تیزر فصل دوم سریال لوکی - Loki

بررسی کامل جزئیات تیزر فصل دوم سریال لوکی – Loki

باز هم به دنبال سیلوی

به تازگی تیزر فصل دوم سریال لوکیLoki منتشر شده و چنان که به نظر می‌رسد، جزئیات جالبی در آن وجود دارد که اشاره‌هایی به داستان عجیب آن دارند.

در حال حاضر بین بهترین سریال‌های شبکه دیزنی پلاس (Disney Plus) بدون شک نام چند اثر به ذهن طرفداران خواهد رسید که یکی از آن‌ها قطعا Loki خواهد بود؛ داستانی از ماجرای یک نسخه از لوکی که از اتفاقات خط زمانی مقدس و زمین ۶۱۶ فرار کرده بود و توسط سازمانی به نام نگهبانان زمان،‌ یا همان تی وی ای – TVA بازداشت شد!

در واقع مسئله زمان تا انتشار فیلم Ant-Man 2 چندان هم در داستان دنیای سینمایی مارول تاثیرگذار نبود، اما پس از اینکه فهمیدیم ورتکس‌های زمانی در فضای کوانتوم باعث می‌شوند تا فرد مدتی در زمانی خاص بماند، فهمیدیم که حتما در آینده از این ویژگی استفاده‌های بیشتری خواهد شد؛ موردی که با فیلم Avengers: Endgame به اوج خود در فاز سوم رسید، اما سرنوشت برخی تغییرات آن هرگز مشخص نشد. طوری که برای مثال هنوز نمی‌دانیم کاپیتان آمریکا (Captain America) چطور سنگ‌های ابدیت (Infinity Stones) را به خط‌های زمانی دیگر بازگردانده و روند پیر شدن او چطور طی شده است. با این وجود، ما در Endgame دیدیم که یک ورینت لوکی (Loki) فرار کرد و داستان او را تا ظهور شخصیت He Who Remains در سریال مختص به این کاراکتر دنبال کردیم.

با این وجود پس از اتمام داستان فصل اول بود که بلافاصله شاهد رونمایی از فصل دوم این سریال بودیم و حال، اولین تیزر کوتاه از آن منتشر شده است. در تیزر فصل دوم سریال لوکی می‌توانید شاهد سه ورینت مختلف از شخصیت Loki باشید، او را هنگام به پایین پرتاب شدن از سازمان تی وی ای تماشا کنید و از همه جالب‌تر، ببینید که موبیوس (Mobius) همچنان در کنار او حضور دارد! در ادامه می‌توانید جزئیات این تریلر را همراه با خود آن تماشا کنید که در واقع مختص به شبکه دیزنی پلاس و سریال‌های آن برای سال ۲۰۲۳ است.

تیزر فصل دوم سریال لوکی از شبکه دیزنی پلاس

اولین سکانسی که از فصل دوم سریال Loki در این تیزر و همچنین تصاویری که پیش‌تر لو رفته بودند می‌بینیم، شخصیت سیلوی (Sylvie) است که روی مبل نشسته و ظاهرا آهنگ گوش می‌دهد؛ یا شاید هم فیلم تماشا می‌کند. سیلوی آخرین بار در قصر ورای زمان و مکان He Who Remains بود، آن هم وقتی که او را کشت و سپس لوکی را به یک خط زمانی اتفاقی فرستاد.

با این وجود، در این صحنه به نظر می‌رسد که مدتی از آخرین بار که سیلوی را دیدیم گذشته و این را می‌توان از موهای بلندتر شده او متوجه شد. محیط جایی که او نشسته، اصلا شبیه جایی نیست که در دنیای سینمایی مارول بشناسیم، اما رنگبندی آن به اتاق بهم‌ریخته‌ای در سازمان تی وی ای می‌خورد. ممکن است سیلوی پس از کشتن ورینت کانگ فاتح (Kang The Conqueror)، حال به همان تی وی ای قبلی برگشته باشد و بخواهد ادامه زندگی خود را در آنجا بگذراند. با این حال، جالب است بدانید که سیلوی با همین ظاهر پیش‌تر در عکس‌های پشت صحنه ساخت فصل دوم سریال Loki دیده شده بود.

سپس در صحنه بعدی از تیزر سریال لوکی ما شاهد خدای شرارت هستیم که در تی وی ای ایستاده و به دوربین نگاه می‌کند. این سکانس کمی طولانی‌تر در رویداد کامیک کان 2023 هم نشان داده شده بود و در آن، لوکی به موبیوس (Mobius) می‌گفت که «نمی‌دونم چرا فکر می‌کنی من آدم بده هستم!». این سکانس دقیقا در تی وی ای قرار دارد و احتمالا لوکی در سازمان جدید آن در دنیای موازی، یا همان TVA قبلی، در حال صحبت با موبیوس درباره موضوعی است. شاید هم او قصد دارد تا به موبیوس جدید بفهماند که او فقط یک ورینت است و روال اثبات حقیقتی که در فصل اول دیده بودیم، در این سیزن هم تکرار شود.

با این حال، صحنه بعدی لوکی را در اتاقی نارنجی رنگ و عجیب نشان می‌دهد که چیزی را در دست دارد. او از کنار این وسیله چیزی را می‌کشد، و همچنین همان لباس کارآگاهی خاص خود را دارد. اینکه دستگاه دست او چیست را نمی‌توان حدس زد، اما سکانس آخر در این تیزر از فصل دوم سریال لوکی یکی از مهم‌ترین جزئیات به نمایش گذاشته می‌شود؛ طوری که می‌بینیم لوکی از بالای ساختمان تی وی ای به پایین پرتاب شده یا اینکه خود از بالای آن به پایین پریده است!

در حقیقت این نشان می‌دهد که لوکی به احتمال بسیار زیاد، دقیقا پس از اتفاقات فصل اول، حال از دست ماموران تی وی ای جدید که او را به عنوان دشمن شناسایی کرده‌اند، در حال فرار است. در نظر داشته باشید که او در این صحنه کاملا همان لباس سکانس آخر فصل اول را به تن دارد و جالب‌تر اینکه ما در فصل دوم، بالاخره جزئیات بیشتری از شهر مرکز تی وی ای را خواهیم دید؛ جایی که در سیزن قبل فقط نمای عجیب و پیشرفته آن را دیده بودیم.

اما جدای از این سکانس، یک صحنه را که قبل از آن به نمایش درآمده بود را از دست دادیم؛ جایی که لوکی در کنار موبیوس و دو ورینت دیگر از خود، به دنبال چیزی در یک فضای عجیب، که خیلی شبیه به دهه ۷۰ میلادی است می‌گردند. احتمال دارد که این دو لوکی دیگر، همان نسخه اصلی باشند و او این کار را به واسطه یک طلسم انجام داده باشد.

تئوری؛ آیا لوکی و موبیوس باز هم دنبال سیلوی هستند؟

به هر حال ما همه سکانس‌های تیزر فصل دوم سریال لوکی را بررسی و مرور کردیم، اما با توجه به این داده‌های مختصر، داستان سیزن دوم درباره چیست و چطور می‌توان این سکانس‌ها را به یکدیگر ربط داد؟

درباره این موضوع، دو تئوری مهم مطرح می‌شود: اول اینکه لوکی به سازمان جدید تی وی ای رفته، سعی می‌کند با پایین انداختن خودش فرار کند، اما در نهایت سربازان کانگ او را می‌گیرند و سعی می‌کنند تا از خط‌های زمانی پاک کنند. اما خدای شرارت باز هم با زبانی که دارد کانگ را نسبت به اطلاعاتی که از He Who Remains و سیلوی دارد گول می‌زند تا او را به عنوان کسی که می‌تواند برای پیدا کردن آن‌ها کمک کند، استخدام کنند.

با این حساب، لوکی با همکاری موبیوس و سربازان تی وی تی جدید، مجددا وارد یک ماجراجویی تازه، برای پیدا کردن سیلوی می‌شود و همان داستان کارآگاهی فصل اول را شاهد خواهیم بود. همچنین سکانسی که دیدیم سه ورینت لوکی و موبیوس در مکانی در دوره زمانی دهه ۷۰ میلادی حاضر هستند، ممکن است همان جایی باشد که سیلوی رفته است. در حقیقت عکس‌های منتشر شده از بازیگر نقش سیلوی در صحنه اجرا، همگی شبیه به جایی هستند که به دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی شبیه است.

با این وجود در تئوری دوم، ممکن است که لوکی واقعا موفق شود تا از دست کانگ فاتح فرار کند، و همراه با ورینت قبلی موبیوس که با او دوست شده بود، به دنبال سیلوی بگردد. این در حالی است که کانگ فاتح به عنوان کسی که از He Who Remains اطلاعاتی به همراه دارد، به دنبال لوکی و سیلوی خواهد بود و با آن‌ها مبارزه خواهد کرد. همچنین فراموش نکنید که وسیله به جای مانده از He Who Remains که در دستان سیلوی است قدرت بسیار زیادی دارد و احتمال دارد که تمامی ورینت‌های کانگ به دنبال آن باشند!

فصل دوم سریال لوکیLoki تابستان سال ۱۴۰۲۲۰۲۳ از شبکه دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

4.5 10 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا