تریلر دوم فیلم Ant-Man 3

تریلر دوم فیلم Ant-Man 3 + موشکافی و زیرنویس فارسی

چهره‌ای متفاوت از فاتح مولتی ورس!

در تریلر دوم فیلم Ant-Man 3 شاهد برخی جزئیات تازه هستیم که در این مطلب، قصد داریم تا آن‌ها را پس از تماشای ویدیو موشکافی کنیم.

فیلم مورد انتظار Ant-Man 3 اولین اثر سینمایی استودیو مارول برای فاز پنجم MCU خواهد بود، به همین دلیل نیز حساسیت آن هم برای سازندگان و هم برای بینندگان بسیار بالاست؛ تا حدی که یک ماه مانده تا اکران فیلم، استودیو مارول جهت اطمینان از کیفیت برخی سکانس‌ها، فیلمبرداری این اثر سینمایی را مجددا آغاز کرده بود! تریلر اول این فیلم مدتی پیش عرضه شد و جزئیات آن را برای شما بررسی کردیم. حال تریلر دوم این اثر سینمایی عرضه شده و در ادامه، می‌توانید شاهد ویدیو آن با زیرنویس فارسی و موشکافی متنی جزئیات این کلیپ باشید.

تریلر دوم فیلم Ant-Man 3 با زیرنویس فارسی

در تریلر دوم، ابتدا ما شاهد سکانس‌های ابتدایی فیلم هستیم؛ جایی که اسکات لنگ (Scott Lang) با بازی پاول راد (Paul Rudd) در خط زمانی ۶۱۶ (دنیای اصلی سینمایی مارول)، به یک انتقام جو بازنشسته و فوق‌العاده معروف تبدیل شده است. او به همراه هوپ (Hope) یا همان زنبورک (Wasp)، در حال رفتن به مراسم به ظاهر مهمی هستند و این نشان می‌دهد که آن‌ها در زمین و خط زمانی خود، به محبوبیت بالایی رسیده‌اند. ما حتی در سریال Ms. Marvel شنیده بودیم که انت من یک پادکست و ویژه خود به نام Big Me Little Me را دارد که فردی مانند کامالا کان (Kamala Khan) از طرفداران آن است.

تریلر دوم فیلم Ant-Man 3
کسی هم مثل فیلم اول انت من و پدرش در زندان است

با این حال در تریلر دوم دوم فیلم Ant-Man 3 داستان مثل ویدیو قبلی نیست و کمتر شاهد صحنه‌هایی از توضیحات کسی لنگ (Cassie Lang) درباره دستگاهی که درست کرده و آن‌ها را به فضای کوانتوم می‌کشد هستیم. با این وجود، در یک صحنه می‌بینیم که کسی از یک سلول زندان آزاد می‌شود که نشان می‌دهد او هم مثل پدرش یک دزد ماهر است! شاید هم نه، چراکه هنوز معلوم نیست چرا او در زندان بوده است. صدای کانگ فاتح (Kang The Conqueror) در پیش‌زمینه این ویدیو شنیده می‌شود که در حال توصیف انت من است. او از این موضوع خبر دارد که انت من یک انتقام جو بوده و ظاهرا پنج سال از عمرش را پیش‌‌تر بین Infinity War و Endgame از دست داده است. همچنین ماندن در فضای کوانتوم باز هم این ماجرا را برای او تکرار می‌کند و خانواده اسکات زمان زیادی را از دست می‌دهند.

تریلر دوم فیلم Ant-Man 3
بهترین نگاه به زره کامل کانگ فاتح در دنیای سینمایی مارول

این یعنی پس از چند دقیقه‌ای که آن‌ها در فضای کوانتوم و حین صحبت با کانگ گذرانده‌اند، اگر به خط زمانی خود بازگردند قاعدتا سال‌ها گذشته است و دیگر هیچ چیز مثل گذشته نیست. به همین دلیل نیز کانگ به او می‌گوید که تو وقت زیادی از دست دادی و من کمکت می‌کنم. در این سکانس ما بهترین نگاه به کلاه کانگ فاتح و زره او که شبیه به استار لورد از نگهبانان کهکشان از روی صورتش پاک می‌شود را داریم، و نکته قابل توجه اینجاست که چشم کانگ پس از کنار رفتن کلاه همچنان آبی می‌ماند؛ موردی که ممکن است به ترکیب شدن زره با بدنش اشاره داشته باشد. جالب‌تر اینکه کانگ می‌گوید تو هم مثل من زمان زیادی از دست دادی؛ کانگ خودش نابود کننده و استاد سفر در زمان است، چطور او هم مثل اسکات زمان زیادی را از دست داده؟

شاید منظور کانگ فاتح در این صحنه، درباره اولین سفر زمانی او یا گیر افتادن برای مدتی در فضای کوانتوم باشد. این در حالی است که هنوز هم چیزی درباره اینکه گمشده کانگ چیست گفته نمی‌شود و عملا نمی‌دانیم او چه چیزی را از انت من می‌خواهد تا برایش ببرد. با این وجود، موردی که بیشتر از همه توجه ما را در اواسط تریلر جلب می‌کند، صحبت‌های جنت ون داین است که می‌گوید کانگ نابود کننده خط‌های زمانی است و اصلا نباید به او اعتماد کرد! این یعنی جنت پیش‌تر نیز با او ملاقات کرده و کانگ را به خوبی می‌شناسد.

در این صحنه وقتی که جنت ون داین می‌گوید که او می‌تواند ماهیت وجود را بازنویسی کرده و خط‌های زمانی را نابود کند، ما می‌بینیم که اسکات لنگ به دو ورینت تقسیم می‌شود. این مورد را درباره خود شخصیت کانگ فاتح در کمیک‌های مارول هم دیده بودیم، بخصوص وقتی که پس از نابودی دادگاه بزرگ هزاران کانگ، یکی از ورینت‌های آن در نهایت خودش را به دو موجود تقسیم می‌کند؛ یکی دیوانه می‌شود و دیگری به راه خود برای تصاحب کل خط‌‌های زمانی ادامه می‌دهد.

تریلر دوم فیلم Ant-Man 3
نمونه مشابه تغییر واقعیت یک فرد که در دکتر استرنج 2 هم دیده بودیم

با این حال دقت کنید که بازنویسی واقعیت کاری بود که اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) هم انجام می‌داد؛ به خاطر دارید که او در فیلم Doctor Strange 2 مستر فنتستیک (Mr. Fantastic) را رشته رشته کرد؟ این همان چیزی است که در تریلر دوم فیلم Ant-Man 3 هم می‌بینیم! این یعنی کانگ فاتح با تکنولوژی و علم به قدرتی دست پیدا کرده که واقعیت افراد را بازنویسی می‌کند؟ باید تا زمان اکران فیلم برای پاسخ به این سوال صبر کنیم!

تریلر دوم فیلم Ant-Man 3
موداک پشت گاردها قابل مشاهده است

اما در سکانس بعدی ما شاهد کانگ فاتح به همراه کسی و اسکات لنگ هستیم، در حالی که دو گارد ویژه مراقب اوضاع هستند. این سربازان کانگ که به نظر ربات می‌رسند، کله‌هایی شیشه‌ای دارند و نمایی بزرگ‌تر از ارتش آن‌ها را پیش‌تر هم در تریلر اول و همچنین در همین ویدیو دوم از فیلم Ant-Man 3 دیده بودیم.

با این وجود دقت کنید که در همان عکس قبل و همچنین تصویر بالا از تریلر، ما شاهد حضور شخصیت موداک (Modok) هستیم؛ ابرشرور دیگری از کمیک‌های مارول که حال به دنیای سینمایی آن قدم گذاشته است.

در سکانس بعد ما می‌شنویم که ظاهرا انت من به کانگ فاتح اعتماد کرده و برای گرفتن چیزی که می‌خواهد، معامله کرده است. با این حال، به علاوه آنکه معلوم نیست او چه چیزی می‌خواهد، سوال بزرگ‌تر این است که اینجا (تصویر بالا) کجاست؟! می‌دانیم که این هم بخشی از فضای کوانتوم است، اما چه چیزی در دل آن قرار دارد که کانگ فاتح انقدر به دنبال آن است و به جای اینکه با قدرت خودش آن را به دست بیاورد، از اسکات لنگ می‌خواهد تا این کار را انجام بدهد؟

در صحنه بعد ما می‌بینیم که جنت ون داین سوار بر موجودی عجیب، به همراه هنک پیک (Hank Pym) و هوپ در حال پرواز به سمت مسیری هستند و باله‌ی این موجود، یک شکاف با رنگ آبی را در فضای کوانتوم ایجاد می‌کند. با این حال، سکانس بعدی فوق‌العاده هیجان‌انگیزتر است.

در این صحنه ما می‌بینیم که ظاهرا هزاران اسکات لنگ در حال کمک کردن به نسخه ۶۱۶ (اصلی)، برای رسیدن به یک منبع قدرت هستند. این منبع درست مثل همان ماشین بزرگی که کانگ داشت، از حلقه‌هایی تشکیل شده که روی آن‌ها، نوشته‌های خاصی وجود دارد؛ چیزی شبیه به آنچه روی حلقه‌های شانگ چی (Shang-Chi) و مچبند کامالا دیده بودیم. به نظر می‌رسد که این مکان هسته زیرین زیرساخت‌های کانگ فاتح و قلمرو او در فضای کوانتوم باشد و اسکات قصد دارد تا آن را نابود کند. شاید هم این همان چیزی باشد که کانگ به دنبال آن می‌گردد، که البته بعید است.

در این بخش از تریلر دوم فیلم Ant-Man 3 اسکات سعی می‌کند تا با هدف گرفتن هسته این مکان، به آن تیر بزند یا شاید آن را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کند؛ به هر حال گجت‌های انت من را که به خاطر دارید، آن‌ها معمولا مخصوص کوچک یا بزرگ‌تر کردن اجسام هستند. با این حال جالب است که انت من روی دستش دستگاهی برای تیراندازی یک گجت خاص را نصب کرده و پیش‌تر چنین چیزی را روی زره او ندیده بودیم.

با این حال دقت کنید که ظاهرا این مکان در مرکز خود یک پورتال دارد؛ جایی که کسی لنگ احتمالا آن سوی آن ایستاده و در سکانس بعد می‌بینیم که او در مقابل این پورتال منتظر پدرش ایستاده است. چهره نگران کسی و هنک پیم گویای ماجراست. به هر حال یک تئوری خاص درباره احتمال مرگ انت من در گذشته هم بیان شده بود و به نظر می‌رسد که حال امکان دارد که به واقعیت تبدیل شود. در سکانس بعد ما کانگ فاتح را روی یک سکو می‌بینیم که به نبردی که در مقابل او در حال انجام است خیره شده، اما دقت کنید که همین سکو هم خود شکسته شده و ظاهرا تاسیسات کانگ آسیب دیده است. در این فیلم گروه‌هایی در فضای کوانتوم وجود دارند که ضد کانگ هستند و احتمال دارد که این حمله کار آن‌ها بوده باشد.

در ادامه ما شنونده دیالوگی از کانگ فاتح هستیم که عملا انت من را تهدید کرده و دخترش را از او جدا می‌کند. این در حالی است که پس از آن، کسی از یک پورتال خارج می‌شود، از لبه یک پل آویزان می‌شود و سپس ما برای اولین بار، چهره موداک را با زره کامل او مشاهده می‌کنیم!

تریلر دوم فیلم Ant-Man 3
انت من عملا از کانگ فاتح شکست می‌خورد

با این وجود چیزی که در تریلر دوم فیلم Ant-Man 3 طرفداران شخصیت انت من و دنیای سینمایی مارول را بیش از پیش نگران می‌کند، صحنه مبارزه اسکات و کانگ فاتح است. کانگ چندین بار با پرتوهای آبی رنگی که از دستش خارج می‌شوند به اسکات ضربه می‌زند و حتی به صورت تن به تن با او مبارزه می‌کند. این در حالی است که در نهایت، وقتی اسکات خودش هم می‌داند شانسی برای پیروزی در مقابل او ندارد، اظهار می‌کند که قصد دارد او را هم با خودش بازنده کند! این یعنی احتمالا می‌بینیم که انت من خودش را برای شکست دادن کانگ فاتح فدا کرده و خانواده خود را نجات می‌دهد.

این تئوری مدت‌هاست که بین کاربران و طرفداران دنیای سینمایی مارول پخش شده و در نهایت، باعث می‌شود تا ضمن حماسی‌تر شدن داستان، دلیل مهمی برای انتقام از کانگ فاتح وجود داشته باشد تا انتقام جویان به معنای کلمه انتقام او را بگیرند. با این حال دقت کنید که فیلم‌های سری انت من همیشه درباره شانس دوباره هستند و در دو فیلم قبلی، اسکات بالاخره شانس دوم خودش را برای ساختن زندگی بهتر و تبدیل شدن از یک دزد به ابرقهرمان و در نهایت کسی که جهان را نجات می‌دهد، به دست بیاورد. با این وجود، اینبار او این شانس را به دخترش می‌دهد تا با برگشتن به خط زمانی خود، جلوی کانگ را در آینده بگیرد.

فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania در تاریخ ۲۸ بهمن سال جاری (۱۷ فووریه ۲۰۲۳) اکران خواهد شد.

4.1 12 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا