#مهسا_امینی
موشکافی تریلر فصل دوم سریال لوکی

موشکافی تریلر فصل دوم سریال لوکی و سرنوشت مولتی‌ورس

لوکی و سرنوشت مولتی‌ورس

اخیرا تریلر فصل دوم سریال لوکی یکی از مورد انتظارترین آثار دنیای سینمایی مارول در جریان مراسم D23 که ماه گذشته برگزار شد منتشر شده و حالا به لطف یکی از حاضرین این مراسم تریلر مذکور لو رفته و به دست طرفداران رسیده است. 

سریال لوکی سومین اثر اورجینال تلویزیونی دنیای سینمایی مارول بود که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد و به سرعت توجه علاقه‌مندان و طرفداران دنیای سینمایی مارول و آنتی‌هیرو محبوب لوکی را به خود جلب کرد. سریال لوکی با کسب جوایز و افتخارات فراوان به یکی از محبوب‌ترین آثار MCU تبدیل شد و به نحوی مانند الماسی درخشان در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول حاضر شد. فازی که شاید موفق نشد ت آنگونه که باید نظر طرفداران این جهان سینمایی بزرگ را جلب کرده و به نحوی حتی آن‌ها را نا امید کرد. 

در فصل اول این اثر از سرگذشت لوکی (Loki) خدای شرارت برادر ناتنی ثور (Thor) پس از اتفاقات فیلم انتقام جویان و فرار دوباره او به همراه تسرکت که در فیلم Avengers: Endgame رخ داد می‌بینیم و در حقیقت مفهوم ملتی‌ورس برای اولین بار در این اثر برای ما بیان می‌شود. شخصیت لوکی با بازی تام هیدلستون (Tom Hiddleston)، اگرچه در همان ابدا نیز یکی از محبوب‌ترین آنتی‌هیر‌وهای مارول به حساب می‌ایمد اما با این حال او در سریال تلویزیونی فوق به یک قهرمان واقعی تبدیل شده و جالب‌تر از آن در مقابل یکی از ورینت‌های خود می‌ایستد تا نه تنها جهان بلکه مولتی‌ورس را نجات دهد. 

پیشرفت شخصیت لوکی در سریال مذکور باعث شده تا طرفداران بسیاری منتظر دیدن فصل دوم این اثر باشند و سرنوشت داستان لوکی و همتای مونث خود سیلوی را حدس بزنند. به نظر می‌رسد که استودیو مارول در حال آماده سازی فصل دوم این اثر مورد محبوب و مورد انتظار بوده و اخیر در جریان مراسم  D23 که از پروژه‌‌های جدید و در دست توسعه کمپانی بزرگ دیزنی خبر می‌داد، تریلری برای حاضرین پخش شده که به فصل دوم سریال لوکی مربوط بوده است.

اگرچه این تریلر هنوز به صوت رسمی منتشر نشده اما اخیرا توسط یکی از حاضرین این مراسم لو رفته است. 

تریلر لو رفته فصل دوم سریال لوکی 

در مراسم D23 کوین فایکی (Kevin Feige) رئیس کمپانی مارول بازیگران اصلی این اثر یعنی تام هیدلستون، اوون ویلسون (Owen Wilson) و سوفیا دی مارتینو (Sophia Di Martino) را به روی سن دعوت کرد و پس از ارائه توضیحاتی در رابطه با فصل دوم سریال لوکی هنرمند تازه‌ای را به گروه بازیگران اثر اضافه کرد. جاناتان کی کوان (Jonathan Ke Quan) که پیشتر در فرنچایز ایندیانا جونز به ایفای نقش پرداخته بود در فصل دوم لوکی برای نقش نا مشخصی حاضر خواهد شد. طی معرفی این هنرمند مشخص شد که آن‌ها ۱۲ هفته گذشته را در شهر لندن سپری کرده‌اند و مشغول فیلمبرداری دومین فصل از سریال اختصاصی خدای شرارت بوده‌اند.  

پس از حضور بازیگران ماجراجویی جدید آن‌ها با عنوان Everything Everywhere All At Once به معنی همه چیز همه جا به یکباره؛ توصیف شد و در نهایت طرفداران و حاضرین مراسم با تریلری هیجان انگیز پذیرایی شدند. تریلر غافلگیرکننده‌ای که کمتر کسی انتظار دیدین آن‌ را داشت و هیجان مراسم را به شدت بالا برد. در قسمت‌ پایانی فصل اول این سریال لوکی خود را در تایم لاین متفاوتی پیدا کرد و ظاهرا هیچ س در سازمان ناهنجاری زمانی موسوم به TVA دیگر او را نمی‌شناختند. 

به نظر می‌رسد در فصل دوم لوکی مجبور است تا به روش‌های مختلف حقیقت پنهان این سازمان را به کارمندان آن ثابت کند تا از جنایاتی که در پیش هستند جلوگیری شود. در این بین او به دنبال تایم خود و دوستانی که از دست داده نیز می‌گردد و سرنوشت سیلوی نیز نامعلوم است. همانطور که پی‌شتر مشخص شد ابرشرور بعدی دنیای سینمایی مارول کنگ فاتح یا همان شخصیتی که در قسمت آخر فصل اول دیدم آن شخص جاویدان (He Who Remains) است. همان شخصی که این سازمان را پایه‌گذاری کرده است و اکنون به دست سیلوی کشته است. در حقیقت او به لوکی و سیلوی هشدار داد و هزاران نسخه متفاوت از او در مولتی‌ور وجود دارد که ممکن است دست به جنایات بزرگی بزنند. حال به نظر می‌رسد که با مرگ He Who Remains به دست سیلوی یکی از مهم‌ترین ورینت‌های کنگ دنیای مارول و شخصیت‌های آن به این لحظه شوم نزدیک می‌شوند و شاید تنها کسی که می‌تواند به آن‌ها و مردم دنیا کمک کرده و هشدار دهد، لوکی است. 

راهرو عجیب!

تریلری که به دست طرفدارن رسیده با صحنه‌ای عجیب آغاز می‌شود که در آن لوکی در راهرویی قرار دارد که شبیه به قسمت‌های مختلف ساختمان TVA بوده و ظاهرا فضایی که او در آن قرار دارد از بی‌ثباتی خاصی برخوردار است و این امر باعث شده تا اجزای بدن لوکی در آستانه فروپاشی قرار گیرد و او مدام به این سو و آن سو کشیده شود. عواقب درهم شکستن قوانین این سازمان مرموز که حتی سنگ‌های بی‌نهایت هم در آن قدرت خاصی ندارند مشخص نیست و کسی نمی‌داند چه بر سر لوکی آمده. با توجه به ظاهر و لباس‌های او مشخص ایت که این صحنه کمی بعد از صحنه آخر از قسمت پایانی فصل اول رخ می دهد و می‌تواند به این معنی باشد که داستان فصل دوم دقیقا همان نقطه‌ای آغاز می شود که فصل اول پایان یافت. پس از آن ما لوکی را در ظاهری متفاوت و کت شلواری مشکی رنگ می‌بینیم و او اضهار می کند که شاهد وقایع و تجربیات وحشتناکی بوده و به نحوی در بعد زمان گرفتار شده است.  

خداحافظی با نگهبانان زمان

در فصل اول این اثر عنوان شد که نگهبانان زمان که سه موجود غول پیکر خدا مانند هستند، خالق سازمان ‌TVA بوده و در نهایت مشخص شد که کنگ از این داستان برای پوشش نام خود استفاده کرده است. حال به نظر می‌رسد که لوکی در فصل دوم تلاش می‌کند تا با استفاده از سلاح‌هایی که به خود سازمان تعلق دارند تندیس این خدایان دروغین را به اصطلاح پرون یا نابود کرده و مشخص می‌شود که در حقیقت مجسمه خود کنگ زیر این تندیس پنهان شده است. ظاهرا شخصی که لوکی در تریلر لو رفته با او صحبت می‌کند در حقیقت موبیوس بوده و او سعی می‌کند تا حقیقت را برای او آشکار کند. اما مشخص نیست که آیا این موبیوس همان نسخه که در فصل اول با او آشنا شدیم است یا خیر!

کنگ فاتح در فصل دوم سریال لوکی 

در ادامه تریلر فصل دوم سریال لوکی دیگر شخصیت‌های این اثر را می‌بینیم که با ظاهر متفاوتی نشان داده می‌شوند و به نظر می‌رسد در فصل دوم شاهد صحنه‌های بیشتری خارج از فضای سازمان TVA خواهیم بود و ممکن است کارمندان این سازمان سری اطلاعاتی از زندگی گذشته خود دریافت کنند. با این حال به نظر می‌رسد که هیچ یک از شخصیت‌های داستان لوکی را نمی‌شناسند و او را به خاطر ندارند زیرا به احتمال زیاد ورینت‌های دیگری از شخصیت‌‌هایی که می‌شناسیم هستند. اما طولی نمی‌کشد تا لوکی همچنان با موبیوس دوستی عمیقی شکل می‌دهد و این بار آن‌ها با خطری به مراتب بزرگ‌تر از سیلوی مواجه هستند. 

طبق گفته لوکی همه چیز در آستانه نابودی و فروپاشی قرار دارد و آن‌ها باید هرچه زودتر جلو آن را بگیرند. سیلوی در فصل اول این اثر به عنوان آنتاگونیست اثر معرفی شد و رفته رفته مشخص شد که او ابرشروری که تصور می‌شد نیست و خطر اصلی شخصی به نام کنگ فاتح با بازیگری جاناتان مجرز (Jonathan Majors) است. نشانه‌هایی از این شخصیت در تریلر لو رفته دیده می شود اما مشخص نیست که آیا خود او را نیز در فصل دوم خواهیم دید یا استودیو مارول رونمایی اصلی از این شخصیت را برای فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania نگه داشته است. 

چه شخصیت‌هایی در فصل دوم بازمی‌گردند؟

سیلوی در حالتی در تریلر نشان داده می‌شود که داخل یک اتاق نشیمن روی کاناپه‌ای دراز کشیده و ظاهرا به موسیقی گوش می‌دهد. به نظر می‌رسد که او هنوز به علت اتفاقاتی که پشت سر گذاشته سردرگم است و مشخص نیست که آیا پس از رخداد‌های قسمت آخر فصل اول با لوکی ملاقات کرده است یا خیر، اما بدن شک طرفداران به شدت هیجان‌زده و منتظر دیدن لحظه ملاقات دوباره این دو هستند. با توجه یه این موضوع که سیلوی خود یکی از ورینت‌‌های لوکی به حساب می‌آید بعید به نظر می رسد که این شخص نسخه دیگری از سیلوی باشد. در ادامه کی کوان را می‌بینیم که در ظاهر یکی از کارمندان TVA ظاهر می‌شود و همچنین در چند فریم شاهد حضور راوونا رناسلیر (Ravonna Renslayer)، کیسی (Casey) و شکارچی B-15 هستیم. 

در نهایت شاهد مکالمه‌ای بین لوکی و موبیوس هستیم که در آن لوکی اسم افرادی را عنوان می‌کند که به عقیده او آن‌ها لوکی را آزاردهنده می‌دانند. ظاهرا در نظر لوکی هایمدال، اودین، ثور، کاپیتان آمریکا، میس مینتس، بلک ویدو، هاکای، فیل کالسون، تانوس، نیک فیوری و حتی خود موبیوس لوکی را آزاردهنده می دانند. در نهایت لوکی به ساختار در هم شکسته جهان و ای موضوع که جنگی بزرگ در راه است، اشاره می‌کند. تاریخ انتشار فصل دوم این سریال مشهور هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است و طرفدارن باید کمی بیشتر منتظر باشند تا اطلاعات جدید به صورت رسمی از این اثر منتشر شود. 

نظر شما در رابطه با تریلر لو رفته فصل دوم سریال لوکی چیست؟ آیا شما هم منتظر ملاقات دوباره سیلوی و خدای شرارت هستید؟ نظرات خود را با ما در ارتباط بگذارید. 


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا