#مهسا_امینی

ده اپیزود پایانی سریال Vikings ابتدا در سرویس آمازون پرایم پخش می‌شود

پیش از پخش در شبکه‌ی History

سریال Vikings

هنوز ده اپیزود از فصل ششم و پایانی سریال Vikings باقی مانده که برخلاف روند قبلی، ابتدا در سرویس استریم آمازون پرایم پخش خواهد شد.

سریال «وایکینگ‌ها» که اولین بار از سال ۲۰۱۳ آغاز به پخش کرد، ابتدا قرار بود یک مینی‌سریال در رابطه با داستان‌های زندگی قوم وایکینگ و مشخصا «رگنار لوثبروک» باشد. پس از پخش فصل اول، سریال چنان محبوبیت پیدا کرد که شبکه‌ی History تصمیم به تمدید آن گرفت و تا امروز، پنج فصل و نیم از آن پخش شده است. طی سال‌های پخش این سریال، شاهد ماجراهای جذاب و هیجان انگیز رگنار با بازی به یاد ماندنی تراویس فیمل (Travis Fimmel) بوده‌ایم. وقایع سریال در قرن‌های هشتم و نهم میلادی جریان دارند و روند رشد رگنار و خانواده‌اش تا پادشاهی اسکاندیناوی پس از لشکرکشی‌های موفق به انگلستان و در نهایت مرگ او را به تصویر می‌کشد.

اوایل سال گذشته‌ی میلادی بود که فصل ششم سریال Vikings به‌عنوان آخرین فصل آن اعلام شد. تاکنون ۱۰ قسمت از این فصل پخش شده و آخرین اپیزود نیمه‌ی اول فصل ششم، با نبردی عظیم و پایانی باز به پایان رسیده است. در حالی که طرفداران منتظر مشخص شدن سرنوشت داستان هستند، شرکت آمازون خبر از کسب حق پخش نیمه‌‌ی پایانی فصل ششم، زودتر از شبکه‌ی History داده است.

طبق این خبر، اپیزودهای پایانی سریال Vikings در ۳۰ دسامبر (۱۰ دی) ابتدا در سرویس آمازون پرایم برای کشورهای آمریکا، بریتانیا، آلمان، اتریش و ایرلند پخش خواهد شد. پخش سریال از شبکه‌ی History همچنان به قوت خود باقی است، اما تماشاگران این شبکه باید تا زمان نامعلومی صبر کنند. وایکینگ‌ها با وجود افت شدید بینندگان پس از مرگ رگنار در فصل چهارم، هنوز هم طرفداران زیادی دارد که مشتاق تماشای پایان سریال هستند. با اینکه شش فصل برای یک سریال چندان طولانی به حساب نمی‌آید، اما مایکل هرست، شورانر Vikings اذعان داشته که دلیلی برای ادامه‌ی سریال پس از فصل ششم نمی‌دیده چرا که دیگر داستانی برای تعریف کردن وجود نداشته است.

هرست قرار است دنباله‌‌ای از این مجموعه برای شبکه‌ی نتفلیکس بسازد. کمپانی آمریکایی فعلا ۲۴ قسمت از این سریال جدید را که Vikings: Valhalla نام گرفته سفارش داده است. مطابق گزارش‌ها، داستان این دنباله حدود ۱۰۰ سال پس از سریال اصلی جریان دارد و روی تعدادی از مشهورترین وایکینگ‌های تاریخ مانند «لیف اریکسن»، «فریدیس»، «هارالد هارادا» و همچنین پادشاه «ویلیام فاتح» تمرکز دارد. هرست همچنین یک مینی‌سریال با محوریت همه‌گیری طاعون خیارکی در لندن قرن هفده میلادی برای شبکه‌ی History خواهد ساخت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا