رابطه بین اسکارلت ویچ و کانگ فاتح در MCU توسط جاناتن میجرز تایید شد

شرارت خالص در مولتی‌ورس

رابطه بین اسکارلت ویچ و کانگ فاتح در MCU توسط جاناتن میجرز تایید شد علی طوسی ۵ ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان
اسکارلت ویچ و کانگ فاتح

جاناتان میجرز (Jonathan Majors) پیش از این نیز تایید کرده بود که اسکارلت ویچ و کانگ فاتح از جهاتی به یکدیگر شباهت دارند.

فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania قدرتمندترین نسخه کانگ فاتح (Kang the Conqueror) را به ما نشان خواهد داد. طی سه‌گانه جدید حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga) مارول قصد دارد این کاراکتر را به عنوان آنتاگونیست اصلی دنیای MCU خود نشان دهد.

کانگ فاتح که به عنوان یکی از باهوش‌ترین موجودات کمیک‌های مارول شناخته می‌شود، می‌تواند در هر مکان و زمانی که اراده کند حضور یابد. پیش از این هم تایید شده بود که وی مشکلی اساسی برای گروه انتقام جویان (Avengers) در آینده خواهد بود.

حتی با وجود اینکه کانگ فاتح به عنوان شخصیت شرور اصلی بعدی دنیای سینمایی مارول تایید شده و قرار است جای تانوس (Thanos) با بازی جاش برولین (Josh Brolin) را بگیرد، هنوز جایگاه وی دقیقا در MCU مشخص نیست و این فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania خواهد بود که چهره منفی او را نمایان می‌کند.

ارتباط خاص اسکارلت ویچ و کانگ فاتح چیست؟

طی جریان کنفرانس مطبوعاتی رسمی فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania جاناتان میجرز خطاب به رندل پارک (Randall Park) دیگر ستاره MCU اعلام کرد که کانگ فاتح یک موجود متعلق به نکسوس (Nexus) است.

این بیانیه مهم مشخص می‌کند که اسکارلت ویچ و کانگ فاتح با یکدیگر ارتباطاتی خواهند داشت، چرا که پیش از این مطلع بودیم واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) با بازی الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) نیز یک موجود متعلق به نکسوس در دنیای MCU به حساب می‌آید.

میجرز یادآور شد که واریانت‌های بی‌شمار مختلفی از کانگ فاتح وجود دارند که در سراسر جهان و مولتی‌ورس پراکنده شده که هر یک اهداف خاصی را دنبال می‌کنند.

آره، حتما. کانگ کیه؟ من فکر می‌کنم این سوالیه که ما توی طولانی‌مدت به اون جواب خواهیم داد. اگر بخوام به این سوال یه پاسخ سریع بدم، باید بگم کانگ یه ابر شروره که میتونه توی زمان سفر کنه. این ایده از اون به واریانت‌های مختلف ختم می‌شه. نسخه‌های مختلفی از کانگ فاتح وجود داره. اونا سراسر جهان و مولتی‌ورس رو اشغال کردن و هر کدوم انگیزه متفاوتی دارن. اونا موجودات مختلفی هستن. ما هنوز در حال کار کردن روی این موضوع هستیم تا چجوری اونا رو نشون بدیم و مدام در حال بهبود بخشیدن شخصیت‌های مختلف کانگ هستیم. برای من، اسم این “ژن کانگ” هست.

با وجود تایید ارتباط میان اسکارلت ویچ و کانگ فاتح، جاناتان میجرز ابراز تاسف کرد که واریانت‌ وی طی فیلم Ant-Man 3 در قلمرو کوانتومی گیر افتاده و با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند. این در حالی‌ست که واریانت‌های مختلف او در سراسر مولتی‌ورس پراکنده هستند.

کانگ فاتحی که در تریلر فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania ملاقات کردیم، در قلمرو کوانتومی گیر کرده و به نوعی زندانی شده. اون با بعضیا مشکل داره، منظورم بعضی از واریانت‌های خود کانگ هست. اون اصلا از این موضوع خوشحال نیست. کانگ وقتی اون پایین بود جنت (Janet) رو ملاقات کرد. آره!

موجودات نکسوس در دنیای MCU توانایی تغییر تایم‌لاین زمانی و واقعیت را به میل خود دارند. این مهم آن‌ها را به قدرتمندترین و خطرناک‌ترین موجودات مولتی‌ورس تبدیل می‌کند؛ اینجاست که رابطه میان اسکارلت ویچ و کانگ فاتح معنادار می‌گردد.

کانگ فاتح توانایی تغییر تایم‌لاین زمانی را طی قسمت ششم سریال لوکی (Loki) با واریانت او که باقی می‌ماند (He Who Remains) نشان داده است. از سویی دیگر اگر فیلم سینمایی ابرقهرمانی Doctor Strange in the Multiverse of Madness را مشاهده کرده باشید، حتما دقت کرده‌اید که واندا ماکسیموف هم در همین سطح قرار داشته و همانند کانگ فاتح توانایی‌های بسیار خطرناکی دارد.

موجودات نکسوس در دنیای MCU

طی جریانات فیلم سینمایی Doctor Strange in the Multiverse of Madness اسکارلت ویچ از مفاهیم کتاب Darkhold استفاده کرد تا با خواب‌گردی به واریانت Earth-838 خود نفوذ کرده و فرزندان خود را دوباره ملاقات کند. همین کار خطرناک جهان را در معرض فروپاشی قرار داد و باعث شد مولتی‌ورس دچار تزلزل شود. در ادامه داستان هم شاهد پیدایش Incursionها بودیم که هستی را تهدید می‌کردند.

تفاوت میان اسکارلت ویچ و کانگ فاتح اینجا مشخص می‌گردد. هرچند واندا طی عملی خیرخواهانه دوباره دنیا را نجات داد و هر چیزی را برای درست کردن اوضاع به کار گرفت، اما تقریبا مطمئنیم که کانگ فاتح تا این حد نیت پاکی نداشته و قصد فتح مولتی‌ورس را دارد. هرچند هنوز هدف وی به طور کامل مشخص نیست، اما میجرز پیش از این هم اعلام کرده بود که واریانت‌های کانگ تا چه حد خطرناک هستند و با حضور در هر مکان و زمان قصد گسترش فتوحات خود را دارند.

به هر حال تنها یک راه برای یافتن سوالات بی‌پاسخ باقی مانده و آن هم انتظار تا جمعه همین هفته یعنی ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ است. در این تاریخ به صورت جدی با کانگ در فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania دیدار خواهیم کرد و عاقبت مرد مورچه‌ای را متوجه خواهیم شد.

4.3 7 آراء
امتیاز مطلب

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا