داستان Avengers: The Kang Dynasty

پروژه‌هایی که داستان Avengers: The Kang Dynasty را پایه گذاری می‌کنند

خطوط داستانی مختلفی که به انتقام جویان ۵ ختم می‌شوند

1%
  • 0/10
پروژه‌هایی که داستان Avengers: The Kang Dynasty را پایه گذاری می‌کنند ۰ ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ مارول کپی لینک

تنها پنج پروژه سینمایی و سریالی از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول باقی مانده و به لطف پنل بزرگ استودیو مارول در کمیک کان ۲۰۲۲، طرفداران اکنون تصویر واضحی از مسیری که MCU در آن قدم برداشته دارند. مسیری که در نهایت به داستان Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars ختم می‌شود.

زمانی که کوین فایگی (Kevin Feige) در سالن H کامیک کان سن دیگو روی صحنه رفت و با به نمایش گذاشتن لوگوهای جذاب از عناوین جدید فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول رونمایی کرد، تمامی طرفداران این فرانچایز عظیم غرق در شادی شدند. طبق صحبت‌های فایگی و اطلاعات منتشر شده، پروژه‌های فاز بعدی هر کدام به نحوی در شکل گیری داستان انتقام جویان ۵ موثر خواهند بود. برای مثال فیلم Guardians of The Galaxy Vol.3 به روایت داستان شخصی نگهبانان کهکشان خواهد پرداخت، در حالی که Ant-Man and The Wasp: Quantamania منحصرا روی شخصیت کنگ فاتح جاناتان میجرز (Jonathan Majors) متمرکز خواهد شد.

اکنون از ۱۵ پروژه‌ای که به‌صورت رسمی توسط استودیو مارول معرفی شده قصد داریم ۷ پروژه سینمایی و سریالی که در راه اندازی داستان Avengers: The Kang Dynasty نقشی کلیدی دارند را بررسی کنیم.

۷- سریال تلویزیونی Secret Invasion

تهاجم مخفی اولین رویداد کراس اوری است که از دیزنی پلاس پخش خواهد شد. همین تمایز به تنهایی کافی است تا این اقتباس سریالی را به یکی از مهم‌ترین قطعات پازل دنیای سینمایی مارول تبدیل کند. در نگاه اول شاید داستان اسکرول محور Secret Invasion مستقیما در شکل گیری Avengers: The Kang Dynasty تاثیر نگذارد، اما نیک فیوری تنها کسی است که می‌تواند گروه جدیدی از ابرقهرمانان MCU را به جهت مقابله با کنگ دور هم جمع کند، درست همانطور که در شروع حماسه بی‌نهایت این کار را انجام داد. 

 

۶- فیلم سینمایی Black Panther: Wakanda Forever

اهمیت را می‌توان به روش‌های مختلفی تعریف کرد که تقریبا تمامی آنها در مورد دنباله فیلم پلنگ سیاه صدق می‌کند. در حالی که شخصیت‌های فیلم سعی دارند با واقعیت از دست دادن پادشاه تچالا کنار بیایند، طرفداران نیز با از دست دادن چدویک بوزمن (Chadwick Boseman) در آن سوگواری سهیم خواهند بود. اما طبق برخی گزارش‌های منتشر شده، کارگردان رایان کوگلر (Ryan Coogler) و تیمش قصد دارند در کنار روایت این داستان احساسی، به شکل عمده‌ای در رقم زدن آینده MCU مشارکت داشته باشند.

مدتی است که شایعه‌ شده فیلم Black Panther: Wakanda Forever شخصیت ویکتور وان دوم که یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های شرور در دنیای مارول است را به MCU معرفی کند. در حالی که نقش دکتر دوم در Avengers: The Kang Dynasty هنوز مشخص نشده، اما نقش او در فیلم Avengers: Secret Wars، اتفاقی اجتناب ناپذیر است. اگر این شایعات حقیقت داشته باشند، دنباله پلنگ سیاه با معرفی ابرشرور اصلی حماسه مولتی ورس می‌تواند نقشی مهم در راه اندازی داستان خاندان کنگ داشته باشد.

۵- فیلم سینمایی Thunderbolts

با وجود گروه جدید انتقام جویان، قراره به‌ زودی شاهد شکل گیری گروهی از ابرشرورهای دنیای سینمایی مارول در انتهای فاز پنجم باشیم. درسته که شخصیت مرموز والنتینا آلگرا دفونتین با بازی جولیا لوئیس دریفوس (Julia Louis Dreyfus) همچنان به دنبال استخدام ابرشرورهای بیشتری است، اما در حال حاضر به جز یلنا بلوا و جان واکر از دیگر اعضای این گروه مشهور بی‌خبریم. با توجه به خطوط داستانی کمیک‌ها کنگ به‌تنهایی سرسخت‌ترین دشمن انتقام جویان به شمار می‌رود اما بازهم می‌تواند به منظور شکست دادن آنها از گروه تاندربولتز استفاده کند. به همین منظور فیلم پایانی فاز پنجم می‌تواند تاثیر به‌سزایی در داستان Avengers: The Kang Dynasty داشته باشد.

 

۴- فیلم سینمایی Captain America: New World Order

قسمت چهارم کاپیتان آمریکا پروژه برجسته‌ای در فاز پنجم خواهد بود، زیرا با روایت داستان سم ویلسون به‌عنوان کاپیتان آمریکای جدید به سوالی مهم که یکی از موضوعات اصلی فاز چهارم به‌شمار می‌رود پاسخ خواهد داد. انتقام جویان چه کسانی هستند؟

بعد از تحول شخصیتی سم ویلسون در سریال The Falcon and The Winter Soldier، او اکنون آماده است تا گروهی از قدرتمندترین ابرقهرمانان زمین را در مبارزه با کنگ فاتح رهبری کند. کاپیتان آمریکا ۴ رویدادی کراس اوری به سبک فیلم‌های Avengers است که می‌تواند ضمن معرفی سم ویلسون به‌عنوان رهبر جدید انتقام جویان، تاثیر شگرفی در راه اندازی داستان خاندان کنگ داشته باشد.

 

۳- فیلم سینمایی Fantastic Four

با توجه به اینکه ریبوت Fantastic Four همچنان در جستجوی کارگردان است و لیست بازیگرانش هنوز به‌صورت رسمی اعلام نشده است، یکی از مرموزترین پروژه‌های این لیست محسوب می‌شود. با این حال اگر خطوط داستانی کمیک‌ها را در نظر بگیریم، اولین خانواده مارول مطمئنا نقشی بزرگ در داستان Avengers: The Kang Dynasty خواهند داشت، زیرا کنگ فاتح از نوادگان رید ریچاردز است. به احتمال زیاد باهوش‌ترین فرد جهان نه تنها در کشف تهدید کنگ، بلکه در متوقف کردن آن نیز نقشی بزرگ خواهد داشت.

 

۲- فصل دوم سریال Loki

فصل اول سریال لوکی با باز کردن درب‌های مولتی ورس تاثیر به‌سزایی در راه اندازی داستان مولتی ورسی فاز چهارم داشت. بعد از اتفاقات WandaVision و Spider-Man: No Way Home، فصل دوم لوکی قراره با متمرکز شدن روی کنگ فاتح، مثل فصل اول تاثیر مهمی در داستان Avengers: The Kang Dynasty داشته باشد. شاید خدای شرارت دوست داشتنی مارول خیلی سخت با خط زمانی اصلی MCU سازگار شده باشد، اما قطعا نقش بزرگی در آینده MCU ایفا خواهد کرد. در حال حاضر اطلاعات زیادی از فصل دوم لوکی در دست نیست ولی حضور کنگ به‌تنهایی می‌تواند این سریال جذاب را به تکه نهایی پازل حماسه مولتی ورس تبدیل کند.

 

۱- فیلم سینمایی Ant-Man and The Wasp: Quantumania

سومین فیلم مرد مورچه‌ای قرار است با بازی جاناتان میجرز در نقش کنگ، نگاهی ویژه به قدرت بی‌پایان او داشته باشد و همچنین تصویری واضح‌تر نسبت به‌ آنچه در قسمت پایانی لوکی دیدیم را برای طرفداران به ارمغان بیاورد. همانطور که انتظار می رود، حضور او به‌عنوان آنتاگونیست اصلی فیلم در نهایت منجر به داستان انتقام جویان ۵ خواهد شد که اگر گزارش‌های اولیه درست باشند، یکی از ترسناک‌ترین حضورها در تاریخ دنیای سینمایی مارول نام خواهد گرفت.

به نظر می‌رسد استودیو مارول با رویکردی متفاوت به روایت داستان کنگ در حماسه مولتی ورس بپردازد. برای مثال فیلم Ant-Man and The Wasp در مقایسه با سایر پروژه‌های فاز سوم از استقبال متوسطی برخوردار بود، اما با معرفی قلمرو کوانتومی راه حل مشکل را مطرح کرد. اگرچه این بار فیلم برای اولین بار به جای راه حل، خود مشکل را به تصویر خواهد کشید.

فیلم موردانتظار Avengers: The Kang Dynasty قرار است در تاریخ ۲ می سال ۲۰۲۵ (۱۲ اردیبهشت سال ۱۴۰۴) در سینماها اکران شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ جای چه عناوین دیگری در این لیست خالی است؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments