آیا برخی از فیلم های فاز ششم دنیای سینمایی مارول به اجبار دیزنی معرفی شدند؟

کوین فایگی برنامه‌های دیگری داشت!!

آیا برخی از فیلم های فاز ششم دنیای سینمایی مارول به اجبار دیزنی معرفی شدند؟ پارسا خلیلی ۸ ۳۰ آبان ۱۴۰۲ مارول
فیلم های فاز ششم دنیای سینمایی مارول

اینطور که پیداست کوین فایگی (Kevin Feige) حرف آخر را نمی‌زند، زیرا به‌تازگی مشخص شده که برخی از فیلم های فاز ششم دنیای سینمایی مارول به اجبار دیزنی معرفی شده‌اند.

استودیو مارول طی چند سال گذشته روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته و بدون اینکه متوجه بشود، وارد مسیری پرفراز و نشیب شده است. در طول حماسه بی‌نهایت (فاز اول تا سوم)، تقریبا تمامی پروژه‌های دنیای سینمایی مارول بدون کوچکترین مشکلی به سینماها راه پیدا می‌کردند (به‌جز فیلم کنسل شده Inhumans که یک استثنا است)، اما در حماسه مولتی‌ورس اوضاع اصلا خوب نبوده است. از همه‌گیری ویروس کووید در سال ۲۰۱۹ گرفته تا اعتصابات هالیوود چند ماه گذشته و بکارگیری استراتژی‌های غلط، اکثر پروژه‌های فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول بارها با تاخیرهای کوچک و بزرگ مواجه شده‌اند.

طبق اطلاعات تازه منتشر شده توسط کتاب MCU: The Reign of Marvel Studios نوشته جوآنا رابینسون (Joanna Robinson)، دیو گونزالس (Dave Gonzales) و گاوین ادواردز (Gavin Edwards)، استودیو مارول چهار سال پیش قصد معرفی برخی فیلم های فاز ششم دنیای سینمایی مارول از جمله ریبوت چهار شگفت انگیز و اقتباس لایو اکشن جنگ‌های زرهی را نداشته اما به‌خاطر دیزنی مجبور شده برنامه‌های خود را دستخوش تغییراتی بزرگ بکند. ماجرا از این قرار است که به‌دنبال آغاز همه‌گیری کووید در سال ۲۰۱۹، دیزنی می‌خواست سرمایه‌گذاران خود را آرام کند، به‌همین خاطر رویدادی مجازی به‌نام Disney Investor Day 2020 را برگزار کرد.

در آن رویداد، ابتدا مدیران دیزنی مانند باب ایگر (Bob Iger) و باب چاپک (Bob Chapek)، اخبار و به‌روزرسانی‌های معمولی را با سرمایه‌گذاران خود به اشتراک گذشات، سپس مدیر استودیو مارول و لوکاس فیلم را به صحنه دعوت کرد تا با رونمایی از برخی پروژه‌های خود، هیجان طرفداران را نسبت به گسترش فرانچایزهای دنیای سینمایی مارول و جنگ ستارگان حفظ کنند. متاسفانه این رونمایی آنطور که کوین فایگی و کاتلین کندی (Kathleen Kennedy) در نظر داشتند پیش نرفت، چراکه برخی پروژه‌ها به اجبار دیزنی معرفی شدند. برای مارول این پروژه‌ها، ریبوت چهار گشفت انگیز و اقتباس لایو اکشن جنگ‌های زرهی بودند.

متاسفانه این اقدام عجیب و خودخواهانه دیزنی بهای سنگینی برای استودیو مارول داشت، زیرا هر دو پروژه بارها دستخوش تغییرات بزرگ قرار گرفتند. برای مثال اقتباس لایو اکشن جنگ‌های زرهی ابتدا یک مجموعه تلویزیونی شش قسمتی بود اما بعدها ماهیت آن به یک فیلم سینمایی بلند با بودجه بالا تغییر یافت. ریبوت چهار شگفت انگیز هم از همان ابتدا غرق در شایعات و گمانه‌زنی‌های متعدد شد که به‌جای هیجان‌زده کردن طرفداران، حواشی عجیب و غریبی بوجود آورد. این موضوع به‌خوبی ثابت می‌کند که چرا نباید در کار کسی دخالت بیجا کرد. اگر دیزنی استودیو مارول را به چنین کاری وادار نمی‌کرد، امروز این همه شایعه و حواشی نداشتیم.

فیلم Armor Wars در حال حاضر پنجره انتشار مشخصی ندارد اما ریبوت Fantastic Four قرار است در تاریخ ۲ می سال ۲۰۲۵ (۱۲ اردیبهشت سال ۱۴۰۴) در سینماها اکران شود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا