آیا ابرشرور فیلم Guardians of the Galaxy 3 می‌تواند مسبب خلق گالاکتوس باشد؟

تئوری جدید طرفداران که حسابی سروصدا کرده است!

آیا ابرشرور فیلم Guardians of the Galaxy 3 می‌تواند مسبب خلق گالاکتوس باشد؟ پارسا خلیلی ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ مارول
ابرشرور فیلم Guardians of the Galaxy 3

به‌تازگی تئوری جدیدی بین طرفداران دست به دست می‌شود که به‌طرز جالبی ابرشرور فیلم Guardians of the Galaxy 3 را مسبب خلق گالاکتوس در دنیای سینمایی مارول می‌داند.

شخصیت تکامل عالی (The High Evolutionary) بهترین آنتاگونیستی بود که مارول در آخرین ماجراجویی نگهبانان کهکشان به فاز پنجم دنیای سینمایی مارول معرفی کرد، زیرا او فرصتی استثنایی برای روایت داستان پیشینه تلخ و دردناک راکت راکون به‌شمار می‌رفت. در کمیک‌ها، تکامل عالی دانشمندی به‌نام هربرت ادگار ویندهام است که بزرگترین هدفش خلق گونه‌ای بی‌نقص از طریق دستکاری ژنتیکی است. با این حال، در قسمت پایانی سه‌گانه نگهبانان کهکشان، تکامل عالی رسما به یک تهدید کیهانی و فرازمینی تبدیل شد. در واقع آخرین پروژه مارولی جیمز گان (James Gunn)، بینشی از هدف شیطانی تکامل عالی ارائه کرده، اما جدیدترین تئوری طرفداران می‌تواند به این موضوع اشاره کند که ابرشرور فیلم Guardians of the Galaxy 3 می‌توانست ایفاگر نقش بسیار خطرناک‌تری باشد.

به‌تازگی کاربری در وب‌سایت ردیت با نام AdditionalInitial727 ادعا کرده که تکامل عالی مخفیانه مشغول خلق یک سلستیال منحصر به‌فرد و قدرتمند بوده است. تنها و بزرگترین دلیل او نیز ایستگاه فضایی اوگوکورپ (OrgoCorp) است، جایی که نگهبانان با کمک گامورا بهش نفوذ کردند تا پرونده راکت راکون با نام 89P13 را پیدا کنند. همانطور که در فیلم نشان داده شد، اورگوکورپ برخلاف سایر ایستگاه‌های فضایی، از مواد بیولوژیکی درست شده است. اگر دقت کرده باشید داخل ایستگاه مایع‌های زرد رنگی وجود دارد که پیش‌تر در سر قطع شده سلستیالی به‌نام نوور (Knowhere) نیز دیده شده بود. همین موضوع به‌نوعی ثابت می‌کند که تکامل عالی برنامه‌هایی برای خلق سلستیال‌های خود داشته است.

راکت و سایر آزمایشات تکامل عالی می‌توانند صرفا یک تمرین‌ برای پروژه‌ای بزرگ‌تر باشند

در فلش بک‌های راکت مشخص شد که راکت و دوستانش، لیلا، تیفز و فلور که فکر می‌کردند پس از تکمیل آزمایشات تکامل عالی به سیاره Counter-Earth منتقل می‌شوند تا زندگی جدیدی آغاز کنند، در واقع صرفا یک پله در مسیر رشد تکامل عالی بودند. درحالیکه پیشرفت‌های راکت و دوستانش عمدتا مکانیکی و تقریبا ابتدایی بودند، آزمایش‌های بعدی تکامل عالی بسیار پیچیده‌تر بودند زیرا او توانست در چند لحظه حیوانات تازه متولد شده را به موجوداتی هوشمند و تکامل یافته تبدیل کند. بنابراین احتمال اینکه تکامل عالی از اشتباهات گذشته خود برای خلق موجودی کیهانی استفاده کند نه‌تنها دور از ذهن نیست، بلکه کاملا منطقی است، به‌خصوص اگر اهداف پلیدش را در نظر بگیرید.

با اینکه فیلم Guardians of the Galaxy 3 پیشنهاد کرد که تنها نیت تکاملی عالی ایجاد جامعه‌ای کامل و بی‌نقص بود، اما به نظر می‌رسد این تنها یک ماموریت نسبتا کوچک برای چنین شرور عظیمی است که خود را خدا می‌داند. تئوری تازه مطرح شده نشان می‌دهد که تکامل عالی برنامه‌های بسیار بزرگتر و مخرب‌تری برای دنیای سینمایی مارول داشته است چراکه اگر او می‌توانست سلستیال مخصوص به خود را خلق کند، به‌معنای واقعی کلمه به قدرتمندترین موجود هستی تبدیل می‌شد. حالا با توجه به تاریخ هشتاد ساله مارول کمیکس، کدام شخصیت می‌تواند بهترین گزینه برای سلستیال تکامل عالی باشد؟

چند ماهی است که شایعه معرفی گالاکتوس در ریبوت به‌شدت مورد انتظار چهار شگفت انگیز بین طرفداران دست به دست می‌شود. اگرچه او در کمیک‌ها به‌عنوان یک سلستیال به‌تصویر کشیده نمی‌شود، اما استودیو مارول می‌تواند با تغییر دادن پیشینه‌اش، او را به پروژه بزرگ تکامل عالی تبدیل کند. شاید بپرسید چرا و چگونه؟ گالاکتوس از نظر اندازه، طبیعت کیهانی و از همه مهمتر، قدرت‌های بی‌حد و حصر خود، شباهت‌های بسیار زیادی به سلستیال‌ها دارد و خلق شدندش توسط تکامل عالی می‌تواند داستان پیشینه جالبی برای گالاکتوس در دنیای سینمایی مارول باشد. از آنجایی که سکانس حذف شده فیلم Guardians of the Galaxy 3، زنده ماندن تکامل عالی را تایید کرد، این احتمال وجود دارد که او بتواند در آینده برای کتمیل پروژه بزرگ خود بازگردد و چهار گشفت انگیز را با تهدیدی کیهانی روبرو کند.

فیلم Guardians of the Galaxy 3 هم اکنون برای تماشا در دو فرمت دیجیتالی و بلوری در دسترس است. همچنین با داشتن اشتراک دیزنی پلاس می‌توانید از تماشای نسخه آیمکس (IMAX) فیلم لذت ببرید.

4.6 7 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا