تریلر فیلم The Marvels

بررسی ایستراگ و نکات تریلر فیلم The Marvels

نگاهی به ماجراجویی کیهانی فاز پنجم

1%
  • 0/10
بررسی ایستراگ و نکات تریلر فیلم The Marvels ۲۱ ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ بررسی فیلم‌های خارجی کپی لینک

به‌تازگی استودیو مارول با انتشار اولین تریلر فیلم The Marvels رسما کمپین بازاریابی آخرین پروژه سینمایی سال جاری خود را آغاز کرده است. تریلر این دنباله مهیج ضمن ارائه اولین نگاه به ماجراجویی جدید کاپیتان مارول، شامل ایستراگ و نکات بسیار زیادی است که در ادامه مطلب به بررسی تک تک آنها خواهیم پرداخت.

در ماه نوامبر سال جاری کاپیتان مارول بری لارسون (Brie Larson)، میس مارول ایمان ولانی (Iman Vellani) و مونیکا رمبو تیونا پریس (Teyonah Parris) برای آغاز ماجراجویی کیهانی هیجان انگیزی در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول گردهم خواهند آمد. فیلم The Marvels به کارگردانی نیا داکوستا (Nia DaCosta) روایت‌گر داستانی است که تحت تاثیر وقایع سریال‌های Ms. Marvel ،WandaVision و Secret Invasion است. متاسفانه به‌دلیل تاخیرهای اخیر استودیو مارول پیرو اعمال تغییرهای چشمگیر در برنامه‌های خود، طرفداران مدت زیادی منتظر از راه رسیدن اولین این تریلر بودند. اکنون قبل از اکران فیلم مورد انتظار Guardians of the Galaxy Vol.3 در سینماها، استودیو مارول کمپین بازاریابی آخرین پروژه سینمایی سال ۲۰۲۳ خود را آغاز کرده و تریلری که سال گذشته به‌صورت اختصاصی در رویداد D23 Expo به نمایش گذاشته شده بود را برای عموم منتشر کرده است.

در ادامه می‌توانید تریلر رسمی فیلم The Marvels را مشاهده کنید:

ایستراگ و نکات تریلر فیلم The Marvels

ایستگاه فضایی .S.A.B.E.R از زمین محافظت می‌کند

تریلر فیلم The Marvels با معرفی ایستگاه فضایی .S.A.B.E.R آغاز می‌شود که پایگاه عملیاتی نیک فیوری و مونیکا رمبو در دنیای سینمایی مارول است و وظیفه‌اش محافظت از زمین در برابر تهدیدات کیهانی است. نکته جالب اینجاست که این ایستگاه فضایی جدید هیچ پیشینه کمیکی ندارد و صرفا ایده‌ اورجینال استودیو مارول محسوب می‌شود.

 

نیک فیوری بعد از وقایع سریال Secret Invasion بازمی‌گردد (اما آیا او یک اسکرول است؟)

اینطور که به نظر می‌رسد نیک فیوری نقش پررنگی در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول خواهد داشت، زیرا قبل از دنباله کیهانی کاپیتان مارول، او در سریال مورد انتظار Secret Invasion حاضر می‌شود تا به تهاجم مخفی اسکرول‌های نفوذی به رهبری گراویک پایان بدهد. خوشبختانه دیدن رئیس سابق سازمان شیلد در این تریلر ثابت می‌کند که داستان او هنوز به سرانجام نرسیده، اما اینکه آیا او نیک فیوری اصلی است یا یک اسکرول نفوذی فعلا مشخص نیست.

بعد از وقایع فیلم Avengers: Endgame، آخرین باری که نیک فیوری ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) را دیدیم، سکانس پس از تیتراژ فیلم Spider-Man: Far From Home بود. این سکانس به‌طرز غیرمنتظره‌ای هویت واقعی نیک فیوری و ماریا هیل را به‌عنوان تالوس و همسرش سورن فاش کرده بود که به دستور نیک فیوری واقعی برای کمک به پیتر پارکر و مقابله کردن با تهدید میستریو به زمین فرستاده شده بودند. سپس در سکانس پس از تیتراژ سریال WandaVision اسکرولی را دیدیم که از طرف فیوری مامور شده بود تا مونیکا رمبو را برای انجام ماموریتی نامعلوم به فضا ببرد. بنابراین می‌توان تا حدودی نسبت به اسکرول نبودن او در فیلم The Marvels اطمینان داشت.

 

اشاره به نقاط پرشی نگهبانان کهکشان در فضا

یکی از لحظات مهم تریلر فیلم The Marvels زمانی است که مونیکا رمبو در حال بررسی نقطه پرش نزدیک به زمین است. این کرم‌چاله‌ها که برای سفرهای فضایی استفاده می‌شوند، برای اولین بار در فرانچایز Guardians of the Galaxy معرفی شدند. دنیای سینمایی مارول هم از این نقاط پرش در چندین پروژه دیگر، از جمله قسمت اول کاپیتان مارول استفاده کرده بود، اما به نظر می‌رسد مشکل خاصی در این نقطه پرش نزدیک به زمین وجود دارد. به‌همین دلیل مونیکا باید با استفاده از قدرت‌هایش به بررسی انرژی احاطه شده دور آن بپردازد ولی به محض برقراری تماس، جای او با کامالا کان عوض می‌شود.

 

عوض شدن جای کارول، کامالا و مونیکا به درهم تنیدگی قدرت‌هایشان مربوط می‌شود

در ادامه فیوری و مونیکا به زمین بازگشته تا با کامالا درباره مشکل جدید خود، یعنی درهم تنیدگی قدرت‌هایشان صحبت کنند. مونیکا توضیح می‌دهد که این پدیده پس از برقراری تماس با نقطه پرش نزدیک به زمین شروع شده و به نوعی قدرت‌های یکدیگر را بهم متصل کرده است. به‌همین خاطر هرگونه استفاده از قدرت‌ و توانایی‌ها‌ی مخصوص آنها باعث می‌شود به صورت تصادفی جای خود با دیگری عوض شده و در زمان و مکان جابجا شوند.

 

استفاده از عکس واقعی ایمان ولانی در پروفایل شخصی میس مارول

در همان سکانس وقتی مونیکا در حال توضیح دادن پدیده درهم تنیدگی قدرتی است، کامالا را می‌بینیم که تبلت پیشرفته‌ای در دست دارد و در این تبلت می‌توان پروفایل شخصی میس مارول را مشاهده کرد که به طرز عجیبی شامل عکس واقعی ایمان ولانی است.

 

بازگشت گوس، گربه دوست داشتنی کاپیتان مارول

گوس بالاخره به دنیای سینمایی مارول بازگشت. این گونه فضایی گربه‌نما ملقب به فلرکن (Flerken) که اولین بار در فیلم Captain Marvel معرفی شده بود، این بار کامالا را از حمله چندین سرباز کری نجات می‌دهد. دیدن قابلیت منحصر به‌فرد گوس، کامالا را وحشت زده می‌کند اما به‌نظر می‌رسد اولین ملاقات او با گربه دوست داشتنی اما خطرناک کاپیتان مارول زمانی است که فیوری و مونیکا به دیدار او می‌آیند، زیرا درست قبل از جابجایی کامالا با کارول، می‌توان گوس را کنار فیوری مشاهده کرد.

 

کارول دنورز هنوز پرواز کردن را فراموش نکرده است

شاید کارول به‌لطف قدرت سنگ ابدیت (تسراکت) قدرت پرواز کردن بدست آورده باشد، اما او هیچگاه مهارت خلبانی و پرواز با سفینه‌های فضایی را فراموش نمی‌کند. در صحنه کوتاهی از تریلر فیلم The Marvels، کارول به‌همراه کامالا و مونیکا با یک سفینه‌ فضایی به سیاره‌ای نامعلوم سفر می‌کنند. این نکته در واقع ایستراگی است به داستان پیشینه او، زمانیکه قبل از بدست آوردن قدرت‌های ماروایی، عضو نیروی هوایی و خلبان جنگنده‌های فوق پیشرفته بود. این صحنه همچنین اشاره‌‌ای به ماجراجویی فضایی کاپیتان آمریکا دارد. وقتی آنها با سفینه فضایی خود وارد نقطه پرش می‌شوند، کامالا با حیرت به فضا نگاه می‌کند، درست مثل کاپیتان آمریکا که در فیلم Avengers: Endgame برای اولین بار به فضا سفر کرده بود.

 

اولین نگاه به لباس ابرقهرمانی مونیکا رمبو

یکی دیگر از ایستراگ‌های تریلر فیلم The Marvels لباس ابرقهرمانی مونیکا رمبو است که اشاره‌ای مستقیم به ظاهر کمیکی او دارد. پس از به تن کردن یونیفرم مخصوص سازمان .S.W.O.R.D در سریال WandaVision، مونیکا این بار با لباس سفید و مشکی کمیک محور جدیدی در دنیای سینمایی مارول حاضر می‌شود. حالا تنها سوال باقی مانده این است که استودیو مارول او را با چه نام ابرقهرمانی معرفی می‌کند؟ اسپکتروم یا فوتان؟

 

چه اتفاقی برای اسکرول‌ها افتاده است؟

نکته سوال برانگیز دیگر این تریلر جای خالی اسکرول‌ها است. آخرین باری که فیوری واقعی را در سکانس پس از تیتراژ فیلم Spider-Man: Far From Home دیدیم، در یک پایگاه فضایی نامعلوم توسط اسکرول‌ها احاطه شده بود. اما این بار خبری از آنها نیست چراکه هر بار فیوری را در تریلر می‌بینیم، هیچ اسکرولی اطراف او وجود ندارد. این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده یک پیامد دراماتیک از وقایع سریال Secret Invasion باشد، اتفاقی که باعث می‌شود فیوری و اسکرول‌ها در مسیر جداگانه‌ای قدم بردارند.

 

حضور بازیگر فیلم Parasite در دنیای سینمایی مارول

این تریلر ضمن بازگرداندن چهره‌های آشنا، نگاهی ویژه به یکی از شخصیت‌های تازه معرفی شده به دنیای سینمایی مارول داشت که پارک سئوجون (Park Seo-joon)، بازیگر فیلم محبوب Parasite به آن جان بخشیده است. در حال حاضر هنوز هویت او مشخص نشده اما طبق آنچه در تریلر نشان داده شد، ظاهرا او رهبر یک گونه‌ فضایی است.

 

اولین نگاه به بیبی فلرکن‌ها

اینطور که به نظر می‌رسد گوس، گربه دوست داشتنی کاپیتان مارول مادر شده است، زیرا در صحنه کوتاهی شاهد چندین بیبی فلرکن بامزه هستیم که از پله‌ها پایین می‌آیند. اینکه آیا آنها هم مثل گوس دارای توانایی‌های وحشتناک هستند یا نه هنوز معلوم نیست.

 

دومین النگوی کری میس مارول در تصاحب ابرشرور فیلم The Marvels

سریال Ms. Marvel سال گذشته النگوهای قدرتمند کری را به‌عنوان منشا قدرت‌های کامالا کان به دنیای سینمایی مارول معرفی کرد. این سریال، معمایی بزرگ در مورد اینکه چه کسی صاحب دومین النگو کری است را به جا گذاشته بود و حالا به‌لطف تریلر فیلم The Marvels بالاخره این معما حل شده است. پس از گمانه زنی‌ها مبنی بر اینکه کارول دنورز صاحب دومین النگو است و به‌همین خاطر هم در سکانس پس از تیتراژ سریال جایش با کامالا عوض شده، تریلر به‌صورت رسمی تایید کرد که ابرشرور اصلی فیلم با هنرنمایی زاوه اشتون (Zawe Ashton) صاحب این النگوی مرموز است. او همچنین سلاح قدرتمندی به‌دست دارد که بسیار شبیه چکش رونان (Ronan the Accuser) است. رونان رهبر گونه فضایی کری بود که ابتدا در فیلم Guardians of The Galaxy Vol.1 و سپس در فیلم Captain Marvel حضور پیدا کرد. شایان ذکر است که این سلاح فوق العاده قدرتمند همان چکش رونان نیست، زیرا نگهبانان کهکشان آن را به‌همراه رونان نابود کردند. شباهت سلاح او تنها به این دلیل است که درست مثل کمیک‌ها، رهبران کری همگی باید از چنین چکشی استفاده کنند.

 

اولین نگاه به لباس کمیکی کلاسیک کاپیتان مارول

مونیکا رمبو تنها شخصیتی نیست که صاحب لباس ابرقهرمانی جدیدی می‌شود، زیرا در صحنه پایانی تریلر، کاپیتان مارول را در لباس آبی و قرمزی می‌بینیم که وسطش ستاره زرد بزرگی قرار دارد. این ظاهر جدید او در واقع اشاره‌ای مستقیم به لباس کمیکی کلاسیک کاپیتان مارول است و طراحی آن شباهت زیادی به لباس ابرقهرمانی جنیس‌ول (Genis-Vell)، پسر کاپیتان مارول اصلی یعنی Mar-Vell دارد. دنیای سینمایی مارول با معرفی شخصیت وندی لاوسون آنت بنینگ (Annette Benning) در فیلم قبلی، داستان پیشینه Mar-Vell را تغییر داده است، اما همچنان احتمال حضور نسخه‌ای از شخصیت جنیس‌ول در این فیلم وجود دارد.

فیلم مورد انتظار The Marvels در ماه نوامبر سال جاری در سینماها اکران خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از تماشای تریلر لذت بردید؟ آیا امیدی به موفقیت این دنباله دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

21 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments