برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
سریال Vikings: Valhalla

نگاهی به تمامی اطلاعاتی که از سریال Vikings: Valhalla در دست داریم

این قصه، سر دراز دارد

1%
  • 0/10
نگاهی به تمامی اطلاعاتی که از سریال Vikings: Valhalla در دست داریم ۰ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

Vikings سریال تاریخی و معروف شبکه History حول محور راگنار لودبروک و پسرانش در طول شش فصل به نمایش درآمد و به طور کامل به پایان رسید. اما این تمام ماجرا نیست. با اینکه طرفداران دیگر دنباله‌ی ماجراهای قبلی را در قالب فصل هفتم دریافت نمی‌کنند، باری دیگر به شهر کتگات برمی‌گردند.

یک دنباله‌ی اسپین‌آف تحت عنوان سریال Vikings: Valhalla در دست تولید قرار دارد که صد سال پس از حوادث سریال اصلی جریان دارد.  سریال Vikings در سال ۲۰۱۳ با تمرکز روی یک مزرعه‌دار جوان به نام راگنار لودبروک که سودای سفر به آنسوی دریاها را در سر دارد، آغاز شد.

راگنار لودبروک و پسرانش یعنی آیوار، بیورن، اوبه و سیگرد، شخصیت‌های تاریخی شمال اروپا و کشورهای حوزه‌ی اسکاندیناوی (نروژ و دانمارک امروزی) هستند که رد پای عظیمی از خود در تاریخ ادبیات این ناحیه بر جای گذاشته‌اند.

البته در واقعی یا افسانه بودن راگنار تردیدهایی وجود دارد، اما پسرانش همگی از اشخاص مهم و مستند در تاریخ اروپا هستند. قهرمانان وایکینگی از سرزمین مادری خود به بریتانیا یورش بردند و به مرور زمان نواحی متعددی از آن را فتح کردند. راگنار و پسرانش از جمله وایکینگ‌های بسیار معروف و سردمداری هستند که در قرن دهم میلادی به قسمت‌هایی از بریتانیا – انگلستان و اسکاتلند – امروزی حمله کردند و داستان‌ها و حماسه‌های بزرگی را از خود به جا گذاشتند.

سریال Vikings: Valhalla
میراثی که راگنار و پسرانش از خود به جا گذاشتند، بعد از یک قرن در سریال والهالا در جسم و روح مردم کتگات باقی مانده

تعدادی از طرفداران سریال وایکینگ‌ها معتقدند که این مجموعه پس از مرگ راگنار، دیگر آن جذابیت سابق را ندارد اما حقیقت این است که سریال طی فصل‌های اخیر و بعد از مرگ راگنار، وارد مسیر کاملا جدیدی شده بود که کلیت سریال را از زیر سایه‌ی راگنار بیرون می‌کشید و به آن وسعت بیشتری می‌بخشید.

سریال Vikings بیشتر از اینکه بازگوکننده‌ی داستان‌های وایکینگ‌ها باشد، جنگ بین خدایان کافر وایکینگ‌ها و مسیح اروپایی‌ها را به تصویر کشید. در واقع سریال با مرگ راگنار متوقف نشد، بلکه راگنار در مدت زمانی که در سریال حضور داشت و همچنین با اتفاقات نزدیک به مرگ خود، مسیر و چشم‌انداز مشخصی را پیش روی سریال گذاشت.

حالا هر یک از پسرانش به شیوه‌ای متفاوت، یکی از جلوه‌های راگنار را ایفا می‌کردند و در کنار هم، تمامی ویژگی‌های شخصیتی او را در خود داشتند. بیورن یک جنگجوی افسانه‌ای و شرافتمند بود و آیوار یک فاتح بی‌رحم و مدیر جنگ بی‌نظیر. اوبه نیز به نوبه‌ی خود اصلی‌ترین هدف راگنار، که پیدا کردن سرزمین‌های جدید و سفر به دورترین نقاط دریا بود را دنبال کرد و نهایتا به جاهای جالبی رسید. پس با این حساب، سریال Vikings دقیقا همان مسیری را که می‌بایست، طی کرد و در پایان فصل شش، در مناسب‌ترین نقطه داستانی به پایان رسید.

ماجرای راگنار و پسرانش به پایان رسید اما داستان وایکینگ‌ها خیرشورانر اصلی سریال و یکی از اعضای ارشد تیم نویسندگان آن مایکل هرست (Micheal Hirst) که از ابتدا شاهد رشد و تکامل این مجموعه‌ی تلوزیونی بوده، معتقد است که طی شش فصل سریال Vikings به اندازه‌ی کافی به راگنار لودبروک و پسرانش پرداخته شد و حالا باید به دیگر برهه‌های زمانی وایکینگ‌ها پرداخت. به نوعی می‌توان گفت ماجرای راگنار و پسرانش به پایان رسید اما داستان وایکینگ‌ها خیر. در واقع به پایان رسیدن یک داستان خوب، بهتر از ادامه دادن بی‌جا و تبدیل کردن آن به یک داستان بد و خسته‌کننده است. در نتیجه سریال Vikings: Valhalla در نوامبر ۲۰۱۹ معرفی شد. جب استوارت (Jeb Stuart) که با فیلم Die Hard و The Fugitive شناخته می‌شود، مسئولیت نوشتن فیلمنامه‌ی این سریال را تحت نظارت مایکل هرست برعهده دارد و قرار است از شبکه‌ی نتفلیکس پخش شود. سریال Vikings: Valhalla صد سال پس از آخرین حوادث سریال Vikings جریان دارد و روی دیگر اشخاص معروف وایکنیگ در این برهه‌ی زمانی، مثل Erik the Red و Harald Hardbara و تعدادی دیگر از وایکینگ‌های نامدار این دوره تمرکز کرده است.

 

سریال Vikings: Valhalla
درست است که دیگر خبری از شخصیت‌های محبوب قبلی نیست، اما کاراکترهای این سریال جدید پتانسیل بسیار بالایی برای دست‌یابی به محبوبیت آن‌ها دارند

داستان سریال والهالا درباره چه کسانی است؟

سریال Vikings سال‌های ابتدایی حضور وایکینگ‌ها در انگلستان را نشان می‌داد و حالا سریال Vikings: Valhalla ما را به سال‌های پایانی عصر وایکینگ‌ها خواهد برد. سریال وایکینگ‌ها حوادث تاریخی بسیاری را در خود جای داده بود اما هیچ‌وقت به طور دقیق روی تاریخ حقیقی این وقایع تمرکز نکرده بود.

از همین رو پیش‌بینی می‌شود که در سریال والهالا نیز داستان با همین فرمول جلو می‌رود. یعنی وقایع تاریخی در داستان وجود خواهند داشت، اما از لحاظ زمانی با تاریخ واقعی مطابق نیستند و به نوعی تقویم اختصاصی خود را طبق ترتیب وقایع دنبال می‌کنند. در مرکز حوادث این سریال Erik the Red قرار دارد. یک جنگجو و فاتح وایکینگ که طبق تاریخ در سال ۱۰۰۳ میلادی مرده است.

به دنبال آن شاهد حضور فرزند اریک به نام Lief هستیم که در حدود ۱۰۲۰میلادی مرده. ویلیام فاتح (William the Conqueror) که یک شاه نرماندی (نواحی شمال غربی فرانسه‌ی امروزی) است نیز در داستان وجود دارد. طبق تاریخ، ویلیام فاتح در سال ۱۰۲۸ میلادی به دنیا آمده است. پادشاهی ویلیام بعد از مرگ شاه ادوارد که به ادوارد اعتراف‌کننده (Edward the Confessor) در تاریخ معروف است، آغاز شده. مرگ شاه ادوارد در تاریخ ۱۰۶۶میلادی اتفاق افتاده.

شاید کنار هم قرار گرفتن این شخصیت‌ها در یک خط داستانی نزدیک به هم غیرممکن به نظر برسد، اما سریال Vikings: Valhalla طبق فرمول قبلی مجموعه عمل خواهد کرد. به طوری که حوادث تاریخی طبق تاریخ دقیقشان در داستان قرار نمی‌گیرند و بلکه این ترتیب وقایع است که طبق تاریخ روایت خواهد شد. به طور کلی بستر داستانی این سریال در اوایل قرن ۱۱میلادی جریان دارد و به آخرین حماسه‌سازی‌های وایکینگ‌ها در عصر پرآوازه‌شان خواهد پرداخت.

با گذشت زمان ۱۰۰ ساله از پایان حوادث سریال قبلی، هیچ‌یک از شخصیت‌های پیشین در سریال Vikings: Valhalla وجود نخواهند داشت. اما شخصیت‌های مهم آن از جمله راگنار و پسرانش، در قالب اسطوره‌های تاریخی و افسانه‌های محلی، همچنان در گوشه و کنار دنیای وایکینگ‌ها آوازه‌شان به گوش می‌رسد. مایکل هرست این شیوه از حضور کاراکترهای قبلی در سریال را بهترین شکل ارتباط بین دو سریال می‌داند. پیش از این نیز طی داستان راگنار با چگونگی پیوستن یک شخصیت به افسانه‌های محلی و زنده ماندن یادش تا سال‌ها پس از مرگش آشنا شده‌ایم. حالا در کنار راگنار، شخصیت‌های مهم دیگری مثل بیورن و آیوار وجود دارند که اسمشان در کنار خدایان همیشه در یاد وایکینگ‌ها جاری خواهد بود. در سریال قبلی، رولو (Rollo) برادر راگنار به پاریس رفت و به عنوان اولین پادشاه نرماندی بر تخت نشست. ویلیام فاتح در واقع پسر نوه‌ی نوه‌ی رولو است که بر نرماندی پادشاهی می‌کند. با توجه به مدارک تاریخی، اریک سرخ (Erik the Red) اولین کشتیران وایکینگ بود که صدها سال پیش از فتح قاره‌ی آمریکا توسط اروپایی‌ها، به آمریکای شمالی رسیده و در آنجا مستقر شده بود. اما در جریان سریال وایکینگ‌ها و در فصل آخر، این اوبه – پسر راگنار – بود که به آمریکای شمالی رسید و در آنجا مستقر شد. از همین رو اریک سرخ نه به عنوان اولین فاتح آمریکا، بلکه به عنوان دنبال کننده‌ی راه اوبه، یک بار دیگر به این سرزمین برمی‌گردد و اجتماع وایکینگ‌های به جا مانده از گروه اوبه را ملاقات می‌کند. مواردی از این قبیل، از جمله مثال‌هایی هستند که می‌توان درباره تغییرات وقایع تاریخی در سریال Vikings ذکر کرد. سریال Vikings: Valhalla نیز با همین فرمول پیش می‌رود و تقویم اختصاصی خودش را دارد. اما همچنان شاهد تعدادی از وقایع بزرگ تاریخی هستیم که شاید عدد سال و تاریخ دقیق زمانی‌شان درست نباشد، اما با کمی اختلاف زمانی با حضور همین شخصیت‌ها در دل تاریخ اتفاق افتاده‌اند. از سویی دیگر، شهر کتگات که حالا به یکی از مهم‌ترین بنادر تجاری شمال اروپا تبدیل شده است نیز در والهالا به عنوان یکی از لوکیشن‌های داستانی اصلی حضور خواهد داشت. در طول سریال Vikings: Valhalla بارها شاهد این خواهیم بود که وایکنیگ‌ها در تالارهای کتگات به نوشیدن و پایکوبی می‌پردازند و آوازهایی درباره راگنار، لاگرتا، بیورن و آیوار سر می‌دهند. آوازهایی که حضور معنوی شخصیت‌های محبوب سریال وایکینگ‌ها محسوب می‌شوند و به شیوه‌ای متفاوت، جای خالی آن‌ها را پر می‌کنند و مهم‌تر از آن، به وایکینگ‌های جوان و جویای نام انگیزه می‌دهند تا حماسه‌های تازه‌ای خلق کرده و نام خود را در تاریخ و افسانه‌های کتگات ثبت کنند.

Erik the Red یکی از بزرگترین وایکینگ‌های تاریخ است و شهرت آن دست کمی از راگنار ندارد

نگاهی به شخصیت‌های اصلی سریال Vikings: Valhalla

طی رونمایی رسمی سریال Vikings: Valhalla اسم شخصیت‌های اصلی سریال نیز به میان آورده شد. Lief Erikson و Freydis Eriksdottir شخصیت‌های اصلی سریال هستند. این دو همانطور که از اسمشان پیداست، فرزندان اریک سرخ هستند. طبق اعلام رسمی سازندگان سریال، خود اریک نیز در سریال حضور خواهد داشت.

شاید این موضوع کمی برای طرفداران سریال گیج‌کننده باشد. زیرا در فصل ششم سریال Vikings شاهد حضور اریک و فرمانروایی‌اش بر کتگات در کنار ملکه اینگرید بودیم. در رابطه با ارتباط بین این دو اریک، نیازمند توضیحات بیشتر از سوی سازندگان هستیم. اما در هر صورت حضور دو اریک مختلف در سریال، چندان چیز عجیبی نیست.

قهرمانان تاریخی وایکینگ‌ها که تا حد زیادی با افسانه‌های محلی ترکیب شده‌اند، بیرون آمده از شخصیت‌های مردمی و جنگجویان حماسی این دوره تاریخی هستند و در منابع مختلف به روش‌های گوناگون از آن‌ها یاد شده است. از همین رو نمی‌توان به طور دقیق درباره‌ی زندگی آن‌ها را در قالب یک فیلم منعکس کرد و تغییرات شخصیتی یا تاریخی در اینگونه آثار، کاملا قابل پیش‌بینی و عادی به نظر می‌رسد.

Harald Hardrada و William the Conqueror نیز از دیگر شخصیت‌های مهم داستانی در سریال Vikings: Valhalla هستند که به احتمال خیلی زیاد در فصل اول حضور خواهند داشت. موردی که درباره دقیق نبودن وقایع و شخصیت‌های تاریخی این دوره مثال زدیم، در رابطه با Harald Hardrada نیز صدق می‌کند. در برخی منابع این شخصیت با اسم Harald Fairhair آورده شده و بعید نیست که در تاریخ همان Harald Finehair از سریال قبلی باشد.

سریال Vikings: Valhalla
فریدیس یا همان سیگنی یک شیلدمیدن (جنگجوی زن وایکینگ) افسانه‌ای دیگر است که به خوبی می‌تواند در جای پای لاگرتا قدم بگذارد. (تصویر متعلق به نقاشی قدیمی از لاگرتا)

با ویدار و سیگنی، دو شخصیت اصلی سریال بیشتر آشنا شوید

اگر بخواهیم با شخصیت‌های این سریال بیشتر آشنا شویم، باید به سراغ دو شخصیت اصلی سریال که هر دو فرزند اریک سرخ هستند برویم. Lief Erikson و Freydis Eriksdottir که هر دو به ترتیب تحت عناوین Vidar و Signe شناخته می‌شوند. این دو از یک پدر مشترک و دو مادر متفاوت زاده شده‌اند و با اینکه تا حد زیادی به خانواده‌ی خود وفادارند، اختلافات عقیدتی بسیاری دارند.

ویدار در آیسلند به دنیا آمده و در گرینلند بزرگ شده. او به نوعی نسل جدیدی از وایکینگ‌ها محسوب می‌شود و کیلومترها دورتر از سرزمین مادری‌اش زندگی کرده است. تجربه‌ای در فتوحات وایکینگی ندارد و به ندرت در سفرهای دریایی حضور داشته است. اما هرچه بیشتر با او آشنا می‌شویم، در می‌یابیم که ویدار هیچ‌چیز از یک وایکینگ واقعی کم ندارد و در واقع یک جنگجوی لایق با علاقه‌ی بسیار به ماجراجویی است. ویدار به دنبال آن است که علاقه‌ی به شدت زیاد پدرش نسبت به یورش و حمله به سرزمین‌های دیگر را متوقف کند.

ویدار و خواهرش سیگنی با اینکه هر دو از زمان کودکی با راه و رسم وایکینگ‌ها و اعتقاد به اودین و دیگر خدایان بزرگ شده‌اند، اما اختلافات عقیدتی بسیاری دارند. برخلاف سیگنی که یک وایکینگ کافر تمام عیار است، ویدار در مقابل اعتقادات جدید و راه و رسم‌های مسیحیت مقاومتی از خود نشان نمی‌دهد و متعصبانه به دنبال راه و روش قدیمی مردمش نیست. اما در مقابل، سیگنی یک شیلدمیدن آزاده است که با شوق بسیاری راه و رسم قدیمی مردمش را دنبال می‌کند و بیشتر از ویدار، به پدرش شباهت دارد. سیگنی از سوی یک وایکینگ مسیحی مورد تجاوز قرار گرفته و همین موضوع باعث شده تا به شدت مخالف مسیحیت و راه و روش‌های مردمان مسیحی باشد.

با پیشروی در داستان، سیگنی به رهبر وایکینگ‌های سنتی مناطق شمال اروپا تبدیل می‌شود. وایکینگ‌هایی که در مقابل شیوع باورنکردی مسیحیت در مناطق شمالی مقاومت می‌کنند و می‌خواهند رسوم قدیمی خود را زنده نگه دارند.

سیگنی در کنار رهبر قدرتمند کتگات که زنی معروف به یارل (Jarl) است، در مقابل لشگر وایکینگ‌های مسیحی مقاومت می‌کند و به عنوان یک ماموریت شخصی برای خودش، به دنبال پیدا کردن یک خانه‌ی جدید و امن برای مردم سنتی خودش است تا بتوانند در آسودگی کامل و به دور از هر خطر بیگانه‌ای، با خدایان خود به زندگی ادامه دهند.

به دنبال تمامی این حوادث، سیگنی در کمال ناباوری وارد یک رابطه‌ی عاطفی عمیق و پیچیده با یک وایکینگ مسیحی به نام تورسن (Torsen) می‌شود. هرچقدر که ویدار در جنگاوری خشن و بی‌حد و مرز است، تورسن به همان اندازه آرام و منطقی است و اغلب هوشمندانه عمل می‌کند. تورسن از یکی از قتل عام‌های وایکینگ‌های کافر در کلیسای محل زندگی‌اش جان سالم به در برده و حالا از سوی Kaden (نام دیگر شاه هارالد) مامور شده است تا انتقام قتل عام مسیحیان را از وایکینگ‌های کافر بگیرد.

ویدار یک جنگاور مایل به عقاید جدید است. سیگنی شدیدا با مسیحیان دشمنی می‌کند و قصد نجات دادن مردمش را دارد. تورسن هم ضلع دیگر این مثلث را تشکیل می‌دهد تا هسته اصلی داستان سریال کامل شود.

سریال Vikings: Valhalla
نقاشی قدیمی از کینگ هارالد هاردرادا، یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های تاریخ شمال اروپا

آشنایی با بازیگران و ستاره‌های اصلی سریال

درباره‌ی تیم هنرپیشگان سریال Vikings: Valhalla اطلاعات کمی در دست داریم اما در رابطه با چهار بازیگر آن با اطمینان زیاد می‌توان سخن گفت. چهار بازیگری که شامل شخصیت‌های اصلی یا شخصیت‌های مکمل مهم سریال خواهند بود. نفر اول، بازیگر دانمارکی سریال The Last Kingdom یعنی Kenneth Christensen و به دنبال آن بازیگر ایسلندی سریال Game of Thrones یعنی Johannes Haukur Johannesson است. هر دوی این بازیگرها در ماه‌های اخیر در ایرلند (محل همیشگی فیلمبرداری سریال وایکینگ‌ها) حضور داشته‌اند و حتی در صفحه‌ی اینستاگرامشان نیز عکس دونفره‌شان را پست کرده‌اند.

دو بازیگر بعدی که از حضورشان در سریال Vikings: Valhalla مطمئنیم، Frida Gustavsson از سریال ویچر به همراه David Oakes هستند. این دو بازیگر نیز مشابه دو هنرپیشه‌ی قبلی، ماه‌های اخیر را در ایرلند سپری کرده‌اند و همچنین در صفحه‌های اجتماعی‌شان تا حد زیادی حضور در تولید سریال Vikings: Valhalla را تایید کرده‌اند.

در یکی از تصاویری که فریدا در اینستاگرامش به اشتراک گذاشته شاهد حضور هنرپیشه‌ی جوان ایسلندی Alfrun Laufeyjardottir هستیم و احتمال می‌دهیم که او هم یکی از بازیگران حاضر در سریال Vikings: Valhalla باشد. اما طبق سوابق کاری او که در پشت صحنه‌ی تولید فیلم‌ها و سریال‌ها فعالیت کرده، ممکن است وظیفه دیگری را پشت دوربین سریال برعهده داشته باشد. تا اینجای کار می‌توان از این موضوع مطمئن بود که Christensen، Johannesson و Gustavsson نقش‌های وایکینگی را ایفا خواهند کرد درحالی که David Oakes در نقش یک شخصیت انگلیسی حضور خواهد داشت.

 

بیشتر از این در تابستان سال ۲۰۲۰ اطلاعات دقیق‌تری از بعضی شخصیت‌های سریال و بازیگران آن‌ها منتشر شد. از جمله بازیگر آلمانی Yvoone Mai که نقش کاراکتری به نام Merin را بازی می‌کند. همچنین بیل مورفی (Bill Murphy) که نقش‌آفرینی کاراکتری به نام Odgar را در فصل اول سریال Vikings: Valhalla برعهده خواهد داشت.

Ethan Dillon نیز یکی دیگر از بازیگران سریال والهالا است که احتمالا نقش یکی از شخصیت‌های مکمل را ایفا می‌کند. در ماه سپتامبر نیز جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر شد که نشان می‌داد Bosco Hogan در نقش شخصیتی به نام Athelred حضور خواهد داشت. همچنین دو بازیگر دیگر که هردو در دربار ویلیام فاتح حضور دارند نیز مشخص شدند که یکی از آن‌ها Alan Devine در نقش Ealdorman of Kent و دیگری Gavon O’Connor در نقش Ealdorman of East Angila خواهد بود.

الن دیواین و بوسکو هوگان هردو به ترتیب در نقش‌های Ealdorman Eadric در فصل دوم و Abbot of Lindisfarne در فصل پنجم سریال Vikings حضور داشته‌اند و احتمالا بسیاری از طرفداران آن‌ها را خواهند شناخت.

در پایان Jack Mullarkey را داریم که در نقش شخصی به نام Toke بازی خواهد کرد. در ادامه همچنین تایید شده است که Karen Connel که در سریال وایکینگ‌ها در نقش فرشته مرگ حضور یافته بود، در سریال والهالا نیز حضور خواهد داشت اما معلوم نیست که مجددا نقش‌آفرینی فرشته مرگ را برعهده خواهد داشت یا یک شخصیت جدید و متفاوت.

علاوه بر کارن کانل، یکی دیگر از بازیگران سریال Vikings نیز مجددا به سریال والهالا بازخواهد گشت. Gavan O’Connor Duffy که در سریال قبلی نقش شاه فرودو را بازی کرده بود، اینبار در نقش شخصی به نام Njall حضور خواهد داشت. بازیگر ایرلندی Mark Huberman نیز در نقش Ealderman of Sussex بازی خواهد کرد.

علاوه بر بازیگران سریال Vikings: Valhalla جزئیات مختصری از تیم تولید آن نیز در دست داریم که به نوبه‌ی خود اطلاعات جالبی را از این سریال موردانتظار به اشتراک می‌گذارند. اینطور که پیداست تعداد زیادی از اعضای تیم تولید سریال Vikings در ساخت سریال والهالا نقش دارند و این خبر از سبک و سیاق آشنا و محبوب این سریال جدید برای طرفداران دارد.

سریال Vikings: Valhalla
نقاشی قدیمی ویلیام فاتح پادشاه نورماندی

 Katheryn Winnic که همه او را در نقش لاگرتا می‌شناسند، از جمله کارگردانان سریال وایکینگ‌ها بود که برای کارگردانی یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های فصل ششم برنده جایزه بهترین کارگردانی زن شده بود. تا اینجای کار تایید شده است کاترین وینیک در پروسه سریال Vikings: Valhalla نقش دارد و احتمالا کارگردانی بعضی از قسمت‌های آن را برعهده خواهد داشت.

یکی دیگر از کارگردانان سریال وایکینگ‌ها یعنی Steve Saint Leger نیز مجددا برگشته و تایید شده که سه قسمت از فصل اول را کارگردانی خواهد کرد. Niels Arden Oplev که کارگردان برنده‌ی جایزه‌ی بفتا است و قسمت‌هایی از سریال موفق Mr. Robot را کارگردانی کرده، کارگردانی یک یا چند قسمت از سریال Vikings: Valhalla را برعهده دارد. به طور کلی تعداد زیادی از تیم تولید سریال Vikings برای تولید سریال Vikings: Valhalla به ایرلند و استدیوی Ashford برگشته‌اند و همین موضوع می‌تواند مهر تاییدی بر ادامه‌ی موفقیت‌های وایکینگ‌ها در قالب یک سریال جدید باشد.

سریال Vikings: Valhalla
تصویر متعلق به سریال Vikings: Valhalla نیست

جزئیات بیشتر از روند تولید سریال Vikings: Valhalla

تولید سریال Vikings: Valhalla از اوایل سال ۲۰۲۰ آغاز شد و مثل خیلی دیگر از پروژه‌های تلوزیونی دیگر به علت پاندمی کرونا مدتی به تعویق افتاد و دچال اختلال شد. خوشبختانه مدتی بعد از آن اعلام شد که تیم تولید به استدیوی Ashford در ایرلند برگشته و از ماه آگوست ادامه‌ی تولید سریال را در پیش گرفته. درحال حاضر معلوم نیست که تا چه اندازه از فیلمبرداری سریال انجام شده اما به طور کلی انجام آن برای تکمیل شدن در حد فاصل ماه‌های مارچ و اکتبر (به مدت هفت ماه) برنامه‌ریزی شده بود.

همچنین اعلام شده است که فصل دوم سریال Vikings: Valhalla نیز به طور همزمان پروسه‌ی تولید خود را دنبال می‌کند و در فاصله‌ی کمی بعد از تمام شدن فصل اول، تکمیل خواهد شد. در هشتم اکتبر ۲۰۲۰ بعد از اینکه تست کرونای تعدادی از دست‌اندرکاران سریال مثبت درآمد، تولید سریال سریعا متوقف شد. اما پس از مدتی اخبار تکمیلی اعلام کردند که تست‌های مثبت دقیق نبوده‌اند و هیچ یک از اعضای تیم تولید به ویروس کرونا آلوده نشده‌اند.

مدتی بعد در ماه نوامبر، تعداد زیادی از اعضای تیم تولید در صفحه‌های اجتماعی‌شان خبر از از تمام شدن پروسه تولید سریال تا شروع مجدد آن دادند. اما مشخص نیست که طی این چند ماه کاری، چه مقدار از محتوای سریال تکمیل شده و آیا فصل اول سریال به طور کامل آماده شده یا اینکه برنامه‌های پیش از تعطیلات کریسمس را به پایان رسانده‌اند؟

سریال Vikings: Valhalla در همان محل همیشگی سریال وایکینگ‌ها در شهر ویکلو ایرلند و استدیوی Ashford تولید می‌شود. این بدان معناست که مجددا شاهد محیط‌های آشنا و قدیمی سریال در این مجموعه جدید خواهیم بود. استدیوی Ashford مدتی پیش اعلام کرد که مبلغ ۹۰ میلیون یورو برای توسعه‌ی استدیو و لوکیشن‌های مختلف هزینه کرده است و دلیل این سرمایه‌گذاری قطعا چیزی به جز توسعه سریال والهالا نیست.

تا اینجای کار ۲۴ قسمت از سریال Vikings: Valhalla برای پخش از شبکه‌ی نتفلیکس سفارش داده شده است. این مقدار برای یک فصل به عنوان یک سریال نتفلیکسی بسیار زیاد به نظر می‌رسد. اما ممکن است مجددا شاهد فرمول نیم‌فصلی سریال وایکینگ‌ها باشیم. یعنی هر فصل به دو نیم‌فصل ۱۲ قسمتی تقسیم می‌شود و با فاصله چندماهه از یکدیگر در طول یک سال پخش می‌شوند. هنوز اطلاعات دقیقی از تاریخ انتشار فصل اول سریال وایکینگ‌ها: والهالا در دست نداریم و حتی تصاویر رسمی از داخل سریال نیز منتشر نشده‌اند.

اغلب تصاویر و جزئیاتی که در دست داریم به لطف شبکه‌های اجتماعی بازیگران در فضای مجازی پخش شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که فصل اول سریال Vikings: Valhalla در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ پخش شود و فصل دوم آن به سال ۲۰۲۲ یا حتی ۲۰۲۳ برسد. سریال والهالا یکی از موردانتظارترین سریال‌های تاریخی امسال است که از شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد اما هنوز خبری در رابطه با قرار گرفتن شش فصل قبلی سریال وایکینگ‌ها برای استریم از این شبکه منتشر نشده است.

آیا شما هم برای تماشای سریال اسپین آف وایکینگ‌ها هیجان‌زده هستید؟ نظراتتان را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments