برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
کانگ در فیلم مرد مورچه ای 3
1%
  • 0/10

معرفی 7 ورینت از شخصیت کانگ در فیلم مرد مورچه ای 3

از کانگ فرعون تا اسکارلت

معرفی 7 ورینت از شخصیت کانگ در فیلم مرد مورچه ای 3 ۵ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک

در این مطلب قصد داریم تا نسخه‌های مختلف شخصیت کانگ در فیلم مرد مورچه ای 3 را برای شما ارائه کنیم تا پس از تماشای این اثر سینمایی، جزئیات بیشتری درباره آن بدانید.

شخصیت کانگ فاتح (Kang The Conqueror) یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین ابرشرورهایی است که تا به حال در دنیای مارول وجود داشته و عملا سال‌های سال با انتقام جویان (Avengers) و سایر گروه‌های ابرقهرمانی درگیر بوده است. او عملا انتقام جویان را از جهان‌های موازی برای تفریح و اثبات قدرت هم که باشد، می‌کشد و نابود می‌کند، اما آیا می‌دانستید که میلیون‌ها نسخه از این شخصیت وجود دارد؟

به تازگی کانگ فاتح در فیلم مرد مورچه ای 3 که شب گذشته اکران شد، حاضر شده و چنان که در تریلرهای این اثر دیده شده، ظاهرا این نسخه از او، یکی از خشن‌ترین‌ها خواهد بود! این در حالی است که در دنیای سینمایی مارول نیز میلیون‌ها کانگ فاتح وجود دارد.

حال که از هشدار اسپویل رد شدید، دیگر راحت می‌توان درباره سکانس فوق‌العاده مهم فیلم Ant-Man 3 صحبت کرد؛ چندصد هزار کانگ در صحنه بود! صحنه پس از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 بدون شک یکی از عجیب‌ترین‌هایی بود که در کل دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم و عملا نیم نگاهی به فیلم انتقام جویان 5 داشت.

نسخه‌های متفاوت کانگ فاتح در فیلم مرد مورچه ای 3

در این صحنه، ما می‌بینیم که پس از از بین رفتن ورینت جوان کانگ که در فضای کوانتوم گیر کرده بود، میلیون‌ها کانگ در یک مکان ظاهر می‌شوند که انجمن کانگ‌ها یا همان Council of Kangs نام دارد. اما بین ورینت‌های مختلفی که در این صحنه نشان داده می‌شوند، برخی از آن‌ها مهم‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

کانگ فاتح – Kang The Conqueror

پیش از آنکه عنوان Quantumania اکران شود، بسیاری از طرفداران می‌دانستند که نسخه کانگ فاتح حاضر در فیلم مرد مورچه ای 3 یک جنگجو تمام عیار است! کوین فایگی (Kevin Feige) و دیگر افرادی که در ساخت این اثر دست داشتند نیز به نحوی این موضوع را تایید کرده بودند و در نهایت، دیدیم که چطور این ورژن کانگ واقعا یک فاتح تمام عیار است!

او در دیالوگ‌های خود به جنت (Janet Van Dyne) و دیگر شخصیت‌ها گفته بود که «من می‌دانم چطور همه چیز تمام می‌شود». او در یک سکانس حتی مولتی ورس را به کلی به تصویر می‌کشد و توضیح می‌دهد که چطور مولتی ورس با برخورد جهان‌های مختلف نابود خواهد شد، در حالی که این موضوع اصلا برای او مهم نیست و فقط قصد دارد تا یک لوپ زمانی مثل خط زمانی مقدس (Sacred Timeline) را بسازد؛ جایی که کاملا تحت سلطه او باشد.

جالب است بدانید که این نسخه از کانگ تا به حال بیشترین شباهت را به نسخه کمیک بوکی داشته و به نحوی توسط دیگر ورینت‌های خود از انجمن کانگ‌ها اخراج شده است؛ طوری که ظاهرا هیچ راهی برای جلوگیری از قدرت او نبوده و آن‌ها مجبور شده‌اند تا فاتح را در فضای کوانتوم گرفتار کنند، جایی که راه فراری نداشته باشد و برای خود زندگی کند.

به هر حال اسکات و هوپ (Hope Van Dyne) این نسخه از کانگ را در فیلم مرد مورچه ای 3 کشتند، اما نکته قابل توجه اینجاست که احتمال دارد او فقط با وسیله خود به مکان یا زمانی متفاوت تلپورت شده باشد و به زودی باز هم او را در دنیای سینمایی مارول ببینیم؛‌ جایی که او برای گرفتن انتقام خود از تمامی ورینت‌های کانگ و زمین ۶۱۶ برگردد.

ایمورتس – Immortus

در صحنه پس از تیتراژ فیلم Ant-Man 3 در ابتدا ما چند شخصیت مختلف را می‌بینیم که همگی ورینت‌های کانگ هستند. اما بیشتر از همه بهتر است به نسخه‌ای دقت کنید که لباسی عجیب و بنفش رنگ دارد. او بیشتر از همه شبیه به یک لیدر برای جمعیت کانگ‌هاست و به نظر می‌رسد که خود او این همه ورینت را در این انجمن احضار کرده است.

به این ورینت از کانگ در فیلم مرد مورچه ای 3 ایمورتس گفته می‌شود؛ کسی که از حکمرانی بر قلمرو خود در جهانی دیگر خسته شده و با قدرت بالایی که دارد، سعی می‌کند تا بر کارهای دیگر ورینت‌های خود نظارت داشته باشد. در دنیای سینمایی مارول هم ظاهرا همین موضوع جریان دارد، چراکه او کسی است که تمامی ورینت‌های کانگ را دعوت کرده و حکم رهبر آن‌ها را دارد.

با این وجود‌، هنوز مشخص نیست که این ورینت از کانگ که در صحنه پس از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 نشان داده شد، آیا ابرشرور است یا اینکه قصد دارد تا جلوی نابودی جهان را بگیرد. به هر حال اکثر ورینت‌های کانگ به دنبال نابود کردن همه چیز و فتح مولتی ورس هستند،‌ اما ممکن است داستان در MCU کمی با کمیک متفاوت باشد.

اسکارلت سنتریون – Scarlet Centurion

کسی که در صحنه پس از تیتراژ به ایمورتس درباره کانگ فاتح (همان کسی که به فضای کوانتوم تبعید شده بود) می‌گوید، ورینت اسکارلت سنتریون نام دارد. او نقش بسیار مهمی را در کمیک‌های مارول بازی می‌کند و به نظر می‌رسد که قرار است تا دنیای سینمایی مارول را به برای دو فیلم انتفام جویان 5 و 6 آماده کند.

در واقع اسکارلت سینتریون در داستان‌های کمیک بوکی بیشتر برای روایتی شناخته می‌شود که در آن، او به ابرقهرمانان می‌گوید که اگر جهان پر از ابرانسان‌های مختلف باشد، همه چیز نابود خواهد شد. به همین ترتیب نیز او افرادی از جمله انتقام جویان را زندانی می‌کند و حتی ابرقهرمانان دیگر جهان‌ها را برای مبارزه با دیگر خط‌‌های زمانی قانع می‌کند تا با همدیگر مبارز کنند!

این موضوع می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای تقابل ورینت‌های مختلف ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول باشد و از طرفی، زمینه را برای فیلمی مانند Avengers: Secret Wars فراهم خواهد کرد. در نظر داشته باشید که این ورینت کانگ در کنار ایمورتس و راما تات در صحنه پس از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 دیده شده‌اند و ظاهرا نقشی کلیدی و بالاتر از دیگر نسخه‌های کانگ خواهند داشت.

راما تات – Rama-Tut

شخصیت ناتانائیل ریچاردز (Nathaniel Richards) يا همان کانگ فاتح، اولین بار در کمیک‌های قدیمی سری Fantastic Four ظاهر شد. رید ریچاردز (Reed Richards) که به واسطه تقابل با دکتر دوم (Doctor Doom) موفق شده بود تا به قابلیت سفر در زمان دسترسی پیدا کند، به همراه تیم چهار شگفت انگیز متوجه اتفاقی در گذشته و زمان فرعون‌های مصر باستان می‌شود و به همین دلیل نیز به آن زمان سفر می‌کند.

با این حال وقتی که چهار شگفت انگیز به این مکان می‌رسند، متوجه می‌شوند که فرعون آن زمان، فردی است که ظاهرا قدرت‌های بسیار عجیبی دارد و از طرفی، از یک نوع تکنولوژی فوق پیشرفته که متعلق به آینده دور است استفاده می‌کند. در هر صورت، آن‌ها این فرد را شکست می‌دهند، اما هویت او با نام راما تات شناخته می‌شود؛ یکی از ورینت‌های کانگ که در صحنه پس از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 مشاهده کردیم.

این رونمایی از شخصیت راما تات و قرار دادن او در نقش یکی از ورینت‌های مهم کانگ، ممکن است در آینده نحوه ارتباط داستان سریال Moon Knight با دنیای سینمایی مارول را بهتر توضیح دهد؛ طوری که ما حتی اشاره‌هایی را در سریال شوالیه ماه هم به این کاراکتر دیده بودیم.

اسکرال کانگ – Skrull Kang

جمعیت کانگ‌های حاضر در صحنه پس از تیتراژ فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania خیلی زیاد است، اما اگر دقت کنید، یکی از آن‌ها گوش‌های کشیده و صورتی عجیب دارد که او را شبیه به یک اسکرال نشان می‌دهد! اسکرال‌ها یک گونه فضایی هستند که در دنیای مارول، امپراتوری خاص خود را داشته و قابلیت تغییر چهره را دارند، اما اینکه چطور کانگ به یک اسکرال تبدیل شده، هنوز مشخص نیست.

اگر این کاراکتر در آینده نقشی مهم را در دو فیلم انتقام جویان 5 و 6 داشته باشد، قاعدتا باید شاهد یک درگیری بسیار عجیب بین او و اونجرها باشیم. کانگ خود قدرت‌های بسیاری دارد که عملا به راحتی مهار شدنی نیستند، اما اگر آن‌ها را با قابلیت تغییر چهره ادغام کنیم، دردسری بزرگ در انتظار مولتی ورس خواهد بود.

ویکتور تایملی – Victor Timely

ویکتور تایملی یکی دیگر از ورینت‌های شخصیت کانگ است که در صحنه دوم پس از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 نشان داده می‌شود. ویکتور تایملی یک نام ساختگی است که کانگ بعد از رفتن به گذشته از خود به جای گذاشته بود و در اوایل قرن ۲۰ میلادی زندگی می‌کرد. این نسخه از کانگ علاقه چندانی به کشتن و فتح جهان‌ها ندارد و به جای آن، در یک خط زمانی خاص به گذشته می‌رود تا با تکنولوژی فوق پیشرفته خود، چند کمپانی بسازد و با دیگر سرمایه‌داران زمانه رقابت کند!

در واقع این کار حکم یک تفریح را برای این ورینت از کانگ دارد، اما نکته قابل توجه اینجاست که لوکی (Loki) و موبیوس (Mobius) ظاهرا به دنبال او هستند. این صحنه یکی از سکانس‌های فصل دوم سریال مورد انتظار Loki است و در آن، به نظر می‌رسد که ماموریت لوکی در نسخه دیگری از سازمان TVA، پیدا کردن ورژن‌های کانگ فاتح است.

او که می‌ماند؟ – He Who Remains

شخصیت He Who Remains اولین ورینت از کانگ بود که با همان نام ناتانائیل ریچاردز شناخته می‌شد و او را در قسمت آخر از سریال Loki مشاهده کردیم. این سیلوی (Sylvie) بود که در نهایت او را کشت و مولتی ورس را آزاد کرد. اما آیا او برای همیشه از بین رفت؟ هرگز.

اگر به خاطر داشته باشید، شخصیت He Who Remains یک دیالوگ بسیار مهم داشت که در آن، به سیلوی گفت «اگر من را بکشید، باز هم جنگ مولتی ورسی می‌شود و به هر حال دوباره به همینجا می‌رسم!». در واقع او به نظریه تناسخ اشاره می‌کند، طوری که یک نسخه دیگر از او ممکن است در نهایت پیدا شده و دوباره تمام مولتی ورس را وارد یک لوپ زمانی کنترل شده کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments