1%
  • 10/10

نگاهی به جدیدترین تغییرات دنیای سینمایی مارول؛ نام کانگ از عنوان فیلم انتقام جویان 5 حذف شد

استخدام نویسنده جدید برای دو فیلم مورد انتظار!!

نگاهی به جدیدترین تغییرات دنیای سینمایی مارول؛ نام کانگ از عنوان فیلم انتقام جویان 5 حذف شد ۱۴ ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
عنوان فیلم انتقام جویان 5

رسانه هالیوود ریپورتر به‌تازگی جزئیات جدیدی از تغییرات دنیای سینمایی مارول را با طرفداران به اشتراک گذاشته که بزرگترین آن حذف شدن نام کانگ از عنوان فیلم انتقام جویان 5 است.

از انتشار پروژه‌های متعدد در بازه زمانی کوتاه گرفته تا روایت داستان‌هایی که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول طی چند سال گذشته با مشکلات جدی و انتقادات شدیدی مواجه شده است. متاسفانه بکارگیری استراتژی‌های غلط مثل ترجیح داد کمیت به کیفیت، فشار آوردن به اعضای تیم جلوه‌های ویژه، معرفی شخصیت‌های جدید بی‌شمار و از همه مهمتر ساختن پروژه‌های ریسکی و غیرضروری باعث شدند تا یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین فرانچایزهای تاریخ سینما به شکستی تجاری تبدیل شود.

طرفداران فکر می‌کردند با پایان یافتن فاز چهارم فاز پنجم همه چیز دوباره به حالت قبل برمی‌گردد اما عملکرد فاجعه‌بار Secret Invasion ،Ant-Man 3 و The Marvels باعث شد تا این فرانچایز پانزده ساله بیش از پیش در باتلاق فرو برود. خوشبختانه هنوز امیدی به نجات پیدا کردن دنیای سینمایی مارول وجود دارد، چراکه به نقل از گزارش رسمی هالیوود ریپورتر، کوین فایگی (Kevin Feige) سخت مشغول بازسازی مجدد بخش خلاقیت و اتخاذ استراتژی‌های جدید برای پیشبرد MCU است.

از انتشار اولین تیزر تریلر Deadpool & Wolverine گرفته تا ارائه نگاهی اجمالی به سریال X-Men 97 و رونمایی از بازیگران ریبوت Fantastic Four، کاملا مشخص است که فرانچایز مولتی میلیاردی مارول بالاخره در مسیر درست قدم گذاشته است. گزارش رسمی هالیوود ریپورتر ابتدا از فیلمبرداری مجدد اسپین آف تلویزیونی Agatha: Darkhold Diaries صحبت کرد که برخلاف دیگر پروژه‌های دنیای سینمایی مارول در یک روز به پایان رسیده و این یعنی هم کوین فایگی و هم سایر عوامل توسعه از آن راضی هستند.

صفحه جدیدی برای دنیای سینمایی مارول باز شده است!!

هالیوود ریپورتر سپس تایید کرد که آقای اریک پیرسون (Eric Pearson)، نویسنده سه‌گانه ثور و خانم جوانا کالو (Joanna Calo)، شورانر پرآوازه سینما به‌ترتیب برای اتمام و ویرایش فیلمنامه ریبوت Fantastic Four و اقتباس لایو اکشن Thunderbolts استخدام شده‌اند. در بخشی از مقاله آمده که تمرکز داستان پیش‌نویس‌های قبلی فیلمنامه تاندربولتز روی شخصیت‌های شرور و ماموریتی بوده که درنهایت به مرگ آنها ختم می‌شد (درست مثل داستان جوخه انتحاری دی سی). در آخر هم به‌صورت رسمی تایید شد که به‌خاطر گناهکار شناخته شدن جاناتان میجرز (Jonathan Majors)، مارول نام کانگ فاتح را از عنوان فیلم انتقام جویان 5 حذف کرده و قصد دارد نقش او در حماسه مولتی‌ورس را تا حد زیادی کاهش بدهد یا درصورت نیاز به‌طور کلی حذف کند.

آقای باب ایگر (Bob Iger)، مدیر عامل کمپانی دیزنی نیز به‌تازگی از استراتژی جدیدی رونمایی کرده که خروجی استودیو مارول را به‌طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد. ایگر برای اولین بار اعتراف کرد که طی چند سال اخیر برخی از استودیوهای زیرمجموعه دیزنی مثل لوکاس فیلم و استودیو مارول تمرکز خود را در تلاش برای گسترش فرانچایزهای خود از دست داده و مخاطبانشان را ناامید کرده‌اند. به‌همین خاطر از امسال فیلم‌ و سریال‌های آینده آنها با سرعت کمتر و تمرکز بیشتر روی کیفیت ساخته خواهند شد.

۲۰۲۳ سال خیلی سخت و چالش‌برانگیزی بود. ما با بررسی تمامی جوانب و مرور اتفاقات چند سال گذشته تصمیم گرفتیم کمی بیشتر روی دنباله‌ها و فرانچایزها تمرکز کنیم. استودیوهای زیرمجموعه دیزنی مثل لوکاس فیلم و استودیو مارول طی چند سال اخیر تمرکز خود را از دست داده و اغلب با آثار ضعیف به استقبال طرفداران رفتند. این خوب نیست، به‌همین خاطر از امسال قراره استرارتژی‌های جدیدی را پیاده‌سازی کنیم تا فیلم‌ و سریال‌های آینده مارول با سرعت کمتر و تمرکز بیشتر روی کیفیت ساخته شوند.

کم کردن سرعت مارول بدون شک هوشمندانه‌ترین اقدامی است که دیزنی طی چند سال اخیر اتخاذ کرده، زیرا اینگونه پروسه توسعه طولانی‌تری به پروژه‌ها اختصاص داده می‌شود، فیلمنامه‌ها با عجله نگارش نمی‌شوند، به اعضای تیم جلوه‌های ویژه فشار وارد نمی‌شود و از همه مهمتر انسجام فرانچایز حفظ می‌شود. خوشبختانه موفقیت پروژه‌های مهمی مثل Avengers 5 ،Blade ،Fantastic Four و Avengers: Secret Wars نیز تضمین شده است، زیرا قراره دستخوش همین استراتژی‌های جدید بشوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments