#مهسا_امینی

بازی Scorn برای ایکس‌باکس بعدی معرفی شد؛ وحشت در خفقان پرومتئوسی!

انحصار در هنگام عرضه برای سری ایکس

بازی Scorn برای ایکس‌باکس بعدی معرفی شد؛ وحشت در خفقان پرومتئوسی! عرفان خورسند ۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی Scorn

رویداد Inside Xbox با رونمایی از بازی Scorn در سبک وحشت برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس همراه بود. با سرگرمی در ادامه‌ی این خبر همراه باشید.

یکی از غافلگیری‌های جذاب رویداد Inside Xbox که ساعاتی پیش برگزار شد، رونمایی از تریلر بازی ترسناک Scorn بود که ساخت و عرضه‌ی آن برای کنسول نسل بعدی ایکس‌باکس سری ایکس تایید شد. استودیوی Ebb Software که ساخت این بازی را با یک کمپین کیک‌استارتر در سال ۲۰۱۴ کلید زده، اولین تصاویر از آن را نشانمان داد که به شکل حیرت‌انگیزی عجیب‌و‌غریب، دلهره‌آور است. شباهت جلوه‌های به‌کار رفته در بازی به آثار اچ. آر گایگر، نقاش مشهور سوییسی، بشدت ما را یاد مجموعه فیلم‌های «بیگانه» و خصوصا نسخه‌ی «پرومتئوس» می‌اندازد.

اتمسفر بازی خفقان‌آور است و طراحی هنری بی‌باکانه‌ی بازی چشم را به خود خیره می‌کند. بازی Scorn در سبک وحشت با دوربین اول شخص است که بازیکن را در فضاهای تنگ و در برابر موجودات بدفرم و ترسناک قرار می‌دهد. بازیکن در فضاهای غیرخطی و به‌هم‌پیوسته‌ی بازی کاملا تنهاست و باید با اتکا به غریزه خود برای بقا تلاش کند. محیط بازی خود به مثابه‌ی یک کاراکتر مستقل است که تمام تلاشش را برای برهم‌زدن آرامشتان می‌کند. هر موقعیت معماها، کاراکترها و داستان‌های مختص به خودش را داشته و با پیشرفت در بازی، به تدریج به مناطق، مهارت‌ها، سلاح‌ها و رازهای جدید برمی‌خورید.

Ebb Software در جریان رویداد از آغاز همکاری خود با مایکروسافت خبر داده و انحصار بازی در زمان انتشار را برای ایکس‌باکس سری ایکس اعلام کردند. لیوبومیر پکلار، کارگردان بازی، در رابطه با Scorn و همکاری استودیواش با مایکروسافت اذعان داشت:

سبک هنری بازی تنها نیمی از ماجراست. نیمه‌ی دیگر، روان کار کردن تمام بخش‌های فنی بازی در کنار یکدیگر است. این همان نقطه‌ای است که کنسول نسل بعدی ایکس‌باکس سری ایکس و همکاری ما با مایکروسافت به میان می‌آید. ایکس‌باکس سری ایکس سخت‌افزاری بسیار تواناست که به ما اجازه می‌دهد Scorn را در همه‌ی شرایط به‌صورت 4K 60fps اجرا کنیم.

پکلار در ادامه‌ی سخنان خود دلایل اصلی انتخاب کنسول آمریکایی را «راحتی در توسعه» و «قدرت پردازشی خام» آن عنوان کرد. هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی بازی Scorn مشخص نشده اما احتمال می‌رود در تعطیلات سال جاری میلادی و حوالی عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس باشد. بازی با موتور بازیسازی Unreal ساخته شده است. تصاویر بازی را می‌توانید در ادامه ببینید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا