#مهسا_امینی

چگونه داستان فیلم انتقام جویان 5 و 6 بسیار بزرگ‌تر از Endgame خواهد بود؟

کانگ جهان را تسخیر می‌کند!

داستان انتقام جویان 5 و 6

طبق گفته کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر استودیو مارول، به نظر می‌رسد که قرار است تا داستان فیلم انتقام جویان 5 و 6 دارای جزئیات فوق‌العاده بیشتری نسبت به Endgame باشد.

هنگامی که کوین فایگی در سال ۲۰۱۴ در مراسم کامیک کان درباره پروژه‌های فاز سوم دنیای سینمایی مارول رونمایی کرد،‌ برای اولین بار دیدیم که طی یک تریلر، تانوس (Thanos) شش سنگ ابدیت را به دست آورده و از دستکش بی‌نهایت او نیز رونمایی شد. این در حالی بود که در آن زمان،‌ فیلم Avengers: Infinity War در دو پارت معرفی شد و هنوز خبری از یک فیلم با عنوان Endgame نبود.

با این حال، طولی نکشید تا پس از شکست خوردن انتقام جویان از تایتان عصبانی، بالاخره از پروژه نهایی فاز سوم رونمایی شد و با Avengers: Endgame، پرونده حماسه ابدیت بسته شد. اما آیا این انتهای راه برای استودیو مارول و فیلم‌های دنیای سینمایی آن بود؟ هرگز!

در واقع فاز چهارم دنیای سینمایی مارول ابتدا با وقایعی شروع شد که طی آن‌ها، ما با داستان شخصیت‌های مختلف، پس از اتفاقات Endgame مواجه شدیم و فهمیدیم که برای مثال، واندا (Wanda) از جادو برای ساختن دنیای خیالی خود استفاده می‌کند و از طرفی سم ویلسون (Sam Wilson) به کاپیتان آمریکا جدید تبدیل شده است. با این وجود، سریال Loki به ما نشان داد که دوره بعدی دنیای سینمایی مارول درباره چیست و ظاهرا مکانی وجود دارد که در آن، از سنگ‌های ابدیت به عنوان گیره کاغذ استفاده می‌کنند!

این نشان می‌دهد که اگر در سه فاز متوالی، قدرت سنگ‌های ابدیت انقدر مهم و بزرگ نشان داده شده بود، باید بدانید که در فاز چهارم، پنجم و ششم، این سنگ‌ها کمترین قدرت را در مقابل ابرشرور بعدی خواهند داشت. به همین ترتیب نیز می‌توان گفت که عناوین بعدی در سری فیلم‌های Avengers، جنگ بزرگ‌تری را به تصویر خواهند کشید که در آن، سنگ‌های ابدیت قدرتمندترین‌ سلاح نیستند.

داستان دو فیلم اونجرز 5 و 6 به زبان کوین فایگی

حین پنل رسمی استودیو مارول در مراسم کامیک کان (Comic Con 2022)، کوین فایگی رسما از تمامی پروژه‌های فاز پنجم دنیای سینمایی مارول رونمایی کرد و دیدیم که در آن هیچ فیلمی تحت عنوان Avengers وجود ندارد. با این حال، فایگی صحبت‌های خود را ادامه داد و یک پنل تازه درباره فاز ششم MCU نشان داده شد؛ جای که بالاخره اولین فیلم Fantastic Four در نسخه دنیای سینمایی مارول نشان داده شد و سپس، تمامی تاریخ‌های اکران بعدی بدون اسم اثر باقی ماندند؛ به جز دو فیلمی که با رونمایی از آن‌ها، طرفداران فوق‌العاده هیجان‌زده شدند.

اولین فیلم رونمایی شده که اواخر فاز ششم دنیای سینمایی مارول و در سال ۲۰۲۵ اکران می‌شود، Avengers: Kang’s Dynasty نام داشت. همانطور که از اسم این اثر هم پیداست، در آن داستان کاملا درباره کنگ فاتح و کارهای او به عنوان ابرشرور بزرگ دنیای سینمایی مارول خواهد بود؛ طوری که ظاهرا مجموعه‌ای بزرگ از کنگ‌های مختلف از خط‌های زمانی متفاوت جمع می‌شوند و سعی می‌کنند تا برای اثبات برتری خود مبارزه کنند؛ این در حالی است که دقیقا توضیحات چنین جنگی را در قسمت آخر سریال Loki دیده بودیم و ظاهرا این داستان تعریف شده، کاملا به حقیقت تبدیل خواهد شد.

با این حساب، به تصویر کشیدن داستانی که در آن انواع و اقسام ابرقهرمان‌ها حضور دارند و برای مقابله با کنگ در کنار همدیگر قرار می‌گیرند، موردی است که شاید شما را به یاد Endgame انداخته باشد؛ در حالی که اینبار تعداد ابرقهرمان‌ها خیلی خیلی بیشتر است و حتی از جهان‌های موازی هم حاضر می‌شوند!

همیشه قرار نیست برای بزرگ‌تر شدن داستان سراغ بزرگ‌تر کردن آن برویم. بعضی اوقات تنها با اضافه کردن شخصیت‌های بیشتر و اضافه کردن به عمق داستان، روایت بزرگ‌تر خواهد شد.

چنان که از صحبت‌های کوین فایگی درباره داستان فیلم اونجرز 5 و 6 پیداست، ظاهرا قرار است تا شاهد حضور شخصیت‌های خیلی زیادی در آن‌ها باشیم؛ طوری که حتی از Endgame هم شمار آن‌ها بیشتر می‌شود! بخصوص اینکه حال قرار است تا جمع‌بندی داستان فاز ششم درباره وقایع Secret Wars باشد.

در کمیک‌های ۹ قسمتی Avengers: Secret Wars تمامی جهان‌های مولتی‌ورس مارول نابود می‌شوند و از طرفی، می‌بینیم که در آخرین رسوخ، زمین‌های باقی مانده از جمله ۲۰۹۹، آلتیمیت و ۶۱۶ با همدیگر برخورد می‌کنند. این در حالی است که مستر فنتستیک در آخر یک دنیای تازه را به وجود می‌آورد و این می‌تواند شروع کننده راه فاز هفتم دنیای سینمایی مارول باشد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا