#مهسا_امینی
فیلم Thor ۴

معرفی کاراکترهایی که در فیلم Thor ۴ شاهد حضورشان خواهیم بود

از ثور و زئوس تا حضور گور، قصاب خدایان

فیلم Thor ۴ جدیدترین فیلم از فاز چهارم جهان سینمایی مارول است که به زودی اکران خواهد شد. در فیلم ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder) نه تنها شاهد حضور کاراکترهای جدیدی خواهیم بود بلکه شاهد بازگشت تعداد زیادی از کاراکترهای محبوب جهان سینمایی مارول خواهیم بود، امری که بدون شک فیلم Thor ۴ را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین و موردانتظارترین فیلم‌های فاز چهار مارول کرده است.
سال ۲۰۱۹، اولین سالی بود که خبر بازگشت ثور با چهارمین فیلم اختصاصیش از سمت استودیو مارول، تایید شد. خبری که شاید در نگاه اول غیرقابل باور بود اما با پیوستن تایکا وایتیتی (Taika Waititi) به فیلم Thor: Ragnarok عملا همه‌چیز برای خدای رعد و برق و سرنوشتش در جهان مارول تغییر کرد. این فیلم با ادغام کمدی، هیجان و همچنین جلوه‌های بصری زیبا به خوبی توانست بار دیگر ماجراجویی‌های ثور را به نمایش بگذارد.
وایتتی بعد از گذشت پنج سال از اکران آخرین فیلم اختصاصی ثور، Thor: Ragnarok، دوباره وظیفه‌ی کارگردانی و نویسندگی جدیدترین فیلم از فاز چهارم جهان مارول، فیلم Thor ۴  را بر عهده گرفته است. در کنار وایتتی، جنیفر کایت رابینسون هم به عنوان فیلم‌نامه نویس این اثر، پیشتر معرفی شده بود. فیلم ثور: عشق و تندر، دنباله‌ی فیلم ثور: رگناروک و ادامه‌ی رویدادهای بعد از فیلم Avengers: Endgame است. رویدادهایی که در آن شاهد ثوری بودیم که اضافه وزن پیدا کرده است و نیوآزگارد (New Asgard) را پشت سر گذاشته بود تا با نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy) به کشف رمز و رازهای کهکشان‌ها و فضا بپردازد. با این وجود، فیلم ثور: عشق و تندر فراتر از یک ماجراجویی ساده خواهد بود و در این اثر شاهد حضور ستارگان بی‌شماری خواهیم بود که فضای این اثر را همانند فیلم انتقام جویان: پایان بازی به محلی برای گردهمایی بازیگران مطرح هالیوود خواهد کرد.
در مقاله‌ی پیش‌رو به معرفی تمامی شخصیت‌هایی خواهیم پرداخت که شاهد حضورشان در فیلم ثور: عشق و تندر خواهیم بود.

ثور اودین‌سان (Thor Odinson)

کریس همسورث (Chris Hemsworth) برای هشتمین بار قرار است که نقش ثور اودین‌سان (Thor Odinson) در جهان سینمایی مارول را بازی کند. بعد از پایان فیلم رگناروک، ثور وارد مرحله‌ی جدیدی از زندگی ابرقهرمانی خود شد. جایی که به لطف راکت راکون (Rocket Raccoon) چشم خود را دوباره به دست آورد و با جهان دیگری آشنا شد. با انتشار تصاویر جدیدی از این فیلم، انتظار می‌رود که دیگر شاهد بازگشت ثوری نخواهیم بود که به شدت اضافه وزن دارد و افسرده است. ثور به هیکل خداگونه‌اش بازگشته و این در حالی است که ظاهری بسیار متفاوت با گذشته‌ی خود دارد. حال باید دید که در فیلم Thor ۴ شاهد چه ماجراهای جدیدی برای این ابرقهرمان بوده و چه غافلگیری‌هایی در انتظار مخاطب است.

والکِیری (Valkyrie)

درجدیدترین  فیلم اختصاصی ثور، بار دیگر شاهد حضور تسا تامپسون (Tessa Thompson) در نقش والکِیری (Valkyrie) خواهیم بود. فیلم ثور: عشق و تندر، سومین حضور تامپسون در MCU است. کاراکتر والکِیری در این فیلم قوی‌تر از همیشه ظاهر خواهد شد. او که پیشتر از سمت ثور به عنوان شاه نیوآزگارد انتخاب شده بود به مردم این سرزمین ویرانه قول داده بود که تغییرات بزرگی را ایجاد خواهد کرد. با توجه به مشخص شدن گرایش والکِیری در فیلم رگناروک، باید منتظر ماند که آیا  او برای پیدا کردن ملکه‌ای برای خودش تلاش می‌کند یا نه.

جین فاستر: ثور مونث (Jane Foster: Mighty Thor)

بالاخره بعد از گذشت چند سال، دوباره شاهد بازگشت ناتالی پورتمن (Natalie Portman) به جهان مارول خواهیم بود. البته با یک تفاوت اصلی؛ جین فاستری که به ثور مونث (Mighty Thor) تبدیل شده است. در سال ۲۰۱۹ بود که استودیو مارول خبر بازگشت ناتالی پورتمن را به صورت رسمی اعلام کرد. خبری که برای دوستداران کمیک‌های مارول هیجان‌انگیز بود. در کمیک‌های مارول، پس از اینکه ثور دیگر شایسته تلقی نمی‌شد، جین فاستر تبدیل به مایتی ثور می‌شود. با این حال تبدیل شدن او به یک ابرقهرمان، هزینه‌های زیادی برای این شخصیت دارد. جین فاستر مبتلا به سرطان شده است و قدرت چکش ثور هر بار که او تبدیل به مایتی ثور شود، باعث ایجاد اختلال در روند شیمی درمانی او خواهد کرد. مشخص نیست که آیا MCU دقیقا مشابه با کمیک‌ها پیش خواهد رفت یا داستان جدیدتری برای جین فاستر در نظر گرفته است.

گور، قصاب خدایان (Gorr The God Butcher)

بدون شک شنیدن خبر حضور کریستین بیل (Christian Bale) به عنوان گور، قصاب خدایان یکی از هیجان‌انگیزترین خبرهایی بود که از سمت استودیو مارول منتشر شد. کریستین بیل یکی از پر سابقه‌ترین بازیگران هالیوودی است که پیشتر با ایفای نقش بتمن، توانست قدرت بازیگری خود را بار دیگر به مخاطبین هنر هفتم نشان دهد. این بازیگر برنده‌ی اسکار، قرار است که در نقش گور، قصاب خدایان (Gorr the God Butcher)، شرور اصلی فیلم Thor ۴ را بازی کند. اگرچه وایتتی هنگام خلق کاراکتر هلا (Hela) در فیلم رگناروک، پیشتر از این شخصیت کمی الهام گرفته بود اما این مانعی برای رویارویی گور با ثور نخواهد بود. در کمیک‌های مارول، از گور به عنوان یک قاتلِ خدایان بین کهکشانی، یاد می‌شود. گور هنگامی که متوجه می‌شود خدایان وجود دارند و هیچ‌وقت به دعاهای او و خانواده‌اش پاسخی ندادند، خشمی عظیم در درون او شعله ور می‌شود که او را تبدیل به قصاب خدایان می‌کند.

زئوس (Zeus)

در کنار کاراکتر گور، فلیم ثور: عشق و تندر، شخصیت جدیدی را به جهان مارول، معرفی خواهد کرد. راسل کرو (Russell Crowe) که چندین سال قبل با بازی در فیلم تحسین شده‌ی گلادیاتور (Gladiator) تبدیل به ستاره‌ی جذابی در جهان هالیوود و سینما شد، قرار است که نقش زئوس (Zeus) یکی از اساطیری‌ترین موجودات ماورائی که همانند اودین، ثور و دیگر آزگاردی‌ها از سمت مردم زمین به عنوان خدا پرستش می‌شوند را بازی کند. هنوز مشخص نشده که نقش زئوس با بازی راسل کرو در فیلم عشق و تندر تا چه حدی است اما با توجه به حضور گور، به نظر می‌رسد که این خدای قدرتمند با ثور متحد خواهد شد زیرا هر دو هدف اصلی خشمِ گور هستند.

پیتر کوییل: استار لرد (Peter Quill: Star-Lord)

در این فیلم، شاهد بازگشت کریس پرت (Chris Pratt) با نقش پیتر کوییل، ملقب به استار لرد (Star-Lord) خواهیم بود تا دوباره شاهد رویدادهای هیجان‌انگیزی باشیم که برای استار لرد و دیگر نگهبانان کهکشان اتفاق خواهند افتاد. رویارویی ثور و استار لرد در فیلم Avengers: Infinity War، باعث به وجود آمدن احتمالات زیادی برای هم‌تیمی شدن این دو ابرقهرمان شد. البته ناگفته نماند که هم‌تیمی شدن این دو همانگونه که در فیلم جنگ ابدیت مشاهده کردیم، بدون کشمکش و تنش نبود و با به پایان رسیدن فیلم Avengers: Endgame به نظر می‌رسید که این دو شخصیت به یک صلح نسبی رسیده و حال باید دید که در فیلم Thor ۴ ، خط داستانی استار لرد و ثور به چه صورتی پیش خواهد رفت.

دِرَکس دِ دسترویر (Drax The Destroyer)

درکس (Drax) با بازی دیو باتیستا (Dave Bautista) از دیگر قهرمانانی است که با نقش‌آفرینی در فیلم عشق و تندر، بار دیگر شاهد حضورشان در جهان سینمایی مارول خواهیم بود. مرد قدرتمند گروه نگهبانان کهکشان با مشاهده‌ی هیکل ورزیده‌ی ثوردر فیلم جنگ ابدیت شگفت زده شده بود. همچنین او در همان فیلم پیشنهادی داد تا ثور و استار لرد مبارزه کنند و برنده نهایی این جدال، رهبر نگهبانان کهکشان شود.

نبیولا (Nebula)

کارن گیلان (Karen Gillan)، هنرمند اسکاتلندی بار دیگر قرار است با بازی در نقش نبیولا (Nebula)، خط داستانی این کاراکتر را ادامه دهد. دخترخوانده‌ی تانوس و ضدقهرمان سابق جهان مارول، حالا پس از پایان یافتن رویدادهای فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی، عضوی از تیم نگهبانان کهکشان شده است. او یکی از معدود افرادی بود که توانست از شر تانوس خلاص شود و جان سالم به در برد و سرانجام تصمیم گرفت که به جای فرار دوباره، کنار استار لرد و دیگر اعضای این گروه بماند.

راکت راکون (Rocket Raccoon)

در فیلم ثور: عشق و تندر، دوباره شاهد راکت راکون (Rocket Raccoon) ماجراجو و جذاب در کنار ثور خواهیم بود. راکت و ثور در طول دو فیلم جنگ ابدیت و پایان بازی، به دو دوست بسیار نزدیک تبدیل شدند. آن‌ها به همراه یکدیگر به سیارات دیگری سفر کردند و راکت در متقاعد کردن ثور برای مبارزه با تانوس، نقش به سزایی را بازی کرد. در جدیدترین فیلم ثور، باید منتظر ماند و دید که آیا ماجراجویی‌های این دو دوست ادامه پیدا خواهد کرد یا نه.

گروت (Groot)

بدون شک، کاراکتر گروت (Groot) یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های جهان مارول است. درختی که تنها با گفتن یک کلمه، راه ارتباطی خودش را با دیگران حفظ می‌کند و در موقعیت‌های مختلفی به کمک گروه نگهبانان کهکشان می‌رود. حضور نگهبانان کهکشان برای اولین بار از سمت وین دیزل، صدا‌پیشه‌ی کاراکتر گروت تایید شد. با این وجود هنور تایید نشده است که گروت دقیقا در چه مرحله‌ای از زندگی خود خواهد بود، در دو فیلم جنگ ابدیت و پایان بازی گروت مرحله نوجوانی خود را طی می‌کرد.

مانتیس (Mantis)

پام کلمنتیئف (Pom Klementieff) در نقش مانتیس (Mantis) نیز یکی از بازیگرانی است شاهد بازگشتشان به جهان مارول و فیلم عشق و تندر خواهیم بود. مانتیس در پایان فیلم نگهبانان کهکشان بخش ۲ (Guardians of the Galaxy Vol. 2) به تیم استار لرد و دوستانش ملحق شده بود. مانتیس با قدرت‌های ذهنی خود توانست ثور را که درآغاز فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت در فضا به حالت معلق بود، بیدار کند. فیلم عشق و تندر، چهارمین حضور کاراکتر مانتیس در MCU است.

کراگلین (Kraglin)

شخصیت کراگلین (Kraglin) با بازی شان گان (Sean Gunn) از دیگر کاراکترهایی است که در فیلم ثور: عشق و تندر حضور خواهد داشت. عضو گروه Ravagers آخرین بار هنگام تشییع جنازه یاندو در کنار نگهبانان کهکشان دیده شده بود. او در همان زمان تیر کشنده‌ی یاندو را به ارث برد و انتظار می‌رفت که در کنار نگهبانان کهکشان باقی بماند اما با شروع فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت، خبری از این شخصیت نبود و بعد از به وجود آمدن حواشی مختلفی برای این بازیگر، صحنه‌های مربوط به او در فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی، حذف شدند. اما این‌بار با تایید استودیو مارول شاهد بازگشت کاراکتر کراگلین به جهان سینمایی مارول خواهیم بود.

لیدی سیف (Lady Sif)

در فیلم ثور: عشق و تندر بار دیگر شاهد بازگشت کاراکتر لیدی سیف (Lady Sif) با بازی جیمی الکساندر (Jaimie Alexander) خواهیم بود. الکساندر پیشتر در دو فیلم اول ثور حضور داشت اما به دلیل مشغله‌های کاری نتوانست در فیلم Thor: Ragnarok هنرنمایی کند. سریال ماموران شیلد (Agents of S.H.I.E.L.D) آخرین حضور جیمی الکساندر در جهان مارول بود و حالا با بازگشت جدیدترین فیلم ثور به سینماها، شاهد بازگشت کاراکتر سیف نیز خواهیم بود.

کورگ و مایک (Korg & Miek)

عشق و تندر، بدون شک رویدادی جذاب با بازگشت‌های جذاب‌تر است. در این فیلم بازگشت کورگ و مایک (Korg & Miek)، دو دوست ثور که در فیلم رگناروک با او آشنا شده بودند را تماشا خواهیم کرد. کورگ، مایک و ثور در میدان نبرد سیاره‌ی ساکار که ابا یکدیگر ملاقات کرده بودند. این دو کاراکتر آخرین بار در فیلم Avengers: Endgame حضور داشتند و به همراه دیگر ابرقهرمانان به جنگ با تانوس رفتند. تایکا وایتتی بار دیگر وظیفه صداپیشگی کورگ را برعهده گرفته است.

بازیگران نمایش ساختگی در رگناروک

خبر هیجان‌انگیزی دیگری که به تایید رسیده است، بازگشت مت دیمون (Matt Damon)، لوک همسورث (Luke Hemsworth) و سم نیل (Sam Neill) به عنوان بازیگرانی که به ترتیب نقش‌های لوکی (loki)، ثور (Thor) و اودین (Odin) را در نمایشی که ابتدای فیلم رگناروک بازی کردند خواهیم بود. از آنجایی که از اتفاقات و رویدادهای فیلم رگناروک مدت زمان زیادی گذشته است، پس باید انتظار اقتباس‌ها و نمایش‌های بیشتری را در فیلم جدید ثور داشته باشیم. بازگشت لوکیِ مت دیمون حتی ممکن است که تحت الشعاع حضور ملیسا مک‌کارتی به عنوان هلای تقلبی، قرار گیرد.

آیا در فیلم Thor 4 شاهد مرگ یکی از شخصیت‌های اصلی خواهیم بود؟

با بازگشت تعداد بالایی از شخصیت‌های محبوب و شرور جهان مارول، همچنین ظهور کاراکترهای جدید در این فیلم، خود به خود سوالی پیش می‌آید که آیا تمامی این شخصیت‌ها از رویدادهایی که قرار است در این فیلم شاهدشان باشیم، جان سالم به در خواهند برد یا نه؟ به خصوص با توجه به اینکه فیلم عشق وتندر به عنوان یک گردهمایی بزرگ در حد انتقام‌جویان تلقی می‌شود، خطر مرگ و میر هم برای بسیاری از کاراکترهای معرفی شده وجود دارد. شاید یکی از تهدیدهای اصلی ثور در این فیلم، رویارویی با شخصیت گور قصاب است. شروری که هدفش کشتن خدایانی است که تا به حال به هیچ یک از درخواست‌ها و دعاهای او پاسخی نداده‌اند. خدایانی که شامل ثور و زئوس می‌شوند و حال باید دید که این دو می‌توانند گور قصاب را شکست دهند یا بلعکس گور قصاب به هدف خود دست پیدا خواهد کرد. در حالی که ممکن است دیدن مرگ ثور ادینسون در فیلم Thor: Love and Thunder (همچینین تماشای مرگ والکری، جین فاستر، سیف و دیگران) غم‌انگیز باشد اما ممکن است ساکنین آزگارد خوش‌شانس‌تر از زئوسی باشند که احتمال مرگش به مراتب بیشتر است. مرگی که مراحل حضور کاراکتر هرکول در جهان سینمایی مارول فراهم خواهد کرد.
تاریخ پخش جهانی فیلم Thor ۴ در تاریخ ۸ جولای ۲۰۲۲ مصادف با ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱ است. کدام یکی از شخصیت‌های معرفی شده به نظر شما در کنار ثور، نقش به سزایی را بازی خواهد کرد؟ کاراکتر مورد علاقه شما کدام ابرقهرمان یا شرور است؟


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا