#مهسا_امینی

پرفروش ترین بازی‌های استیم در سال ۲۰۲۱ مشخص شدند

عنوان New World گل سر سبد استیم!

پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در سال ۲۰۲۱

آماری که شبکه استیم منتشر می‌کند، همیشه جز آمارهای بسیار جذاب به حساب آمده و کاربران بسیاری منتظر انتشار این آمار هستند. امروز از پرفروش‌ترین و بیشترین بازی تجربه شده توسط کاربران در سال ۲۰۲۱ رونمایی شد.

سال ۲۰۲۱ به پایان خود نزدیک می‌شود و ما با وجود ویروس کووید ۱۹، سالی بسیار عجیب را پشت سر گذاشتیم. البته که این بیماری باعث توقف تلاش توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی نشد و توانستیم عناوینی خارق‌العاده چون Valheim، It Takes Two و Marvel’s Guardians of the Galaxy را در پلتفرم استیم تجربه کنیم. نباید از عنوان ساخته استودیو بازی سازی آمازون یعنی New World که البته مشکلات بسیاری داشت نیز گذشت. در ادامه نگاهی به پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در سال ۲۰۲۱ خواهیم داشت.

مشکلات بازی New World باعث نارضایی بسیاری از کاربران شد و ما شاهد مشکلاتی در زمان استفاده از پردازنده‌های گرافیکی بالا رتبه بودیم، با این حال این بازی توانست از نظر تعداد کاربران به بهترین نحو ظاهر شده و در دسته بازی‌های پر فروش و در بخش Platinum پلتفرم استیم خود را جا کند. لازم به ذکر است استیم، فروش بسته‌های الحاقی، ریز تراکنش‌ها و پیش فروش‌ها را نیز جز فروش اصلی یک بازی محسوب کرده که بدون شک تاثیر بسیاری در جابجایی ارقام دارند.

عنوان New World در ابتدای لیست و در کنار بسیاری بازی‌های محبوب دیگر قرار دارد. در ادامه این لیست به ترتیب شاهد بازی‌های Valheim، Destiny 2، Apex Legends، DOTA 2 و البته عنوان همیشه محبوب شرکت والو و شبکه استیم یعنی Counter-Strike: Global Offensive‌ هستیم. این بازی‌ها در دسته Platinum پرفروش‌های استیم قرار گرفته و در ادامه به سراغ لیست Gold پرفروش‌ها می‌رویم.

در ابتدای لیست بازی‌های Gold، شاهد حضور Warframe هستیم و به دنبال آن بازی‌های Red Dead Redemption 2، Rust، Forza Horizon 5 و بهترین بازی سال ۲۰۲۱ یعنی It Takes Two حضور دارند. دسته بازی‌های Silver نیز شامل عناوین فوق‌العاده جذابی بوده و بازی Cyberpunk 2077 در رتبه اول این لیست قرار دارد. در ادامه شاهد حضور Monster Hunter World، Civilization 6 و سه گانه محبوب Mass Effect Remastered هستیم.

دسته‌های بازی‌های Bronze نیز آن دسته‌ایست که توجه بسیاری از ما را جلب کرد و در این میان شاهد حضور Dyson Sphere Program، Microsoft’s Flight Simulator و همچنین Doom Eternal بودیم.

شرکت والو آمار بسیاری را در شبکه استیم دنبال کرده و از جمله جذاب‌ترین دسته‌های آماری سال ۲۰۲۱ می‌توان به دسته عناوین تازه انتشار یافته، بهترین بازی‌های واقعیت مجازی، بهترین بازی‌های Controller Friendly و همینطور بیشترین بازی تجربه شده توسط کاربران اشاره داشت.

دسته بیشترین بازی تجربه شده نیز مانند پرفروش‌ترین بازی به چند دسته تقسیم شده و استیم آن‌ها را بر اساس بیشترین میزان کاربران می‌سنجد. این لیست در صدر نام بازی‌های Halo Infinite و Apex Legends را به خود دیده و در ادامه شاهد حضور Rust، New World، Cyberpunk 2077 و Valheim هستیم. این بازی‌ها با بیش از ۲۰۰ هزار کاربر در دوره اوج در این لیست جای دارند.

عناوینی که در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۰۰ هزار کاربر را جذب کردند در دسته دوم جای می‌گیرند که شامل بازی‌هایی چون Resident Evil Village، Among Us، Warframe، Naraka Bladepoint و بازی همیشه محبوب Team Fortress 2 می‌شوند. در این میان نباید عناوین موفق Unturned، Stardew Valley و Total War: Warhammer 2 که بیش از ۶۰ هزار کاربر در ساعات اوج به خود دیده‌اند را نادیده گرفت. این لیست با بازی‌هایی که بیش از ۳۰ هزار کاربر داشته‌اند خاتمه یافته و شاهد حضور Nioh 2، 7 Days to Die، Company of Heroes 2 و نرم افزار tModLoader که بخشی از بازی Terraria محسوب شده هستیم.

بدون شک سال ۲۰۲۱ سالی خارق‌العاده برای صنعت بازی سازی بوده و به عقیده بسیاری سال ۲۰۲۲ از سال ۲۰۲۱ نیز پیشی خواهد گرفت. کدام بخش از آمار شبکه استیم شما را شگفت زده کرد؟ شما کاربر کدام یک از این عناوین بوده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا