شخصیت های فیلم نگهبانان کهکشان 3

معرفی بازیگران و شخصیت های فیلم نگهبانان کهکشان 3

نگاهی به خانواده دوست داشتنی مارول

بالاخره روزی که سال‌ها انتظارش را می‌کشیدیم فرا رسید و آخرین قسمت سه‌گانه کیهانی نگهبانان کهکشان به نویسندگی و کارگردانی جیمز گان (James Gunn) در سینماهای سراسر جهان اکران شد. به‌همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب به معرفی بازیگران و شخصیت های فیلم نگهبانان کهکشان 3 بپردازیم.

این گروه کیهانی دوست داشتنی را آخرین بار در ماجراجویی کریسمسی The Guardians of The Galaxy Holiday Special دیدیم که پررنگ‌ترین حضور آنها در دنیای سینمایی مارول از زمان Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame محسوب می‌شود، البته جدای از حضور افتخاری کوتاهشان در ضعیف‌ترین اثر سینمایی فاز چهارم، یعنی فیلم Thor: Love and Thunder. حالا با شروع نه‌چندان جالب فاز پنجم، جیمز گان باری دیگر بازگشته‌ تا ضمن نجات دنیای سینمایی مارول، به بهترین شکل ممکن سه‌گانه نگهبانان کهکشان را به سرانجام برساند.

معرفی بازیگران و شخصیت های فیلم نگهبانان کهکشان 3

کریس پرت در قامت استار لرد

پیتر کوئیل ملقب به استار لرد، رهبر نیمه انسان و نیمه سلستیالی نگهبانان کهکشان است که برای اولین بار در فیلم Guardians of The Galaxy به دنیای سینمایی مارول معرفی شد. او وقتی هنوز کودکی ده ساله بود، مدت کوتاهی پس از مرگ مادرش توسط گروهی غارتگر به‌نام Ravagers از زمین ربوده می‌شود. در واقع یاندو اوداتا که رهبر این گروه غارتگر است، توسط پدر بیولوژیکی پیتر مامور شده بود تا پسرش را دزدیده و نزد او ببرد اما در عوض یاندو تصمیم می‌گیرد خودش پیتر را بزرگ کند و ازش دزدی ماهر بسازد. با گذر زمان پیتر راه و رسم روجرها را یاد گرفته و با نام مستعار استار لرد به دزدی اشیا قیمتی می‌پردازد تا اینکه در یکی از ماموریت‌های خود با گویی مرموز که حاوی یک سنگ ابدیت است، مواجه می‌شود. درنهایت دزدیدن گوی به آشنایی پیتر با باقی اعضای گروه منجر شده و نگهبانان کهکشان رسما متولد می‌شود. سپس به‌دنبال شکست دادن رونان و ایگو، او مانند دیگر اعضای گروه، قربانی بشکن تانوس شده و پنج سال از زندگی خود را از دست می‌دهد. اکنون پیرو رویارویی مجدد با گامورا در نبرد پایانی Avengers Endgame، استار لرد سعی دارد رابطه‌اش با گامورا را از نو بسازد، غافل از اینکه تهدیدی بزرگ‌تر از تانوس‌ روی زندگی آنها و کل کهکشان سایه انداخته است.

 

زویی سالدانا در قامت گامورا

گامورا جنگجویی نترس است که پس از نابود شدن نیمی از سیاره مادری خود، توسط تانوس بزرگ شد. با دیدن قدرت غیرقابل توصیف سنگ قدرت، گامورا به پدرش خیانت کرده و به گروه نگهبانان کهکشان می‌پیوندد. در جریان دو فیلم اول گامورا عاشق پیتر می‌شود اما متاسفانه در فیلم Avengers: Infinity War به‌دست تانوس کشته می‌شود. اگرچه دزدی زمانی انتقام ‌جویان باعث شد گامورا از سال ۲۰۱۴ به زمان حال سفر کند و باری دیگر با پیتر روبرو شود.

 

دیو باتیستا در قامت درکس نابودگر

درکس یک جنگجوی کایلوسیایی (Kylosian) تحت تعقیب است که خانواده‌اش توسط رونان و تانوس به قتل رسیده است. با نابود کردن رونان در پایان فیلم اول، درکس به‌شدت به نگهبانان وابسته می‌شود چراکه اکنون آنها را خانواده خود می‌داند اما از طرفی همیشه بهترین راه را برای بیان آن انتخاب نمی‌کند، درست مانند زمانی که او و مانتیس در فیلم کریسمسی The Guardians of The Galaxy Holiday Special به زمین سفر کردند تا کوین بیکن (Kevin Bacon) را گروگان گرفته و به‌عنوان هدیه کریسمس به پیتر بدهند.

 

کارن گیلن در قامت نبیولا

خواهرخوانده گامورا و دختر شکنجه‌شده‌ تانوس، نبیولا در طول دوران حضورش در دنیای سینمایی مارول بیشتر از سایر شخصیت‌ها دچار رشد و تحول شخصیتی شده است. کارن گیلان (Karen Gillan) ابتدا نقش نبیولا را به‌عنوان یک آنتاگونیست به تصویر کشید، اما پس از سال‌ها جدایی از تانوس و سپس کشته شدنش در فیلم Avengers: Endgame، نبیولا خشم و نفرت خود را کنار گذاشته و کم کم به یکی از اعضای ارزشمند گروه نگهبانان کهکشان تبدیل می‌شود.

 

پام کلمنتیف در قامت مانتیس

مانتیس یکی از اعضای کمتر توسعه یافته گروه است که برای اولین بار در فیلم Guardians of The Galaxy 2 به‌عنوان دستیار ایگو به دنیای سینمایی مارول معرفی شد. قدرت‌های مخصوص او کنترل کردن عواطف و احساسات است که نقش مهمی در شکست دادن ایگو و تانوس داشته است. در حالیکه حضور او بین نگهبانان اغلب غیرضروری احساس می‌شد اما فیلم کریسمسی The Guardians of The Galaxy Holiday Special فاش کرد که مانتیس و پیتر در واقع خواهر و برادر بیولوژیکی هستند و رابطه‌شان از آن چیزی که فکر می‌کردیم عمیق‌تر است.

 

وین دیزل در قامت گروت

وین دیزل (Vin Diesel) به‌مدت ده سال صداپیشگی نسخه‌های مختلفی از شخصیت گروت را برعهده داشته است و برای اولین بار در فیلم Guardians of The Galaxy به دنیای سینمایی مارول معرفی شده است. او یک درخت زنده است که برای برقراری ارتباط با دیگران تنها از عبارت من گروت هستم استفاده می‌کند. صرف نظر از محدود بودن دایره لغاتش، وفاداری گروت بی حد و حصر است، چراکه هنگام سقوط سفینه رونان، جان خودش را فدا کرد تا دوستانش زنده بمانند. اما این پایان راه برای او نبود، زیرا مدت کوتاهی بعد از سقوط سفینه، گروت از شاخه‌ای کوچک دوباره متولد شد و در طول فیلم‌های بعدی رفته رفته به درختی تنومند تبدیل شد. یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های گروت این است که در میان تمامی اعضای گروه، او صادق‌ترین و خوش قلب‌ترین عضو است و در هر شرایطی حاضر است جانش را برای دوستانش فدا کند.

 

بردلی کوپر در قامت راکت راکون

در ابتدای تولید، جیمز گان تایید کرد که Guardians of The Galaxy 3 روایت‌گر داستان پیشینه راکت است، داستانی که تنها در پروژه‌های قبلی دنیای سینمایی مارول به‌صورت گذرا بهش اشاره شده است. راکت از زمان معرفی خود در اولین فیلم، یکی از مهمترین اعضای گروه بوده و در دوره پنج ساله بلیپ رشد شخصیتی قابل‌توجهی داشته است. با متمرکز شدن داستان فیلم روی گذشته تلخ راکت، احتمال کشته شدن او در قسمت پایانی سه‌گانه خیلی بالاست.

 

شان گان در قامت کراگلین

در سه‌گانه نگهبانان کهکشان، کراگلین همواره دست راست یاندو بود. برخلاف دو قسمت اول فرانچایز، کراگلین به‌طرز عجیبی در فیلم Avengers: Infinity War حضور نداشت، اگرچه در نبرد پایانی Endgame شانه به شانه انتقام جویان جنگید و در فیلم The Guardians of The Galaxy Holiday Special نقش مهمی در نجات کریسمس داشت. حالا او می‌تواند در قسمت پایانی سه‌گانه به‌عنوان عضو رسمی گروه نگهبانان کهکشان حاضر شود.

 

چاکوودی ایووجی در قامت High Evolutionary

چاکوودی ایووجی (Chukwudi Iwuji)، تازه وارد دنیای سینمایی مارول و یکی از کلیدی‌ترین شخصیت‌ های فیلم نگهبانان کهکشان 3 ابتدا در نوامبر سال ۲۰۲۱ برای بازی در نقش High Evolutionary انتخاب شد. او یکی از بی‌رحم‌ترین آنتاگونیست‌های قدیمی مارول است که در مهندسی ژنتیک تخصص دارد و با هدف تکامل همه موجودات زنده به یک نژاد خاص کار می‌کند. در واقع او مسبب جهش ژنتیکی راکت است و فیلم Guardians of The Galaxy 3 با روایت یکی از تلخ‌ترین داستان‌های پیشینه، شرارت High Evolutionary را به تصویر می‌کشد.

 

ویل پولتر در قامت آدام وارلاک

ورود آدام وارلاک به دنیای سینمایی مارول ابتدا در سکانس پس از تیتراژ فیلم Guardians of The Galaxy 2 تایید شده بود، اگرچه از آن زمان تا انتخاب شدن ویل پولتر (Will Poulter) در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ هیچ نامی از او به میان نیامده بود. انتخاب پولتر برای نقش آدام وارلاک بسیاری را سردرگم کرد، اما به نظر می‌رسد این بازیگر جوان انرژی و جاذبه‌ خاصی به این شخصیت می‌بخشد که می‌تواند به همه طرفداران وعده اقتباسی بی‌نقص بدهد. طرفداران مارول پیشینه MCU آدام وارلاک که توسط Sovereign برای گرفتن انتقام از نگهبانان ساخته شده است، به‌طور قابل توجهی با پیشینه کمیکی او متفاوت است، جایی که او معمولا به‌عنوان نگهبان سنگ روح دیده می‌شود.

شخصیت‌های مکمل فیلم نگهبانان کهکشان 3

ماریا باکالووا در قامت کازمو

بازیگر بلغاری ماریا باکالووا (Maria Bakalova) صداپیشگی کازمو را برای اولین بار در فیلم The Guardians of The Galaxy Holiday Special انجام داد و بعدا مشخص شد که قراره به‌طور رسمی به گروه نگهبانان کهکشان بپیوندد. در کمیک‌های مارول، کازمو یک سگ شوروی با توانایی تله پاتیک است که به فضا فرستاده می‌شود و پیرو یک سری اتفاقات عجیب و غریب به رئیس امنیت Knowhere (سر جدا شده یک سلستیال که گونه‌های مختلفی در آن زندگی می‌کنند) تبدیل می‌شود. باکالووا همچنین موشن کپچر شخصیت کازمو را انجام داده، بنابراین حضورش در Guardians of The Galaxy 3 بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

 

الیزابت دبیکی در قامت کاهن اعظم

الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicki) ایفاگر نقش عایشه است، کاهن اعظم معرفی شده در فیلم Guardians of The Galaxy 2. بعد از اینکه راکت باتری‌های مخصوص را دزدید، عایشه به هر دری زد تا نگهبانان کهکشان را نابود کند اما هر بار با شکست مواجه شد. به‌همین خاطر او به خلق آدام وارلاک متوسل شد، موجودی کامل که توانایی و قدرت شکست دادن آنها را دارد.

 

سیلوستر استالونه در قامت استاکار اوگورد

ستاره فرانچایز راکی در فیلم Guardians of The Galaxy 2 ایفاگر نقش استاکار اوگورد، یکی از اعضای عالی رتبه روجرها است که پس از مطلع شدن از قضیه پیتر کوئیل و دزدیده شدنش از زمین، یاندو را طرد کرد. حضور افتخاری او در قسمت دوم سه‌گانه نهایتا به شکل گیری استارهاوک (Starhawk)، گروه کیهانی قدیمی کمیک‌های مارول منجر شد. حالا او باری دیگر بازگشته تا در قسمت پایانی نقش بزرگ‌تری را بازی کند.

 

مایکل روزنبام در قامت مارتینکس

مارتینکس یکی دیگر از اعضای گروه استارهاوک است که برای اولین بار در فیلم Guardians of The Galaxy 2 معرفی شد. از آنجایی که گامورا در حال حاضر رهبری گروهی از روجرها را بر عهده دارد، اوگورد و مارتینکس می‌توانند تعاملاتی با خود نگهبان سابق کهکشان داشته باشند.

 

آسیم چودری در قامت والروس تیفز

کلیپی از فیلم Guardians of The Galaxy 3 که ماه گذشته منتشر شد، تایید کرد که آسیم چودوری (Asim Choudhury) صداپیشگی شخصیت تیفز را برعهده خواهد داشت. او یک شیر دریایی انسان‌نما و دوست راکت است که بواسطه آزمایشات High Evolutionary دچار جهش ژنتیکی شده است. چودری بیشتر به‌خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های People Just Do Nothing ،Happy New Year ،Colin Burstead و Wonder Woman 1984 شناخته می‌شود و قراره با جان بخشیدن به شخصیت تیفز، برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول حاضر شود.

 

لیندا کاردلینی در قامت لیلا

پس از ایفای نقش لورا بارتون در فیلم Avengers: Age of Ultron و سریال Hawkeye، لیندا کاردلینی (Linda Cardellini) باری دیگر بازگشته تا با صدای خود به شخصیتی جدید جان ببخشد. لیلا سموری است که مثل تیفز و راکت توسط آزمایش‌های High Evolutionary دچار جهش ژنتیکی شده است. بعد از ایستراگی کوچک در فیلم اول، لیلا حضور پررنگ‌تری در قسمت پایانی سه‌گانه خواهد داشت، چراکه او در مرکز داستان پیشینه راکت قرار دارد.

 

میکائلا هوور در قامت فلور

فیلم Guardians of The Galaxy 3 اولین تجربه همکاری میکائلا هوور (Mikaela Hoover) با جیمز گان نخواهد بود، زیرا او در سال ۲۰۰۸ برای سریال Humanzee تست داده و اخیرا هم نقش اصلی فیلم Sparky & Mikaela ساخته گان و پیتر سافران (Peter Safran) به او پیشنهاد داده شده است. هوور همچنین در قسمت اول سه‌گانه به‌عنوان دستیار نوا پرایم (Nova Prime) ظاهر شد و در فیلم The Suicide Squad جیمز گان نیز ایفاگر نقش کامیلا بود. حالا حضور مجدد او در دنیای سینمایی مارول با صداپیشگی فلور، یکی دیگر از سوژه‌های آزمایشی High Evolutionary ممکن شده است.

 

نیتن فیلیون در قامت استاد کارجا

نیتن فیلیون (Nathan Fillion) پس از همکاری با جیمز گان در پروژه اسلایتر، رسما به یکی از همکاران پایه ثابت این فیلمساز تبدیل شد و اغلب در پروژه‌های مارولی گان حضور افتخاری کوتاهی داشت. فیلیون به‌عنوان یک زندانی فضایی آبی رنگ در قسمت اول ظاهر شد، سپس به شخصیت سیمون ویلیامز، معروف به مرد شگفت انگیز در سکانس حذف شده قسمت دوم جان بخشید. حالا هم قرار است در قسمت پایانی ایفاگر نقش استاد کارجا باشد.

فیلم مورد انتظار Guardians of The Galaxy 3 هم اکنون در سینماها اکران می‌شود.

4.3 6 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا