شخصیت مانتیس از نگهبانان کهکشان قابلیت‌های ویژه‌ای دارد که نمی‌دانستید!

قدرت‌هایی که از Infinity War حذف شده بودند

شخصیت مانتیس (Mantis) از سری فیلم‌های نگهبانان کهکشان

شخصیت مانتیس (Mantis) از سری فیلم‌های نگهبانان کهکشان – Guardians of The Galaxy ظاهرا قدرت‌های بسیار ویژه‌ای داد که تا به حال آن‌ها را ندیده بودیم!

در فیلم سال ۲۰۱۶ Guardians of The Galaxy 2 بود که ما شاهد سفر پیتر کویل (Peter Quill) به سیاره‌ای به نام ایگو (Ego) بودیم. در واقع ایگو نام شخصیتی بود که در دنیای سنیمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) به عنوان پدر استار لورد (Star Lord) معرفی شد و حتی متوجه شدیم که ظاهرا او، همان کسی است که به یاندو (Yandu) سپرده تا پیتر را بدزدد! با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که ایگو هرگز قصد نداشت تا پیتر را به عنوان فرزند خود بپذیرد و در حقیقت هدفش استفاده کردن از او، به عنوان یک باتری تامین کننده انرژی کافی، برای نابودی جهان بود.

به هر حال تیم نگهبانان کهکشان به هر طریق موفق شدند تا ایگو را از انجام کاری که انجام می‌داد نگه داشته، و او را با همکاری بامزه گروت (Groot) شکست بدهند. اما حین از این اتفاق، یک عضو تازه به گروه نگهبانان کهکشان اضافه شد که مانتیس نام داشت. مانتیس که نقش آن را پام کلمنتیف (Pom Klementieff) بازی می‌کند، در این فیلم به عنوان خدمتکار ایگو معرفی شد و متوجه شدیم که چندان هم از خدمت به او لذت نمی‌برد. به همین ترتیب نیز در مقابل او ایستاد و در نهایت به تیم نگهبانان کهکشان پیوست‌، در حالی که اخیرا در قسمت ویژه Guardians of The Galaxy جزئیات بسیار جالب‌تری درباره او منتشر شدند که داستان فیلم GoTG 3 را شدیدا تحت تاثیر قرار می‌دهند.

قدرت‌های شخصیت مانتیس از فیلم Avengers: Infinity War حذف شده بودند!

در قسمت ویژه تازه منتشر شده از نگهبانان کهکشان ما شاهد یک ماجراجویی کوتاه با مانتیس و درکس (Drax) بودیم؛ جای که آن‌ها به زمین رفتند تا کوین بیکن (Kevin Bacon) را برای پیتر کویل به فضا ببرند و کریسمس را جشن بگیرند. با این حال نکته اینجاست که بین این اتفاقات و زمانی که کوین بیکن از دست مانتیس و درکس فرار می‌کرد، دیدیم که ظاهرا مانتیس قدرت‌‌ها و قابلیت‌های خاصی دارد که تا به حال از آن‌ها رونمایی نشده بود؛ یا شاید هم بهتر است بگوییم شده بود، اما سازندگان آن را از فیلم انتقام جویان 3 حذف کرده بودند.

در فیلم Avengers: Infinity War صحنه‌هایی وجود داشت که طی آن، مرد آهنی (Iron Man)، همراه با اسپایدرمن (Spider-Man)، دکتر استرنج (Doctor Strange) و همچنین اعضای تیم نگهبانان کهکشان، به سیاره تایتان (Titan) می‌روند تا با تانوس (Thanos) مبارزه کنند. در این بین، می‌بینیم که در یک سکانس تانوس از سنگ فضا و قدرت استفاده می‌‌کند تا یک قمر را روی سر ابرقهرمانان خراب کند و به همین ترتیب نیز تقریبا تمامی اعضای تیم نگهبانان کهکشان در فضا معلق می‌شوند. در این صحنه در فیلم اصلی پیتر پارکر (Peter Parker) همه آن‌ها را با تارهای خود نجات می‌دهد، اما در آخرین سکانس وقتی که مانتیس را نجات داد، یک صحنه حذف شده وجود دارد که او با استفاده از قدرت‌های خود، یارانش را درمان می‌کند!

این قابلیت از شخصیت مانتیس که بتواند کسی را درمان کند، هرگز در فیلم دیگری نشان داده نشده بود و سازندگان نیز آن را از Infinity War پاک کرده بودند. در حقیقت این صحنه نشان می‌دهد که مانتیس فقط قابلیت خواندن ذهن و کنترل افراد با استفاده از شاخک‌های خود را نداشته و توانایی‌های دیگری را هم دارد؛ این در حالی است که برخی ویژگی‌های دیگر این کاراکتر در قسمت ویژه نگهبانان کهکشان به تصویر کشیده شده است.

قدرت‌های مانتیس در قسمت ویژه Guardians of The Galaxy

در صحنه‌های مبارزه نشان داده شده از مانتیس در این قسمت ویژه، می‌توان دید که او حرکات تازه‌ای را انجام می‌دهد، اما این موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید پدر او کیست؛ ایگو! در واقع اینکه استار لورد پسر ایگو بوده، به او این قدرت را می‌داد تا بتواند در سیاره‌ای خاص، از قابلیت‌هایی استفاده کند که هرگز یک انسان عادی قادر به انجام دادن آن‌ها نیست. به همین ترتیب، استار لورد یک نیمه خدا محسوب می‌شود، در حالی که دقیقا همین قانون برای مانتیس هم صادق است و قابلیت استفاده از قدرت درمان کردن او را توجیه می‌کند!

در این قسمت کوتاه از این موضوع رونمایی شد که مانتیس در حقیقت خواهر پیتر است و این شاید بهترین کادویی بود که کویل می‌توانست برای کریسمس دریافت کند. اما در هر صورت باید منتظر قسمت سوم از سری Guardians of The Galaxy باشیم، تا از نهایت پتانسیل‌های شخصیت مانتیس رونمایی شود. همچنین در این فیلم جدید، بالاخره در تریلر روز گذشته دیدیم که از گامورا (Gamora) هم رونمایی شد و او نیز در این اثر حضور دارد؛ در حالی که گامورا حاضر در این جهان هرگز آن نسخه اصلی زمین ۶۱۶ نیست، بلکه از یک خط زمانی ناشناخته از سال ۲۰۱۴ وارد دنیای اصلی سینمایی مارول شده است.

فیلم Guardians of The Galaxy 3 سال آینده و در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ (۳ می ۲۰۲۳) اکران خواهد شد.

 
0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا