صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3

صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 | جزئیاتی که پیش از انتقام جویان 5 باید بدانید!

به فاز پنجم MCU خوش آمدید!

صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 یکی از مهم‌ترین سکانس‌ها برای فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول بود و در این مطلب، درباره آن توضیحاتی را خواهیم داد.

مدت‌ها منتظر اکران فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania بودیم؛ اثری که فاز پنجم دنیای سینمایی مارول را شروع کرده و به تازگی افراد موفق شده‌اند تا آن را روی پرده سینما تماشا کنند. با این حال نمرات این اثر سینمایی باعث شده بود تا بسیاری از افراد از دیدن آن منصرف شوند و حتی این فیلم را بسیار ضعیف تلقی کنند، در حالی که بینندگان آن در سالن‌های سینما، عملا هیجان‌زده شده‌اند!

در واقع چیزی که باعث اهمیت این فیلم می‌شود،‌ این است که مدیر استودیو مارول (Marvel Studios)، کوین فایگی (Kevin Feige) اظهار کرده بود داستان آن مستقیما به انتقام جویان 5 متصل خواهد شد. چیزی که قطعا طرفداران را برای فهمیدن جزئیات آن هیجان‌زده کرده و به نظر می‌رسد که فیلم Ant-Man 3 نیز انتظارات را از این بابت برآورده کرده است.

با این وجود، جزئیات بسیار مهمی در دو صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 وجود داشت که در ادامه این مطلب، آن‌ها را برای شما توضیح خواهیم داد. دقت کنید که هر دو سکانس بسیار مهم هستند و تاثیری مستقیم بر فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول خواهند داشت.

توضیح صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3

فیلم Ant-Man 3 مثل بسیاری از آثار سینمایی MCU دارای ۲ سکانس بعد از تیتراژ است که یکی پس از تیتراژ اولیه و انیمیشنی، و دیگری بعد از مرور اسامی کل عوامل سازنده، نمایش داده می‌شود. اولین سکانس مرتبط با ورینت‌های مختلف کانگ فاتح و درباره داستان انتقام جویان 5 است، در حالی که دیگری، صحنه‌ای بسیار بسیار مهم درباره فصل دوم سریال Loki را نشان می‌دهد!

صحنه بعد از تیتراژ اول – نیم‌نگاهی به داستان انتقام جویان 5

بعد از اتمام تیتراژ انیمیشنی فیلم Ant-Man 3، می‌بینیم که دو ورینت متفاوت از شخصیت کانگ فاتح (Kang The Conqueror) در حال صحبت کردن هستند. ما در مطلبی دیگر به صورت جزئی درباره ورینت‌های حاضر در صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 توضیح داده بودیم که در زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید.

این دو نسخه از شخصیت کانگ، راما تات (Rama-Tut) و اسکارلت سنتریون (Scarlet Centurion) نام دارند. آن‌ها می‌گویند که ظاهرا کانگ تبعید شده (همان کسی که انت من در فضای کوانتوم با آن ملاقات کرد و دیدیم) کشته شده است. اما نکته قابل توجه اینجاست که آن‌ها از این موضوع نگرانند که خودشان آن‌ها را نکشته‌اند!

در حقیقت در داستان‌های کمیک بوکی، نسخه‌های مختلف کانگ سعی می‌کنند تا یک انجمن ترتیب دهند که همگی در آن جمع شده و تصمیمات مهمی را درباره سرنوشت مولتی ورس و دایره اختیارات هر ورینت بگیرند. این همان اتفاقی است که در صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 شاهد آن هستیم؛ جایی که سه ورینت راما تات، اسکارلت سینتریون و ایمورتس (Immortus)، ظاهرا از دیگران بالاتر هستند و از طرفی، اوضاع را کنترل می‌کنند.

در واقع ایمورتس نقش اصلی را بازی می‌کند و به نظر می‌رسد که رهبر ورینت‌های کانگ باشد. او خودش را ارباب زمان می‌داند و به همین ترتیب نیز سعی می‌کند تا نسخه‌های متعدد کانگ را کنترل کند، اما نکته قابل توجه اینجاست که او در دنیای سینمایی مارول، کمی با نسخه کمیک بوکی متفاوت است و به نظر می‌رسد که چندان هم اهداف خوبی را دنبال نمی‌کند!

در واقع ایمورتس در صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 ظاهر می‌شود و می‌گوید که ورینت تبعید شده کشته شده، اما این کار یک کانگ نبوده و «آن‌ها» این کار را انجام داده‌اند. آن‌ها منظور اسکات لنگ (Scott Lang) و دیگر شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول هستند. ایمورتس می‌گوید که آن‌ها به مولتی ورس دسترسی پیدا کرده‌اند و این موضوع، او را نگران و حتی خشمگین کرده است.

سپس در مقابل او، همان طرحی از مولتی ورس را می‌بینیم که در قسمت آخر سریال Loki هم مشاهده کرده بودیم. این رشته‌ها هرکدام خط‌های زمانی مختلف و جهان‌هایی هستند که ادامه دارند و داستان هرکدام از آن‌ها به نحوی دنبال می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد که ایمورتس در این دادگاه بزرگ پر از کانگ‌های مختلف، قصد دارد تا تصمیمی بزرگ برای سرنوشت افرادی که وارد مولتی ورس شده‌اند را بگیرد.

دقت کنید که در این دادگاه، تعداد بسیار زیادی از نسخه‌های مختلف کانگ فاتح وجود دارد و همه آن‌ها برای دیدن ایمورتس، هیجان‌زده هستند. با این حال، جالب است بدانید که پیش از این اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) و دکتر استرنج (Doctor Strange) از زمین ۸۳۸ و ۶۱۶ نیز در روند مولتی ورس دخالت کرده بودند و حتی یک جهان را به کلی نابود کردند! کاری که از دید ایمورتس و ورینت‌های کانگ به دور نمی‌ماند.

صحنه بعد از تیتراژ دوم – لوکی و ورینت اصلی کانگ فاتح!

و اما صحنه دوم و فوق‌العاده مهم از سکانس‌های بعد از تیتراژ فیلم Ant-Man 3، مربوط به زمانی است که می‌بینیم لوکی (Loki) و موبیوس (Mobius) کنار یکدیگر ایستاده‌اند و فردی را تماشا می‌کنند که ویکتور تایملی (Victor Timely) نام دارد.

ویکتور تایملی در کمیک‌های مارول، یکی از ورینت‌های اصلی کانگ است که به گذشته می‌رود تا در آن، یک مقر متفاوت برای خود بنا کند. او از تکنولوژی پیشرفته خود در عصر قدیم بهره می‌گیرد تا چند کمپانی و حتی یک شهر کوچک را بنا کرده و بر آن نظارت داشته باشد، اما این موضوع در دنیای سینمایی مارول، بسیار دارای اهمیت خواهد بود.

در واقع یک ایستراگ بسیار بسیار مهم در این سکانس وجود دارد؛ آن هم اینکه ویکتور تایملی در واقع همان ورینتی است که در قالب He Who Remains در سریال Loki دیده بودیم! به خاطر دارید که سربازان TVA همگی لباس‌های قدیمی و ابزار قدیمی داشتند؟ این به خاطر این موضوع است که ویکتور تایملی در سال‌های پیش از ۲۰۰۰ رفته و مقر خود برای پایه‌گذاری TVA را از آنجا شروع کرده است!

صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3
به ورینت سمت راست نگاه کنید: او ظاهری متفاوت با عینک، سیبیل و یک کت دارد.

جالب است بدانید که این ایستراگ از سه سال پیش در فصل اول سریال لوکی ارائه شده بود؛ جایی که He Who Remains درباره اقدامات خودش پیش از جنگ مولتی ورسی توضیح می‌دهد. اگر دقت کنید، ورینت او چهره‌ای متفاوت با سیبیل و یک کت دارد؛ چیزی که عملا در صحنه پس از تیتراژ دوم فیلم مرد مورچه ای 3 و در قالب ویکتور تایملی می‌بینیم. این نکته، اوج هماهنگی بین آثار دنیای سینمایی مارول را نشان می‌دهد که سه سال پیش، آرتیست CGI سریال Loki دقیقا مراقب بوده تا ورینت اصلی کانگ را به این شکل نشان دهد تا سه سال بعد، متوجه اهمیت بالای آن شویم!

در واقع او حتی برخی از افرادش را از همین خط زمانی برداشته و بنا کردن شهر تایملی را برای همین هدف انجام داده است!‌ اما چه کسی از این موضوع خبر دارد؟ لوکی. در صحنه بعد از تیتراژ فیلم مرد مورچه ای 3 می‌بینیم که لوکی سراغ این ورینت از کانگ رفته تا او را به موبیوس نشان داده و احتمالا قصد دارند تا با او برای رسیدن به یک راه حل مناسب، برای جلوگیری از جنگ مولتی ورسی سوال کنند.

کسی که به جنگ مولتی ورسی قبلی پایان داده بود، همان ویکتور تایملی قبلی، یعنی He Who Remains بوده است. هنگامی هم که لوکی او را می‌بیند، سریع به موبیوس می‌گوید که «این خودشه». با این حساب، قرار است تا در فصل دوم سریال Loki، شاهد ماجراجویی لوکی در کنار موبیوس، به دنبال این ورینت از کانگ باشیم که احتمالا می‌تواند جلوی جنگ مولتی ورسی بعدی را بگیرد و ورینت‌های دیگر کانگ را از خط‌های زمانی پاک کند.

4.5 13 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا