فصل دوم سریال Vikings: Valhalla

فصل دوم سریال Vikings: Valhalla | درباره سیزن 2 اسپین‌آف وایکینگ‌ها چه می‌دانیم؟

چه در انتظار وایکینگ‌ها خواهد بود؟

1%
  • 0/10
فصل دوم سریال Vikings: Valhalla | درباره سیزن 2 اسپین‌آف وایکینگ‌ها چه می‌دانیم؟ ۲ ۰۳ دی ۱۴۰۱ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

فصل دوم سریال Vikings: Valhalla تا چند روز دیگر در ژانویه سال میلادی آینده منتشر خواهد شد و هم اکنون، صحبت‌های زیادی در مورد مکان‌های جدید و خطرات تازه برای گروه جنگجویان وحشی ما در اروپای قرن یازدهم وجود دارد.

در حالی که لیف (Leif)، هارالد (Harald) و فریدیس (Freydis) برای اقدامات بیشتر از اسکاندیناوی دور می‌شود، چندین شخصیت جدید نیز وجود دارد که قرار است در فصل بعدی حضور پررنگی داشته باشند. نتفلیکس (Netflix) حتی اولین جزئیات را در مورد چهره‌های تازه‌ای که قرار است راه خود را از میان دشت‌های یخی و تپه‌های بلند پیدا کنند، تائید کرده است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

همچنین تا به الان خبرهای خیلی خوبی برای طرفداران منتشر شده است، زیرا این سریال قبلا برای فصل سوم تمدید شده است و در حال حاضر هم اطلاعات زیادی مورد فصل دوم سریال Vikings: Valhalla وجود دارد که شما را تا زمانی که منتشر پخش آن می‌مانید، بیشتر با آن آشنا کند. همچنین یک تریلر از این سریال نیز به تازگی منتشر شده است که شما در زیر می‌توانید آن را تماشا کنید:

همچنین رسانه گیمزرادار (GamesRadar) نیز یک مصاحبه اختصاصی با خالق این سریال یعنی جب استوارت (Jeb Stuart) درباره فصل دوم سریال Vikings: Valhalla داشته است که در آن، استوارت در مورد که این هر کدام از بازیگران نقش کدام شخصیت را ایفا می‌کنند و همچنین داستان داستان این فصل قرار است چه اتفاقاتی را ممکن است پوشش دهد، اطلاعاتی را به اشتراک گذاشت. بنابراین، اگر دلتان برای گروه وایکینگ‌ها تنگ شده، دیگر نیازی نیست به جای دیگری بروید. زیرا همه چیزهایی که باید درباره فصل دوم سریال Vikings: Valhalla بدانید، در این جا وجود دارد. با راهنمایی ما برای این سفر بزرگ آماده شوید، والهالا منتظر ماست.

تاریخ انتشار فصل دوم سریال Vikings: Valhalla چه زمانی است؟

فصل دوم سریال Vikings: Valhalla برای پخش در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۳ دی ۱۴۰۱) برنامه‌ریزی شده است. همچنین این سریال برای فصل سوم نیز بازخواهد گشت و فیلمبرداری آن از ماه مه ۲۰۲۲ آغاز شده است.

بازیگران فصل دوم سریال Vikings: Valhalla: چه کسانی بازمی‌گردند و چه کسانی سریال را ترک می‌کنند؟

چندین بازیگر فصل دوم سریال Vikings: Valhalla هستند که از فصل اول این مجموعه بازگشته‌اند. این بازیگران عبارتند از سم کورلت (Sam Corlett) در نقش لیف (Leif)، لئو سوتر (Leo Suter) در نقش هارالد (Harald)، فریدا گوستاوسون (Frida Gustavsson) در نقش فریدیس (Freydis)، لورا برلین (Laura Berlin) در نقش اما از نرماندی (Emma of Normandy)، دیوید اوکس (David Oakes) در نقش گادوین (Godwin) و یوهانس هاوکور یوهانسون (Johannes Haukur Johannesson) در اولاف (Olaf).

سورن پیلمارک (Søren Pilmark) در نقش فورک‌برد (Forkbeard) و بردلی فریگارد (Bradley Freegard) در نقش کانوت (Canute) همگی با توجه به تاثیر زیادی که در فصل اول داشتند، مطمئنا باز خواهند گشت. همچنین پولیانا مک‌اینتاش (Pollyanna McIntosh)، بازیگر نقش ایلفگیفو (Ælfgifu) نیز بازگشت خود را از طریق حساب کاربری اینستاگرام خود تائید کرده است.

در بخش بازیگران تازه‌وارد به این سریال نیز، اکنون چند مورد تائید شده است که در بین آن‌ها فلوریان مونته‌آنو (Florian Munteanu)، بازیگر نقش ریزر فیست (Razor Fist) در فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings بازی کرده بود، حضور دارد که نقش مانیاکس (Maniakes)، ژنرال بیزانسی را ایفا می‌کند. همچنین جیمز بردلی (James Bradley) نقش هارکر (Harekr)، حاکم جومسبورگ (Jomsborg) را بازی می‌کند. علاوه بر این هایات کمیل (Hayat Kamille) نیز نقش مریم (Mariam) را ایفا می‌کند، منجمی که در نوگورود (Novgorod) گیر افتاده است. مارسین دورونچیسکی (Marcin Doronciski) نیز نقش اولاف و پادشاه یاروسلاو حکیم (Yaroslav the Wise) را بازی می‌کند، در حالی که سوفیا لبدوا (Sofya Lebedeva) نیز در نقش یک دختر اشراف‌زاده روسی با نام النا (Elena) قرار می‌گیرد.

یکی از کسانی که احتمالا در فصل دوم حضور نخواهد داشت، کارولین هندرسون (Caroline Henderson) در نقش هاکون (Haakon) است. جارل از کاتگات (Jark of Kattegat) در قسمت هشتم که آخرین قسمت فصل اول سریال بود، با او ملاقات کرد. البته درها برای بازگشت او همچنان باز است. کارولین هندرسون مدتی پیش در مصاحبه با رسانه مترو (Metro) گفت که آن‌ها واقعا نمی‌دانند که برمی‌گردد یا خیر. همچنین امکان بازگشت او به عنوان یک روح یا چیز دیگری نیز وجود دارد.

اوضاع درباره شخصیت کاره (Kare) با بازی آسبیورن کروگ نیسن (Asbjørn Krogh Nissen) نیز به همین شکل است. او در جریان دوئل با فریدیس کشته شد، بنابراین کاره و پادشاه ادموند با بازی لوئیس دیویسون (Louis Davison) امکان بازگشتشان وجود ندارد، مگر این که این بازگشت در صحنه‌ای مثل یک فلش‌بک اتفاق بیفتد.

جب استوارت می‌گوید که از بین گروه شخصیت‌های فعلی سریال، فصل دوم توجه کاملا متفاوتی به اولاف خواهد داشت و می‌توانیم انتظار داشته باشیم که پسرش، مگنوس (Magnus) در فصل‌های بعدی ظاهر شود. همچنین جنگجوی افسانه‌ای وایکینگ، اریک قرمز (Erik the Red) که پدر لیف و فریدیس نیز هست، جزو نام‌هایی بود که در مصاحبه پر از اسپویل گیمزرادار با جب استوارت مطرح شد و او در واقع قرار است در فصل سوم این سریال حضور داشته باشد، نه فصل دوم. گوران ویسنیجک (Goran Visnijc) که جزو بازیگران سریال The Boys محصول سرویس آمازون پرایم ویدئو (Amazon Prime Video) نیز بوده است، قرار است تا نقش او را ایفا کند.

گادوین همچنین ممکن است برای مدتی در آینده نیز باقی بماند و جب استوارت او را به عنوان شخصیتی برای مدت طولانی توصیف می‌کند. لندن نمی‌داند چه چیزی در انتظارش است.

اولین کلیپ فصل دوم سریال Vikings: Valhalla اولاف را نمایش می‌دهد

اولین نگاه به فصل دوم سریال Vikings: Valhalla در جریان رویداد Tudum نتفلیکس به نمایش درآمد. اولاف فصل اول را به عنوان فرمانروای کاتگات به پایان رساند. در حالی که او ممکن است نتواند بر تخت سلطنت بنشیند، اما سالم و سلامت از بندر خارج شده است و قهرمانان ما را زیر نظر دارد.

لیف، فریدیس و هارالد گروهی از بازماندگان را به سمت ساحل اسکورت می‌کنند، اما به سختی می‌توانند آن‌ها را در امنیت نگه دارند. آن‌ها از هر طرف توسط نیروها اولاف محاصره شده‌اند و تنها با یک حمله پر از آتش از یک نیروی ناشناس است که می‌توانند نجات پیدا کنند. امیدواریم تا بزودی یک تریلر کاملتر منتشر شود تا به بخشی از سوالتمان پاسخ دهد یا حداقل سرنخ‌هایی را به ما ارائه دهد.

داستان فصل دوم سریال Vikings: Valhalla: چه چیزی در انتظار لیف، فریدیس و هارالد است؟

جب استوارت در صحبت با رسانه گیمزرادار به مشکلات و درگیری‌هایی اشاره می‌کند که بندر را به شکل عمده‌ای تحت تاثیر قرار داده است. او در این رابطه می‌گوید:

چیزی که من در مورد برنامه‌هایمان برای فصل دوم دوست دارم این است که ما به کاتگات برنمی‌گردیم و همه چیز عالی خواهد بود.

فصل اول سریال با پراکنده کردن قطعات مختلف روی تخته در سراسر اسکاندیناوی و اروپا برای شکار شکوه پایان یافت که البته در این حین چندین پویایی قدرت نیز تغییر کرد.

کاتگات یک حاکم جدید داشت، اما نه برای برای مدتی طولانی. اولاف تا زمانی که ناوگان فورک‌بیرد را در حال پهلوگیری دید، صاحب قدرت بود. با رفتن هاکون، انتظار یک خلاء قدرت و احتمال وقوع جنگ، بر سر به دست آوردن عنوان رهبر بعدی کاتگات را داشته باشید.

هر چند به احتمال زیاد هارالد قرار نیست به قدرت برسد. او به همراه فریدیس به سختی توانستند تا از کاتگات فرار کنند. شاهزادی نروژی اکنون از نظر برخی وایکینگ‌ها پس از طرفداری از کاره، به دشمن شماره یک تبدیل شده است. در همین حال، فریدیس باید با موقعیت جدید خود به عنوان آخرین و ناجی بالقوه مردم وایکینگ کنار بیاید. جب استوارت قبلا در مراسم Tudum نتفلیکس گفته بود که هارالد و لیف به یک سفر جاده‌ای می‌روند که آغاز یک ماجراجویی باورنکردنی است. در همین حال، فریدیس به سمت پومرانیا (Pomerania) حرکت خواهد کرد.

اما در انگلستان، اما به تاج و تخت بازگشته است و حداقل در حاضر، یک متحد وفادار یعنی گادوین را دارد که حاضر است هر کاری کند تا دوباره قدرت به ایلفگیفو قدرت نرسد. یکی از تهدیدات جدید احتمالا منطقه مرسیا (Mercia) خواهد بود، چه کسی می‌داند که تا چه مدت می‌توان آن‌ها را دور نگه داشت.

یکی از تغییرات عمده‌ای که در فصل دوم سریال Vikings: Valhalla رخ داده است، مربوط به شخصیت لیف است. این ماجراجو اکنون در اتاق نویسندگان با نام لیف عهد عتیق (Old Testament Leif) شناخته می‌شود و از نطر سبکی مشابه پدر هیولای خود، اریک قرمز است.

جب استوارت در این رابطه می‌گوید:

در اصل چیزی که می‌خواستم تماشاگران وقتی به فصل دوم رسیدید، بگویم این است که یک لیک اریکسون بسیار متفاوت را خواهید دید، کسی که اکنون رانده شده و پدرش از تمام منافذ بدنش بیرون می‌کشد.

ما در نهایت به موفقیت‌های سفر او خواهیم رسید. لیف اریکسون بیشتر به خاطر سفرهایش و کشف آمریکای شمالی شناخته شده است. طبق گفته جب استوارت، فصل‌های آینده بیشتر به سفرهای او می‌پردازد و همچنان به طور بالقوه با شخصیت‌های سریال به مکان‌های دورتر می‌رود.

او در اینباره گفت:

ما می‌دانیم که لیف یک کاوشگر بود، اما چه چیزی به همراه او داشتیم که به او اجازه داد به آن جا برسد؟ این نمی‌تواند فقط شجاعت باشد. اگر فقط شجاعت بود، وایکینگ‌ها دنیای جدید را پیدا می‌کردند. آیا او باید چیزی را مورد ناوبری یاد می‌گرفت که برای او یا هیچ کس دیگری آشکار نبود؟ این‌ها برای من قطعات هیجان‌انگیزی هستند، زیرا کاری که می‌خواهم انجام دهم این است که آن‌ها را منفجر کنم و کاری کنم که شخصیت‌ها واقعا بالغ‌تر شوند. آن‌ها نباید فقط چیزی را بگیرند، بلکه با چیزهایی را به دست آورند.

حتی می‌توان قضای بیشتری برای صحنه‌های کندتر و اندازه‌گیری‌شده‌تر در فصل دوم داشت. جب استوارت در مورد چیزهایی که از فصل اول سریال آموخته بود، می‌گوید:

در حالی که من سرعت و تندی را دوست دارم، محدود کردن تعداد شخصیت‌ها، حرکات آن‌ها در مدارهای مختلف و ایجاد شگفتی‌ها بخش مورد علاقه من در فصل اول بود.

در نهایت هم می‌توان گفت که ممکن است پرش زمانی در راه باشد. ممکن است در فصل دوم شاهد این پرش داستانی نباشیم، اما رد شدن از دهه‌ها در ذهن جب استوارت است. برنامه‌های او برای پایان والهالا چیست؟ ۱۰۶۶ و پایان دوره وایکینگ‌ها.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments