شخصیت کانگ فاتح در فیلم Ant-Man 3

آیا شخصیت کانگ فاتح در Ant-Man 3 از بازماندگان جنگ مولتی ورسی قبلی است؟

یک تئوری برای کل مولتی ورس

یک تئوری جالب درباره شخصیت کانگ فاتح (Kang The Conqueror) در فیلم Ant-Man 3 این است که آیا او بازمانده جنگ مولتی ورسی MCU بوده است؟

اول از همه بگذارید جنگ مولتی ورسی مارول را برای شما توضیح بدهیم؛ پیش از آنکه دنیای سینمایی مارول درست شده و ما شاهد جهان ۶۱۶ به عنوان خط زمانی اصلی باشیم، یک جنگ بزرگ بین جهان‌های موازی شکل گرفته بود. این جنگ باعث شد تا هر جهان و شخصیت‌های ابرقدرت آن، برای اثبات برتری خود، دیگر خط‌های زمانی را هدف قرار بدهند و سردسته آن‌ها نیز ورینت‌های مختلف کانگ فاتح بودند؛ چیزی که در سریال Loki توضیحات بیشتری درباره آن داده شده بود.

ما در ابتدای سریال Loki با مسئله جنگ مولتی ورسی آشنا می‌شویم و می‌بینیم که در سال‌های دور، یک نبرد بسیار بزرگ بین جهان‌های مختلف شکل گرفته که به نابودی مولتی ورس منجر شده است. با این حال، هنگامی که He Who Remains یا همان ناتانائیل ریچاردز (Nathaniel Richards) داستان را توضیح می‌دهد، اوضاع کمی بهتر و شفاف‌تر توصیف می‌شود.

در توضیحات اولین ورینت از کانگ فاتح، ما می‌شنویم که ظاهرا اولین جنگ بین مولتی ورسی که تاکنون در جهان رخ داده، به دلیل سفر در زمان و رفتن او به یک دنیای دیگر بوده است. او و سایر ورینت‌های خود، ابتدا این روند را خیلی دوستانه و به شکلی آغاز کرده‌اند که از تکنولوژی یکدیگر یاد گرفته و در جهت بهبود زندگی بشریت به پیش رفته‌اند. اما بعدها مشخص می‌شود که تمام ورینت‌های کانگ، به دنبال همین هدف نبوده‌اند.

در واقع شخصیت کانگ فاتح به این دلیل چنین لقبی را دریافت کرده که عملا جهان‌های موازی را فتح می‌کرده و ابرقدرت بودن خودش را به آن‌ها اثبات می‌کرده است. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که سایر ورینت‌ها با او وارد جنگ می‌شوند و عملا مولتی ورس درگیر می‌شود. در حالی که در پایان تمامی این جنگ‌ها و با به بار آمدن یک نابودی بزرگ، همان اولین ورینت کانگ سراغ موجودی به نام الایث (Alioth) می‌رود، آن را مجهز می‌کند و در نهایت، جنگ مولتی ورسی را یکبار و برای همیشه تمام می‌کند.

الایث هرآنچه که خارج از نظم خط زمانی مقدس باشد را بلعیده و نابود میکند؛ به همین دلیل نیز قدرت او بیشتر از چیزی است که فکرش را بکنید! اما در قسمت نهایی سریال Loki، سیلوی (Sylvie) اولین کانگ را می‌کشد و باز هم مولتی ورس آماده آزاد می‌شود تا یک جنگ تمام عیار دیگر شروع شود. با این حال، یک تئوری جالب نشان می‌دهد که شاید ورینت شخصیت کانگ فاتح که در فیلم Ant-Man 3 خواهیم دید، در واقع بازمانده‌ای از همان جنگ مولتی ورسی اصلی و قدیمی باشد!

شخصیت کانگ فاتح ممکن است در فضای کوانتوم دوام آورده باشد

در واقع He Who Remains کسی بود که تمامی شاخه‌های زمانی که به حضور ورینت دیگری از کانگ فاتح منجر می‌شد را بست و حتی کوچک‌ترین اتفاقی که قرار بود به تهدیدی برای مولتی ورس تبدیل شود را نابود می‌کرد. اما نکته اینجاست که فضای کوانتوم، ممکن است محیطی امن برای افرادی بوده باشد که قصد داشتند تا از دست He Who Remains فرار کنند.

در تئوری مطرح شده درباره شخصیت کانگ فاتح گفته می‌شود که همین ورینتی که در فیلم Ant-Man 3 قرار است ببینیم، در واقع یکی از همان کانگ‌های جنگجویی است که در جنگ اصلی حضور داشته و برای اینکه دست He Who Remains به او نرسد، به فضای کوانتوم فرار کرده؛ جایی که پس از مدتی قادر به خارج شدن از آن نیست و چاره‌ای به جز صبر کردن ندارد.

این تئوری چه مفهومی را برای دوره جدید مارول خواهد داشت؟

مولتی ورس ساگا مسیری متفاوت نسبت به سه گانه ابدیت را طی خواهد کرد؛ طوری که اینبار ابرشرور داستان، کپی‌های متعددی دارد که هرکدام به یک اندازه قوی هستند و قصد دارند تا به جهان‌های موازی حمله کنند. با این حال، همیشه یک کانگ برتر در جهان موازی باید وجود داشته باشد که با تشکیل Council of Kangs، دیگر ورینت‌ها را شکست داده و آن‌ها را نابود کند. چه می‌شود اگر این ورینت، همان کسی باشد که در فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania قرار است تا ببینیم؟

اگر به ظاهر شخصیت کانگ فاتح در تریلرهای منتشر شده از سری فیلم‌های انت من دقت کنید، او دو زخم خیلی بزرگ روی صورتش دارد که نشان از جنگ‌طلب بودن او است. همچنین در مبارزه نزدیک، حتی می‌بینیم که کانگ فاتح اسکات لنگ (Scott Lang) را هم شکست می‌دهد! با این حساب، همین ورینت از کانگ بهترین گزینه برای تهدید کردن تمام مولتی ورس خواهد بود.

این نسخه از کانگ نه تنها در جنگ قبلی حضور داشته و درباره آن اطلاعات بسیاری دارد، بلکه حتی به راه‌اندازی TVA رضایت نمی‌دهد و سعی می‌کند تا همه چیز را با قدرت به سلطه درآورد و رسما آن‌ها را نابود کند. حتی می‌توان تصور کرد که یکی دیگر از ورینت‌های کانگ که TVA جدید را راه‌اندازی کرده، با این نسخه درگیر شود و تی وی ای شکست بخورد! سکانس بسیار جالبی که ایده قبلی بسیاری از طرفداران را نابود خواهد کرد.

به هر حال این موضوع در حال حاضر فقط در حد یک تئوری است و نمی‌توان روی آن حساب باز کرد، اما اگر این نسخه از شخصیت کانگ فاتح به عنوان تهدید اصلی در Kang’s Dynasty و Secret Wars در نظر گرفته شده و در واقع بازمانده‌ای از جنگ مولتی ورسی قبلی باشد، قاعدتا باید شاهد یک نبرد فوق‌العاده بزرگ‌تر جنگ قبلی، در دنیای سینمایی مارول باشیم!

5 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا