برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

هزینه‌های اشتراک فیلیمو به طرز سرسام‌آوری افزایش یافت

قیمت‌ها تقریبا دو برابر شده است

هزینه‌های اشتراک فیلیمو به طرز سرسام‌آوری افزایش یافت ۰ ۰۵ فروردین ۱۴۰۰ اخبار ایران (تلویزیون) کپی لینک
هزینه‌های اشتراک فیلیمو

شرکت صباایده در تصمیمی غیرمنتظره هزینه‌های اشتراک فیلیمو را افزایش داده که این اقدام، واکنش منفی کاربران را به همراه داشته است.

فیلیمو و نماوا، دو سرویس استریم فیلم و سریال ایرانی هستند که در نیمه‌ی نخست دهه‌ی ۹۰ شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و طی این سال‌ها رشد قابل‌توجهی را از لحاظ مشترک تجربه کرده‌اند. با این حال، گروهی از کاربران فضای مجازی نگاه مثبتی نسبت به فیلیمو و نماوا ندارند. آن‌ها مدعی هستند دو سرویس استریم ایرانی عامل سانسور و محدودسازی سایت‌های دانلود فیلم و سریال بوده و می‌خواهند با ایجاد انحصار، تعداد بیشتری از کاربران را به سمت خود جذب کنند. در حالی که حاشیه‌های محدودسازی سایت‌های دانلود هنوز به انتهای خود نرسیده، فیلیمو درگیر یک حاشیه‌ی جدید شده است.

صباایده در تصمیمی غیرمنتظره هزینه‌های اشتراک فیلیمو را افزایش داده که این اقدام، واکنش منفی کاربران را به همراه داشته است. اشتراک ماهیانه چندی پیش با قیمت ۲۵ هزار تومان قابل‌خریداری بود اما بدون اطلاع قبلی به مبلغ ۵۰ هزار تومان افزایش یافت. مسئولان سرویس در آن زمان اعلام کردند سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه‌ی تولید آثار انحصاری افزایش یافته است. از همین رو، مجبور شده‌اند هزینه‌ی اشتراک‌ها را بیشتر کنند. در حالی که مدت زیادی از این اتفاق نمی‌گذرد، هزینه‌ی اشتراک ماهیانه حدودا دو برابر شده و به قیمت ۹۹ هزار تومان رسیده است. البته اشتراک ماهیانه در حال حاضر ۳۰ درصد تخفیف خورده و علاقه‌مندان می‌توانند با پرداخت ۶۹ هزار تومان آن را تهیه کنند.

پس از افزایش سرسام‌آور هزینه‌های اشتراک فیلیمو، موجی از انتقادات علیه این سرویس استریم به راه افتاده است. کاربران فضای مجازی همچنان معتقد هستند فیلیمو و نماوا با مسدودسازی سایت‌های دانلود سعی کردند رقبا را از دور خارج کرده و یک فضای کاملا انحصاری برای خود ایجاد کنند؛ اقدامی که تا حدود بسیار زیادی موفقیت‌آمیز بوده است. به خصوص اینکه وقتی فیلیمو چندی پیش هزینه‌ی اشتراک ماهیانه‌ی خود را از ۲۵ به ۵۰ هزار تومان افزایش داد، نماوا هم در اقدامی مشابه مبالغ اشتراک‌ها را بیشتر کرد. این اقدام نشان داد میان فیلمو و نماوا هیچ گونه رقابتی وجود ندارد.

با شدت یافتن اعتراض‌ها به افزایش هزینه‌های اشتراک فیلیمو، تیم روابط عمومی یک بیانیه‌ی رسمی منتشر کرده است. با توجه به متن، فیلیمو از یک سو از هیچ گونه حمایت دولتی‌ای برخوردار نبوده و از سوی دیگر به دنبال افزایش کمیت و کیفیت آثار خود است. تیم روابط عمومی در ادامه نوشت از آن‌جایی که هزینه‌های تولید افزایش یافته، مجبور به بیشتر کردن قیمت اشتراک‌ها شده‌اند.

در انتها لازم به ذکر است اشتراک‌های نماوا هنوز افزایش قیمت نداشته‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments