آیا فیلم West Coast Avengers ساخته خواهد شد؟

تیمی متفاوت تشکیل می‌شود

فیلم West Coast Avengers

به تازگی شایعاتی منتشر شده که طبق آن‌ها، قرار است تا فیلم West Coast Avengers جایگیزین Armor Wars شود، در حالی که این کار می‌تواند بهترین گزینه برای تشکیل تیمی تازه و متفاوت از انتقام جویان در دنیای سینمایی مارول باشد.

پس از فیلم انتقام جویان 4 که با عنوان Endgame اکران شده بود، بسیاری از کاربران منتظر تازه‌ترین اخبار درباره فیلم بعدی از سری اونجرز هستند. به هر حال طی سالیان گذشته، همیشه سری فیلم‌های Avengers از همه جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر بوده‌اند و مرتبط کردن داستان شخصیت‌های مختلف به واسطه آن‌ها، به نحوی حکم امضای استودیو مارول (Marvel Studios) را دارد.

با این حال پس از رویداد رسمی مارول در مراسم کامیک کان 2022، دیگر می‌دانیم که نام دو فیلم بعدی از سری Avengers چیست و حتی در چه سال و تاریخی اکران خواهند شد. فیلم Avengers: Kang’s Dynasty برای اکران در بهار سال ۱۴۰۴ (۲۰۲۵) و عنوان Avengers: Secret Wars برای اکران در پاییز همان سال برنامه‌ریزی شده است. اما آیا این دو فیلم تنها آثار در سری انتقام جویان خواهند بود؟

برخی شواهد و اطلاعات لو رفته از پروژه‌های آینده استودیو مارول وجود دارد که خلاف این قضیه را ثابت می‌کنند؛ طوری که به نظر می‌رسد به جای دو فیلم از سری انتقام جویان، یک اثر دیگر با عنوان West Coast Avengers را هم داشته باشیم که جایگزین فیلم Armor Wars می‌شود.

چطور Armor Wars می‌تواند به فیلم West Coast Avengers تبدیل شود؟

در واقع چیزی که باعث شده تا چنین ایده‌ای ابتدا در حد شایعه، و سپس در قالب اطلاعات و گزارش‌های لو رفته منتشر شود، این است که داستان کمیک‌های سری West Coast Avengers کاملا با خط داستانی‌ای که قرار است تا در فیلم Armor Wars روایت شود، همخوانی دارد. خلاصه داستان همین است: چه می‌شود اگر تکنولوژی استارک دست افراد اشتباه افتاده و از آن سو استفاده کنند؟

سری کمیک‌های West Coast Avengers از سال ۱۹۸۴ شروع شدند و حتی با داستان Secret Wars هم مطابقت دارند؛ طوری که در برخی از کمیک‌های آن، پس از آنکه شخصیت بیاندر (Beyonder) برخی از اعضای اصلی انتقام جویان را به همراه خود می‌برد تا در Battle World مبارزه کنند، ویژن (Vision) به عنوان رهبر گروه اونجرز معرفی می‌شود و تیم تازه‌ای به نام West Coast Avengers را راه‌اندازی می‌کند.

با این حال تمامی داستان‌های این سری کمیک مد نظر ما نیست و چیزی که بیشتر قصد داریم تا به آن بپردازیم، درباره احتمال بازگشت یک ابرشرور بزرگ دنیای سینمایی مارول، در قالبی متفاوت خواهد بود. در واقع داستان‌های West Coast Avengers حتی سریال WandaVision را هم به کلی تحت تاثیر قرار داده بودند و به نظر می‌رسد که اینبار، قرار است تا یکبار دیگر تیمی متفاوت از انتقام جویان را در مقابل دشمنی دیرینه به چالش بکشند.

فیلم West Coast Avengers دشمنی قدیمی را بازمی‌گرداند

داستان و پایه اصلی روایت فیلم تایید شده Armor Wars درباره این است که پس از مرگ تونی استارک (Tony Stark)، چه افرادی قصد سو استفاده از تکنولوژی فوق پیشرفته او را دارند و چطور با آن، زمین را تهدید می‌کنند. جیمز «رودی» رودز (James Rhodey Rhodes) در این اثر سینمایی در نقش وارماشین (War Machine)، یکبار دیگر در دنیای سنیمایی مارول حاضر می‌شود، اما اینبار دیگر کمک تونی استارک را در کنار خود نخواهد داشت، بلکه باید از میراث مرد آهنی (Iron Man) دفاع کند.

با این وجود اگر به خاطر داشته باشید، مرد آهنی درباره اولتران (Ultron) برخی نکته‌ها را به انتقام جویان گفته بود که یکی از مهم‌ترین‌های آن، درباره این است که باید ذره به ذره این هوش مصنوعی ابرپیشرفته نابود شود. در غیر این صورت، او باز هم راهی برای بازگشت پیدا خواهد کرد و روزی دوباره زمین را برای تبدیل کردن به فلز خالص، تهدید خواهد کرد!

این همان چیزی است که ما در برخی از داستان‌ها و ماجراهای سری کمیک West Coast Avengers می‌بینیم؛ جایی که شخصیت Ultron-12 که یک نسخه آپدیت شده و فوق‌العاده قوی‌تر از اولتران است، دوباره در صحنه حاضر می‌شود تا انتقام جویان را زمین‌گیر کند. با این وجود چنین اتفاقی در غیبت اعضای اصلی تیم اونجرز رخ می‌دهد و این موضوع کاملا با خط داستانی حال حاضر MCU مطابقت دارد! طوری که مرد آهنی، کاپیتان آمریکا (Captain America)، بلک ویدو (Black Widow) و سایر اعضای اصلی دیگر بازنشسته شده یا به دنبال فعالیت‌های ابرقهرمانی نیستند.

به همین ترتیب نیز در Armor Wars احتمالا شاهد تشکیل گروهی تازه، به رهبری وارماشین خواهیم بود که در آن، درست مثل نسخه کمیک بوکی، شخصیت‌هایی از جمله هاکای (Hawkeye)، کیت بیشاپ (Kate Bishop)، ویژن (Vision)، آیرون هارت (Iron Heart)، مون نایت (Moon Knight) یو اس ایجنت – جان واکر (U.S. Agent – John Walker) و شاید حتی واندرمن (Wonder Man) حضور داشته باشند. دقت کنید که اعضای این تیم قطعا کاملا مطابق نسخه کمیک نیستند، اما حضور برخی از آن‌ها می‌تواند به تشکیل تیم اصلی انتقام جویان در دو فیلم Kang’s Dynasty و Secret Wars کمک کند.

فیلم Armor Wars به نحوی حکم Civil War برای فاز جدید MCU را خواهد داشت

اگر به خاطر داشته باشید، سال ۲۰۱۵ بود که فیلمی تحت عنوان Captain America: Civil War اکران شد. این فیلم عملا یک اثر سینمایی از انتقام جویان است که نه تنها اعضای اصلی تیم، بلکه افراد تاز‌ه‌ای هم به آن اضافه می‌شوند که اصلا انتظارشان را هم در آن موقع نداشتیم! مثل وقتی که ناگهان پیتر پارکر (Peter Parker) در این فیلم نشان داده شد و بلک پنتر (Black Panther) با کاپیتان آمریکا وارد نبردی تن به تن شد.

با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که این فیلم، داستان را به کلی برای Avengers: Infinity War آماده کرد و اگر Civil War اکران نمی‌‌شد، شاید هرگز شاهد فیلمی به زیبایی Infinity War و نبرد تونی استارک و تانوس (Thanos)، روی سیاره تایتان (Titan) نبودیم. به همین دلیل نیز فازهای جدید دنیای سینمایی مارول نیز به چنین اثری نیاز دارند و فیلم West Coast Avengers با همین نام یا با عنوان Armor Wars می‌تواند همین نقش را بازی کند.

در این اثر سینمایی، افرادی از اعضای تیم انتقام جویان جدید در کنار یکدیگر جمع خواهند شد و برخی دیگر از اعضاء در مقابل همدیگر قرار می‌گیرند. برای مثال، هنوز از سرنوشت ویژن خبری در دست نیست و از آنجا که او هم بخشی از وجود اولتران محسوب می‌شود، احتمال دارد که شاهد تقابل او با سایر اعضای تیم West Coast Avengers باشیم. شاید هم اولتران کنترل او را به دست گرفته و خودش بدن ویژن جدید را تسخیر کند که داستان را فوق‌العاده هیجان‌انگیز خواهد کرد.

3.7 7 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا