ماجرای چشم آبی خدای آذرخش در تیزر فیلم جدید ثور چیست؟

تحول دوباره زندگی ثور!

ماجرای چشم آبی خدای آذرخش در تیزر فیلم جدید ثور چیست؟ نرگس کریمی پور ۲ ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ مارول
ماجرای چشم آبی خدای آذرخش در تیزر فیلم جدید ثور

تیزر فیلم جدید ثور Thor: Love and Thunder به زندگی تازه خدای آذرخش اشاره کرده و از تغییر رنگ چشم او می‌گوید.

آخرین باری که ثور را دیدیم، او در شرایط خوبی به سر نمی‌برد و در ضعیف‌ترین حالت ممکن قرار داشت. پس از فیلم Avengers: Endgame، ثور متوجه شد که والکری (Valkyrie) بهتر از او می‌تواند مردمش را رهبری کرده و تصمیم گرفت از پادشاهی کناره‌گیری کند، در آخر هم به همراه دوستان جدید خود محافظان کهکشان (Guardians of the Galaxy) به فضا سفر کرده و به ماجراجویی پرداخت. اما اکنون، او راه جدید را در پیش گرفته و خود را بازنشسته کرده است. با این حال، صحنه‌ای خاص از اولین تیزر فیلم ثور ۴ نکته جالبی را به مخاطبین نشان می‌دهد. نکته‌ای که شاید در ابتدا چندان مهم به نظر نیاید اما در حقیقت به موضوع مهمی اشاره می‌کند.

 تیزر فیلم جدید ثور با مدیتیشن ثور روی صخره‌ای زیبا آغاز می‌شود و سپس او چشمانش را باز کرده و آماده انجام هر کاری است. با این حال، زمانی که او چشمان خود را باز می‌کند، به راحتی می‌توان دید که هر دو مردمک او آبی هستند، چشمان آبی ثور، با این واقعیت که او در پایان فیلم Avengers: Endgame یک چشم مصنوعی قهوه‌ای رنگ داشت، تناقض دارد. این تغییر می‌تواند از پیام اصلی فیلم بگوید، زیرا چشم جدید ثور به عنوان یک نماد بصری از سفری که او طی کرده و تمام چیزهایی که در چند سال گذشته از دست داده و به دست آورده، عمل می‌کند.

بر اساس فیلم Thor: Ragnarok، خدای آذرخش در نبرد نهایی مقابل هلا (Hela) چشم خود را از دست داد و این یک فقدان بزرگ علاوه بر از از دست دادن پدر و مادر و خانه‌اش، در زندگی ثور بود. با این حال، در فیلم Avengers: Infinity War، او پس از آشنایی با محافظان کهکشان، یک چشم مصنوعی جدید از راکون (Rocket Raccoon) دریافت کرد. چشمی که او دزدیده بود و در مکانی نسبتاً نامناسب پنهان کرده بود. اما با به دست آوردن چیزی که از دست داده بود، ثور ارتباط جدیدی با نگهبانان کهکشان برقرار کرده و از این چشم مصنوعی در ادامه زندگی خود استفاده کرد. اگر چشم مصنوعی ثور به معنای مسیر جدید او در زندگی باشد، اکنون تغییر رنگ این چشم نیز می‌تواند معنای جدیدی داشته باشد.

تغییرات جزئی در هریک از شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول به امری عادی تبدیل شده است و یکی از عواملی است که از خسته‌کننده شدن آثار مارول جلوگیری می‌کند. از آنجایی که ثور بیش‌تر از دوستان خود و دیگر شخصیت‌های مارول درد و سختی و ماجراهای مختلفی را در زندگی خود تجربه کرده است، احتمالاً چیزهایی وجود دارد که او اکنون می‌خواهد فراموش کند، مانند شکست در مقابل تانوس و مرگ ویژن که اگر او موفق شده بود سر تایتان دیوانه را از تنش جدا کند اکنون زنده بود و واندا به اسکارلت ویچ تبدیل نمی‌شد، همچنین مرگ لوکی (Loki) و بهترین دوستش هایمدال (Heimdall) و نهایتا وقایع رگنراک. در نتیجه، او ممکن است چشم خود را با چشمی جایگزین کرده باشد که رنگ آن بهتر با مردمک دیگرش مطابقت داشته باشد. حالا، ثور نه تنها چشم‌های مشابهی خواهد داشت، بلکه می‌تواند فصل قبلی زندگی‌اش را نیز ببندد و مسیر تازه‌ای را در پیش بگیرد، چیزی که ممکن است در صحنه‌ای که او در حال مدیتیشن است اتفاق بیفتد.

با این حال او به مخاطبان می‌گوید، در حالی که تغییر کرده اما هرگز چیزهایی را که از سر گذرانده فراموش نخواهد کرد و با توجه به اینکه ثور یکی از معدود آسگاردی‌ها است، او اکنون داستانی جدید از زندگی مردم این نژاد را روایت کرده و چشم او یکی از دردناک‌ترین و غرورآفرین‌ترین لحظات زندگی آن‌ها را نظاره کرده است.

تغییر رنگ چشم خدای آذرخش می‌تواند نقش مهمی در داستان فیلم جدید ثور به همراه داشته باشد یا چیزی بیش از یک اشتباه از سوی استودیو مارول نباشد که هنوز نیاز به حل دارد، اگرچه چنین چیزی از سوی این استودیو موفق که به کوچک‌ترین جزئیات آثار خود دقت می‌کند بعید است. با این وجود، توجه مخاطبان به یک لحظه کوتاه در اولین تیزر و ذکر یک تغییر ساده نشان می‌دهد که تعداد زیادی از طرفداران مارول به این فرنچایز اهمیت می‌دهند. فیلم جدید ثور تحت عنوان Thor: Love and Thunder در تاریخ ۸ جولای برابر ۱۷ تیر ماه در سراسر جهان اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا