#مهسا_امینی

نمره سریال Ms. Marvel بیشتر از همه مجموعه‌های تلویزیونی مارولی است!

تغییرات داستانی مانع نظر مثبت منتقدان نشد

نمره سریال Ms. Marvel

طبق اعلام رسمی در وبسایت Rotten Tomatoes، به نظر می‌رسد که نمره سریال Ms. Marvel بیشتر از هر سریال مارولی دیگری خواهد بود که طی دو دهه گذشته منتشر و استریم شده است!

مدتی است که از پخش سریال Ms. Marvel می‌گذرد؛ اثری فوق‌العاده متفاوت که در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول قرار داشته و از طرفی داستانی بسیار جالب را روایت می‌کند. طرفداران کمیک‌های مارول قطعا با شخصیتی به نام میس مارول آشنایی دارند؛ ابرقهرمان نوجوانی که به خاطر نفس کشیدن گاز تریجن (Trigen)، به یک ناانسان تبدیل شده و قابلیت کش‌دادن و بزرگ‌تر کردن اعضای بدنش را دارد.

داستان میس مارول به عنوان یک ابرقهرمان جدید طی یک دهه گذشته طرفداران بسیاری را جمع کرده است؛ بخصوص اینکه او هم مثل پیتر پارکر (Peter Parker) یک نوجوان است و دغدغه‌های متفاوتی را نسبت به سایر قهرمانان مارولی دارد. با این وجود وقتی که قرار شد تا این شخصیت به دنیای سینمایی مارول بیاید، تفاوت‌هایی در پیشینه او ایجاد شد که به چشم بسیاری از کاربران خوش نبود.

در حقیقت میس مارول نسخه MCU دیگر آن کسی نیست که به یک ناانسان تبدیل شده بود، بلکه یک جن است! همین موضوع نیز باعث شده تا قدرت‌های او از یک مچبند عجیب و غریب گفته شود که هنوز هم پیشینه آن مشخص نشده و از طرفی نارضایتی بسیاری از طرفداران را به همراه داشته است. با این حال اگر پیشینه و تغییرات این کاراکتر نسبت به نسخه کمیک بوکی را فاکتور بگیریم، ظاهرا درون‌مایه این سریال به حدی برای منتقدان Rotten Tomatoes جذاب بوده که بهترین نمره حال حاضر بین تمامی سریال‌های مارولی را به Ms. Marvel داده‌اند!

نمره سریال Ms. Marvel بین سایر سریال‌های مارولی

  • ۱. سریال Ms. Marvel – نمره ۹۶
  • ۲. سریال Agents of SHIELD – نمره ۹۵
  • ۳. سریال What If…? – نمره ۹۴
  • ۴. سریال Loki – نمره ۹۲
  • ۵. سریال WandaVision – نمره ۹۱
  • ۶. سریال Moon Knight – نمره ۸۷

همانطور که می‌بینید، ظاهرا نمره سریال Ms. Marvel در حال حاضر نسبت به سایر سریال‌های مارولی (حتی مواردی که در MCU هم نیستند) بیشتر است و این رکورد می‌تواند نشان دهد که حداقل جدای از مغایرت‌های پیشینه شخصیت میس مارول، ظاهرا سازندگان موفق شده‌اند تا اثر جذابی را خلق کنند. این در حالی است که آمار منتشر شده نشان می‌دهد که سریال میس مارول بیشتر بین مخاطبان ۲۰ تا ۲۴ ساله محبوب بوده و بسیاری از بینندگان آن آسیایی و تیره‌پوست هستند.

با این حال هر قدر هم که این سریال بین مخاطبان خاص خود موفق باشد، همچنان مسلمانان بسیاری با موضوع اصلی آن مشکل دارند؛ چراکه می‌دانیم میس مارول از نژاد جن‌ها است و این مسئله می‌تواند برای آن کمی دردسرساز باشد. این در حالی است که در سریال جن‌ها بیشتر به عنوان موجودات ابرشروری نشان داده شده‌اند که اگر دیوار نور را نابود کنند، موفق می‌شوند تا جهان MCU را تسخیر کرده و بر آن حکومت کنند!

قسمت پنجم سریال Ms. Marvel روز چهارشنبه ۱۵ تیر (۶ جولای) از شبکه دیزنی پلاس پخش خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا