اولین ویدیو سریال Vikings: Valhalla از نبردهای خشونت‌بار خبر می‌دهد

تاریخ انتشار همچنان مشخص نیست

نتفلیکس روز گذشته و در جریان رویداد اختصاصی خود، اولین ویدیو سریال Vikings: Valhalla را به نمایش گذاشت که تماشایش حدودا دقیقه زمان می‌برد.

سریال Vikings در ابتدا قرار بود یک مینی سریال بوده و طی مدت زمان کوتاهی به انتها برسد اما از آنجایی که بازخوردهای دریافتی امیدبخش بودند، دست‌اندرکاران تصمیم گرفتند داستان را طولانی‌تر کنند. بدین ترتیب، محصول ام‌جی‌ام تلویژن (بخش تلویزیون مترو گلدوین میر) پس از ۶ فصل و در دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی به انتهای خود رسید. البته دنباله این اثر ساخته شده و The Vikings: Valhalla نام دارد. مایکل هیرست (Michael Hirst) در تیم تولید والهالا حاضر است اما اینبار یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی بوده و جب استوارت (Jeb Stuart) شورانر محسوب می‌شود.

داستان The Vikings: Valhalla حدودا یک قرن پس از سریال اصلی و در سال‌های پایانی عصر وایکینگ‌ها (سدهه‌های ۸ الی ۱۱ میلادی) جریان دارد. این اثر چند شخصیت مهم را در خود جای داده است. یکی از آن‌ها، لیف اریکسون نام دارد که به خانواده خود وفادار است اما رابطه چندان خوبی با پدر خود اریک سرخ ندارد. دومین شخصیت مهم، فریدیس اریکسدتیر خواهرناتی لیف است. او از سوی واکینگ‌‎های مسیحی مورد آزار و اذیت قرار گرفته و به همین دلیل، به مخالفان سرسخت مسیحیت تبدیل شده و حالا دنبال سرزمین جدیدی برای مردمان خود می‌گردد. فریدیس همچنین عاشق مردی به نام تورسن است که در یک خانواده مسیحی بزرگ شد.

نتفلیکس روز شنبه یک رویداد آنلاین تحت عنوان Tudum برگزار کرد و در جریانش اولین ویدیو سریال Vikings: Valhalla را به نمایش گذاشت. این ویدیو حدودا یک دقیقه زمان داشته و با نمایش لیف اریکسون آغاز می‌شود. آیتم تبلیغاتی سپس همان مواردی را شامل می‌شود که از یک اثر با محوریت واکینگ‌ها انتظار می‌رود: کشتی‌ها و نبردهای خشونت‌آمیز.

پس از اینکه مشخص شد The Vikings: Valhalla درباره چیست، یک سوال بسیار مهم در ذهن گروهی از طرفداران شکل گرفت: چه ارتباطی میان این سریال و Vikings وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت آثار مزبور از چند جهت به یکدیگر مرتبط هستند؛ برای مثال، می‌توان به ویلیام فاتح یا ویلیام یکم اشاره کرد که یکی از شخصیت‌های مهم Valhalla است. او در واقع از نسل رولو برادر رگنار لودبروک بوده که اسکاندیناوی را ترک کرده و به اولین پادشاه نورمندی تبدیل شد.

سریال Vikings درباره یک شخصیت واقعی به نام راگنار لودبروک است. با این حال، مایکل هیرست ترجیح داد تاریخ را با پیچش‌های داستانی تخیلی ترکیب کرده و بدین ترتیب، به افزایش جذابیت داستان بیافزاید. اگرچه این اقدام از سوی گروهی از کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفت، نقش بسزایی را در موفقیت سریال ایفا کرد. هیرست و جب استوارت سیاست مشابهی را در قبال The Vikings: Valhalla اتخاذ کرده‌اند. در نتیجه، داستان ترکیبی از شخصیت‌های واقعی و تخیلی را در خود جای داده است.

طبق اطلاعات موجود از تیم بازیگری، سم کورلت (Sam Corlett) در نقش لیف اریکسون، فریدا گوستاوسون (Frida Gustavsson) در نقش فریدیس اریکسدتیر، لئو سوتر (Leo Suter) در نقش هارالد هاردرادا و بردلی فریگارد (Bradley Freegard) در نقش کانوت بزرگ جلوی دوربین ظاهر خواهند شد. در حال حاضر مشخص نیست چه کسی ویلیام فاتح را جلوی دوربین به تصویر می‌کشد.

زمان دقیق عرضه The Vikings: Valhalla مشخص نبوده و تنها می‌دانیم این سریال در تاریخ نامشخصی از سال آینده میلادی به سروسی استریم نتفلیکس خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا