بازی خدای جنگ رگناروک - God of War: Ragnarok

خدای جنگ رگناروک – ۹ موردی که بی‌صبرانه منتظر دیدن آن‌ها در بازی هستیم!

«از ما انتظار دارند بوی!»

1%
  • 0/10
خدای جنگ رگناروک – ۹ موردی که بی‌صبرانه منتظر دیدن آن‌ها در بازی هستیم! ۲ ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

۹ قلمرو برای پایان جهان آماده می‌شوند و ما منتظریم تا در بازی خدای جنگ رگناروکGod of War: Ragnarok آخر داستان چه خواهد شد. با این وجود، در این بازی ویژگی‌ها و موارد تازه‌ای وجود دارند که بی‌صبرانه منتظر تجربه آن‌ها هستیم.

مدت‌هاست که ما اخبار متنوع و مختلفی را از بازی مورد انتظار God of War: Ragnarok می‌شنویم، در حالی که بالاخره پس از چندین ماه انتظار، تریلر تازه‌ای از این عنوان در برنامه State of Play پلی استیشن منتشر شد. این ویدیو جدید که صحنه‌های داستانی و گیم پلی را به تصویر می‌کشد، یکبار دیگر نظر همه طرفداران سری خدای جنگ را جلب کرد؛ چراکه در آن، عملا خیلی از چیزهایی که انتظار داشتیم نشان داده شد و خود این موضوع به شدت بیشتر از قبل بازیکنان را تشنه جنگی تمام عیار در God of War: Raganrok می‌کند!

به همین دلیل، با نزدیک شدن به تاریخ انتشار این بازی و همچنین انتشار تریلر داستانی جدید، در ادامه قصد داریم تا ۹ مورد از چیزهایی که بی‌صبرانه منتظریم تا در بازی جدید خدای جنگ ببینیم را با همدیگر مرور کنیم.

جنگ با ثور!

این مورد شاید یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوعاتی باشد که از سال ۲۰۱۸ یا شاید بهتر است بگوییم از زمانی که فهمیدیم کریتوس یه دنیای اساطیری نورس (Norse) رفته منتظر آن بودیم. در بازی God of War 2018 ما در یک سکانس که ظاهرا فقط یک کابوس بوده، می‌بینیم که ثور (Thor) یا همان خدای رعد، جلوی در خانه کریتوس ایستاده و دست به میولنیر (Mjolnir)، آماده حمله است!

با این وجود ما در عنوان سال ۲۰۱۸ فقط شانس کشتن پسران ثور را داشتیم و متاسفانه نشد که با خود خدای رعد نورس کمی با تبر لوایتن (Leviathan) یا تیغه‌های معروف کریتوس (Blades of Chaos) صحبت منطقی کنیم. اما همان موقع که مگنی (Magni) و مودی (Mothi) را کتک زدیم، باید انتظار می‌رفت که روزی پدر آن‌ها حتی برای انتقام هم که شده سراغ کریتوس و پسرش بیاید.

با این وجود، نمی‌دانیم که ما چه موقع در بازی با ثور مواجه می‌شویم؛ آیا مثل بالدر (Balder) باید همان اول بازی خدمت او عرض سلام کنیم، یا اینکه اواسط یا اواخر بازی او از اودین (Odin) محافظت می‌کند و باید از شرش خلاص شویم. به هر حال در تریلر جدید بازی خدای جنگ رگناروک ما می‌بینیم که در یک صحنه ثور میلونیر را به سمت کریتوس پرتاب می‌کند و او هم با تبر لوایتن جوابش را می‌دهد. اما می‌دانید بیشتر از هرچیز ما در این بازی منتظر چه چیزی هستیم؟ اینکه ثور را خلاص کرده و سپس چکش میولنیر را در بازی استفاده کنیم!

به هر حال اگر طرفدار سری بازی‌های God of War باشید، به خوبی می‌دانید که کریتوس عادت دارد تا قدرت‌ها و اسلحه دشمنان خود را بردارد و استفاده کند. اما نکته اینجاست که برداشتن میولنیر نیاز به لیاقت دارد و نمی‌دانیم که آیا کریتوس بعد از ریختن خون هزاران نفر از جمله مردم بدبخت و خدایان بیچاره، آیا لیاقت میولنیر را دارد یا که نه.

فن‌های جدید

سری بازی‌های خدای جنگ همیشه به جز داستان حماسی، برای جنگیدن‌ها و ضربه‌های دیوانه‌واری شناخته می‌شوند که کریتوس بر سر دشمنانش خراب می‌کند. در واقع خدای جنگ ترسی از هیچ خدا و بنده‌ای ندارد و بین ده نفر از دشمنان، با ترکیب دو دکمه تیغه‌هایش را در هوا می‌چرخاند و با دو دکمه دیگر همان تیغه‌ها را محکم زمین می‌زند تا افراد به هوا پرتاب شوند یا آتش بگیرند!

با این وجود، هر بازی از این سری که عرضه می‌شود، ما شاهد برخی فن‌های قدیمی و بعضی قابلیت‌های جدید هستیم که به آن اضافه می‌شوند؛ در حالی که بازی God of War: Ragnarok هم از این قاعده مستثنی نیست. ما در عنوان God of War 2018 دیده بودیم که کریتوس اول از یک تبر تازه استفاده می‌کند و فن‌های جدید و جالبی را با آن می‌زند. سپس در میان داستان او مجبور می‌شود تا یکبار دیگر به سراغ تیغه‌های قدیمی خود برود، در حالی که حرکاتش با آن‌ها نسبت به باز‌ی‌های قبلی متفاوت است.

با این وجود مدتی پیش بود که رسانه Game Informer پس از دسترسی به نسخه‌ای محدود از بازی God of War: Ragnarok نشان دادند که ظاهرا در این عنوان، قابلیت‌های تازه‌ای برای دکمه مثلث در نظر گرفته شده و اگر آن را بزنید، تیغه‌های کریتوس با قابلیتی تحت عنوان Whiplash آتشین می‌شوند و تبر لوایتن هم با Frost Awaken دشمنان را یخ خواهد کرد. با این حال انتظار می‌رود که در این بازی شاهد فن‌های جدیدی باشیم که ترکیب آن‌ها روزگار را بر دشمنان و باس‌های داخل بازی تیره و تار کند. همچنین آترئوس دیگر بزرگ شده و از پس خودش برمی‌آید؛ منتظریم که ببینیم بوی چه فن‌های جدید و قابلیت‌هایی خواهد داشت.

گیم پلی عمودی‌تر!

در واقع یکی از چیزهایی که در بازی God of War 2018 نسبت به عناوین قبلی سری تغییر کرد و به وضوح دیده می‌شد،‌ حذف کردن قابلیت پرش بود. این حرکت جدای از کمک به رسیدن به ارتفاعات بیشتر، در بازی به کریتوس کمک می‌کرد تا روی هوا هم به دشمنان آسیب بزند و آن‌ها را بی‌دفاع کتک بزند. با این حال در تریلرهای گیم پلی بازی جدید خدای جنگ رگناروک می‌بینیم که کریتوس می‌تواند با استفاده از تیغه‌های خود، خودش را به مکان‌‌های بالاتر بکشد. یا اینکه با پرش ضربه‌ای را به زمین بزند تا افراد پرتاب شوند.

با این وجود، باید تا زمان عرضه بازی صبر کنیم تا ببینیم که این مکانیزم‌های جدید چطور وارد گیم پلی نهایی خواهند شد.

اسلحه و سپرهای جدید

پیش‌تر اشاره کردیم که واقعا نمی‌توان برای به دست گرفتن میولنیر و پرتاب کردن آن برای ضربه خودکار و پشت سر هم به دشمنان صبر کرد، اما آیا این تنها سلاحی است که کریتوس به دست خواهد آورد؟ هرگز!

در واقع ویدیوهای منتشر شده از گیم پلی خدای جنگ رگناروک نشان می‌دهد که ظاهرا در این بازی کریتوس می‌تواند چند نوع سپر داشته باشد. یکی از این سپرها که Dauntless نام دارد، به کریتوس کمک می‌کند تا سریع به حمله دشمنان واکنش نشان داده و ضد حمله بزند. این در حالی است که سپر Stonewall به کریتوس کمک می‌کند تا در برابر حملات به راحتی دفاع کند، در حالی که پس از دفاع کردن‌های پشت سر هم و شارژ شدن سپر، می‌توانید آن را به زمین بکوبید تا دشمنان پرتاب شوند و آسیب زیادی به آن‌ها وارد شود.

با این وجود باید در نظر داشته باشید که این بازی قاعدتا انواع سلاح متفاوت و جدید را به کریتوس خواهد داد و هیچ بعید نیست که حتی برای نبرد نهایی، ببینیم که خدای جنگ یونان از تیغه بزرگ و معروف الیمپوس استفاده می‌کند!

معماهای جدید

امکان ندارد که عنوانی از سری خدای جنگ منتشر شود و در آن، شاهد معماهای تازه نباشیم! در واقع اینکه ساعت‌ها پشت یک در گیر کنید و به دنبال راهی برای رد شدن از آن باشید، از روش‌های جذاب سری بازی God of War است تا ذهن بازیکن را بیشتر و بیشتر درگیر خود کند. این در حالی است که در بازی God of War رگناروک هم این مورد وجود دارد و ویدیوهای گیم پلی آن را تایید می‌کنند؛ طوری که حتی در یک ویدیو، ظاهرا سرزمین دوارف‌ها (Dwarfs) با نام سوارت‌آلفهایم (Svartalfheim) به تصویر کشیده می‌شود و گفته شده که در آن مهندسی خاص دوارف‌ها،‌ باعث به وجود آمدن رازهای مختفی در نقشه بازی خواهد شد.

به هر حال در عناوین قبلی هم ایستراگ‌ها و معماهای بسیاری در بازی وجود داشتند که با انجام دادن آن‌ها، قابلیت‌های تازه‌ای را به دست می‌آوردید و این موضوع قطعا در عنوان Ragnarok هم وجود خواهد داشت.

اینبار ۹ قملرو را می‌گردیم!

هنگامی که بازی God of War 2018 برای اولین بار معرفی شد و فهمیدیم که داستان به سمت اساطیر نورس رفته، بی‌صبرانه منتظر ملاقات با اودین و همچنین رفتن به سرزمین باشکوه ازگارد (Asgard) بودیم؛ جایی که خدایان بزرگ نورس در آن جمع شده‌اند و در دنیای سینمایی مارول آن را با پل رنگارنگ بایفراست (Bifrost) دیده بودیم. با این وجود، در این بازی اودین به کریتوس و پسرش اجازه رفتن به قلمروهای دیگر از جمله ازگارد را نمی داد و ما فقط چند سرزمین مختلف از جهان بزرگ و اساطیری نورس را دیدیم.

با این حال در بازی God of War: Ragnarok از آنجا که ظاهرا قرار نیست تا چنان هم پیرو قوانین اودین باشیم، کریتوس می‌تواند همراه با پسرش به هر قلمرویی که نیاز است برود تا جلوی رگناروک و پایان جهان را بگیرد. در جهان بازی خدای جنگ رگناروک ۹ قلمرو وجود خواهد داشت که هرکدام به هر طریقی در بازی قابل دسترسی خواهند بود.

  • میدگارد – Midgard
  • آلفهایم – Alfheim
  • ازگارد – Asgard
  • واناهایم – Vanaheim
  • نیفلهایم – Niflheim
  • موسفلهایم – Muspelheim
  • هل‌هایم – Helheim
  • سوارت‌آلفهایم – Svartalfheim
  • یوتنهایم – Jotunheim

لازم به ذکر است که برخی از این قلمروها در بازی قبلی هم قابل دسترس بوده‌اند، اما در این عنوان جدید، ظاهر آن‌ها نسبت به قبل متفاوت خواهد بود و مکان‌های تازه‌ای به آن‌ها اضافه شده است.

ولکری‌های جدید، اژدهاکشی و گرگ‌سواری!

در سری بازی‌های God of War همیشه باس فایت‌های مختلفی وجود داشته‌اند که به واسطه آن‌ها، شاهد خشونت‌های کریتوس و همچنین کتک زدن دشمنان او به بدترین شکل ممکن بوده‌ایم. این مورد قطعا در بازی خدای جنگ رگناروک هم تکرار می‌شود و نمونه آن را در تریلر تازه منتشر شده آن هم دیده بودیم‌؛ طوری که در آن، دو ولکری (Valkyrie) سعی می‌‌کنند تا جلوی کریتوس را بگیرند و او را می‌زنند، اما در سکانس بعد می‌بینیم که خدای جنگ سر و صورت یکی از آن‌ها را هدف قرار داده و در یک صحنه خشن با مشت می‌کوبد!

در بازی God of War: Ragnarok قاعدتا خدایانی مانند ثور یا حتی اودین در قالب باس فایت‌های جذاب سد راه کریتوس و پسرش خواهند شد، اما فراموش نکنید که در ویدیوهای منتشر شده از این بازی، هم اژدها دیده شده است و نیروهای ویژه اودین که Einherjar نام دارند و آمده‌اند تا کریتوس با تیغه‌های آتشین از آن‌ها پذیرایی کند. همچنین فریا (Freya) پس از مرگ پسرش در این بازی باز هم سراغ کریتوس و پسرش خواهد آمد و قاعدتا باید مبارزه با او را هم در قالب یک باس فایت داشته باشیم. این در حالی است که باس‌فایت‌های این بازی بسیار بیشتر از مواردی که در تریلرها دیده‌ایم هستند و باید منتظر انتشار اطلاعاع بیشتر از آن‌ها باشیم.

چالش‌های بیشتر

یکی از ویژگی‌های اصلی بازی God of War 2018 این بود که در کنار بخش داستانی، مراحل فرعی خاصی هم وجود داشتند که با انجام دادن آن‌ها، می‌توانستید پاداش‌های خاصی از جمله ارتقا زره و سلاح را به دست آورید. با این وجود در این عنوان بیشتر ماجرا درباره کتک زدن ولکری‌ها بود، در حالی که بازی خدای جنگ رگناروک می‌تواند چالش‌ها را کمی عجیب‌تر کند.

اگر تعداد بیشتری باس‌فایت‌های اضافه و ماموریت‌های فرعی با محوریت شخصیت‌های مختلف از اساطیر نورس به این بازی اضافه شود، واقعا تجربه آن هیجان‌انگیزتر خواهد شد و حتی پس از اتمام بازی هم می‌توانیم با تجربه آن‌ها، ساعت‌ها کریتوس را مشغول سلاخی کردن دشمنان بیشتر کنیم. با این وجود سازندگان هنوز جزئیات زیادی را درباره ماموریت‌های فرعی نداده‌اند، اما منتظریم تا ببینیم مراحل اضافه جدید چطور می‌توانند ساعت‌های بیشتری ما را جلوی بازی میخکوب کنند؛ بخصوص اینکه حال قلمروهای تازه قابل دسترس هستند و مکان جدید = چالش‌های جدید!

پیشگویی مرگ کریتوس چه خواهد شد؟

پس از اتمام بازی God of War 2018، موردی که بیشتر از هرچیز توجه بازیکنان را به خود جلب کرد، یک پیشگویی عجیب روی دیوار بود که نشان می‌داد کریتوس کشته شده و پسرش کنار تو نشسته است. روی این دیوار تقریبا تمامی وقایعی که کریتوس و آترئوس گذرانده بودند نشان داده شده بود و می‌توان گفت که همه چیز را درست نمایش می‌داد. اما مرگ کریتوس؟.. هنوز مشخص نیست!

در ویدیو جدید و تازه منتشر شده از بازی خدای جنگ رگناروک ما می‌بینیم که ظاهرا آترئوس راز این پیشگویی را از پدرش مخفی نگه داشته نا مراقب او باشد و اجازه ندهد تا او آسیب ببیند. با این وجود، در بخشی از همین تریلر می‌شنویم که کریتوس می‌گوید تقدیر راهی نیست که ما را محدود کند؛ درست همانطور که حتی در عناوین قبلی، او بارها از مرگ فرار کرده و حتی خواهران تقدیر (Sisters of Fate) را هم (در عنوان God of War 2) کشته بود! با این حساب، مشخص نیست که آیا این ماجرا پایان کار کریتوس خواهد بود؟ یا اینکه داستان به هر نحوی ادامه پیدا می‌کند و آترئوس به هر قیمتی اجازه مرگ پدرش را نمی‌دهد؟

بی‌صبرانه منتظریم تا داستان حماسی بازی God of War: Ragnarok را تجربه کنیم، اما نظر شما درباره این بازی مورد انتظار چیست؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments