را ربوده و دردسر ساز می‌شود. در نتیجه دانش آموزان مدرسه نیز تحت عنوانی به نام مردان ایکس به مقابله با او می‌پردازند. لوگان نیز که هنوز از گذشته خود خبر ندارد در ابتدا رفتار چندان دوستانه‌ای با مردان ایکس ندارد. 

X2: X-Men United

در فیلم X2: X-Men United مردی عضو ارتش، به نام ویلیام استرایکر (William Stryker) از پسر جهش یافته خود که می‌تواند ذهن مردم را کنترل کند، استفاده کرده تا در مدرسه اگزاویر نفوذ کند. او دشمن جهش‌یافته‌ها بوده و قصد دارد تا آن‌ها را از بین ببرد. با این حال پسر استرایکر به تیم مگنیتو پیوسته و به فرار و نجات جهش‌یافته‌ها کمک می‌کند. در این نبرد، جین گری با بازی فامکه یانسن (Famke Janssen) هنگام کمک به دیگر افراد حین فرار جان خود را ازدست می‌دهد. 

X-Men: The Last Stand

در فیلم  X-Men: The Last Stand جهش‌یافته‌ها باری دیگر تهدید به نابودی می‌شوند. گروهی از دانشمندان راهی را کشف کرده‌اند که به کمک آن می‌توان ژن‌های جهش‌یافته را خنثی کرد. بدون شک برخی از جهش‌‌یافته‌ها از این خبر خوشنود نشده و در صدد جنگ با انسان‌ها بر می‌آیند. مگنیتو باری دیگر ارتشی از جهش‌‌یافته‌های متحد خود جمع کرده و به جنگ انسان‌ها می‌رود. جین نیز در قالب ققنوس تاریک از دنیای مردگان بازگشته و به او می‌پیوندد. پروفسور ایکس نیز تلاش می‌کند تا با این دو گروه  مذاکره کرده و از رخ دادن فاجعه‌ای تازه جلوگیری کند. 

The Wolverine

این فیلم سرگذشت لوگان پس از اتفاقات فیلم X-Men: The Last Stand و مرگ جین، معشوقه لوگان، را روایت می‌کند. لوگان که بسیار غمگین است به ژاپن رفته تا با یکی از دوستان خود که در بستر مرگ است خداحافظی کند. در این سفر لوگان که از قدرت‌های خود خسته شده و آن‌ها را نفرین می‌داند، درگیر ماجرایی می‌شود که در این بین یاشیما (Yashida) دوست لوگان از او می‌خواهد تا ماده درمانی درون خون خود را به او بدهد تا او از مرگ خود رها شده و لوگان نیز از شر قدرت‌های خود خلاص شود. اما لوگان موافقت نکرده و با آن‌ها درگیر می‌شود.   

تایم لاین دوم در فیلم‌های فرنچایز X-Men

تایم لاین دوم بر اساس تصمیمی که مردان ایکس برای نجات جهش‌یافته‌ها، می‌گیرند، بوجود می‌آید. در بخش دوم فیلم X-Men: Days of Future Past می‌بینیم که مردان ایکس به گذشته نفوذ کرده و به نوعی در زمان سفر می‌کنند، آن‌ها از انجام آزمایشاتی که در نهایت منجر به کشته شدن جهش‌یافتگان می‌شود جلوگیری کرده و چهره واقعی افراد جهش‌یافته را به مردم عادی نشان می‌دهند. بر این اساس نگرش مردم نسبت به این گروه تغییر کرده و تایم لاین جدیدی ایجاد می‌شود، تایم لاینی که جهش یافته‌ها در آن زنده مانده و به عنوان قهرمانان جدید ظهور می‌کنند. در همین راستا شاهد خلق داستان‌هایی نو و شخصیت‌های متفاوت و تازه‌ای هستیم. اگرچه فیلم Deadpool نیز در این تایم لاین ذکر شده، اما او ارتباط چندانی با خط داستانی اصلی فرنچایز ندارد.

 • فیلم X-Men: Days of Future Past 
 • فیلم X-Men: Apocalypse
 • فیلم X-Men: Dark Phoenix ​
 • فیلم Deadpool
 • فیلم Deadpool 2
 • فیلم Logan 

X-Men: Days of Future Past 

 بر اساس آنچه در بخش اول این فیلم دیدیم در این فیلم جهش‌یافته‌ها توسط ربات‌هایی به نام Sentinel ازبین رفته و اکنون این مردان فلزی مابقی جهش‌یافته‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند. اما این شرایط دوام نمی‌آورد و دختری به نام کیتی پراید (Kitty Pryde) به کمک قدرت‌های خود وارد ذهن لوگان (ولورین) شده و ذهن او را به بدن جوان خود در سال ۱۹۷۳ فرستاده تا جلو وقایع گذشته را بگیرد. در طی این اقدام او میستیک را متوقف کرده و از دستگیری او جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن میستیک رئیس جمهور را نجات داده و از این طریق به عنوان قهرمان معرفی می‌شود. در پی این اقدام نیز مردم در قلب‌های خود را به روی جهش‌یافته‌ها باز کرده و اوضاع کمی برای آن‌ها بهتر می‌شود. 

X-Men: Apocalypse

در این فیلم جهش‌یافته‌ای را می‌بینیم که در گذشته‌های دور همچون خدایی در مصر باستان مورد پرستش قرار می‌گرفته و پس از از دست دادن قدرت نفوذ خود در بین مردم، به ناچار زنده زنده دفن شده است. اکنون پس از گذشت سال‌های زیاد این موجود که آخرالزمان نامیده می‌شود از قبر خود برخواسته و هوشیاری از دست رفته خود را باز پس گرفته است.

او پس از دیدن شرایط کنونی زمین متوجه می‌شود که دیگر همچو ایزدی قابل ستایش نبوده و تصمیم می‌گیرد تا نژاد بشر را از بین ببرد. بدون شک گروه مردان ایکس در این بین بیکار نمانده و وارد عمل می‌شوند. چارلز اگزاویر یا همان پروفسور ایکس (Professor X) رهبر این گروه، جمعی از جهش‌یافته‌های جوان را جمع کرده و به مبارزه با این موجود آخرالزمانی می‌پردازد. 

X-Men: Dark Phoenix ​

در این فیلم مشاهده می‌کنیم که مردان ایکس اکنون به قهرمانان ملی تبدیل شده و مدام به مامورت‌های مختلف می‌روند. در یکی از این مامورت‌ها که در فضا رخ می‌دهد، مردان ایکس مورد اصابت اشعه خورشیدی قرار گرفته و در این بین با استفاده از این نیرو ققنوس تاریک درون جین گری (Jean Grey) آزاد شده و دردسرساز می‌شود. جین کنترل قدرت‌های خود را ازدست داده و با توجه به اتفاقاتی که در گذشته برای او رخ داده، به دشمنی علیه بشریت تبدیل می‌شود. اکنون مردان ایکس با این چالش روبه‌رو هستند که آیا راه مقابله با جین کشتن او بوده یا هدایت و غلبه بر قدرت‌های تاریک او.

Deadpool ​

فیلم Deadpool سبک کاملا متفاوت و منحصر به فرد خود را دارد و به هیچ یک از آثار پیشین فرنچایز مردان ایکس شباهت ندارد. می‌توان گفت این فیلم  اولین فیلم مارول با درجه سنی R بوده است، به این معنا که به علت خشونت بالای فیلم و استفاده از الفاظ نامناسب تماشای این فیلم برای افراد زیر ۱۷ سال مناسب نبوده و توصیه نمی‌شود.

وید ویلسون (Wade Wilson) یا همان دد پول پس از آنکه عشق زندگی خود را پیدا می‌کند، به او درخواست ازدواج می‌دهد، اما پس از مدتی متوجه شده که مبتلا به سرطان است و به همین دلیل عشق خود ونسا (Vanessa) را ترک می‌کند. با این حال او موافقت می‌کند که تحت درمان عجیبی قرار گرفته و در همین راستا در بدن او تغییرات ترسناکی رخ می‌دهد. این تغییرات و تاثیرات آزمایشات آزمایشکاهی، در نهایت او را به یک جهش یافته و ابر انسان تبدیل می‌کند. پس از این اتفاق او با یکی از دشمنان خود وارد مبارزه شده و در این راه افرادی از گروه مردان ایکس به او کمک می‌کنند. 

Deadpool 2

در این فیلم با گروه X FORCE آشنا می‌شویم. گروهی که دد پول رهبری آن را بر عهده داشته و قوانین خود را در آن اجرا می‌کند. داستان این فیلم چندی پس از اتفاقات نسخه اول فیلم رخ می‌دهد اما در این اثر با نسخه غمگین دد پول روبه رو می‌شویم زیرا در ابتدای فیلم او همسر خود را از دست داده و به ناچار به دوستان مردان ایکسی خود پناه می‌برد. قسمت سوم این اثر نیز در دست ساخت قرار داشته و احتمالا در قسمت سوم، اوضاع بسیار عجیب خواهد شد. با توجه به تیتراژ پایانی قسمت دوم به نظر می‌رسد به گذشته سفر خواهیم کرد و ماشین زمان باز هم کار خود را کرده و اوضاع را بهم خواهد ریخت. 

Logan

منتقدان از فیلم Logan به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های مارول کامیکس و یکی از برترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ سینما یاد کردند. در این فیلم باری دیگر ولورین محبوب را می‌بینیم. شخصیتی که در تمام فیلم‌های مردان ایکس حضور داشته و به نمادی از این گروه تبدیل شده است. این مرد درست کار، اکنون پا به سن گذاشته و در قالب یک پدر فداکار ظاهر می‌شود. داستان این فیلم اینگونه است که در سال ۲۰۲۹ لوگان و پروفسور ایکس در تگزاس زندگی کرده و لوگان از این پروفسور پیر مراقبت می‌کند.

پروفسور ایکس با بالا رفتن سنش کنترل افکار خود را از دست داده و اغلب به دیگران آسیب می‌زند. همچنین مدت زمان به نسبت طولانی می‌گذرد که هیچ جهش یافته‌ای پا به جهان نگذاشته است. این فیلم سرنوشت لوگان را بیان می‌کند. لوگان متوجه می‌شود که سازمانی با استفاده از دی‌ ان‌ ای جهش یافته‌ها افرادی را تولید می‌کند که به ماشین آدم‌کشی تبدیل می‌شوند. او در این راه با دختر بچه‌ای آشنا می‌شود که در این سازمان با استفاده از دی ان ای او ساخته شده و تلاش می‌کند تا فعالیت این سازمان را متوقف کند. لوگان که در ابتدا تردید دارد بالاخره تصمیم خود را گرفته و به دخترش در این راه کمک می‌کند.  

The New Mutants

فیلم The New Mutants جدیدترین فیلم این فرنچایز به حساب می‌آید و در زمان حال اتفاق می‌افتد. داستان این فیلم ارتباطی با داستان اصلی فرنچایز نداشته و هیچ یک از شخصیت‌های اصلی را در این فیلم نمی‌بینیم. این اثر ماجرای پنج نوجوان را روایت می‌کند که هر کدام پس از حادثه‌ای متفاوت، خود را در بیمارستانی عجیب می‌یابند. افرادی که در این بیمارستان حضور دارند مدعی می‌شوند که این پنج نوجوان دارای قدرت‌های فرا انسانی بوده و از جهش‌یافته‌ها هستند.

دکتر حاضر در این بیمارستان معتقد است که جهش‌‌یافتگان جوان توانایی کنترل قدرت‌های خود را ندارند و به همین دلیل این پنج نوجوان باید تا زمانی که کنترل قدرت‌های خود را بدست می‌آورند در این بیمارستان بمانند. با این حال این افراد پس از حضور فردی جدید در بیمارستان، خود را تحت خطر حس کرده و تلاش می‌کنند با فرار از بیمارستان، خود را به مردان ایکس برسانند. اما در این بین متوجه می‌شوند که ممکن است در حقیقت بدون اینکه فهمیده باشند، با استفاده از قدرت‌های خود به افرادی آسیب زده باشند. 

با این حال هر آنچه که تاکنون گفته شد به گذشته این فرنچایز محبوب اشاره دارد و موفقیت مثال زدنی این مجموعه برای همه ثابت شده است. اما اکنون موضوعی که ذهن طرفداران را مشغول کرده و حائز اهمیت بوده، آینده این فرنچایز است. به نظر می‌رسد، ممکن است که در آینده این گروه به لطف مولتی‌ورس به دنیای سینمایی مارول پیوسته و آن‌ها را در کنار گروه جدید انتقام جویان ببینیم.

همچنین این تئوری وجود دارد که این گروه می‌تواند از ابر شرور‌های بعدی در دنیای سینمایی مارول باشند. هم اکنون ریبوت جدید این فرنچایز توسط استودیو مارول ساخته می‌شود و در آینده خواهیم دید که سرنوشت این گروه چه خواهد بود. بدون شک اکنون که استودیو مارول حق استفاده از این شخصیت‌های فیلم‌های فرنچایز X-Men را در دسترس دارد، باری دیگر شاهکار‌هایی  کم‌نطیر خواهد ساخت. 

نظر شما در رابطه با آینده فرنچایز مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول چیست؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments