1%
  • 0/10

اپلیکیشن های آپارات و فیلیمو به خاطر تحریم‌ها از پلی استور گوگل حذف شدند

صبا ایده پیانیه منتشر کرد

اپلیکیشن های آپارات و فیلیمو به خاطر تحریم‌ها از پلی استور گوگل حذف شدند ۱ ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
حذف آپارات و فیلیمو از گوگل پلی استور

اپلیکیشن های آپارات و فیلیمو از فروشگاه پلی استور گوگل حذف شدند و ظاهرا این اقدام در راستای تحریم‌ها صورت گرفته است.

در حالی که شایعات زیادی در رابطه با حذف اپ‌های آپارات و فیلیمو منتشر شده بود، امروز شرکت صبا ایده با انتشار بیانیه‌ای در رابطه با این موضوع توضیحاتی ارایه کرد:

حذف اپلیکیشن های آپارات و فیلیمو از گوگل پلی تحت تاثیر تحریم‌ اعمال شده علیه ایران صورت گرفته و برای رفع این مشکل مشغول رایزنی از طریق وکلای خود است. ده روز پیش طی یک ایمیل از طرف گوگل به ما اعلام شد که اپلیکشن‌های آپارات و فیلیمو با توجه به بند ۱۶.۵ قوانین توسعه دهندگان و به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، از روی گوگل پلی حذف می‌شوند. ما بر این باوریم که حذف این دو اپلیکشن به بازار داخلی این دو پلتفرم آسیبی جدی نخواهد زد، ولی قطعا در رشد برون مرزی سرویس‌های آپارات و فیلیمو و همچنین استفاده کاربران داخلی در سیستم عامل اندروید تی وی محدودیت جدی ایجاد می‌کند. ما از وزارت خارجه و وزارت ارتباطات کشور می‌خواهیم با انجام مکاتبه نسبت به این اتفاق واکنش داشته باشند، ضمن اینکه وکلای خارجی و داخلی ما در حال بررسی حل این مسئله هستند.

حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه‌های اپل و گوگل موضوع تازه‌ای نیست و از سال ۹۶ شروع شد.

از همان زمان کاربران سیستم عامل اپل تا امروز با چالش جدی برای نصب اپ‌های ایرانی مواجه هستند اما گوگل برای دوره‌ای در همان سال اقدام به حذف اپلیکیشن های ایرانی کرد ولی پس از مدتی، شرایط به حالت عادی برگشت.

با این حال، به نظر می‌رسد سخت‌گیری‌های گوگل برای کسب‌وکارها و کاربران ایرانی از سر گرفته شده و مشخص نیست دامنه حذف اپلیکیشن‌های ایرانی تا کجا ادامه خواهد داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments