#مهسا_امینی
تریلر فیلم Ant-Man 3

بررسی تریلر فیلم Ant-Man 3 + زیرنویس فارسی

به جهان کوانتوم خوش آمدید!

در تریلر فیلم Ant-Man 3 می‌توانید برای اولین بار پس از سریال Loki شاهد حضور جاناتان میجرز (Johnathan Majors) در نقش کانگ فاتح (Kang The Conqueror) باشید.

اولین بار در سال ۲۰۱۵ بود که شخصیت مرد مورچه‌ای یا همان انت من (Ant-Man) وارد دنیای سینمایی مارول شد؛ در حالی که او در Civil War کنار کاپیتان آمریکا (Captain America) مبارزه کرده بود و به همین دلیل نیز به زندان افتاد. با این وجود گرچه فکر می‌کردیم که قرار نیست مرد مورچه‌ای نقش مهمی را در دنیای سینمایی مارول داشته باشد، اما ارتباط او با دنیای کوانتوم باعث شد تا بعدها اسکات لنگ (Scott Lang) باعث بازگرداندن نیمی از جمعیت جهان شود!

در واقع اسکات در همان ابتدای داستانش در فیلم اول Ant-Man یک حرفه‌ای بود و شاید همین موضوع نیز باعث شد تا هنک پیم (Hank Pym) به دلیل نبوغ او در این رشته (دزدی!)، اسکات را به عنوان مرد مورچه‌ای بعدی انتخاب کند؛ انتخابی که حال کانگ فاتح در تریلر فیلم Ant-Man 3 انجام می‌دهد!

تریلر فیلم Ant-Man 3

در واقع این تریلر نسخه‌ای از همان ویدیویی است که پیش‌تر در یکی از مراسم‌های مارول و دیزنی دیده بودیم؛ یا بهتر است بگوییم ما چیز زیادی ندیدیم، بلکه افراد حاضر در آن مراسم (آنسوی جهان) آن را مشاهده کرده و خیلی هم لذت بردند. در ویدیو اصلی (نسخه پخش شده در مراسم)، کمی فوتیج بیشتر نسبت به این تریلر تازه منتشر شده نشان داده شده بود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

در تریلر فوق، می‌توان دید که اسکات ابتدا در دوران پس از Endgame یه یک چهره معروف تبدیل شده و حتی در سریال میس مارول (Ms. Marvel) هم دیده بودیم که او پادکست خاصی را با نام Big Me Little Me پخش می‌کند. او همچنین کتاب‌هایی را درباره داستان زندگی و خاطراتش نوشته و ظاهرا به دوران آخر زندگی ابرقهرمانی خود رسیده است، در حالی که دخترش کسی لنگ (Cassie Lang)، او را به دردسر بزرگی می‌اندازد.

در فیلم Ant-Man 2 اگر به خاطر داشته باشید، جنت ون داین (Janet Van Dyne) همسر هنک پیم، سال‌های سال در فضای کوانتوم گیر کرده بود و اسکات توانست او را نجات دهد. با این وجود، هنگامی که آن‌ها به فضای کوانتوم رفتند، به نظر می‌رسید که جنت در آنجا برای مدتی زندگی می‌کرده و حتی در تصویر پس‌زمینه می‌توانستیم یک شهر را در فضای کوانتوم مشاهده کنیم! این موضوع فوق‌العاده گیج‌کننده بود و از طرفی سوال‌های بسیاری را برای بیننده به وجود می‌آورد؛ در حالی که اکنون در فیلم Ant-Man 3 قرار است تا به تمامی پرسش‌های شما درباره فضای کوانتوم جواب داده شود!

در تریلر فیلم Ant-Man 3 می‌بینیم که اسکات، جنت، هنک، و حتی هوپ (Hope) در کنار هم ایستاده‌اند تا دستاورد جدید کسی را ببینند. کسی لنگ به آن‌ها می‌گوید که با یک ابزار جالب، قصد دارد تا به فضای کوانتوم یک سیگنال ارسال کند و همین موضوع باعث می‌شود تا همه آن‌ها از یک پورتال وارد جهانی دیگر شوند.. جهان کوانتومی! در اینجا جنت که قبلا هم تجربه زندگی کردن در چنین فضایی را داشته، به آن‌ها می‌گوید که رازهای بسیاری در این محیط وجود دارد که آن‌ها هیچ چیز درباره آن نمی‌دانند.

سپس می‌بینیم که فردی مقابل جنت ظاهر می‌شود و او را می‌شناسد، که یعنی زندگی همسر هنک پیم در فضای کوانتوم دارای یک پیشینه طولانی است! اما نکته‌ای که درباره این تریلر وجود دارد، دستگاهی است که به شکل چند حلقه در کنار همدیگر ظاهر می‌شود و سپس صدای کانگ فاتح را می‌شنویم که به نحوی تایید می‌کند که این وسیله متعلق به اوست. به نظر می‌رسد که این دستگاه مخصوص سفر در زمان باشد؛ به هر حال کانگ برای همین کار شناخته می‌شود و حتی در دیالوگ‌های بعدی اشاره می‌کند که اسکات به زمان نیاز دارد و او می‌تواند این مسئله را برایش حل کند. اما منظور چیست؟

اینطور که به نظر می‌رسد، ماندگار شدن اسکات لنگ و خانواده‌اش در فضای کوانتوم، آن هم برای مدتی نسبتا طولانی یا حتی کوتاه، باعث شده تا اسکات زمان بسیاری از دست داده باشد. این یعنی: فیلم Avengers: Endgame را که به خاطر می‌آورید؟ در سکانس‌های ابتدایی آن می‌بینیم که نیمی از جمعیت پاک شده و در عین حال، اسکات در فضای کوانتوم گیر کرده است (در پایان فیلم Ant-Man 2). با این حال می‌بینیم که او نجات پیدا می‌کند، آن هم پس از گذشت پنج سال! پنج سالی که برای او به اندازه ۵ دقیقه گذشته بود و به نظر می‌رسد که هرگز پیرتر نشده بود. به همین دلیل نیز وقتی او به خانه بازمی‌گردد، همان سن و سال را دارد، در حالی که دخترش ۵ سال بزرگ‌تر شده است!

با این حساب، اکنون اسکات و خانواده‌اش ممکن است چیزی حدود ۱۰۰ سال (کمتر یا بیشتر) از خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول عقب‌تر یا جلوتر رفته باشند؛ موضوعی که توسط آن‌ها احتمالا دیگر قابل حل کردن نیست و برای رفع آن نیاز به کمک کانگ فاتح دارند؛ کسی که به اسکات پیشنهاد می‌کند تا چیزی را برایش بدزدند تا آن‌ها را به جهان و خط زمانی خود بازگرداند.

اما آن جسم دزدیده شده چیست و کسی که آن را دزیده کیست؟ در واقع کانگ ظاهرا دنبال چیزی می‌گردد که جواب آن را هرگز در تریلر فیلم Ant-Man 3 نمی‌بینیم؛ اما نکته قابل توجه اینجاست که شاید (فقط شاید)، او به دنبال همان دستبندی می‌گردد که آخرین بار در سریال Loki دست He Who Remains دیده بودیم و سپس سیلوی (Sylvie) آن را برای خود برداشت. هنوز کاربرد کامل این وسیله مشخص نشده، اما به هر حال سیلوی می‌تواند از آن برای رفتن به هر جهانی استفاده کند. با این وجود، به نظر می‌رسد که پتانسیل‌های آن بسیار بیشتر هستند و از طرفی کانگ حتی خود به دنبال آن نمی‌رود! چراکه شاید قدرتی که دارد به سیلوی اجازه می‌دهد که هرکس به آن نزدیک شد را نابود کند.

به هر حال هنگام اتمام تریلر فیلم Ant-Man 3 می‌بینیم که کانگ فاتح به انت من می‌گوید که نظرت چیست و آیا کمک می‌کنی؟ در حالی که در همین لحظه ویدیو تمام می‌شود ولی کا نسخه طولانی‌تر آن را دیده بودیم! در نسخه طولانی‌تر، اسکات مخالفت می‌کند و حتی با وجود در خطر بودن جان دخترش، به کانگ می‌گوید که تو با یک انتقام جو طرف هستی! این در حالی است که کانگ به راحتی او را به دیوار می‌کوبد و می‌گوید که قدرت ما قابل مقایسه نیست (یا چنین چیزی). این یعنی احتمال کشته شدن انت من وجود دارد، چراکه حتی کانگ در جواب به انت من می‌گوید که «تو انتقام جو هستی؟ آیا قبلا تو را کشته بودم؟». این درگیری قطعا نتیجه‌ای به جز مرگ اسکات ندارد و به همین دلیل نیز به نظر می‌رسد که اسکات پیشنهاد او را می‌پذیرد.

در هر صورت باید راهی برای بازگشت اسکات و خصوصا کسی وجود داشته باشد تا آن‌ها بتوانند به دیگران هشدار بدهند یا اینکه تیمی از انتقام جویان جدید را برای مقابله با کانگ رهبری کنند. در نظر داشته باشید که این فیلم مستقیما به عنوان Avengers: Kang’s Dynasty وصل می‌شود و این یعنی ممکن است یک پرش بزرگ در خط زمانی را شاهد باشیم.

فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantomania برای اکران در تاریخ ۲۸ بهمن سال جاری (۱۷ فووریه ۲۰۲۳) در نظر گرفته شده است.


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا