#مهسا_امینی

سازندگان بازی Scorn از دلایل ساخت آن برای نسل بعد می‌گویند

آن‌ها نمی‌خواستند در هیچ بخشی از بازی با محدودیت روبرو باشند

سازندگان بازی Scorn از دلایل ساخت آن برای نسل بعد می‌گویند سید مجتبی محمودی ۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
سازندگان بازی Scorn

سازندگان بازی ترسناک Scorn در صحبت‌های تازه‌ی خود از دلایل تبدیل آن به یک بازی نسل بعدی و انتشارش برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس سخن گفتند.

بازی ترسناک Scorn اولین بار شش سال پیش، یعنی در سال ۲۰۱۴ میلادی رونمایی شد. آن موقع بازی قرار بود تنها برای رایانه‌های شخصی منتشر شود. پس از گذشت شش سال، بازی در آخرین قسمت Inside Xbox که دو هفته پیش برگزار شد یک نمایش جدید داشت و در آن‌جا فهمیدیم که این بازی حالا علاوه بر رایانه‌های شخصی، برای کنسول نسل بعدی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس سری ایکس هم در دسترس قرار خواهد گرفت.

حال برخی از سازندگان بازی Scorn از استودیوی Ebb Software در مصاحبه‌ای با سایت IGN به گفتگو درباره‌ی بازی و این‌که چرا یک بازی کاملا نسل بعدی است، سخن گفتند. طبق صحبت‌های Ljubomir Peklar کارگردان بازی، آن‌ها می‌خواستند تا کیفیت نسخه‌ی کنسول همانند نسخه‌ی PC باشد. چیزی که کنسول‌های نسل هشتم در انجام آن ناتوان بودند.

این درباره‌ی هم‌سطح کردن آن با نسخه‌ی PC بود. ما نمی‌خواهیم هیچ عقب‌نشینی‌ای داشته باشیم و Series X قطعا ما را قادر می‌سازد تا آن را انجام دهیم.

پکلار در ادامه از قدرت و توانایی‌های کنسول نسل بعدی مایکروسافت که باعث شده آن‌ها بتوانند بازی را آن طور که می‌خواهند بسازند هم سخن گفت.

بیشتر این بهبودهای انقلابی هستند که بزرگ‌ترین تفاوت را رقم می‌زنند. مهم‌ترین مورد هم رفع محدودیت پردازنده است که در کنسول‌های نسل فعلی وجود دارند و همچنین بارگذاری بسیار سریع داده‌ها که به لطف SSD حاصل شده است. تمام این‌ها درباره‌ی واکنش و صبر نکردن برای چیزهاست.

پکلار در ادامه‌ به‌نوعی دلیل اجرای Scorn در وضوح تصویری 4K و فریم‌ریت ۶۰ را هم بیان می‌کند. مسائلی که به گفته‌ی او در نتیجه‌ی نهایی تاثیر مهمی دارند.

اگر سازندگان تصمیم گرفتند تا بازی را برای وضوح پایین‌تر و ۳۰ فریم بر ثانیه بهینه کنند، می‌توانند نتایج چشم‌نوازی به دست بیاورند، مثل نمایش جدید چند روز پیش آنریل ۵. چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که واکنش و وضوح حرکت هم بخش‌هایی از نمایش کلی هستند، بنابراین هنوز هم می‌توانید جزئیات را به یک دلیل از دست دهید.

در حال حاضر تاریخ انتشار بازی Scorn مشخص نیست، اما احتمالا در سال آینده‌ی میلادی برای ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا