آیا دکتر دوم در Avengers: Secret Wars حضور خواهد داشت؟

نقش احتمالی دکتر دوم در انتقام جویان ۶

آیا دکتر دوم در Avengers: Secret Wars حضور خواهد داشت؟ پارسا خلیلی ۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ مارول
دکتر دوم در Avengers: Secret Wars

با معرفی دو فیلم بعدی انتقام جویان در کمیک کان، بخشی از فاز ششم MCU مشخص شد. در حالی که Avengers: The Kang Dynasty با توجه به عنوانش روی شخصیت کنگ فاتح متمرکز خواهد شد، شواهد زیادی به نقش احتمالی دکتر دوم در Avengers: Secret Wars اشاره می‌کنند. 

این دو پروژه عظیم قرار است به فاز ششم دنیای سینمایی مارول و حماسه مولتی ورس پایان بدهند، به همین دلیل ممکن است شاهد حضور ابرقهرمان و ابرشرورهای بی‌شماری از دنیای مارول باشیم. براساس نام این دو فیلم، انتظار می‌رود که The Kang Dynasty داستان پیشینه کنگ فاتح جاناتان میجرز (Jonathan Majors) را به تصویر بکشد، در حالی که Secret Wars با اقتباس از مجموعه کمیک به‌شدت محبوب جنگ‌های مخفی به روایت یکی از بزرگ‌ترین داستان‌های مولتی ورسی مارول بپردازد.

در کمیک‌ها یکی از شخصیت‌هایی که نقش چشمگیری در کراس اور عظیم جنگ‌های مخفی داشت، ویکتور وان دوم یا همان دکتر دوم بود. شاید این آنتاگونیست مشهور هنوز پا به دنیای سینمایی مارول نگذاشته باشد، اما بعد از ریبوت چهار شگفت انگیز، قسمت ششم انتقام جویان می‌تواند بهترین فرصت برای معرفی او به MCU باشد.

نقش دکتر دوم در کمیک‌های Secret Wars

در کمیک‌ Secret Wars #8 دکتر دوم با به‌وجود آوردن تداخل‌های متعدد (Incursion) که توسط رید ریچاردز در فیلم Doctor Strange 2 بهش اشاره شد، مولتی ورس را نابود کرده و با استفاده از قدرت‌های Beyonder، بر سیاره Battleworld حکمرانی کرد.

با توجه به صحبت‌های رید ریچاردز جان کراسینسکی (John Krasinski)، فاجعه Incursion زمانی رخ می‌دهد که دو خط زمانی با همدیگر ترکیب شده و درنهایت به نابودی کامل هر دو جهان منجر می‌شود. فاجعه‌ای که شخصیت کلیا شارلیز ترون (Charlize Theron) نیز در سکانس پس از تیتراژ فیلم به آن اشاره کرد.

سیاره Battleworld به لطف رهبری وحشتناک دکتر دوم رسما به جهنم تبدیل شده بود، به همین خاطر ابرقهرمانان بازمانده از جهان‌های مختلف به همراه تانوس و ارتش عظیمش سعی داشتند با شکست دادن دکتر دوم، به سلطنت او پایان بدهند. ویکتور که از نقشه آنها باخبر شده بود به تانوس پیشنهاد داد که در صورت متحد نشدن با ابرقهرمانان بازمانده، به او و ارتشش فرصت زندگی دوباره خواهد داد اما با مخالفت تایتان دیوانه، دکتر دوم به وحشتناک‌ترین شکل ممکن تانوس را کشت و اسکلتش را از بدنش جدا کرد.

حضور دکتر دوم در Avengers: Secret Wars

علاوه بر شایعات مطرح شده درباره حضور افتخاری دکتر دوم در دنباله فیلم پلنگ سیاه، تایید دو پروژه بزرگ Fantastic Four و Avengers: Secret Wars می‌تواند به جایگاه مخصوص این ابرشرور معروف در فاز ششم دنیای سینمایی مارول اشاره داشته باشد. اگر این فیلم اقتباسی دقیق از مجموعه کمیک جنگ‌های مخفی باشد، این احتمال وجود دارد که دکتر دوم با شکل دهی اتحادی قوی با کنگ، در داستان هر دو فیلم انتقام جویان دخیل باشد.

البته این اولین باری نیست که دوم و کنگ برای دستیابی به اهداف خود با هم متحد می‌شوند. در رویداد بزرگ جنگ بی‌نهایت کمیک‌ها، آنها موفق شدند شخصیت ماگوس را شکست داده و تمام قدرت کیهانی او را بدست آورند.

با درنظر گرفتن فینال دو قسمتی جنگ بی‌نهایت و پایان بازی در فاز سوم، خیلی دور از ذهن نیست که شاهد اتفاقی مشابه در دو فیلم جدید انتقام جویان باشیم. با کشته شدن کنگ به دست دکتر دوم و نابود شدن مولتی ورس در پایان سلسله کنگ، جنگ‌های مخفی می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا دکتر دوم به ابرشرور بزرگ فاز ششم دنیای سینمایی مارول و حماسه مولتی ورس تبدیل شود.

فیلم مورد انتظار Avengers: Secret Wars در تاریخ ۷ نوامبر سال ۲۰۲۵ (۱۶ آبان سال ۱۴۰۴) در سینماها اکران خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا دکتر دوم در انتقام جویان ۶ حضور خواهد داشت؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا