گیم پلی بازی God of War Ragnarok و جنگ کریتوس با ثور!

خدای جنگ Vs خدای رعد

اخیرا تعدادی ویدیو از گیم پلی بازی God of War Ragnarok لو رفته که داستان آن را هم تا حدودی برای طرفداران لو می‌دهد. به همین دلیل سازندگان برای تماشای این دسته از ویدیوها، هشداری را منتشر کرده‌اند.

چیزی تا انتشار بازی God of War Ragnarok نمانده؛ دنباله‌ای بر ماجراجویی تازه کریتوس (Kratos) که آن را از سال ۲۰۱۸ شروع کرده بودیم. کریتوس پس از سال‌ها کشتن خدایان یونان و به دنبال انتقام بودن، به جهان اساطیری نورس (Norse) رسید و سعی داشت تا با همسر تازه خود، زندگی بی‌دردسری را آغاز کند. در واقع خدای جنگ قصد نداشت تا زندگی خود را فدای گذشته‌اش کند و به همین دلیل، صاحب فرزندی به نام آترئوس (Atreus) شد. این در حالی بود که مادر او فوت کرد و کریتوس و پسرش را برای یک ماجراجویی تازه، آماده می‌‌کرد.

در واقع خدایان نورس از آمدن یک غریبه به جهان خود را نمی‌پذیرفتند و به همین ترتیب نیز بالدر (Baldur) به سراغ کریتوس رفت و در مسیر ماجراجویی پدر و پسر، جانش را از دست داد. بالدر پسر اودین بود و کشتن او قطعا عواقبی را به همراه دارد، به علاوه اینکه زمستان معروف نورس در حال نزدیک شدن است و رویداد آخرالزمانی رگناروک در آن اتفاق خواهد افتاد!

بدین ترتیب کریتوس و آترئوس پس از ماجرایی که در بازی سال ۲۰۱۸ شاهد آن بودیم، حال در دردسری بزرگ‌تر افتاده‌اند که از جمله اتفاقات آن می‌توان به رویارویی کریتوس و ثور (Thor) اشاره کرد؛ چیزی که البته تا زمان عرضه بازی نیازی به صبر کردن برای دیدن آن ندارید و می‌توانید همین الآن هم آن را در میان ویدیوهای لو رفته از گیم پلی بازی God of War Ragnarok تماشا کنید!

گیم پلی لو رفته از بازی God of War Ragnarok

در ویدیو فوق، می‌توانید ببینید که کریتوس و ثور در مقابل همدیگر قرار گرفته‌اند. تا اینجای کار خبری از اسپویل نیست، چراکه می‌دانستیم و در تیزرهای بازی دیده بودیم که کریتوس و ثور در مقابل همدیگر قرار خواهند گرفت.

میان دیالوگ‌هایی که بین ثور و کریتوس رد و بدل می‌شود، ثور می‌گوید که «نشانم بده آن خدای جنگی که خدایان را می‌کشت کجاست؟». او همچنین اظهار می‌کند که دو پسرش (که بازی قبل به آن‌ها سلام کردیم)، عملا ضعیف بوده‌اند که در مقابل کریتوس دوام نیاورده‌اند. همچنین او درباره برادرش بالدر هم می‌گوید که برای انتقام آمده و از خون او نمی‌گذرد. با این وجود هنگامی که به آخر ویدیو می‌رسیم، کریتوس می‌گوید که «تو از گذشته من خبر داری؟» و سپس ادامه می‌دهد «پس حتما می‌دونی که چه کارهایی از دستم برمیاد!». این گفته‌ها نشان می‌دهد که حتی در این وضع هم کریتوس هنوز قدرت‌های خداگونه بسیاری دارد که حتی ثور را هم از پای در می‌آورد.

اما پایان ویدیو، واقعا چیزی نیست که انتظارش را داشتیم! در واقع ثور خیلی منطقی پس از مشتی که از کریتوس می‌خورد، می‌گوید که پس خدای جنگ این است؛ همین. او سپس با چکش میولنیر (Mjolnir) می‌رود و کریتوس را تنها می‌گذارد. نکته جالب در این صحنه، درباره نبود دو تیغه معروف کریتوس یا همان Blades of Chaos است؛ چیزی که پیش‌تر در تریلرهای بازی دیده بودیم. همچنین دقت کنید که قبل از مبارزه، ثور داخل خانه کریتوس نشسته و ظاهرا آن‌ها با همدیگر صحبت می‌کنند. این سکانس بیشترین شباهت را با صحنه مبارزه بالدر و کریتوس دارد که پیش از آن، بالدر با کریتوس مقابل خانه‌اش صحبت می‌کرد.

به هر حال این ویدیو به همراه چندین کلیپ دیگر از گیم پلی بازی God of War Ragnarok در سطح اینترنت در حال دست به دست شدن است و سازندگان در استودیو سانتا مونیک (Santa Monica) اعلام کرده‌اند که اگر طرفداران به دنبال تجربه کامل بازی و لذت بردن از آن هستند، بهتر است هرگز این ویدیوها را مشاهده نکنند. این در حالی است که در میان کاربرانی که کلیپ‌های مربوط به گیم پلی بازی را منتشر می‌کردند، برای جمعی از آن‌ها پست مربوطه‌ای که گذاشته بودند پاک شده و برخی دیگر از یوتوب و سایر پلتفرم‌ها اخطار مسدود شدن حساب کاربری را بابت پخش ویدیو غیر رسمی، دریافت کرده‌اند.

بازی God of War Ragnarok برای انتشار در تاریخ ۱۸ آبان (۹ نوامبر) برنامه‌ریزی شده و می‌توانید آن را با کنسول‌های پلی استیشن 5 و پلی اسیتشن 4 تجربه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا