چرا تعداد بینندگان سریال Ms. Marvel کمتر از بقیه سریال‌های مارول است؟

دلایل افت بینندگان سریال میس مارول چیست؟

چرا تعداد بینندگان سریال Ms. Marvel کمتر از بقیه سریال‌های مارول است؟ رامیار نصیری ۰ ۱۸ تیر ۱۴۰۱ مارول
فیلمبرداری Ms. Marvel

گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد بینندگان سریال Ms. Marvel  کمتر از بقیه سریال‌های مارول است. هر چند این سریال توانسته بیشترین نمره کسب شده را در بین مجموعه‌های تلویزیونی مارول که در دو دهه اخیر پخش شده‌اند به دست آورد اما تعداد بینندگان این مجموعه تلویزیونی در مقایسه با بقیه سریال‌های پخش شده از دیزنی پلاس بسیار کمتر بوده است.

گزارش‌های اولیه منتشر شده از SambaTV حاکی از این است که در پنج روز ابتدایی پخش سریال میس مارول ۷۷۵۰۰۰ خانواده آمریکایی این سریال را تماشا کرده‌اند که حتی با در نظر گرفتن بقیه کشورها، از دیگر سریال‌های پخش شده دیزنی پلاس کمتر است.

آمار بینندگان سریال‌های مارولی دیزنی پلاس

  • لوکی (Loki): ۲.۵ میلیون بازدید
  • مون نایت (Moon Knight): ۱.۸ میلیون بازدید
  • فالکون و سرباز زمستان (Falcon and The Winter Soldier): ۱.۸ میلیون بازدید
  • وانداویژن (WandaVision): ۱.۶ میلیون بازدید
  • هاکای (Hawkeye): ۱.۵ میلیون بازدید

اما علی رغم وجود جذابیت‌های خاص و جدید، چرا تعداد بینندگان سریال Ms. Marvel کمتر از بقیه سریال‌ها مارول است؟ در ادامه دلایل افت بینندگان سریال میس مارول را بررسی می‌کنیم.

Ms. Marvel یک ابرقهرمان جدید است

تقریبا تمامی سریال‌ها قبلی دیزنی پلاس بر اساس شخصیت‌های معروفی مثل لوکی (Loki)، واندا (Wanda)، ویژن (Vision)، سم ویلسون (Sam Wilson)، باکی (Bucky) و کلینت بارتون (Clint Barton) ساخته شده‌اند که خاطره‌های تلخ و شیرین زیادی را با آن‌ها در فیلم‌های دنیا سینمایی مارول تجربه کردیم. اما میس مارول (Ms. Marvel) یک تازه وارد است. کامالا خان برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ و در کمیک شماره ۱۴ سری Captain Marvel به جهان کمیک بوکی مارول اضافه شد. او مانند سایر ابر قهرمان‌ها طرفداران زیادی ندارد. اما این کاراکتر از طرفداران درجه ۱ کاپیتان کارول (Captain Marvel) است.

نقش اصلی سریال یک بازیگر ناشناس است

ایمان ولانی (Iman Vellani) علی رغم اینکه بسیار سرشناس نیست اما در ایفای نقش کامالا خان فوق‌العاده بوده است. اما خب در دیگر سریال مارول یعنی مون نایت (Moon Knight) که قبل از سریال میس مارول استریم شده بود. شاهد ایفای نقش مون نایت به دست یکی از بازیگران معروف و بلاک باستری دنیای سینما و تلویزیون یعنی اسکار آیزاک (Oscar Isaac) دوست داشتنی بودیم. با وجود اینکه سریال مون نایت برای اولین بار در تلویزیون حاضر شده بود توانست بازخوردهای بسیار مثبتی را از طرف منتقدان و طرفداران مارول دریافت کند.

جامعه هدف Ms. Marvel جوانان هستند

سریال میس مارول اولین سریال رده سنی PG (Parental Guide) مارول است که شباهت‌های زیادی را با بقیه سریال‌ها مارول که در رده سنی YA (Young Adult) قرار میگیرند دارد. به همین خاطر شاید برخی از طرفداران مارول بگویند که سریال برای آن‌ها جالب نیست و آن را بچگانه در نظر بگیرند. اما در واقع با توجه به نظرات اغلب منتقدان و کسب نمره (۹۸%) Rotten Tomatoes که در نوع خود بی‌نظیر است. باید حداقل یک بار این سریال را جدا از هر رده سنی نگاه کرد.

دیزنی پخش میس مارول و اوبی وان کنوبی را یک روز اعلام کرد

پخش هیچ کدام از سریال‌ها قبلی مارول با یک سریال از دنیای جنگ ستارگان (Star Wars) همزمان نشده بود. به هر دلیلی و با اصرار زیاد دیزنی سریال Ms. Marvel و Obi-Wan Kenobi همزمان و در یک روز استریم شدند که طبیعتا همین موضوع بر روی شمار بینندگان سریال میس مارول تاثیر گذاشت.

بازاریابی ضعیف

تریلرهای پخش شده از سریال میس مارول به اندازه کافی برای ترغیب مخاطب به دیدن این سریال جذاب نبودند. همین موضوع باعث شد طرفداران و منتقدانی که خواهان تماشا این سریال بودند، نسبت به کیفیت سریال میس مارول شک کنند و موفقیت این سریال را دور از انتظار ببیند.

ایمان ولانی یک جوان مسلمان پاکستانی-کانادایی است!

بحث نژاد پرستی تقریبا در همه‌ زمینه‌ها وجود دارد. متاسفانه یکی از دلایل افت بینندگان سریال Ms. Marvel نیز به شمار می‌آید. بعد از مدت‌ها که ابرقهرمان‌های سفید پوست پایه و اساس دنیای کمیک بوکی و تلویزیون بودند، بالاخره در این سریال تلویزیونی شاهد ابرقهرمانی مسلمان در قالب شخصیت کامالاخان هستیم. مواردی از این قبیل به آرامی تغییر و ابرقهرمان‌های جدید از ملت‌های دیگر ظهور می‌کنند. اما ابرقهرمان‌هایی که شامل اقلیت‌های جهان هستند هر چند که خوب باشند کمتر مورد پذیرش بیننده قرار می‌گیرند.

در نهایت به نظر نمی‌آید که تعداد بینندگان برای سریال میس مارول مهم باشد. در پروژه‌های سال آینده مارول برای این کاراکتر برنامه‌های بیشتری آماده شده است تا طرفداران بیشتر از پیش با کامالا خان آشنا شوند و از وجود او لذت ببرند. کامالا خان قرار است نقش برجسته‌ای را در فیلم The Marvels داشته باشد. در این فیلم کاراکترهایی مثل نیک فیوری و کاپیتان مارول نیز حضور دارند. این فیلم ششم مرداد سال بعد پخش می‌شود. علاوه بر این کامالاخان می‌تواند به عنوان یکی از اعضای اصلی تیم Young Avengers در کنار شخصیتی مانند کیت بیشاپ (Kate Bishob) حضور داشته باشد. این گروه در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول معرفی خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا