نقدها و نمرات God of War Ragnarok منتشر شدند

رقیب سر سخت Elden Ring از راه رسید!

نمرات God of War Ragnarok

ما کمتر از یک هفته تا انتشار جهانی بازی God of War Ragnarok فاصله داریم و از همین رو، نمرات این بازی در دسترس ما قرار گرفته‌اند. نمرات God of War Ragnarok خبر از عنوانی خیره کننده می‌دهند که می‌تواند به راحتی تبدیل به بهترین بازی سال شود!

استودیو سانتا مونیکا (Santa Monica) مسیری بیش از حد سخت پس از توسعه شاهکاری با نام God of War در سال ۲۰۱۸ داشت و این شاهکار انتظارات از نسخه بعدی خود را تا حدی که مغز شما را به درد می‌آورد بالا برد/ اما این استودیو با توسعه بازی God of War Ragnarok توانست تمام انتظارات را برآورده کرده و حتی چیزی فراتر از آن که انتظار داشتیم در اختیار ما کاربران قرار دهد.

استودیو سانتا مونیکا چندی پیش اعلام کرد که خط داستانی نورث سری بازی خدا جنگ می‌توانست به سادگی یک سه گانه باشد، اما آن‌ها تصمیم گرفتند که کاربران را به جنون نرسانده و این سری را در دو نسخه جای دهند. خوشبختانه تبدیل این سه گانه به دو گانه، سبب نخ نما شدن داستان و حذف کلیات و جزئیات بازی نشده و ما با شاهکاری تمام عیار در God of War Ragnarok روبه رو هستیم.

مهم نیست کدام جنبه بازی God of War Ragnarok را در نظر بگیرید، یافتن مشکلات در این بازی بسیار دشوار بوده و چه از نظر داستان و چه از نظر گیم پلی، راگناروک شما را راضی نگه می‌دارد. داستان بازی خدای جنگ راگناروک در حالی که دنباله مستقیم بازی خدای جنگ سال ۲۰۱۸ است، نیم نگاهی به خط داستانی یونان در این سری بازی دارد که جذابیت آن را دو چندان کرده است.

از سوی دیگر، شخصیت آترئوس (Atreus) که نقشی مهم در نسخه پیشین از این سری بازی را ایفا می‌کرد و طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داد، حال بیش از پیش در برابر دیدگان ما قرار گرفته و ما بیشتز از نسخه پیشین شاهد حضور او هستیم. همانطور که از نام مطلب مشخص است، هدف ما در این مطلب پرداختن به نمرات و نقدهای بازی God of War Ragnarök توسط بزرگ‌ترین رسانه‌های جهان است تا شما بتوانید با دیدی بازتر به خرید یا نخریدن این بازی فکر کنید. گرچه به باور ما از دست دادن این بازی می‌تواند برای هر کسی شکستی بزرگ باشد!

نقدها و نمرات God of War Ragnarok

پیش از پرداختن به ریز نمرات، باید اشاره داشت که امتیازات ارائه شده مربوط به نسخه نسل نهمی بازی God of War Ragnarok هستند. بازی God of War Ragnarok تا زمان انتشار این مطلب، توانسته امتیاز خارق العاده ۹۴ از ۱۰۰ را از مجموع ۱۱۷ نقد کسب کند. لازم به ذکر است که امتیازات بازی از زیاد به کم طبقه بندی شده‌اند.

IGN Brasil: امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok زیبا و غنی بوده و ماجراجویی حتی بزرگ‌تر از نسخه پیش را در اختیار ما قرار داده که نشان از قدرت، کیفیت و اشتیاق توسعه دهندگان این بازی دارد. بسیاری از ما درباره انتشار دنباله سری بازی خدای جنگ شک داشتیم و انتظار داشتیم این بازی انتظارات را برآورده نکند، اما باید بگوییم کاملا اشتباه می‌کردیم و از اشتباه خود خوشنود هستیم.

تجربه بازی God of War Ragnarok برای هر کسی که طرفدار سبک اکشن ماجراجویی است یک باید بوده و ما این بازی را بهترین ماجراجویی کریتوس (Kratos) می‌دانیم. این بازی یک قطعه هنری است و دوباره سرایی سفر قهرمان ما همان چیزی است که ما می‌خواستیم و این بازی همان پایانی است که باید برای آترئوس، کریتوس و اساطیر نورث تعریف می‌شد.

Game Rant: امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok بازی است که مانند آن طی نسل نهم نخواهیم دید! این بازی نه تنها انتظارات را برآورده کرده، بلکه چیزی فراتر از انتظارات ارائه داده است. ما باور داریم که هیچ بازی شبیه به آن نه تنها در پلی استیشن ۵، بلکه در پلی استیشن ۴ نیز وجود ندارد و هیچ بازی نمی‌تواند با آن به مبارزه بپردازد.

بازی God of War Ragnarok شاید از تمام ویژگی‌های پلی استیشن ۵ بهره نبرد و بتوان تجربه‌ای نسبتا مشابه را در پلی استیشن ۴ از این بازی داشت، اما باید گفت که دید توسعه دهندگان، هنر به کار برده شده در آن و خلاقیت موجود در این بازی جای شک و شبهه‌ای باقی نمی‌گذارد.

GamingBolt: امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok از هر نظر نسبت به نسخه پیشین خود برتر است.

IGN: امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok دست آوردی بی نظیر بوده و به حدی قوی ظاهر شده که به تمام بازی‌ها از بالا نگاه کرده و آن‌ها را کم قدرت‌تر از خود می‌بیند.

PlayStation Universe: امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok دنباله‌ای بی نقص است. بازی God of War Ragnarok موهبتی زیبا است که همه چیز از نسخه پیشین را معنا بخشیده و پیشرفتی خارق العاده داشته است. در کنار آن مبارزات درگیر کننده و سیستم پیشرفت عالی، بازی God of War Ragnarok را تبدیل به عنوانی کرده که احساسات شما را بر انگیخته که بدون شک در میان نامزدهای بهترین بازی سال قرار می‌گیرد.

VGC: امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok یک بازی به شدت خاص است. تجربه این بازی حیاتی است. عملکرد این بازی خیره کننده بوده و داستان بی نظیر و پایان بندی به جای آن، همه انتظارات را برآورده می‌کند.

IGN Italia: امتیاز ۹۵ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok سفری عالی و شگفت انگیز بوده و باید گفت نام خدای جنگ برازنده این بازی است.

Forbes: امتیاز ۹۵ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok زیبا و تکان دهنده بوده و خوشبختانه تنها حول محور پدری که قصد دارد پسر خود را بشناسد نمی‌چرخد و در کنار آن انتقام، بخشش و تلاش برای تغییر سرنوشت هر دو شخصیت اصلی را وارد چرخه می‌کند. ما در این بازی کسی که می‌شناختیم نیستیم. اما این نکته بدی درباره این بازی نبوده و نمی‌توان تصور کرد طرفداران از این بازی نا امید شوند.

Game Informer: امتیاز ۹۵ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok دقیقا حس و حالی مانند بازی God of War سال ۲۰۱۸ را القا می‌کند که به خودی خود یک تعریف بسیار عالی است و نشان از کم نظیر بودن این عنوان دارد. همیشه گفته شده چیزی که به بهترین نحو عمل می‌کند را نباید تعمیر کرد و باید گفت استودیو سانتا مونیکا به بهترین شکل این کار را انجام داده است و داستان نسخه پیشین را به بهترین شکلی که می‌توان تصور کرد ادامه داده است.

داستان این بازی به حدی خیره کننده و جذاب بوده که شکایات شما از بخش گیم پلی بازی پس از ساعات اولیه از بین می‌روند. شخصیت‌های قابل باور، رابطه حقیقی میان شخصیت‌ها، جلوه‌های دیداری و انیمیشن‌های بی نظیر این بازی، هر کسی را جذب می‌کنند. بیاید یک لحظه به عقب برگشته و به اولین نسخه‌های سری بازی خدای جنگ در پلی استیشن ۲ باز گردیم. این نسخه‌ها به حدی کامل و با کیفیت بودند که انتظارات ما از این سری بازی همیشه بالا بوده است و خوشبختانه بازی خدای جنگ راگناروک ما را نا امید نکرد!

PlayStation LifeStyle: امتیاز ۹۰ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok گرچه از لحاظ گیم پلی در بخش‌های مبارزه و کاوش در جهان بازی بهتر از نسخه پیشین عمل کرده، در بخش داستان باید گفت نسبت به نسخه پیش ضعیف‌تر شده و اکثر لحظات این بازی شما را جذب نمی‌کنند. با تمام این‌ها، اگر شما بتوانید خود را غرق مسیر کرده و به هدف فکر نکنید، بازی خدای جنگ راگناروک از همه نظر نسبت به نسخه پیشین بهتر بوده و ما آن را در دسته بازی‌هایی که باید تجربه شوند جای می‌دهیم.

GAMINGbible: امتیاز ۹۰ از ۱۰۰

ما زمانی که بازی God of War Ragnarok را به پایان رساندیم، متعجب و متحیر بودیم. بخش‌های بسیاری از این بازی هستند که می‌خواهیم از آن صحبت کنیم، اما می‌دانیم که صحبت کردن از آن‌ها لذت بازی را برای شما کاهش می‌دهد. پس بسیار مختصر به شما می‌گوییم که بازی God of War Ragnarok به طرز غیر قابل باوری خارق العاده بوده و بهترین دنباله ممکن برای بازی خدای جنگ سال ۲۰۱۸ است.

این بازی نه تنها نسبت به نسخه پیشین گسترش یافته، بلکه در بخش‌های مشابه نسبت به نسخه سال ۲۰۱۸ نیز پیشرفت کرده است. اکشن بازی خارق العاده بوده و نقاط عطف بسیاری در داستان بازی دیده می‌شود و بخش‌های سینماتیک باس‌های بازی چشم نواز بوده و در کنار آن، لحظات احساسی بازی روح نواز هستند. بازی God of War Ragnarok از ابتدا تا پایان شما را سوار بر موجی پر افت و خیز می‌کند.

GameSpot: امتیاز ۹۰ از ۱۰۰

برای هر لحظه وحشی گری در بازی God of War Ragnarok، یک لحظه پر از احساسات تعبیه شده است. احساساتی که در بازی به شما القا می‌شوند، برای هر کسی به صورت جداگانه تعریف می‌شوند، اما شک نداریم که بخش‌های بسیاری از این بازی اشک شما را در می‌آورند. بازی God of War Ragnarok برای ما تیم داستان سرایی سانتا مونیکا را بیش از پیش به عنوان تیمی بی نقص اثبات کرد.

TheGamer: امتیاز ۸۰ از ۱۰۰

بازی God of War Ragnarok از لحاظ گیم پلی، چیزی فراتر از آن که تصور داشتیم را ارائه داد. سیستم‌ها و مکانیسم‌های جدید بازی از ابتدا تا پایان بی نظیر بوده و سیستم مبارزات و کاوش در بازی به بهترین شکل ممکن طراحی شده‌اند. سیستم پیشرفت در این بازی بسیار مشابه نسخه پیشین بوده، اما تغییرات کوچک اعمال شده در این سیستم، آن را به شدت جذاب کرده است.

مکان‌هایی که در آن‌ها قدم می‌گذارید به شدت متنوع بوده و دشمنان رو به روی شما نیز نسبت به نسخه پیشین بسیار بیشتر هستند. در کنار این دو موضوع، گزینه‌های متعدد شما برای مبارزه بسیار عالی بوده و شما را درگیر می‌کنند. این تغییرات، بازی خدای جنگ رگناروک را تبدیل به دنباله‌ای خارق العاده کرده است. اما باید گفت طولانی‌تر شدن این بازی نسبت به نسخه پیشین و پایان بندی آن ضعف‌های بزرگ این بازی بوده که ارزش آن را به شدت پایین می‌آورند.

همانطور که امتیازات این بازی نشان می‌دهند، ما با عنوانی بی نظیر روبه رو هستیم که جای شکی را در قدرت استودیو سانتا مونیکا باقی نمی‌گذارد. در زمان انتشار این مطلب، تنها بازی Elden Ring با میانگین امتیازات ۹۶ از بازی God of War Ragnarok در سال ۲۰۲۲ پیش‌تر بوده و شکی نیست که هر دو بازی در میان نامزدهای بهترین بازی سال قرار می‌گیرند. نظر شما درباره نمرات God of War Ragnarok چیست؟ فکر می‌کنید این بازی می‌تواند جایزه بهترین بازی سال را از آن خود کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا