1%
  • 0/10

نویسنده فصل دوم سریال لوکی از قدرت و نفوذ رئیس استودیو مارول می‌گوید

کوین فایگی، خدای دنیای سینمایی مارول!!

نویسنده فصل دوم سریال لوکی از قدرت و نفوذ رئیس استودیو مارول می‌گوید ۴ ۲۵ آبان ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
رئیس استودیو مارول

به‌دنبال خبرساز شدن گزارشات مربوط به قسمت سوم، نویسنده فصل دوم سریال لوکی درباره قدرت و نفوذ غیرقابل تصور رئیس استودیو مارول صحبت کرد.

هر سال، کوین فایگی (Kevin Feige) و دیگر مدیران و مغزهای متفکر استودیو مارول یک نشست سالانه برگزار می‌کنند که در آن به طرح و اصلاح مراحل گسترده‌تر فاز یا حماسه بعدی دنیای سینمایی مارول می‌پردازند. سپس کارگردانان و نویسندگان استخدام می‌شوند تا با معیارهای از پیش تعیین شده خاصی، روی پروژه‌ها کار کنند.

اینطور فکر کنید که کوین فایگی در حال برگزاری یک مهمانی بزرگ است و کارگردان، نویسندگان و مجریان برنامه سرآشپزهایی هستند که برای تهیه غذا استخدام شده‌اند. تمامی سرآشپزها بدون استثنا باید غذای مورد نظر را با موادی که از پیش تعیین شده درست کنند. علاوه‌بر این، به‌جز کوین فایگی و سایر مدیران استودیو مارول، هیچ سرآشپزی نمی‌داند که همکارانش دقیقا برای تهیه چه نوع غذایی استخدام شده‌اند.

به‌گفته اریک مارتین (Eric Martin)، نویسنده ارشد سریال لوکی، مجموعه تلویزیونی دو فصلی خدای شرارت تنها پروژه‌ای بود که فایگی خیلی در پروسه تولیدش نقش نداشت، البته به‌جز قسمت سوم. مارتین فاش کرد که برخی سکانس‌های فیلمبرداری شده که همه بازیگران و اعضای تیم از ساخت آن لذت برده بودند، توسط کوین فایگی دستخوش تغییرات قابل توجه شده بود.

بیایید قسمت سوم را در نظر بگیریم. سکانس مربوط به نمایشگاه جهانی شیکاگو در ابتدا یک ساب پلات یا داستان فرعی بود که تنها حول محور شخصیت‌ رنسلیر و میس مینتس می‌چرخید. جدا از اتفاقات رخ داده، قسمت سوم یکی از آن قسمت‌هایی بود که خیلی مورد تمجید کوین فایگی و سایر مدیران استودیو مارول قرار گرفت اما خب به عقیده آنها بعضی سکانس‌ها باید به شکل دیگری به تصویر کشیده می‌شدند. یادم می‌آید کوین فایگی بعد از دیدن سکانس نمایشگاه جهانی شیکاگو گفت نه، ما این‌طور کار پیش نمی‌رویم. من به لوکی و موبیوس در سکانس نیاز دارم. ما باید در کنار شخصیت‌های اصلی‌ باشیم. در نگاه اول به‌نظر میومد که او اشتباه می‌کند اما بعدا متوجه شدم که حرفش کاملا درست بوده است. ما در آن سکانس نه‌تنها از شخصیت‌های اصلی غافل شده بودیم، بلکه بیش از اندازه روی رنسلیر و میس مینتس تمرکز کرده بودیم. این نکته مثبتی بود که آنجا یاد گرفتم. شاید اگر ده قسمت داشتیم، سکانس اصلی جواب می‌داد اما با فرمت شش قسمت، اعمال کردن تغییرات کوین فایگی کاملا منطقی و حیاتی بود.

در کل دخالت در کار نویسندگان همیشه تصمیم عقلانی و درستی نیست، زیرا اتفاقی مشابه در دنباله مولتی‌ورسی Doctor Strange 2 افتاده بود. بروس کمبل (Bruce Campbell) که یکی از دوستان صمیمی و پایه ثابت فیلم‌های سم ریمی (Sam Raimi) است، سال گذشته فاش کرد که به‌دلیل تغییرات اعمال شده در پروسه فیلمبرداری مجدد، سکانس‌های ترسناک و دارک زیادی از نسخه نهایی حذف شدند. اخیرا هم شایعه شده است که فیلم Captain America: Brave New World به‌دلیل تغییرات بوجود آمده در داستان کلی حماسه مولتی‌ورس، قراره پروسه فیلمبرداری مجدد گسترده‌ای را تجربه کند.

تمامی قسمت‌های فصل اول و فصل دوم سریال لوکی هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments