برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
رویداد کمیکی Secret Invasion

هر آنچه که باید از رویداد کمیکی Secret Invasion بدانید

نفوذ اسکرول‌ها به زمین

1%
  • 0/10
هر آنچه که باید از رویداد کمیکی Secret Invasion بدانید ۳ ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ مارول کپی لینک

با اکران فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania در ماه گذشته، فاز پنجم دنیای سینمایی مارول آغاز شد و طبق نقشه راهی که در کمیک کان سن دیگو ۲۰۲۲ به‌نمایش گذاشته شد، پروژه بعدی فاز پنجم، اقتباس سریالی تهاجم مخفی خواهد بود. به‌همین خاطر تصمیم داریم در ادامه مطلب شما را با رویداد کمیکی Secret Invasion آشنا کنیم.

از زمانی که گونه فضایی اسکرول‌ها برای اولین بار در فیلم Captain Marvel به فاز سوم دنیای سینمایی مارول معرفی شدند، گمانه زنی‌هایی مبنی بر ساخته شدن اقتباس لایو اکشن تهاجم مخفی وجود داشت. تا اینکه سکانس پس از تیتراژ فیلم Spider-Man: Far From Home هویت واقعی نیک فیوری و ماریا هیل را به‌عنوان اسکرول‌های نفوذی فاش کرد. در واقع این سکانس درست مثل کمیک‌ها هویت تمامی شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول را زیر سوال برد، زیرا هر کسی می‌تواند اسکرول باشد.

اسکرول‌ها قبل از شکل گیری انتقام‌جویان، در کمیک‌های مارول حضور داشتند. این گونه فضایی برای اولین بار در جلد دوم کمیک Fantastic Four معرفی شدند، جایی که رید ریچاردز موفق شد با هیپنوتیزم کردن اسکرول‌ها، اولین تلاش آنها برای حمله به زمین را خنثی کند. زمانی که زمین در آتش متقابل درگیری بین دو امپراتوری گرفتار شد، اسکرول‌ها به‌عنوان یکی از طرف‌های جنگ کری-اسکرول نقش تهدیدآمیزتری را بازی کردند. این قضیه باعث شد تا امپراتوری اسکرول‌ها پیرو بلعیده شدن سیاره‌شان توسط گالاکتوس به پایان برسد و در نهایت زمینه را برای تهاجم مخفی فراهم کند.

 

داستان رویداد کمیکی Secret Invasion

در جریان مبارزه‌ای بین انتقام‌جویان جدید و گروه هند (The Hand)، مایا لوپز ملقب به اکو با اصابت خنجری به سینه الکترا، او را به قتل رساند. اندکی بعد ظاهر بدن الکترا تغییر کرد و مشخص شد که او در اصل یک اسکرول بوده و برای مدتی نامعلوم با هویت الکترا گروه هند را رهبری می‌کرده است. این موضوع باعث شد تنش در میان انتقام‌جویان جدید بالا بگیرد، زیرا هیچ‌کس قادر به تشخیص ماهیت واقعی الکترا نبود. به‌همین خاطر جسیکا درو ملقب به زن عنکبوتی پیشنهاد کرد که جسد این اسکرول نفوذی را به مرد آهنی بسپارند، اما لوک کیج با این قضیه مخالف بود، زیرا نسبت به هویت واقعی مرد آهنی شک داشت. با این حال زن عنکبوتی با شکست دادن لوک کیج و ولورین، موفق شد جسد را به برج استارک ببرد. تونی به‌واسطه کالبد شکافی متوجه می‌شود که توانایی‌ اسکرول‌‌ها در زمینه تغییر چهره بسیار پیچیده و پیشرفته‌ است، به‌طوری که آنها با پنهان کردن DNA اسکرولی خود قادرند هنگام دزدین هویت، علاوه بر ظاهر، به افکار و خاطرات شخصی فرد مورد نظر نیز دسترسی پیدا کنند.

در ادامه هر دو تیم انتقام‌جویان که به‌دلیل تضاد ایدئولوژیک رویداد جنگ داخلی به دو تیم تقسیم شده‌اند، به هویت یکدیگر مشکوک می‌شوند. از طرفی نیک فیوری فاش می‌کند که از حمله مخفی اسکرول‌ها اطلاع داشته و در حال برنامه ریزی برای شکل گیری نیروی متقابل خود بوده است. در نهایت اسکرول‌ها طبق نقشه قبلی، با استخراج فلز ویبرانیوم از سرزمین وحشی، رسما تهاجم به زمین را آغاز می‌کنند. سپس هر دو تیم انتقام‌جویان و چهار شگفت‌انگیز در سرزمین وحشی با اسکرول‌ها روبرو می‌شوند، زیرا رید ریچاردز روش جدیدی برای تشخیص اینکه کدام یک از آنها تغییر شکل می‌دهند، ابداع کرده بود. در این حین یک سفینه بزرگ پر از اسکرول‌ با ظاهر قهرمانان مختلف وارد میدان نبرد شده و ادعا می‌کنند که نسخه‌ اصلی قهرمانان هستند و سال‌ها در سیاره اسکرول‌ها اسیر شده بوده‌اند.

حالا شاید بپرسید که هویت کدام یک از قهرمانان توسط اسکرول‌ها دزدیده شده است؟ 

الکترا: همانطور که مشخص شد، الکترا در حوالی داستان Wolverine: Enemy of the State در سال ۲۰۰۵ با یک اسکرول جایگزین شد، به این معنی که یک اسکرول با ظاهر الکترا مخفیانه در دنیای مارول زندگی می‌کرد.

زن عنکبوتی: در یکی از اولین چرخش‌های اصلی داستان، فاش شد که زن عنکبوتی، یکی از اعضای اصلی گروه انتقام‌جویان جدید در واقع ورانکه (Veranke)، امپراطور اسکرول‌ها بوده که سالیان زیادی با ظاهر زن عنکبوتی بین انتقام‌جویان جدید حضور داشته و مخفیانه مشغول طرح نقشه حمله به زمین بوده است.

بلک بولت: هویت او در خط داستانی نامعلومی توسط اسکرول‌ها دزدیده شد تا بتواند به گروه ایلومیناتی نفوذ کند.

مامور ۱۳ ملقب به ماکینگ برد: او همسر سابق هاکای است که ربوده شدن هویتش توسط اسکرول‌ها به اواخر دهه ۸۰ باز می‌گردد، زمانی که او و کلینت با پیوستن به گروه انتقام جویان ساحل غربی (West Coast Avengers) عاشق یکدیگر شدند. اسکرولی که جایگزین ماکینگ برد شد سرانجام در اواسط دهه ۹۰ (کمیک پایانی West Coast Avengers) کشته شد. به‌دنبال این حادثه کلینت بالاخره با واقعیت روبرو شده و متوجه می‌شود که همسر چندین و چند ساله او، یک اسکرول بوده و ماکینگ برد واقعی سال‌ها در زندان اسکرول‌ها حبس شده است.

پس از فاش شدن هویت واقعی برخی شخصیت‌ها، تهاجم مخفی اسکرول‌ها ناگهان به جنگی همه جانبه تبدیل می‌شود که نابودی هلیکریر شیلد، مقر گروه تاندربولتز، ساختمان بکستر چهار شگفت انگیز و زندان فوق امنیتی RAFT را به دنبال دارد. سپس یک ارتش کامل از ابراسکرول‌ها (گونه خاصی از اسکرول‌ها که می‌توانند از قدرت و قابلیت‌های چندین شخصیت بصورت همزمان استفاده کنند، مانند Kl’rt که تمام قدرت‌های چهارشگفت انگیز را دارا بود) به سرتاسر جهان اعزام شدند. در این حین نیک فیوری و جنگجویان مخفی او هر دو تیم انتقام‌جویان، مردان ایکس، تاندربولتز، چهار شگفت‌انگیز و قهرمان‌های دیگر، همگی با ابراسکرول‌های قدرتمند مبارزه کردند. درست زمانیکه ارتش اسکرول‌ها رو به نابودی بودند، ورانکه از برگ برنده خود رونمایی کرد. ظاهرا او قبل از آغاز تهاجم، اسکرولی با ظاهر هنک پیم را وارد برج انتقام‌جویان کرده بود تا با دستکاری ذرات پیم و تزریق آن به جنت ون داین، او را به بمبی زنده تبدیل کند. با فعال شدن ذرات پیم رادیواکیتو ورانکه، جنت منفجر می‌شود ولی ثور با استفاده از قدرت کیهانی خود موفق می‌شود انفجار را مهار کند.

در آخر ورانکه توسط سلاح مخصوص نورمن آزبورن که با استفاده از فناوری اسکرولی به سرقت رفته توسط ددپول ساخته شده بود، برای همیشه نابود می‌شود. مرگ ورانکه به مبارزه پایان می‌دهد و نسخه اصلی تمامی ابرقهرمانان و شخصیت‌های دیگر به زمین برمی‌گردند. پس از تهاجم مخفی، سازمان شیلد منحل شده و نورمن آزبورن رهبر سازمان جدیدی به نام همر می‌شود. انتقام‌جویان هم پس از وقایع جنگ داخلی دوبار باهم متحد می‌شوند تا نورمن آزبورن که گروه انتقام‌جویان تاریک (Dark Avengers) خود را تشکیل داده، شکست بدهند. این قضیه منجر به شکل گیری خط داستانی سلطنت تاریک دنیای مارول (Dark Reign era of the Marvel Universe) می‌شود که در آن نورمن آزبورن و شرکت همر سعی می‌کنند زمین را به زانو درآورند.

 

 

از اقتباس لایو اکشن رویداد کمیکی Secret Invasion چه می‌دانیم؟

طبق تایید رسمی دیزنی، سریال شش قسمتی Secret Invasion بزرگ‌ترین رویداد کراس اوری فاز پنجم خواهد بود که در کنار شخصیت‌هایی مثل نیک فیوری با بازی ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson)، تیلوس با بازی بن مندلسون (Ben Mendelsohn)، مامور هیل با بازی کوبی اسمولدرز (Cobie Smulders) و سرهنگ جیمز رودز با بازی دان چیدل (Don Cheadle)، شخصیت‌های جدید زیادی را به دنیای سینمایی مارول معرفی خواهد کرد و برخی از بازیگران آنها عبارتند از کینگزلی بن ادیر (Kingsley Ben Adir)، کریستوفر مک دونالد (Christopher McDonald)، روژان پیج (Rege-Jean Page)، کیلیان اسکات (Killian Scott)، درموت مولرونی (Dermot Mulroney)، کارمن اجوگو (Carmen Ejogo)، اولیویا کولمن (Olivia Colman) و امیلیا کلارک (Emilia Clarke). در حال حاضر به‌جز یک تیزر دو دقیقه‌ای، اطلاعات دیگری از این سریال در دست نیست و متاسفانه هنوز تاریخ پخش دقیقی ندارد، اما طبق تایید استودیو مارول در کمیک کان سن دیگو ۲۰۲۲، بعد از اکران فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania در اوایل سال ۲۰۲۳ از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments