بررسی پایان فیلم Guardians of the Galaxy 3

بررسی پایان فیلم Guardians of the Galaxy 3

آخرین ماجراجویی گروه کیهانی مارول

1%
  • 10/10
بررسی پایان فیلم Guardians of the Galaxy 3 ۳ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ سینما کپی لینک

پایان فیلم Guardians of The Galaxy 3 از بینندگان را درباره آینده گروه نگهبانان کهکشان به فکر فرو برد. این اثر سینمایی موفقیت بزرگی برای استودیو مارول و نقطه بسیار مهمی برای آینده گروه نگهبانان است و در این مطلب قصد داریم تا اطلاعاتی را درباره پایان آن برای شما توضیح دهیم.

همانطور که سال گذشته در همایش کمیک کان سن دیگو اعلام شد، سومین قسمت سه‌گانه نگهبانان کهکشان نه‌تنها آخرین پروژه مارولی جیمز گان (James Gunn) است، بلکه رسما آخرین باری است که اعضای این تیم دوست داشتنی را کنار یکدیگر می‌بینیم. بعد از دو فیلم بلاک باستری موفق و یک فیلم کریسمسی کوتاه تحت عنوان Special Presentation، جیمز گان برای آخرین بار به دنیای سینمایی مارول بازگشت و با روایت داستانی غم انگیز و احساسی، ماجراجویی پر فراز و نشیب گروه کیهانی مارول را به سرانجام رساند.

نگاهی به پایان فیلم Guardians of the Galaxy 3

چه اتفاقی برای تکامل عالی افتاد؟

پس از رویارویی مجدد با راکت و شکست خوردن از نگهبانان کهکشان، صورت واقعی تکامل عالی نمایان می‌شود، صورتی که به اندازه سیرتش زشت و زننده است. با اینکه راکت فرصت انتقام گرفتن داشت، از کشتن تکامل عالی ممانعت می‌کند و تصمیم می‌گیرد او را مثل گذشته تلخش، فراموش و صفحه جدیدی در زندگی باز کند. قبل از ترک کردن سفینه در حال انفجار، راکت به‌همراه باقی نگهبانان، تمامی حیوانات اسیر شده توسط تکامل عالی را نجات می‌دهندو در همین حین درکس تکامل عالی را کول کرده و از انفجار بزرگ نجات می‌دهد. نکته جالب اینجاست که در روزهای اولیه اکران، هیچ‌کس متوجه نجات یافتن تکامل عالی نشده بود. بعد از اینکه مدیر بخش جلوه‌های ویژه مارول به این نکته ریز اشاره کرد، جیمز گان در توییتی تایید کرد که تکامل عالی نمرده و هم اکنون در Knowhere زندانی شده است. اینکه آیا تکامل عالی در پروژه‌های آینده مارول بازخواهد گشت یا خیر هنوز مشخص نیست اما پتانسیل این شخصیت به‌قدری خوب است که نباید هدر برود.

سرنوشت اعضای گروه نگهبانان کهکشان

بدون شک بزرگترین موضوع گفتمان پیرامون فیلم Guardians of the Galaxy 3 قبل از اکران آن، سرنوشت اعضای اصلی بود. از تئوری‌هایی مبنی بر مرگ راکت، کوئیل و درکس گرفته تا سوالات مربوط به شخصیت پردازی و نحوه به‌تصویر کشیده شدن نسخه ۲۰۱۴ گامورا، گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد سرنوشت اعضای نگهبانان وجود داشت. خوشبختانه، به جرات می‌توان گفت که نویسندگی و کارگردانی بی‌نظیر جیمز گان باعث شد تا بهترین پایان‌ ممکن برای تک تک شخصیت‌ها رقم بخورد.

گامورا گروه یغماگران را به نگهبانان کهکشان ترجیح می‌دهد

در مورد گامورا، فیلم با بازگشت او به یغماگران که اکنون آنها را خانواده‌اش می‌داند به پایان می‌رسد. علیرغم اینکه بسیاری انتظار داشتند یخ‌های بین پیتر و گامورا پیرو رویارویی مجددشان در نبرد نهایی Avengers: Endgame آب شود، این فیلم رابطه آنها را از زاویه دیگری به تصویر می‌کشد. گامورا اصرار دارد که فردی متفاوت است، زیرا او تجربه گامورای قدیمی را ندارد، همین موضوع باعث می‌شود تا پیتر حقیقتی تلخ را قبول کند. او متوجه می‌شود که نمی‌تواند کسی را به اجبار عاشق خود کند، بنابراین گذشته را فراموش و بازگشت گامورا به خانواده جدیدی که در یغماگران پیدا کرده است را قبول می‌کند.

نبیولا و درکس جامعه جدیدی را رهبری می‌کنند

دو شخصیت دیگر که به‌طور رسمی با گروه نگهبانان خداحافظی کردند، درکس و نبیولا هستند. آنها تصمیم می‌گیرند در Knowhere بمانند و آن را به خانه جدید سوژه‌های تکامل عالی تبدیل کنند. دلیل اینکه نبیولا تصمیم می‌گیرد جامعه‌ای جدید بسازد و رهبری آن را به‌عهده بگیرد، گذشته تلخی است که همواره با شکنجه شدن توسط تانوس به‌یاد می‌آورد. در واقع او سعی دارد تا هیچ‌کس گرفتار چیزهای وحشتناکی که در طول زندگی‌ خود تجربه کرده، نشود. درکس هم متوجه می‌شود که هدفش در زندگی، نابود کردن و کشت و کشتار نیست، بلکه پدری کردن است.

استار لرد به خانه بازمی‌گردد

آخرین عضو بازنشسته گروه کسی نیست جز پیتر کوئیل ملقب به استار لرد. در طول فیلم، می‌بینیم که پیتر سعی دارد از روبرو شدن با حقایق تلخی مثل از دست دادن گامورا و یاندو فرار کند. در نقطه‌ای از داستان، پیتر به یاد می‌آورد که هنوز برخی از اعضای خانواده‌اش زنده‌اند. به‌همین خاطر در پایان فیلم Guardians of the Galaxy 3 تصمیم می‌گیرد از گروه جدا شود و بعد از بیست و شش سال دوباره به زمین برگردد.

تولد گروه جدید نگهبانان کهکشان به رهبری راکت راکون

کوئیل قبل از خداحافظی با اعضای گروه و بازگشتن به زمین، راکت را به‌عنوان رهبر جدید گروه نگهبانان کهکشان معرفی می‌‌کند. در اولین سکانس پس از تیتراژ فیلم، گروه جدید نگهبانان که متشکل از راکت، آدام وارلاک، کازمو، فایلا، کراگلین و آلفا گروت است را می‌بینیم که قصد دارند از اهالی یک سیاره در برابر موجودات فضایی محافظت کنند. حالا شاید بپرسید آلفا گروت کیست؟ آلفا گروت مرحله پایانی تکامل گروت است. طبق گفته جیمز گان، بیبی گروتی که در فیلم Guardians of the Galaxy 2 معرفی شد و رفته رفته در فیلم‌های مختلف حماسه بی‌نهایت رشد کرد، فرزند گروت اصلی است و شیوه رشد کردن و توانایی‌هایش به کلی با پدرش فرق می‌کند. به‌همین دلیل گروت در این فیلم توانایی‌های منحصربه‌فردی نظیر بزرگ شدن، پرواز کردن و ترمیم جسم را داشت.

استار لرد افسانه‌ای بازخواهد گشت

با وجود بازگشتن به زمین و کنار گذاشتن زندگی ابرقهرمانی، داستان کوئیل در دنیای سینمایی مارول هنوز تمام نشده است، زیرا در انتهای دومین سکانس پس از تیتراژ فیلم نوشته‌ای را می‌بینیم که می‌گوید “استار لرد افسانه‌ای بازخواهد گشت”. این یعنی ماجراجویی کریس پرت (Chris Pratt) در دنیای سینمایی مارول ادامه دارد، اگرچه نحوه بازگشتش هنوز مشخص نیست.

پایان فیلم Guardians of the Galaxy 3 چه پیامدی برای فاز پنجم دنیای سینمایی مارول و رویداد جنگ‌های مخفی دارد؟

تایید بازگشتن استار لرد و تشکیل گروه جدید نگهبانان کهکشان در پایان فیلم Guardians of the Galaxy 3 می‌تواند پیامدهای بزرگی برای آینده دنیای سینمایی مارول داشته باشد. از نظر داستان‌های آینده، پایان فیلم به این معنی است که هنوز یک گروه کیهانی در MCU وجود دارد و مشغول محافظت از کهکشان است، بنابراین در صورت نیاز می‌توانند به انتقام جویان در مقابله با کانگ فاتح کمک کنند و نقشی در فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty یا Avengers: Secret Wars داشته باشد.

یکی از پروژه‌های آینده فاز پنجم، دنباله نه‌چندان مورد انتظار The Marvels است، یک ماجراجویی کیهانی با محوریت کاپیتان مارول، میس مارول و مونیکا رامبو. با حضور شخصیت فایلاول (Phyla-Vell) در گروه جدید نگهبانان، شخصیتی که ذاتا به کاپیتان مارول در کمیک‌ها گره خورده، نگهبانان جدید می‌تواند نقشی محوری در فیلم داشته باشد. همین قضیه برای مانتیس نیز صدق می‌کند، زیرا در سکانس پایانی فیلم از گروه جدا شد تا جایگاهش را در کهکشان کشف کند. بنابراین احتمال دیدن او در پروژه‌های آینده فاز پنجم یا ششم بالاست.

پایان فیلم Guardians of the Galaxy 3 چه معنا و مفهومی دارد؟

علیرغم خطوط داستانی که به‌منظور بازگشت برخی شخصیت‌ها باز مانده است، ماجرای نگهبانان کهکشان واقعا به پایان رسیده است. این فیلم به‌خوبی تک تک شخصیت‌ها را در برمی‌گیرد، از بزرگ‌کردن کودکان توسط درکس و نبیولا گرفته تا جستجوی گامورا برای یافتن خانواده و آشتی استار لرد با بستگانش، پایان فیلم به معنای واقعی کلمه پایان مسیر پرفراز و نشیبی است که نگهبانان در سال ۲۰۱۴ درش قدم گذاشتند. جیمز گان موفق شد ضمن به‌تصویر کشیدن گذشته تلخ و دردناک راکت، داستانی احساسی روایت کند و به تمام شخصیت‌های اصلی و فرعی فرصت درخشیدن بدهد. این فیلم نه‌تنها قسمت پایانی بهترین سه‌گانه دنیای سینمایی مارول است، بلکه یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی در تمام دوران است.

فیلم Guardians of the Galaxy 3 به‌زودی به سرویس استریم دیزنی پلاس می‌آید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments