تاریخ انتشار نسخه بلوری فیلم شزم 2 مشخص شد

شکست DC

تاریخ انتشار نسخه بلوری فیلم شزم 2 مشخص شد آیدا امشاسفند ۰ ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان
تاریخ انتشار نسخه بلوری فیلم شزم 2

تاریخ انتشار نسخه بلوری فیلم شزم 2 با عنوان Shazam! Fury of the God برای استریم در شبکه‌های پخش مشخص شد.

شزم 2 که در روز جمعه، ۱۷ مارس (۲۶ اسفند ۱۴۰۱) به روی پرده سینماها رفت، در روز اول اکران خود برای بازار داخلی رقم ناامید کننده ۳۰.۱ میلیون دلار را ثبت کرد. این بدترین افتتاحیه برای فیلم‌های استودیو DC است که تحت تاثیر قرنطینه کووید نبود. شزم! ۲۰۱۸ با فروش ۵۳.۵ میلیون دلاری، رکورد بدترین افتتاحیه را در فیلم‌های این استودیو شکسته بود. دیوید اف. سندبرگ (David F. Sandberg) کارگردان Shazam! Fury of the Gods، هنگام بحث در مورد عملکرد این فیلم در باکس آفیس گفت « تعجب برانگیز نیست ».
آخرین فیلم استودیو DCU در سال ۲۰۲۲، Black Adam با بازی دواین جانسون (Dwayne Johnson) یا The Rock، توانست رقم بهتری را جذب کند و ۶۷ میلیون دلار را ثبت کرده و ۳۱ روز بعد از اکران در سینماهای اکتبر، برای استریم در شبکه‌های پخش آماده بود.

تاریخ پخش نسخه بلوری فیلم شزم 2

شبکه پخش آمازون پرایم (Amazon Prime) اعلام کرد که فیلم Shazam! Fury of the Gods در تاریخ ۱۸ آوریل(۲۹ فروردین ۱۴۰۲) بر روی سرویس‌های پخش قرار می‌گیرد. این تاریخ ۳۲ روز بعد از پخش در سینما می‌باشد که حتی طرفداران را بی‌انگیزه‌تر از همیشه برای رفتن به سینماها و دیدن آخرین فیلم استودیو DC می‌کند. هنوز مشخص نشده که چه زمانی مشترکان HBO Max می‌توانند این فیلم را بدون هزینه اضافی تماشا کنند.
شزم 2، نسبتا بودجه مقرون به صرفه تری برای DC داشت. ۱۰۰ میلیون دلار این فیلم برخلاف ۲۵۰ میلیون دلار Black Adam و ارقام نجومی بقیه فیلم‌های کمیکی خیلی بهتر به نظر می‌رسد. با این حال، شزم 2 پس از کسب ۲۰ میلیون دلار کمتر از شزم 1 برای هفته افتتاحیه، در موقعیت سختی قرار دارد. عوامل متعددی برای این که اولین فیلم سال ۲۰۲۳ DC فیلمی موفق نباشد تاثیرگذار است. نمره این فیلم در سایت Rotten Tomatoes حدود ۵۲٪ بوده، CinemaScore به این فیلم B+ داده و تعداد بسیار زیادی از تماشاگران منتظر پخش John Wick: Chapter 4 در تاریخ جمعه ۲۴ مارس (۴ فروردین ۱۴۰۲) هستند.
فیلم‌های کمیک معمولا دارای تماشاگران ثابت خود هستند و به شدت استقبال می‌شدند اما در حال حاضر رقابت در باکس آفیس امروزه بسیار سخت‌تر شده است.

اولین فیلم مارول در سال ۲۰۲۳، Ant-Man and The Wasp: Quantumania با ۱۰۶.۱ میلیون دلار (بیشترین در میان فیلم‌های Ant-Man) افتتاح شد، اما احتمالاً در مجموع کمترین درآمد را در میان فرنچایزها خواهد داشت. شزم 2 نیز احتمالا هیچ افزایشی در فروش بلیط نخواهد داشت زیرا به طرفداران این امکان داده شده که بتوانند در یک ماه آینده آنلاین این فیلم را استریم کنند.

2 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا