1%
  • 10/10

فیلم The Marvels با فروش فاجعه‌بارش رسما ضعیف‌ ترین فیلم مارول نام گرفت

رکوردی خجالت‌آور برای استودیو مارول!!

فیلم The Marvels با فروش فاجعه‌بارش رسما ضعیف‌ ترین فیلم مارول نام گرفت ۱۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
ضعیف‌ ترین فیلم مارول

فیلم The Marvels یکی از بزرگترین شکست‌ها در سال ۲۰۲۳ بود، به‌طوری که فروش فاجعه‌بارش در گیشه آن را به ضعیف ترین فیلم مارول تبدیل کرد و رکوردی خجالت‌آور را به ثبت رساند.

از زمان موفقیت بی‌سابقه Avengers: Endgame، کمپانی دیزنی بیش از پیش روی فرانچایز پانزده ساله استودیو مارول حساب باز کرده، به‌طوری که طبق گزارش‌های رسمی، Shang-Chi تنها اثر سینمایی حماسه مولتی‌ورس با بودجه کمتر از ۲۰۰ میلیون دلار بوده است. متاسفانه تکرار موفقیت تجاری اندگیم طوری چشم دیزنی را کور کرده بود که حتی فاجعه‌هایی مانند She-Hulk: Attorney at Law و Thor: Love and Thunder نیز بودجه‌ای سرسام‌آور بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار داشتند.

به‌گفته رسانه فوربس، این کمپانی مطرح بدون توجه به وضعیت اسفناک اکثر آثار سینمایی مارول در گیشه، همچنان به فرمول مشکل‌دار خود اعتماد داشت و به دنباله کیهانی The Marvels نیز بودجه‌ ۲۷۴.۸ میلیون دلاری اختصاص داده بود. البته این رقم با احتساب یارانه ۵۵ میلیون دلاری بریتانیا برای فیلمبرداری در آنجا در نظر گرفته شده بود که هزینه واقعی را به چیزی حدود ۲۱۹.۸ میلیون دلار کاهش داد. متاسفانه اختصاص دادن بودجه‌ای هنگفت به این دنباله کیهانی نه‌تنها موفقیتش در گیشه را تضمین نکرد، بلکه برخلاف تصور همه، زمینه شکست خوردنش را فراهم کرد.

به نقل از گزارش ورایتی، عملکرد باکس آفیس The Marvels از همان ابتدای اکران تاریخ‌ساز شد، زیرا با بدست آوردن رقم خجالت آور ۱۰.۲ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی، افت خیره کننده ۷۹ درصدی را تجربه کرد و کمترین آخر هفته افتتاحیه در تاریخ پانزده ساله دنیای سینمایی مارول را از آن خود کرد. اگر متوجه وخامت اوضاع نشده‌اید، لازم به یاد آوری است که فاجعه اخیر سونی پیکچرز یعنی موربیوس، در دومین آخر هفته اکران خود افت ۷۴ درصدی داشته است. با پایان یافتن دوره کوتاه اکرانش در سینماها، این فیلم در مجموع ۲۰۶ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت که ۸۴.۵ میلیون دلار آن فقط برای فروش داخل کشور بود. بدین ترتیب، The Marvels رسما به ضعیف ترین فیلم مارول که حتی نتوانست بودجه هنگفت خود را جبران کند، تبدیل شد.

چگونه The Marvels به ضعیف ترین فیلم مارول تبدیل شد؟ بسیاری معتقدند که شکست این فیلم به‌خاطر مرگ ژانر ابرقهرمانی است، به‌خصوص پس از سال سختی که DCEU در گیشه داشت. اما اگر اینطور بود، چگونه شاهکار‌هایی مانند Guardians of the Galaxy 3 و Spider-Man: Across the Spider-Verse توانستند به موفقیتی بی‌سابقه و فروشی بی‌نظیر دست پیدا کنند؟ عوامل اصلی که در شکست خوردن ماجراجویی کیهانی کاپیتان مارول نقش داشتند، کوتاه بودن بازه زمانی، روایت داستانی غیرمنسجم، شخصیت‌پردازی‌های آبکی، معرفی ابرشروری ناشناخته که هیچکس بهش اهمیت نمی‌دهد و از همه مهمتر ضعیف بودن جلوه‌های ویژه علیرغم داشتن بودجه‌ای سرسام‌آور است.

امیدواریم استودیو مارول با بکارگیری استراتژی‌های جدید، از تکرار شدن چنین فاجعه‌هایی در آینده جلوگیری کند و به همان شکوه سابق خود در زمان حماسه بی‌نهایت بازگردد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments