فیلم Thor 4

مرور و نگاهی موشکافانه به تریلر رسمی فیلم Thor: Love & Thunder

گسترده‌ترین و شوکه کننده‌ترین دنباله از سری ثور؟!

طی ماه‌های اخیر همواره طرفداران جهان سینمایی مارول به خصوص علاقه‌مندان به شخصیت ثور تنها یک سوال داشتند، تریلر رسمی فیلم Thor: Love & Thunder چه زمانی منتشر می‌شود؟ حال، چندین روز از انتشار اولین تریلر این دنباله مورد انتظار می‌گذرد و احتمالا خواسته یا ناخواسته با صحنه‌های مختلف آن در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده‌اید.

انتشار اولین تریلر چهارمین فیلم سری ثور ضمن رونمایی از برخی جزئیات داستانی و شخصیت‌هایی که برای اولین بار قدم در جهان این فرنچایز می‌گذارند، سوالات متعددی را نیز برای طرفداران به وجود آورده است. این تریلر شامل صحنه‌ها و تصاویر دلچسبی برای تمامی طرفداران آثار ابرقهرمان محور است و با رونمایی از برخی خدایان المپیوس نظیر زئوس نوید یک اثر کاملا مهیج را می‌دهد. با این حال، سوالاتی که شاید با دیدن این تریلر ذهن‌تان را درگیر کنند، کم نیستند و احتمالا در اولین قدم از خودتان خواهید پرسید آیا لوکی در فیلم Thor 4 حضور می‌یابد یا خیر؟ از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به مهم‌ترین سوالات ایجاد شده پیرامون اتفاقات و صحنه‌های نمایش داده شده در تریلر رسمی فیلم مذکور بپردازیم و با توجه به اطلاعات منتشر شده، به برخی از آن‌ها پاسخ دهیم.

آیا لوکی در فیلم Thor 4 بازمی‌گردد؟

بدون شک لوکی با بازی تام هیدلستون (Tom Hiddleston)‌ یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین شخصیت‌های تاریخ دنیای سینمایی مارول یا به اختصار MCU به شمار می‌رود. آخرین حضور این شخصیت در این جهان سینمایی به سریال Loki بازمی‌گردد و پس از اتفاقات این اثر، شاهد حضور او در دیگر آثار فاز چهارم MCU نبوده‌ایم. با این وجود، بسیاری از طرفداران چشم انتظار بازگشت او در فیلم Thor: Love & Thunder هستند و امید دارند که مجددا قرارگیری او در کنار برادرش ثور را به منظور نجات کهکشان مشاهده کنند. درصورتی‌که به اولین تریلر فیلم مراجعه کنید، غیبت لوکی کاملا به چشم می‌آید و هنوز مشخص نیست که مارول چه برنامه‌هایی را برای این شخصیت در سر دارد. همچنین اگر سریال نام برده را تماشا کنید یا با دنیای کمیک‌های مارول آشنایی داشته باشید، می‌دانید که نسخه‌های متفاوت و متعددی از لوکی در جهان مارول وجود دارد. به همین خاطر، بسیاری از منابع به حضور یک نسخه کاملا متفاوت و جدید از شخصیت لوکی در این فیلم اشاره داشته‌اند. این موضوع تا به امروز توسط عوامل سازنده چهارمین فیلم مستقل شخصیت ثور تایید نشده و بیشتر در حد شایعه است.

خدایان مصری سریال Moon Knight در فیلم Thor: Love & Thunder حضور خواهند داشت؟

همانطور که ذکر شد، در تریلر رسمی فیلم Thor 4 برای اولین بار در تاریخ MCU از خدایان اساطیر یونان به خصوص زئوس با بازی راسل کرو (Russell Crowe)‌ رونمایی صورت می‌گیرد؛ اما این مسئله یک سوال بسیار بزرگ را این روزها در میان طرفداران ایجاد کرده است، سوالی که مثبت بودن پاسخ آن می‌تواند هیجان و اشتیاق را برای انتشار این دنباله بیشتر از همیشه کند. آیا خدایان مصری معرفی شده در مینی سریال Moon Knight در این دنباله بازمی‌گردند؟ آیا تقابلی بزرگ میان آن‌ها و خدایان المپیوس شکل می‌گیرد؟

 علت اصلی این دسته از سوالات صرفا به حضور خدایان حاضر در اساطیر و دیگر منطقه‌های جهان هستی مرتبط نمی‌شود، بلکه اساس اصلی آن‌ها حضور شخصیت شرور Gorr the God Butcher با بازی کریستین بیل (Christian Bale) است. همانطور که از نام این شخصیت پیدا است، او تجربه بسیار زیادی را در کشتن خدایان دارد و در تریلر می‌بینیم که در یک صحنه‌ کوتاه تصویر فالیگار یکی از خدایان مصر باستان که توسط گور کشته شده، نمایش داده می‌شود. حال می‌بایست به قسمت سوم از سریال Moon Knight و زمانی‌که شخصیت‌های وارد محفل خدایان مصر باستان می‌شوند، مراجعه کنیم. درصورتی‌که با دقت به مجسمه‌های به جا مانده از خدایان نگاه کنید، متوجه می‌شود که چهار تن از ۹ عضو شورا عالی آن‌ها غیب شده‌اند. این موضوع احتمالا نشانه‌ای برای فعالیت‌های پیشین و رونمایی نشده گور در جهان سینمایی مارول است. همین نکته نویدبخش حضور باقی مانده خدایان مصری برای گرفتن انتقام از شخصیت شرور فیلم Thor: Love & Thunder است!

آیا داستان فیلم Thor: Love & Thunder در بازه‌های زمانی مختلف جریان دارد؟

مطابق صحنه‌های نمایش داده شده در تریلر، چهارمین عنوان از سری فیلم‌های ثور شامل فلش بک‌های متعدد خواهد بود. این تریلر با ارائه تصاویری از دوران نوجوانی و جوانی ثور حین دویدن در میان درختان آغاز می‌شود و به تدریج حین این فعالیت سن او نیز بالاتر می‌رود. مطابق اطلاعات مطرح شده توسط تیم سازنده،‌ برخی از جوانب داستانی و شخصیت پردازی‌های این دنباله براساس سری کمیک‌های Thor: God of Thunder محصول سال 2013 است. کمیک‌های مذکور شامل سه نسخه متفاوت از شخصیت ثور در گذشته، حال و آینده می‌شوند. بنابراین می‌توان انتظار داشت که داستان فیلم Thor 4 نیز در سه بازه زمانی کاملا متفاوت روایت شود.

چند نسخه از شخصیت ثور در فیلم Thor: Love & Thunder حضور دارد؟

این‌گونه به نظر می‌رسد که تریلر به صورت غیرمستقیم قصد دارد تا برای مخاطبین یک نکته مهم را بازگو کند؛ حضور چندین نسخه مختلف از شخصیت ثور که هر یک دارای ظاهر و شخصیت پردازی متمایزی نسبت به دیگری در چهارمین فیلم مجموعه ثور هستند. برای مثال،‌ در طول این تریلر شخصیت ثور با مدل مو و ظاهرهای کاملا متفاوتی در مناطق گوناگون دیده‌ می‌شود. نمایش چنین مواردی می‌تواند صرفا با فلش بک‌ها مرتبط باشد و پیچیدگی چندان زیادی را در دل خود جای نداده باشند. اما دو احتمال بسیار جذاب دیگر برای حضور چندین نسخه از شخصیت ثور وجود دارد. مورد اول به اتفاقات سریال Loki و اضافه شدن واریانت‌ها و نسخه‌های جدید این شخصیت به MCU مرتبط می‌شود. از طرف دیگر، ‌از آن‌جا که فیلم Thor: Love & Thunder پس از فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness منتشر می‌شود، می‌توان انتظار داشت سفری به اعماق مولتی‌ورس نیز در این فیلم به تصویر کشیده خواهد شد که نتیجه این سفر اضافه شدن نسخه‌های متفاوت از این شخصیت خواهد بود!

آیا طرفداران، شخصیت هرکول را در فیلم Thor: Love & Thunder ملاقات می‌کنند؟

همانطور که بارها متذکر شدیم، اولین تریلر فیلم Thor 4 سوالات بسیار زیادی را در میان طرفداران به وجود آورده است. یکی دیگر از این سوالات، احتمال معرفی شخصیت هرکول و اولین دیدار مخاطبین با او در جهان سینمایی مارول است. درصورتی‌که با کمیک‌های ثور آشنا باشید، می‌دانید که هرکول به عنوان یکی از شخصیت‌های برجسته حماسه‌ها و ماجراجویی‌های ثور محسوب می‌شود. باتوجه به اساطیر یونان، هرکول درواقع فرزند زئوس است و از آن‌جا که در این فیلم برای اولین بار شخصیت‌های مارول وارد سرزمین المپیوس خواهند شد، احتمال به تصویر کشیده یک نبرد بزرگ میان هرکول و ثور وجود دارد.

گامورا کجاست؟

از مد‌ت‌ها قبل حضور اعضای گروه محافظین کهکشان در دنباله جدید سری Thor تایید شده بود. با انتشار تریلر رسمی این دنباله، بازگشت این گروه یک بار دیگر به صورت رسمی تایید شد،‌ با این تفاوت که به غیر از شخصیت گامورا تمامی اعضا در تریلر حضور داشتند. باتوجه به اتفاقات فیلم‌های پیشین MCU، این‌گونه به نظر می‌رسد که یک نسخه جدید از گامورا در جریان صحنه‌های پایانی فیلم Avengers: Endgame به اعضای گروه Guardians of the Galaxy می‌پیوندد؛ به همین منظور این احتمال وجود دارد که این نسخه کاملا متفاوت شخصیت گامورا نتوانسته خودش را با سایر اعضای گروه هماهنگ کند و در نهایت آن‌ها را ترک کرده است. در حال حاضر اطلاعات یا احتمالات قابل قبول دیگری پیرامون غیبت او در تریلر رسمی فیلم Thor 4 در دسترس نیست.

تجدید دیدار والکری و ثور چگونه صورت می‌گیرد؟

یکی دیگر از سوالات مطرح شده حول تریلر دنباله جدید فرنچایز Thor، چگونگی تجدید دیدار شخصیت‌های ثور و والکری است. باتوجه به اتفاقات آثار پیشین جهان سینمایی مارول، این شخصیت‌ها چه از نظر زمانی و چه از نظر موقعیت‌شان در هستی کاملا از یک‌دیگر جدا هستند؛ ثور در ستارگان دور افتاده به سر می‌برد و والکری گرفتار مدیریت جوانب مختلف سرزمین جدید آزگارد شده است. مشخصا این دو شخصیت مجددا با یک‌دیگر دیدار خواهند داشت، اما چگونگی یا علت اصلی این تجدید دیدار هنوز مشخص نیست. یکی از شایعات قوت گرفته حول این موضوع، به برخورد یک نسخه جدید از ثور با والکری روی زمین اشاره دارد. با این حال همانطور که ذکر شد، این مسئله نیز صرفا یک شایعه است!

آیا جین فاستر در فیلم Thor: Love & Thunder یک واریانت است؟

پیش از بررسی این سوال باید یک نکته را خاطر نشان کنیم؛ در سری کمیک‌های The God of Thunder اغلب بخش‌هایی از داستان در آینده‌ای نسبتا نزدیک روایت می‌شود و در کنار فلش بک‌ها، صحنه‌هایی از آینده نیز به تصویر کشیده می‌شوند. با در نظر داشتن این مسئله، تریلر رسمی فیلم Thor 4 یک سوال بزرگ را مطرح می‌کند. آیا شخصیت جین فاستر که از اولین فیلم این مجموعه به مخاطبین معرفی شد، در این دنباله یک واریانت از اعماق مولتی‌ورس است؟ در کمیک‌ها جین فاستر به عنوان یکی از قدرت‌مندترین جایگزین‌های ثور شناخته می‌شود و اهل زمین-616 است. جین فاستر حاضر در این فیلم می‌تواند همان نسخه قدیمی MCU باشد، اما با در نظر داشتن اهمیت مولتی‌ورس و میزان توجه مارول به آن، معرفی مجدد این شخصیت در قالب یک واریانت محتمل‌تر است.

میولنیر چگونه بازسازی شده است؟

میولنیر، سلاح ويژه ثور در جریان اتفاقات فیلم Thor: Ragnarok توسط خواهرش هلا نابود و به تکه‌های بسیار تبدیل شد. تریلر فیلم Thor: Love & Thunder نشان می‌دهد که این چکش معروف بازسازی شده اما همچنان روی سطح آن ترک‌های متعددی قابل رویت است. چگونگی بازسازی و بازگشت مجدد میولنیر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هنوز نمی‌توان با قاطعیت صحبتی را پیرامون آن انجام داد. در خط داستانی کمیک‌های ثور طی سال 2014 که برای اولین از تبدیل شدن جین فاستر به ثور رونمایی می‌کند، میولنیر بدون هرگونه آسیب یا ترک در دستان جین قرار دارد. در حالی‌که چکش معروف ثور احتمالا در فیلم Thor 4 همان نسخه سابقش است، گمان می‌رود که جین فاستر حاضر در این عنوان یک واریانت با قدرت‌های جادویی بوده و موفق به بازسازی آن شده است. البته نباید از احتمال بازسازی میولنیر توسط یک قدرت ناشناخته چشم پوشی کرد.

فیلم Thor: Love & Thunder در تاریخ 8 جولای 2022 (17 تیر 1401) منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا