#مهسا_امینی

بازی Scorn، عنوان انحصاری ایکس باکس تا سال ۲۰۲۲ تاخیر خورد

و بالاخره استودیو Ebb Software تاریخ انتشار Scorn را مشخص کرد!

سال جاری و سال آینده میلادی، سال‌هایی عالی برای بازی‌های انحصاری ایکس باکس سری ایکس و سری اس خواهند بود و استودیو Ebb Software بالاخره از تاریخ انتشار Scorn رونمایی کرد.

بازی انحصاری ایکس باکس سری ایکس و سری اس، Scorn در سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. بازی Scorn راه طولانی را از زمان معرفی طی کرده است. این بازی طی سال ۲۰۱۳ در Kickstarter معرفی شد که متاسفانه نتوانست موفق عمل کند و سرمایه گذاران علاقه‌ای به صرف پول و زمان خود برای این بازی نداشتند. بااین حال توسعه دهنده این بازی یعنی استودیو Ebb Software توانست یک سال بعد سرمایه گذار مورد نظر را پیدا کرده و از نو پروژه خود را طی سال ۲۰۱۷ در Kickstarter ارائه دهد و این مرتبه پروژه موفق بود و توانست سرمایه گذاران را جذب کند. روز به روز به انتشار این بازی نزدیک‌تر می‌شویم و اگر تریلر منتشر شده بازی Scorn به محصول نهایی نزدیک باشد، باید منتظر دنیایی عجیب و فوران آدرنالین در بدن خود باشید.

بازی Scorn درعین انتشار ضعیف اطلاعات، اخیرا توجه بسیاری را به خود جلب کرده و این توجهات بدون شک به‌دلیل سبک خاص جلوه‌های بصری آن است. به گفته مغز متفکر این پروژه آقای گایگر (H.R. Giger) همه چیز در دنیای بازی Scorn به شکل طبیعی بدن انسان ساخته شده و اکثریت محیط بازی و هیولاهای آن، تداعی کننده اجزای بدن انسان هستند. شاید بازی در دسته بازی‌های سبک بقا قرار نگیرد، ولی بدون شک تجربه آن ترس را به دل شما نشانده و کلیت آن باعث ایجاد استرس و نا آرامی در شما می‌شود. او همچنین اشاره داشت که طرفداران سبک ترسناک نیازمند تجربه عنوانی نسل نهمی در این سبک هستند و حال بازی Scorn از نسل هشتم عبور کرده و تنها برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و سری اس منتشر خواهد شد.

طی پست اخیر استودیو ناشر بازی یعنی Kepler Interactive، بازی Scorn در زمانی نامشخص در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. البته می‌توان گفت که وجود تاخیر در انتشار این بازی از پیش‌تر کاملا واضح بود، بااین حال تیم توسعه دهنده و ناشر، دلیل وجود این تاخیر را بیان نکردند. زمانی طولانی از آغاز توسعه بازی گذشته و باید دید که آیا این بازی در سال ۲۰۲۲ نیز با تاخیر مواجه می‌شود یا خیر.

کنفرانس خبری اخیر مربوط به بازی Scorn نیز برای ما چیزی در بر نداشت و تیم توسعه دهنده در نظر دارد تا در آینده اطلاعات بیشتر و چشم گیرتری را در اختیار ما قرار دهد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی درباره روند توسعه بازی Scorn در دسترس نبوده و ما از الان و پیش از انتشار بازی نیز در تاریکی رها شده‌ایم. البته ناگفته نماند که چنین مسئله‌ای درمیان بازی‌های سبک ترسناک عادی بوده و عنوان Abandoned، انحصاری پلی استیشن نیز ما را بی‌خبر رها کرده است. اینگونه به‌نظر می‌رسد که بازی‌های ترسناک نسل نهم فاصله زیادی تا انتشار دارند.

تاخیر به‌وجود آمده در این بازی به این معناست که توسعه آن به مدت بیشتری نیاز داشته و باید به مرحله‌ای برسد که استودیو Ebb Software از محصول خود رضایت داشته باشد. با توجه به اینکه به پایان سال ۲۰۲۱ نزدیک می‌شویم و زمان انتشار این بازی تنها سال ۲۰۲۲ اعلام شده، نباید منتظر انتشار آن در اوایل سال آینده میلادی باشیم و به‌نظر ما باید به انتشار این بازی در پاییز یا زمستان سال ۲۰۲۲ دل بست. از آنجایی که اطلاعات درباره این بازی بسیار کم هستند، ما انتظار داریم که کاربران این بازی را به‌دست فراموشی سپرده و در زمان انتشار از نو به سمت آن بازگردند.

از سوی دیگر، فراموش کردن جلوه‌های بصری خاص و استرس آور بازی Scorn کار هر کسی نبوده و بسیاری را وادار به انتظار می‌کند. این نکته را نیز نباید نادیده گرفت که ممکن است این بازی مانند عنوان The Medium برای پلی استیشن ۵ منتشر شده تا کاربران بیشتری بتوانند آن را تجربه کنند.

سال ۲۰۲۱ به پایان خود نزدیک شده و باید بیشتر درباره بازی‌های سال ۲۰۲۲ صحبت شود و بازی Scorn درمیان بسیاری بازی‌های مورد انتظار پا به عرصه می‌گذارد. عنوان Scorn به‌طور همزمان در رایانه‌های شخصی، کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری منتشر خواهد شد و شما می‌توانید این بازی را در اولین روز عرضه روی سرویس ایکس باکس گیم پس تجربه کنید.

به‌روزرسانی: تاریخ انتشار Scorn، عنوان انحصاری ایکس باکس مشخص شد

بازی Scorn یکی از اولین عناوین معرفی شده برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و سری اس بود، با این حال ما اطلاعات بسیار ناچیزی از این بازی در دست داشته و همچنین برای مدتی هیچ خبری از این عنوان منتشر نشد و نبود اخبار به حدی بود که شایعه لغو توسعه این بازی به گوش می‌رسید. ولی خوشبختانه این وضعیت از امروز به طور کامل تغییر یافته و استودیو توسعه دهنده این بازی یعنی Ebb Software با سخنان جدید خود به ما اشاره کرد که بازی مورد انتظار Scorn هنوز در دست توسعه بوده و برای اینکه بیش از پیش شاد شویم تاریخ انتشار را نیز منتشر کردند.

تریلری کوتاه که در ابتدای مطلب مشاهده کردید، تاریخ انتشار Scorn یعنی اکتبر سال ۲۰۲۲، برابر با ۹ مهر الی ۹ آبان ماه سال ۱۴۰۱ مشخص کرد، با این حال ما هیچگونه اطلاعاتی درباره داستان یا گیم‌پلی این بازی دریافت نکردیم. ناگفته نماند که شما با مراجعه به صفحه Kickstarter این بازی می‌توانید نگاهی به پشت صحنه ساخت این بازی داشته باشید.

لیوبومی پکلار (Ljubomi Peklar) مدیر عامل استودیو Ebb Software در کنار رونمایی از تاریخ انتشار Scorn درباره آن گفت:

از اینکه می‌توانیم اطلاعات تازه و تاریخ انتشار را با شما به اشتراک بگذاریم بسیار خوشنود هستیم. بازی Scorn برای تمام استودیو پروژه‌ای برگرفته از اشتیاق است. ما می‌خواهیم جو بازی، مسیر و تجربه بازی Scorn باعث برانگیخته شدن احساسات و عواطف شما شود. امیدمان این است که کاربران مدت‌ها پس از به پایان رساندن این بازی، آن را به خاطر داشته باشند. ما در آینده و با نزدیک شدن به زمان انتشار بازی، اطلاعات بیشتری را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

تابدین لحظه ما به علاوه تاریخ انتشار Scorn، می‌دانیم که این بازی یک عنوان شوتر اول شخص در دنیایی هزار تو، برگرفته از قطعات زیبای هنری اچ. آر. گایگر است. دیوارهایی که همگی زنده بوده و ضربان دارند، در کنار دشمنان عجیب الخلقه به معنای واقعی بدن شما را به لرزه درمی‌آورند و از همین رو، تماشای لغو نشدن این پروژه هر کسی را خوشحال می‌کند. بازی Scorn به غیر از کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت، برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر خواهد شد. نظر شما چیست؟ آیا شما منتظر این عنوان هستید؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا