تماشا کنید: بازی Final Fantasy XVI رسما معرفی شد

یک انحصاری دیگر برای پلی‌استیشن 5

تماشا کنید: بازی Final Fantasy XVI رسما معرفی شد حمید توحیدلو ۰ ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ تریلر بازی

در جریان رویداد PS5 Showcase، شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی با انتشار تریلری، رسما به معرفی نسخه‌ی جدید سری فاینال فانتزی تحت عنوان بازی Final Fantasy XVI پرداخت.

اگر اخبار دنیای بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که طی روزهای گذشته، شایعه‌های گوناگونی در خصوص رونمایی یک بازی انحصاری بزرگ در رویداد امشب پلی‌استیشن 5 به گوش می‌رسید که به مرور، گمانه‌زنی‌ها از معرفی بازی Final Fantasy 16 حکایت داشتند. حال پس از ماه‌ها صبر و انتظار، دقایقی پیش مراسم مذکور مطابق برنامه ریزی رسما آغاز شد که شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی در ابتدای کار، با انتشار تریلر جذابی، به صورت رسمی از نسخه شانزدهم سری محبوب و پرطرفدار فاینال فانتزی پرده برداشت و حسابی هواداران پلی‌استیشن و طرفداران پر و پا قرص این مجموعه را هیجان زده کرد.

تریلر منتشر شده از بازی بخش‌های گوناگونی از محیط و همچنین کات‌سین‌های داستانی را به نمایش می‌گذارد که بر اساس آن، به نظر می‌رسد Final Fantasy 16 بیش از همیشه روی هسته و فرمول اصلی مجموعه‌ی فاینال فانتزی پایبند بوده و طبق روال همیشه، محافظت از کریستال و دفاع از سرزمین از جمله مهم‌ترین اهداف شما در این عنوان خواهد بود. همچنین، ظاهرا داستان بازی روی یکی از اعضای جوان سلطنتی به نام جوشوا (Joshua) متمرکز شده است.

علی‌رغم معرفی رسمی بازی توسط شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) و سونی و همچنین نمایش جزئی بخش‌های مختلف بازی، Final Fantasy XVI هنوز تاریخی برای انتشار ندارد. با این حال، عرضه‌ی بازی در سال جاری میلادی تقریبا غیرمنطقی به نظر می‌رسد و با استناد بر برخی از شایعه‌ها، انتظار می‌رود که این عنوان در سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس بازیکنان قرار گیرد. گفتنی است که بازی Final Fantasy XVI در ابتدا به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 5 منتشر خواهد شد و سپس با اتمام این دوره، کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز می‌توانند از تجربه‌ی جدیدترین بازی سری فاینال فانتزی لذت ببرند. متاسفانه، هنوز اطلاعاتی در رابطه با مدت زمان دوره‌ی انحصاری بازی برای کنسول پلی‌استیشن در دست نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا