شخصیت اصلی فیلم Avengers 5 چه کسی خواهد بود؟

نویسنده فیلم فاتح مولتی‌ورس را شخصیت اصلی این اثر می‌داند

شخصیت اصلی فیلم Avengers 5

جف لاونس (Jeff Loveness)، نویسنده فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania و همچنین Avengers: The Kang Dynasty به تازگی تائید کرده است که چه کسی شخصیت اصلی فیلم Avengers 5 خواهد بود.

بیش از ۴ سال از اکران فیلم حماسی و به‌یادماندنی Avengers: Endgame می‌گذرد، اما دیگر فاصله خیلی زیادی تا قسمت بعدی این مجموعه کراس‌اوری بزرگ دنیای سینمایی مارول (MCU) نداریم. سال ۲۰۲۵ قرار است سال مهمی برای طرفداران این سری فیلم باشد، زیرا پس از شش سال قرار است در فیلم Avengers: The Kang Dynasty باری دیگر ابرقهرمانان گروه انتقام‌جویان دور هم جمع شوند و به یکی از بزرگترین ماجراجویی‌های خود بروند.

کانگ فاتح (Kang the Conqueror)، شخصیت منفی اصلی حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga) است و پیش از این در سریال Loki و فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania کمی با او آشنا شده‌ایم. اما به جز این، طرفداران مشتاقانه منتظر این هستند که ببینند کدام یک از قهرمانان قرار است تا در قسمت بعدی Avengers حضور پیدا کرده و جلوی کانگ فاتح را بگیرند.

پیش از این، در اواخر سال میلادی گذشته شایعه‌ای منتشر شد که خبر از این می‌داد که شخصیت کاپیتان آمریکا (Captain America)، شانگ‌چی (Shang-Chi) و پلنگ سیاه (Black Panther) قرار است اولین اعضای انتقام‌جویان باشند که با کانگ درگیر خواهند شد و سعی می‌کنند تا او را از بین ببرند. علاوه بر، نویسنده فیلم یعنی جف لاونس نیز به حضور یلنا بلوا (Yelena Belova) با بازی فلورنس پیو (Florence Pugh) اشاره‌هایی کرده بود.

اکنون این نویسنده مصاحبه‌ای با پادکست Phase Zero رسانه کمیک‌بوک (ComicBook) داشته و در طی صحبت‌های خود به این موضوع پرداخته است که چه کسی شخصیت اصلی فیلم Avengers 5 خواهد بود.

در ابتدا مجری این پادکست، براندون دیویس (Brandon Davis) از جف لاونس در این رابطه سوال پرسید که آیا در فیلم Avengers: The Kang Dynasty نیز قرار است شاهد رویه‌ای مثل فیلم Avengers: Infinity War باشیم که تانوس (Thanos) شخصیت اصلی آن بود و کانگ فاتح شخصیت اصلی فیلم Avengers 5 خواهد بود یا خیر.

در پاسخ نیز جف لاونس گفت که می‌خواهد فیلمنامه این اثر را به چنین مفهومی بنویسد، او سپس به این پرداخت که کانگ چگونه در حالی که به این جنگ صلیبی در سراسر مولتی‌ورس می‌رود، قهرمان خودش شد. او در این رابطه گفت:

باید بگم که حداقل من خودم می‌خوام داستانو این شکلی برای اون بنویسم و می‌دونید، ما قراره ببینیم که ساختار چطوری تغییر پیدا می‌کنه و این جریان چطور کار می‌کنه، اما اون باید قهرمان خودش باشه و کانگ فاتح و مرد مورچه‌ای فکر می‌کردند که همینطوره. یا شاید هم اون از کلمه قهرمان استفاده نکنه، اما اون توی یک جنگ صلیبیه و به برای انجام این کار دلیل و انگیزه داره. بنابراین به شکل مخفیانه، این یجورایی فیلم کانگ هستش، اما، البته ما باید نقش ویژه انتقام‌جویان توی این داستانو هم جفظ کنیم. اما آره، تو ذهن من این یک فیلمه که کانگ شخصیت اصلیشه.

با توجه به این صحبت‌ها می‌توان گفت که جف لاونس هم می‌خواهد راه کریستوفر مارکوس (Christopher Markus) و استفن مک‌فیلی (Stephen McFeely)، نویسندگان فیلم Avengers: Infinity War را برود که آن‌ها هم تصمیم گرفتند تا تانوس شخصیت اصلی این فیلم باشد. آن‌ها در صحبت‌های خود می‌گفتند که چند ماه طول کشید تا این تصمیم را بگیرند و نسبت به این که ایده‌شان کارساز خواهد بود یا خیر، بسیار تردید داشتند. با این حال آن‌ها نهایتا به این نتیجه رسیدند که این فیلم تانوس داستان است و به نوعی می‌توان گفت که او قهرمان فیلم است، پس با همین محوریت فیلمنامه خود را نوشتند و کامل کردند.

این طور که گفته می‌شود، Avengers: The Kang Dynasty اثر بعدی‌ای نیست که کانگ فاتح در آن حضور خواهد داشت، بلکه پیش از اکران این فیلم قرار است او را در چند اثر دیگر مثل فصل دوم سریال Loki ملاقات کنیم. همچنین لازم به ذکر است که فیلم Avengers 5 برای اکران در تاریخ ۲ مه ۲۰۲۵ (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۴) برنامه‌ریزی شده است، با اینحال شایعات و گزارشاتی منتشر شده‌اند که از تاخیری طولانی در اکران این عنوان خبر می‌دهند. دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton)، کارگردان فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings وظیفه کارگردانی این اثر مورد انتظار را بر عهده دارد.

3.9 15 آراء
امتیاز مطلب

guest

25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا