#مهسا_امینی

فروش God of War Ragnarok با فروشی بی سابقه رکورد زد!

به بزرگ‌ترین بازی تاریخ سونی سلام کنید

فروش God of War Ragnarok

در حالی که جدیدترین بازی انحصاری سونی شاهکاری به تمام معنا بوده و ما انتظار فروشی بی نظیر را از پیش داشتیم، فروش آن با اختلاف فراتر از انتظارات ما ظاهر شد. میزان فروش God of War Ragnarok رکورد شکنی کرد تا ما بار دیگر به تحسین آن بپردازیم.

شرکت سونی طی آخرین گزارش خود درباره بازی God of War Ragnarok از غافلگیری دیگری پرده برداری کرد. بازی God of War Ragnarok سریع‌ترین فروش تاریخ پلی استیشن را به نام خود ثبت کرد. بازی خدای جنگ رگناروک که در حقیقت دنباله بازی God of War انتشار یافته در سال ۲۰۱۸ است، یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ بود که توانست فراتر از انتظارات نیز ظاهر شود. در زمان انتشار این مطلب، تنها دو هفته از عرضه اولیه این بازی گذشته و در همین مدت کم، این عنوان انحصاری توانسته عناوینی بزرگ چون Pokémon و Call of Duty را پشت سر بگذارد. ناگفته نماند که میزان فروش این بازی در میان تمام بازی‌های پلی استیشن نیز رکورد شکنی کرد.

بازی God of War Ragnarok یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال بود، اما نباید فراموش کرد که رویه توسعه این بازی به شدت سخت بوده که با تاخیر در انتشار نیز روبه رو شده است. این بازی ابتدا برای عرضه طی سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده بود که متاسفانه به دلیل پاره‌ای از مشکلات در مسیر توسعه، تا اواخر سال ۲۰۲۲ تاخیر خورد. اما خوشبختانه این تاخیرات سبب کاهش کیفیت این بازی نشد و همانطور که اشاره شد این بازی فراتر از انتظارات ما ظاهر شد. این موضوع را می‌توان به سادگی از نامزدی این بازی برای بهترین بازی سال و صد البته فروش بی سابقه این شاهکار متوجه شد.

سونی اعلام کرد که فروش God of War Ragnarok عدد خیره کننده ۵.۱ میلیون نسخه را تا به این لحظه در دو کنسول پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ داشته است که خود رکوردی جداگانه به حساب می‌آید. سونی اعلام داشت که این بازی نه تنها در صدر نسخه‌های مختلف سری بازی خدای جنگ از لحاظ فروش جای داشته، بلکه از تمام بازی‌های انحصاری پلی استیشن در بازه‌ای مشابه فروش بهتری داشته است. این رکورد پیش‌تر در اختیار شاهکاری دیگر از طرف سونی یعنی The Last of Us Part 2 بود که در سال ۲۰۱۸ توانست در بازه‌ای مشابه ۴ میلیون نسخه به فروش برساند.

دیگر موضوعی که شکوه خدای جنگ رگناروک را نشان می‌دهد، امتیازات دریافتی از طرف کاربران و منتقدین است که آن را تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم کرده است. بازی God of War Ragnarok مانند نسخه پیشین خود توانست امتیاز بی نظیر ۹۴ از ۱۰۰ را دریافت کند. این بازی در کنار قرار گرفتن در فهرست نامزد‌های بهترین بازی سال مراسم The Game Awards، در ۹ دسته دیگر نیز نامزد شده است. لازم به ذکر است که قرار گیری در ۱۰ دسته متفاوت به خودی خود رکوردی تازه است که تا به حال هیچ بازی موفق به دریافت آن نشده است!

البته نباید فراموش کرد که سال ۲۰۲۲ به طور کلی سالی خارق العاده برای دنیای ویدیو گیم بود و خدای جنگ رگناروک کار سختی برای دریافت جایزه بهترین بازی سال دارد. دیگر نامزدهای بهترین بازی سال شامل عنوان تحسین شده Elden Ring، گربه دوست داشتنی سونی یعنی Stray، شاهکار کمتر دیده شده A Plague Tale: Requiem، Xenobalde Chronicles 3 و در پایان دیگر انحصاری سونی یعنی Horizon Forbidden West می‌شوند.

شما می‌توانید بازی God of War Ragnarok را در کنسول نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و البته کنسول نسل نهمی پلی استیشن ۵ خریداری و تجربه کنید. آیا شما نیز نقشی در میزان فروش God of War Ragnarok که همه را غافلگیر کرده داشته‌اید؟ فکر می‌کنید این بازی مستحق دریافت جایزه بهترین بازی سال است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا