مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3

آیا شاهد مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3 خواهیم بود؟

یک پایان غم‌انگیز برای یکی دیگر از قهرمانان دوست‌داشتنی؟

اولین تریلر منتشر شده از سومین ماجراجویی نگهبانان کهکشان، شامل جزئیات و سرنخ‌هایی می‌شود که احتمالا به مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3 و پایان کار این شخصیت دوست‌داشتنی در دنیای سینمایی مارول (MCU) اشاره می‌کند.

اخیرا اولین تریلر از فیلم مورد انتظار Guardians of the Galaxy Vol. 3 منتشر شده است که در آن شاهد تعداد صحنه حماسی و همچنین احساسی و غم‌انگیز بودیم. این طور که به نظر می‌رسد، این اثر قرار است آخرین قسمت از مجموعه فیلم‌های نگهبانان کهکشان باشد و شاید چند شخصیت مهم و دوست‌داشتنی در این اثر کشته شوند. با توجه به اشاره‌های زیادی که در اولین تریلر این فیلم وجود دارد، احتمال دارد تا شاهد مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3 باشیم. راکت راکون (Rocket Raccoon) با صداپیشگی بردلی کوپر (Bradly Cooper) یکی از شخصیت‌های بامزه و پرطرفدار دنیای سینمایی مارول است که از سال ۲۰۱۴ و اولین قسمت از فیلم Guardians of the Galaxy با این مجموعه همراه است. جیمز گان (James Gunn)، نویسنده و کارگردان مجموعه فیلم‌های Guardians of the Galaxy که پس از اکران قسمت سوم این سری، دنیای سینمایی مارول را ترک خواهد کرد تا تمرکز خود را به طور کامل روی هدایت شرکت استودیو دی سی (DC Studios) و دنیای دی سی (DCU) بگذارد، قبلا گفته بود که فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 آخرین اثری است که در آن تیم فعلی نگهبانان کهکشان را خواهیم دید. این نظرات و جدایی قریب‌الوقوع جیمز گان به این گمانه‌زنی‌ها دامن زد که ممکن یک یا چند عضو کلیدی از تیم نگهبانان کهکشان در این اثر کشته شوند و دیگر زنده نباشند، مخصوصا راکت راکون که به نظر می‌رسد قرار است مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3 رقم بخورد و سرنخ‌هایی هم وجود دارند که این حدس و گمان‌ها را تائيد می‌کنند.

سوالات زیادی درباره نگهبانان کهکشان و دنیای سینمایی مارول برای پاسخ داده شدن به آن‌ها در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 وجود دارند. شرور اصلی این فیلم یعنی The High Evolutionary ممکن است بتواند منشا جهش‌یافتگان را در دنیای سینمایی مارول که در فاز چهارم آن حضور داشتند و همچنین احتمالا در فاز پنجم نقش کلیدی‌ای داشته باشند، توضیح دهد. علاوه بر این معرفی آدام وارلاک (Adam Warlock) در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 می‌تواند پتانسیل تغییر تیم کنونی نگهبانان کهکشان را داشته باشد و حتی می‌تواند تاثیرات چشمگیری روی کل دنیای سینمایی مارول داشته باشد. اما انتشار اولین تریلر این اثر که به طرفداران نگاهی اولیه به داستان و لحن آن را ارائه می‌دهد، داستانی احساسی را به تصویر می‌کشد که بر پایان دوران اصلی نگهبانان کهکشان و به خصوصی راکت راکون تمرکز دارد.

Guardians of the Galaxy 3 به شدت روی داستان پیش‌زمینه راکت تمرکز خواهد داشت

بزرگترین اشاره به این که مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3 اتفاق می‌افتد، تریلر فیلم است که منشا او را به نمایش گذاشته است. پیش از این تنها به پیشینه غم‌انگیز راکت راکون در دنیای سینمایی مارول اشاره‌هایی شده بود، اما ظاهر شدن یک بچه راکون بامزه در تریلر فیلم سوم نوید کامل کردن جزئیات آزمایش علمی‌ای را می‌دهد که به ایجاد یک راکون فضایی که می‌تواند راه برود، صحبت کن و با اسلحه کار کند، منجر شد. نمایش جزئیات داستان یک شخصیت درست قبل از مرگ او در یک فیلم کار رایجی است و در سال ۲۰۱۷ هم جیمز گان در مصاحبه‌ای با رسانه MCU Exchange ادعا کرده بود که داستان پیش‌زمینه راکت در دنیای سینمایی مارول کمی وحشتناک‌تر از آن چه که در کتاب‌های کمیک دیده‌ایم، خواهد بود و طرفداران باید خود را برای اشک ریختن آماده کنند.

آیا استار لرد برای مرگ راکت گریه می‌کرد؟

لحظه دیگری در تریلر فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 وجود دارد که به مرگ راکت اشاره می‌کند، زمانی که پیتر کویل (Peter Quill)که با نام استار لرد (Star-Lord) نیز او را می‌شناسیم و کریس پرت (Chris Pratt) وظیفه ایفای نقش او را بر عهده دارد، به شدت مضطرب است و فریاد غمناکی از خود نشان می‌دهد، انگار که یکی از اعضای تیم خود را از دست داده است. همان طور که معمولا در تریلرهای آثار دنیای سینمایی مارول اتفاق می‌افتد، ممکن است این کلیپ به شکلی تدوین شده باشد تا مخاطبان اشتباه کنند و پیتر در حال ناراحتی برای اتفاق دیگری باشد. با این حال این احتمال نیز وجود دارد که رهبر نگهبانان کهکشان یکی دیگر از اعضای خانواده و عزیزان خود را در طول سفری که احتمالا آخرین ماجراجویی‌اش در دنیای سینمایی مارول باشد، به طرز غم‌انگیزی از دست بدهد و برخی معتقد هستند که راکت کسی است که در این اثر کشته خواهد شد. البته عده دیگری از طرفداران نیز هستند که فکر می‌کنند خود استار لرد قرار است تا در این اثر جان خود را از دست بدهد.

چرا راکت از فرار کردن خسته شده است؟

در یکی از غم‌انگیزترین خط‌های دیالوگ تریلر فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3، راکت راکون به استار لرد می‌گوید که از فرار کردن خسته شده است. این دیالوگ احتمالا می‌تواند به این نکته اشاره کند که راکت دیگر در مواجهه با مشکلات و چالش‌های بزرگ، دیگر به نقطه‌ای رسیده است که آماده پذیرش سرنوشت خود است. این جمله اشاره‌ای به چندین چیز در مورد داستان راکت راکون در دنیای سینمایی مارول، از گذشته تا به امروز است. در قسمت اول فیلم Guardians of the Galaxy منشا راکت در دنیای سینمایی مارول به عنوان یک مزدور و جایزه‌بگیر، زمانی که این شخصیت برای اولین بار به نمایش گذاشته شد، به طور مختصر توضیح داده شود. در آن نقطه، راکت قبلا سال‌های زیادی در فرار از سپاه نوا (Nova Corps) گذرانده بود و در سراسر کهکشان به جستجو می‌پرداخت، به این امید که بتواند از مجازات جنایاتی که تا به حال انجام داده است، فرار کند.

گرایش راکت به فرار از خطر نیز در یک صحنه محوری در طول فیلم Avengers: Infinity War ذکر شد. پس از سقوط آزگارد (Asgard)، او به همراه ثور به سرعت برای بازدید از نیداولیر (Nidavellir) رفت تا به ساخت یک سلاح برای ثور کمک کند و باقی اعضای تیم نگهبانان کهکشان برای مبارزه با تانوس به جای دیگری فرستاده شدند. همان طور که ثور و راکت در شرف عزیمت هستند، استار لرد به راکت می‌گوید که می‌داند او به آن جا می‌رود، زیرا می‌داند که تانوس در آن جا نیست، این جمله او به آن معنی است که از نظر او راکت معمولا یک بزدل است. از ظاهر تریلر، به نظر می‌رسد که راکت از آن زمان به اندازه کافی غم و اندوه را پشت سر گذاشته است تا در نهایت، در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 با مرگ روبه‌رو شود.

مرگ راکت برای گروت چه معنایی دارد؟

مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3

حتی جمله ما گروت هستیم نیز در تریلر فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 می‌تواند به مرگ راکت اشاره کند. راکت و گروت از زمان معرفیشان در اولین قسمت فیلم Guardians of the Galaxy و حضورشان در دیگر فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، از یکدیگر جدایی‌ناپذیر بوده‌اند. راکت اغلب نقش پدری را برای گروت داشته است و این راکون بدبین، از خودگذشتگی و احساسات نادری را برای محافظت از گروت دوست‌داشتنی از خود نشان می‌دهد. شات پایانی تریلر نشان می‌دهد که گروت حرکت معروف خود را این بار به جای راکت، با استار لرد انجام می‌دهد که این می‌تواند به آن معنا باشد که راکت دیگر در جمع تیم حضور ندارد. یک پایان دردناک برای راکت می‌تواند یک کاتالیزور باشد برای فیلم انفرادی گروت در دنیای سینمایی مارول که وین دیزل (Vin Diesel) نیز مدتی پیش به احتمال ساخت آن اشاره کرده بود.

چرا مرگ راکت در Guardians of the Galaxy 3 جواب می‌دهد؟

راکت راکون در حماسه دنیای سینمایی مارول بدون هیچ سر و صدای خاصی، یکی از غم‌انگیزترین شخصیت‌های مارول بوده است. از قبل مشخص شده است که راکت از طریق آزمایشات آسیب‌زننده، دردناک و غیر قانونی ساخته شده است. علاوه بر آن، راکت به عنوان تنها عضو بازمانده از تیم نگهبانان کهکشان در جریان اتفاقات بشکن تانوس در فیلم Avengers: Infinity War مجبور شد تا خانواده‌ای که تازه پیدا کرده بود و برای ساختن آن تلاش زیادی کرده بود، به مدت ۵ سال از دست بدهد. علاوه بر این جیمز گان نیز فاش کرده است که گروتی که در حال حاضر در دنیای سینمایی مارول دیده می‌شود، همان شخصیتی نیست که طرفداران قبل از بشکن تانوس آن را می‌شناختند و این مرگ گروت را در آن زمان دلخراش‌تر از قبل می‌کند.

راکت زندگی را بدون بقیه اعضای تیم محافظان کهکشان تجربه کرده است. آن دوره ۵ ساله با غم و اندوه طاقت‌فرسایی همراه بود که راکت را وادار کرد تا ثور چاق (Fat Thor) را برای پیوستن مجدد به مبارزه با تانوس در فیلم Avengers: Endgame و نهایتا نجات جهان، راضی کند. اگر مبارزه با The High Evolutionary به همان اندازه‌ای که در تریلر فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 به نظر می‌رسد، سخت باشد، نهایتا باید شاهد فداکاری عده‌ای برای پیروزی قهرمانان باشیم و اکنون زمان مناسبی است تا راکت جان خود را فدا کند و به رستگاری برسد.

فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 قرار است تا در تاریخ ۵ مه ۲۰۲۳ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲) به طور اختصاصی در سالن‌های سینما اکران شود. جیمز گان، نویسنده و کارگردان دو قسمت اول مجموعه Guardians of the Galaxy، قسمت ویژه The Guardians of the Galaxy Holiday Special، فیلم The Suicide Squad و سریال Peacemaker که اکنون وظیفه هدایت شرکت استودیو دی سی و دنیای دی سی را نیز دارد، وظیفه نگارش فیلمنامه و کارگردانی فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 را بر عهده داشته است.

همچنین کریس پرت در نقش پیتر کوییل ملقب به استار لرد، زوئی سالدانیا (Zoe Saldana) در نقش گامورا (Gamora)، دیو باتیستا (Dave Bautista) در نقش درکس ویرانگر (Drax the Destroyer)، کارن گیلان (Karen Gillan) در نقش نبولا (Nebula)، پام کلمنتیئف (Pom Klementieff) در نقش منتیس (Mantis)، وین دیزل در نقش گروت، بردلی کوپر در نقش راکت، ویل پولتر (Will Poulter) در نقش آدام وارلاک، الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicky) در نقش آیشا (Ayesha)، سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) در نقش استاکار اوگورد (Stakar Ogord)، شان گان (Sean Gunn) در نقش کراگلین اوفونتری (Kraglin Obfonteri) و ماریا باکالوا (Maria Bakalova) در نقش کاسمو سگ فضایی (Cosmo the Spacedog) از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 به ایفای نقش پرداخته‌اند.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا