ثور در God of War Ragnarok برگرفته از شخصیتی به جز ثور در MCU است!

عجیب اما منطقی! توضیحات صدا پیشه ثور درباره این شخصیت

ثور در God of War Ragnarok

صدا پیشه شخصیت ثور در God of War Ragnarok روز گذشته از حقیقتی عجیب پرده برداشت که دید ما را به طور کلی نسبت به این شخصیت تغییر داد! شخصیت ثور در این بازی از شخصیتی به غیر از ثور در دنیای مارول الهام گرفته است!

به گفته صدا پیشه شخصیت ثور (Thor) در بازی خدای جنگ رگناروک، او بخشی از شخصیت ثور در این بازی را از شخصیت هالک (The Hulk) برداشته است! شیوه نمایش شخصیت ثور در God of War Ragnarok تفاوت بسیاری با شخصیتی با نام مشابه در دیگر رسانه‌ها داشت و همین موضوع نظرات مثبت و منفی بسیاری را متوجه خود کرد. به گفته صدا پیشه این شخصیت، ثور درون خدا جنگ، نمودی کامل‌تر و واقعی‌تر از شخصیت ثور است.

بازی God of War Ragnarok در روز ۹ نوامبر، برابر با ۱۸ آبان ماه به انتشار رسید و دنباله داستان کریتوس (Kratos) و پسرش آترئوس (Atreus) از بازی God of War سال ۲۰۱۸ را برای ما تعریف کرد. همانطور که از نام این بازی می‌توان متوجه شد، این بازی طی دوران رگناروگ اساطیر نورث رخ داده که پس از کشته شدن بالدر (Baldur) یکی از خدایان نورث به دست کریتوس آغاز می‌شود. در حالی که تنها چند روز از انتشار نسخه جدید سری بازی خدای جنگ می‌گذرد، شخصیت ثور در این بازی چشمان بسیاری را متوجه خود کرده است. این شخصیت اولین مرتبه طی یکی از مراسم شوکیس پلی استیشن در سال ۲۰۲۱ به نمایش درآمد.

صدا پیشه این شخصیت، رایان هرست (Ryan Hurst) طی مصاحبه اخیر خود با وبسایت Variety در کنار مت سوفوس (Matt Sophos) کارگردان داستان این بازی و کارگردان هنری خدا جنگ رگناروک یعنی راف گراستی (Raf Grassetti) از شخصیت‌هایی که سبب تکمیل شخصیت ثور شدند، صحبت کردند. اولین شخصیت، کلانتر اد تام بل (Sheriff Ed Tom Bell) از فیلم No Country for Old Men برای صدا، قدرت درونی و البته پشیمانی‌هایی که زندگی این شخصیت را تحت تاثیر قرار داده بودند بود. دیگر شخصیت معرفی شده به عنوان الهام بخش ثور، شخصیت هالک از دنیای مارول بود و شکی نیست که بسیاری از کاربران انتظار نداشتند چنین شخصیتی الهام بخش ثور در God of War Ragnarok باشد.

رایان هرست در ادامه افزود که هالک در دنیای مارول و ثور در بازی خدا جنگ رگناروک هر دو مملو از عصبانیتی غیر قابل کنترل هستند که همیشه آن‌ها را در مسیر درست قرار نمی‌دهد. علاوه بر آن، ثور و هالک هر دو علاقه‌ای غیر قابل توصیف به مبارزه داشته که تاثیری مستقیم بر شیوه ارائه بازیگر آن‌ها دارد. هرست باور دارد که شخصیت ثور چیزی شبیه به Hulk Smash با تفاوتی اندک در خود دارد. به باور او، قدرت، عصبانیت و غیر قابل پیشبینی بودن آن‌ها تنها در یک ابر انسان دیده می‌شوند.

اگر کمی بیشتر به شباهت‌های این دو شخصیت فکر کنید، متوجه می‌شوید گفته‌های رایان هرست بسیار منطقی بوده و شخصیت ثور در God of War Ragnarok بیش از شخصیت ثور در دنیای مارول، به شخصیت هالک شبیه است. در کنار آن، شخصیت ثور بازی خدای جنگ رگناروک خوانایی بیشتری با اساطیر نورث، نسبت به شخصیت ثور در دنیای مارول دارد. از دیگر شباهت‌های ثور در God of War Ragnarok به این شخصیت در اساطیر نورث می‌توان به موهای قرمز او و این واقعیت که ثور در اساطیر نورث به هیچ عنوان قهرمانی ایده‌آل نبوده اشاره داشت. در ادامه مصاحبه، سوفوس به این موضوع اشاره داشت که ثور در اساطیر، دو کودک را ربوده و تا زمان مرگشان آن‌ها را برده خود کرده و تنها دلیل این کار، شکستن پای بز ثور توسط این دو کودک بوده است. چنین موضوعی به راحتی این شخصیت را از قهرمانی ایده‌آل فاصله می‌دهد.

توسعه دهندگان طی این مصاحبه از عناصر طراحی شخصیت ثور و دیگر خدایان این بازی نیز صحبت کردند. گراستی اشاره داشت که خدایان نورث به طور کلی از لحاظ ظاهری نسبت به خدایان یونان کم زرق و برق‌تر بوده‌اند، با این حال آن‌ها نیاز به درخشش در دنیای God of War Ragnarok داشته‌اند و همین موضوع، دلیل جثه بزرگ‌تر ثور نسبت به کریتوس است. در انتها او اشاره داشت که خدایان اساطیر نورث بیش از آنکه شبیه به خدا باشند، به جنگجویانی بی رحم و پر قدرت شبیه هستند.

بازی God of War Ragnarok در حال حاضر برای کنسول نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و کنسول نسل نهمی پلی استیشن ۵ در دسترس بوده و توانسته امتیاز خیره کننده ۹۴ از ۱۰۰ را کسب کند. این بازی بدون شک در کنار بازی Elden Ring یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ لقب خواهد گرفت. نظر شما درباره شخصیت ثور در God of War Ragnarok چیست؟ شما چه برداشتی از این شخصیت داشته و او را شبیه به چه شخصیت‌هایی می‌بینید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا